• آخرین های فلزات پایه
 • محبوبترین های فلزات پایه


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: همانند سال گذشته، سرب همچنان یکی از سردمداران افزایش قیمت در ماه ژانویه 2017 بوده است و پیش بینی‌ها حاکی از تداوم همین امر در سال 2017 نیز خواهد بود. 

به گزارش اخبار فلزات، موسسه مالی FCStone  در آمریکا، پیش بینی کرده است که قیمت فلزات اساسی در سه ماهه اول سال 2017 روند رو به رشدی را طی خواهد کرد، در این میان وضعیت مس، سرب و روی از سایر فلزات بهتر است. 

روند تغییر قیمت فلز سرب بازار بورس لندن در ژانویه 2017 در نمودار 1 مشاهده می‌شود. قیمت سرب در آغاز هفته گذشته یعنی بیست و سوم ژانویه برابر 2350 دلار بر تن بوده است که به علت کاهش موجودی یک درصدی سرب در انبارهای بورس لندن، قیمت این فلز در این هفته سیر صعودی را طی کرده و در بیشترین حالت به 2388 دلار بر تن رسیده است. 

                         

روند تغییر قیمت‌ فلزات وابسته به میزان تقاضا است، با روی کار آمدن ترامپ و وعده‌هایش برای اجرای طرح‌های زیر ساختی در آمریکا پیش بینی می‌شود که مصرف بسیاری از فلزات پایه در این کشور بالا رود که همین امر منجر به افزایش قیمت فلزات خواهد بود. 

دولت پیشین ایالات متحده آمریکا بر روی طرح‌های زیست محیطی تاکید بالایی داشت که همین امر منجر به جلوگیری از فعالیت بسیاری از صنایع آلاینده این کشور طی سال‌های گذشته شد. اما در شعارهای انتخاباتی ترامپ نشانی از توجه به محیط زیست دیده نمی‌شود و تاکید وی بر راه‌اندازی صنایع تعطیل شده و نوسازی زیرساخت‌های این کشور است. همین امر منجر به افزایش مصرف و در نهایت بالارفتن قیمت فلزات خواهد بود. صنایع تولید محصولات سربی یکی از صنایع آلاینده هستند که همواره مواجه با فشارهای زیست محیطی بالایی بوده‌اند. کاهش فشارهای زیست محیطی موجب بهبود اوضاع این صنایع خواهد شد. 

کاهش موجودی فلز سرب انبارهای چین در دسامبر 2016 یکی از علت‌های اصلی افزایش قیمت سرب در دنیا است. چین به عنوان دومین قدرت اقتصادی دنیا و بزرگترین مصرف کننده انواع محصولات از جمله فلزات پایه است؛ بنابراین تصمیم‌های اقتصادی این دولت بر روی بازار و قیمت جهانی فلزات اثر دارد. روند اعطای وام در این کشور به صنایع و بخش مسکن منجر به افزایش رشد اقتصادی چین در سال 2016 و رونق بسیاری از بازارهای دنیا شد، ادامه روند اعطای وام این کشور منجر به ادامه بازار صعودی فلزات خواهد بود. اما اعطای این وام‌ها برای دولت چین به همراه معضلاتی نیز بود که همین امر منجر به تغییر در نحوه اعطاي  وام این دولت در ماه‌های آتی سال 2017 خواهد شد. 

بنابراین پیش بینی‌های فعلی حاکی از افزایش قیمت سرب در سال آتی خواهد بود اما میزان رشد قیمتی کاملا وابسته به تصمیمات دو دولت چین و ایالات متحده آمریکا خواهد داشت.   

 

گفت و گوها

 • عباس کلانتر، مدیرعامل گروه پاترون در گفت‌وگو با پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین:

  واحد تحقیق و توسعه، قلب تپنده تولید کشور

  اخبار فلزات: اهمیت و توجه به تکنولوژی و تولید محصولات خاص موجبات پیشرفت و توسعه کشور را فراهم خواهد کرد. این امر با داشتن تیمی مجرب با دانش فنی بالا امکان‌پذیر است؛ تحقق این مهم در گروه پاترون با وجود مدیریتی جوان و کارآمد امکان‌پذیر شد. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین گفت‌وگویی را با مدیرعامل این گروه انجام داده است. عباس کلانتر اعتقاد دارد که واحد تحقیق و توسعه، مهم‌ترین بخش هر واحد تولیدی بوده و سرمایه‌گذاری در این واحد، به‌منزله تضمین آینده موفق هر مجموعه‌ای خواهد بود. در ادامه متن کامل این‌ گفت‌وگو را مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در گفت‌وگو با فلزات آنلاین:

