• آخرین های فلزات پایه
 • محبوبترین های فلزات پایه


 

ویژه ها

اخبار فلزات: رئیس یک شرکت متعلق به علیشیر عثمانوف، بیلیونر روسی، گفت این شرکت در حال مذاکره برای فراهم کردن 1.25 بیلیون دلار از سوی بانکهای روسی تا شروع سال 2019 است تا یک مجتمع بزرگ معدنکاری و ذوب را در بزرگترین معدن مس توسعه نیافته این کشور احداث کند.

پروژه های بزرگ دست نخورده در بخش انرژی و معدنکاری روسیه پس از مواجه شدن این کشور با تحریم های غربی در چهار سال پیش که دسترسی اقتصاد روسیه به منابع مالی خارجی را محدود کردند رو به کندی نهادند، اما هم اکنون بعضی از پروژه های بزرگتر با تأمین مالی داخلی در حال احیاء شدن هستند. شرکت معدنکاری بیکل عثمانوف، اپراتور معدن مس اودوکان، در حال سرمایه گذاری بر اشتهای قوی جهانی برای مس، که بسیاری انتظار دارند تقاضای آن برای استفاده در اتومبیل های برقی افزایش یابد، است. والری کازیکایِف، رئیس شرکت معدنکاری بیکل، به رویترز گفت،"بزرگترین بانکهای روسیه علاقه شان را به پروژه ما ابراز کرده اند." او افزود که پیشرفت در مذاکرات با یکی از این بانکها بسیار خوب بوده است. اودوکان، با مجموع ذخائری بالغ بر 26.7 میلیون تن مس، یکی از بزرگترین معادن توسعه نیافته جهان است. با وجود این، این معدن از زمان کشف آن در 1949 به خاطر فقدان فناوری لازم برای استخراج دشوار سنگ معدن منحصر به فردش دست نخورده باقی مانده است. زمانی که کازیکایف در حال دریافت مدرک دکترای اقتصاد خود از انستیتو معدنکاری مسکو در 1976 بود، یکی از ایده های مورد تحقیق توسط همدوره ای هایش انفجار هسته ای "بدون زیان" برای استخراج سنگ معدن در اودوکان بود، اما این ایده در حد همان تحقیق بر روی کاغذ باقی ماند.

عثمانوف حقوق توسعه اودوکان را در ازای 500 میلیون دلار از دولت روسیه درست پیش از بحران مالی 2008 خریداری کرد. حل چالشهای فنی این پروژه 10 سال از وقت شرکت معدنکاری بیکل را گرفته است. کازیکایف در مصاحبه ای نادر گفت علاوه بر مبلغ فوق الذکر، 330 میلیون دلار دیگر برای ایجاد یک الگوی زمین شناختی جدید برای این معدن هزینه شد چون شرکت به این نتیجه رسید که برآوردهای انجام شده در زمان اتحاد جماهیر شوروی مطابقتی با محتوای واقعی مس در سنگ معدن اودوکان ندارند. هم اکنون، این شرکت به مرحله ای رسیده که برای شروع آماده سازی محل معدن برای ساخت مجتمع معدنکاری و ذوب در ماه جاری، که ترکیبی از روشهای فلوتاسیون و هیدرومتالورژی را به عنوان فناوری تولید مورد استفاده قرار خواهد داد، مهیاست. تأمین مالی پروژه قرار است از سوی بانکها انجام گیرد چون شرکت معدنکاری بیکل برای ساخت مجتمعی که قادر به استخراج 12 میلیون تن سنگ معدن در سال و تولید 130 هزار تن مس از این حجم سنگ معدن باشد نیاز به 1.35 بیلیون دلار وجه نقد دارد. کازیکایف نامی از بانکهای تحت مذاکره برای فراهم نمودن این مبلغ نبرد. بانکهای بزرگ روسیه- اسبر بانک، وی تی بی و گازپروم بانک—به درخواستهای رویترز برای اظهار نظر در این مورد پاسخ ندادند.

