• آخرین های فلزات پایه
  • محبوبترین های فلزات پایه


 

ویژه ها

اخبار فلزات: مشاور رئیس جمهوری در امور هماهنگی نوسازی بافت‌های فرسوده و ناپایدار شهری با ابراز رضایت از روند ساخت بزرگترین کارخانه آلومینیوم جنوب کشور در لامرد گفت: امیدوار هستیم که بزودی تست سرد این کارخانه که مقدمه راه اندازی نهایی آن است انجام شود.

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از ایرنا، اکبر ترکان در لامرد گفت: در جهان بیشتر رشد مناطق مسکونی در پس کرانه دریاها تا عمق 100 کیلومتر است. در جنوب استان فارس، شهرستان لامرد ظرفیت بسیار خوبی برای رشد صنعتی دارد.

وی که در جمع مدیران عالی شهرستان لامرد و مدیران مجموعه کارخانه در حال ساخت آلومینیوم جنوب و نیروگاه شرکت غدیر انرژی سخن می‌گفت، افزود: شهرستان لامرد با برخورداری از منابع عظیم انرژی، دسترسی آسان به بنادر، بهره‌مندی از آب خلیج فارس در آینده نزدیک و رشد صنعتی بسیار خوب می‌تواند یکی از نقاط هدف در شکل‌گیری شهرهای جدید باشد.

مشاور رئیس جمهوری گفت: از هشت میدان گازی استان فارس، بزرگترین میدان در شهرستان لامرد قرار دارد و این حجم زیاد منابع انرژی پتانسیل بسیار بالایی در حوزه اشتغال را ایجاد می‌کند.

فرماندار شهرستان لامرد نیز در سخنانی در این نشست امضای قرارداد انتقال آب شیرین از خلیج فارس به این شهرستان را سرآغاز تحولی بزرگ خواند و گفت: با اجرای این طرح، آرزوی دیرین مردم شهرستان در بهره‌مندی از منابع پایدار آب خلیج فارس محقق می‌شود.

حسین شبانی‌نژاد همچنین با اشاره به امضای تفاهم‌نامه تولید 160 هزار تن ورق آلومینیوم و تاسیس کارخانه مذکور به‌عنوان یکی از مجموعه‌های بزرگ پایین دستی آلومینیوم در منطقه ویژه اقتصادی لامرد افزود: مردم فهیم و فرزندان متخصص این شهرستان همواره از پیشرفت‌ها استقبال کرده و حداکثر مشارکت را در تحقق اهداف زیرساخت و پایه‌ای شهرستان داشته‌اند.

بر اساس این گزارش، مشاور رئیس جمهوری از کارخانه آلومینیوم جنوب و تاسیسات منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر لامرد بازدید کرد.

ساخت کارخانه آلومینیوم در شهرستان لامرد از مصوبات و رهاوردهای سفر اردیبهشت ماه 94 دولت تدبیر و امید به استان فارس است.

در سفر سال گذشته وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت به جنوب فارس اعلام شد که با بهره‌برداری از این طرح بزرگ آلومینیوم، ظرفیت تولید این محصول در کشور حدود 2 برابر فزونی خواهد یافت.

بر این اساس، هم اینک ظرفیت تولید آلومینیوم در کشور 350 هزار تن در سال است و طرح بزرگ آلومینیوم جنوب نیز با ظرفیت تولید سالانه 300 هزار تن، به تنهایی با ظرفیتی تقریبا معادل همه واحدهای تولیدی کنونی در کشور، وارد چرخه تولید خواهد شد.

پیش از این، استاندار فارس 21 فروردین ماه امسال در بازدید از این واحد در حال احداث گفته بود: فاز نخست واحد تولید آلومینیوم در منطقه ویژه اقتصادی لامرد در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

تبادار ادامه داد: امیدواریم همه فازهای این واحد تولیدی که هم‌اینک از پیشرفت مناسبی برخوردار است در زمان مقرر به بهره‌برداری برسد زیرا این مهم افزون بر اینکه در ایجاد اشتغال، افزایش تولید، رونق اقتصادی و رفاه اجتماعی بسیار موثر است در اقتصاد کشور و استان فارس نیز نقش سازنده ای دارد.

با توجه به استقرار صنایع انرژی‌بر نظیر آلومینیوم در منطقه ویژه اقتصادی لامرد و با هدف تامین برق پایدار برای این نوع صنایع هم اکنون نیروگاه سیکل ترکیبی 913 مگاواتی غدیر انرژی در این منطقه در حال احداث است.

این نیروگاه با سرمایه ارزی 540 میلیون یورو و سرمایه گذاری ریالی 600 میلیارد ریال توسط شرکت شانگهای الکتریک گروپ چین(SEC)در حال ساخت است.

منطقه ویژه اقتصادی لامرد در جنوب استان فارس واقع شده است.

گفت و گوها

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/a88afb2e5de6abe3f650d83fa09e28ee.jpg
چهل و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/5cc87f56bb103a1caa0110d14b7fc327.jpg
چهل و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/c141fc836a5382ce9abebc9b5e91ec94.jpg
چهل و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/6c220d3a8bcde9f0ffa06402fad1f7cc.jpg
چهل و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/15fa68ba0f5da770c0543626ce041543.jpg
سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت،
cache/resized/b7f512f115ec95fd20cd5ed4e7c0c2c2.jpg
چهل و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family