منبع:Mining.com

گفت و گوها

 • عباس کلانتر، مدیرعامل گروه پاترون در گفت‌وگو با پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین:

  واحد تحقیق و توسعه، قلب تپنده تولید کشور

  اخبار فلزات: اهمیت و توجه به تکنولوژی و تولید محصولات خاص موجبات پیشرفت و توسعه کشور را فراهم خواهد کرد. این امر با داشتن تیمی مجرب با دانش فنی بالا امکان‌پذیر است؛ تحقق این مهم در گروه پاترون با وجود مدیریتی جوان و کارآمد امکان‌پذیر شد. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین گفت‌وگویی را با مدیرعامل این گروه انجام داده است. عباس کلانتر اعتقاد دارد که واحد تحقیق و توسعه، مهم‌ترین بخش هر واحد تولیدی بوده و سرمایه‌گذاری در این واحد، به‌منزله تضمین آینده موفق هر مجموعه‌ای خواهد بود. در ادامه متن کامل این‌ گفت‌وگو را مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در گفت‌وگو با فلزات آنلاین:

  بهره‌برداری از سه طرح بزرگ در منطقه ویژه خلیج فارس

  اخبار فلزات: حداث و راه‌اندازی طرح‌های بزرگ و حیاتی در کشور از اقداماتی به‌شمار می‌روند که نه تنها موجب پیشرفت و توسعه کشور، بلکه منجر به اشتغالزایی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی خواهند شد.
  ادامه مطلب...
 • ناصر تقی زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

  معدن، نجات‌بخش اقتصاد در شرایط تحریم اقتصادی

  اخبار فلزات: ایران با دارابودن ذخایر سنگ آهن که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان هنوز بخش عمده‌ای از آن‌ها اکتشاف نشده‌اند، پتانسیل‌های بسیاری برای توسعه در این حوزه دارد. به‌طوری که ایران با این پتانسیل‌ها می‌توانست یک شرکت بسیار بزرگ در حد شرکت‌های بین‌المللی در زمینه سنگ آهن داشته باشد. بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن در کشور، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر است که به‌صورت فعال در حال توسعه بوده و هر سال طرح‌های جدیدی را برای توسعه راه‌اندازی می‌کند. این شرکت علاوه بر طرح‌های توسعه معدنی در بخش مسئولیت‌های اجتماعی نیز فعال است و به احداث بیمارستان، فاضلاب شهر سیرجان و... نیز مبادرت ورزیده است. برای بررسی طرح‌های توسعه معدنی شرکت گل‌گهر، سایت خبری تحلیلی فلزات آنلاین با مدیرعامل این شرکت به گفت‌وگو نشسته است. ناصر تقی زاده با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم‌ها، تنها بخش معدن را راه نجات‌بخش اقتصاد کشور و جایگزین نفت دانست. وی همچنین گفت گل‌گهر قصد دارد زنجیره تولید خود را تا محصولات نهایی (ورق فولادی) گسترش دهد و طرح‌های بسیاری در زنجیره معدن و صنایع معدنی در دست اقدام دارد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران:

  هیجانات در بازار کالاها فروکش کرده است

  اخبار فلزات: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته در پی نوسانات نرخ ارز، مشکلاتی برای بخش‌های مختلف اقتصادی به‌وجود آمد که به‌طور طبیعی نرخ کالاها از جمله محصولات فلزی در بورس کالا نیز دستخوش تغییراتی شد، اما امروز نوسانات فروکش کرده و بازار به تعادل رسیده است.
  ادامه مطلب...
 • بهرام سلطانی، قائم مقام مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره آهن مجد:

  دولت نقش شرکت‌های بازرگانی را کمرنگ نداند

  حضور و وجود شرکت‌های با سابقه در حوزه فولاد، علی‌رغم حل مشکلات آن می‌تواند موجبات کمک به دولت در رفع نیازهای واقعی تولیدکنندگان و فعالان حوزه‌های مختلف صنعت کشور را نیز فراهم کند. متاسفانه اکثر شرکت‌های حاضر در عرصه‌های صنعتی کشور از عقبه و پشتوانه طولانی برخوردار نیستند؛ بنابراین بخشی از مشکلات موجود در کشور را می‌توان متاثر از این اتفاق دانست. شرکت آهن مجد با داشتن سابقه طولانی در زمینه حوزه فولاد کشور و حضور در بازار آهن، به تمامی نیازهای تولیدکنندگان آگاه است. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین، گفت‌وگویی را با قائم مقام مدیرعامل این شرکت انجام داده است. بهرام سلطانی اعتقاد دارد که دولت نباید نقش شرکت‌های بازرگانی در توسعه و پیشرفت کشور را نادیده بگیرد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a42c2b6a67769c6a56fc5e52739ff4b1.jpg
سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه
cache/resized/b9e6e8c9ce858665b24921431f10d9b5.jpg
چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a8ea33fcf711971aaface64ea6826573.jpg
چهلمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری،
cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family