  بهره‌برداری از سه طرح بزرگ در منطقه ویژه خلیج فارس

  اخبار فلزات: حداث و راه‌اندازی طرح‌های بزرگ و حیاتی در کشور از اقداماتی به‌شمار می‌روند که نه تنها موجب پیشرفت و توسعه کشور، بلکه منجر به اشتغالزایی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی خواهند شد.
  ادامه مطلب...
 • ناصر تقی زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

  معدن، نجات‌بخش اقتصاد در شرایط تحریم اقتصادی

  اخبار فلزات: ایران با دارابودن ذخایر سنگ آهن که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان هنوز بخش عمده‌ای از آن‌ها اکتشاف نشده‌اند، پتانسیل‌های بسیاری برای توسعه در این حوزه دارد. به‌طوری که ایران با این پتانسیل‌ها می‌توانست یک شرکت بسیار بزرگ در حد شرکت‌های بین‌المللی در زمینه سنگ آهن داشته باشد. بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن در کشور، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر است که به‌صورت فعال در حال توسعه بوده و هر سال طرح‌های جدیدی را برای توسعه راه‌اندازی می‌کند. این شرکت علاوه بر طرح‌های توسعه معدنی در بخش مسئولیت‌های اجتماعی نیز فعال است و به احداث بیمارستان، فاضلاب شهر سیرجان و... نیز مبادرت ورزیده است. برای بررسی طرح‌های توسعه معدنی شرکت گل‌گهر، سایت خبری تحلیلی فلزات آنلاین با مدیرعامل این شرکت به گفت‌وگو نشسته است. ناصر تقی زاده با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم‌ها، تنها بخش معدن را راه نجات‌بخش اقتصاد کشور و جایگزین نفت دانست. وی همچنین گفت گل‌گهر قصد دارد زنجیره تولید خود را تا محصولات نهایی (ورق فولادی) گسترش دهد و طرح‌های بسیاری در زنجیره معدن و صنایع معدنی در دست اقدام دارد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران:

  هیجانات در بازار کالاها فروکش کرده است

  اخبار فلزات: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته در پی نوسانات نرخ ارز، مشکلاتی برای بخش‌های مختلف اقتصادی به‌وجود آمد که به‌طور طبیعی نرخ کالاها از جمله محصولات فلزی در بورس کالا نیز دستخوش تغییراتی شد، اما امروز نوسانات فروکش کرده و بازار به تعادل رسیده است.
  ادامه مطلب...
 • بهرام سلطانی، قائم مقام مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره آهن مجد:

  دولت نقش شرکت‌های بازرگانی را کمرنگ نداند

  حضور و وجود شرکت‌های با سابقه در حوزه فولاد، علی‌رغم حل مشکلات آن می‌تواند موجبات کمک به دولت در رفع نیازهای واقعی تولیدکنندگان و فعالان حوزه‌های مختلف صنعت کشور را نیز فراهم کند. متاسفانه اکثر شرکت‌های حاضر در عرصه‌های صنعتی کشور از عقبه و پشتوانه طولانی برخوردار نیستند؛ بنابراین بخشی از مشکلات موجود در کشور را می‌توان متاثر از این اتفاق دانست. شرکت آهن مجد با داشتن سابقه طولانی در زمینه حوزه فولاد کشور و حضور در بازار آهن، به تمامی نیازهای تولیدکنندگان آگاه است. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین، گفت‌وگویی را با قائم مقام مدیرعامل این شرکت انجام داده است. بهرام سلطانی اعتقاد دارد که دولت نباید نقش شرکت‌های بازرگانی در توسعه و پیشرفت کشور را نادیده بگیرد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a42c2b6a67769c6a56fc5e52739ff4b1.jpg
سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه
cache/resized/b9e6e8c9ce858665b24921431f10d9b5.jpg
چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a8ea33fcf711971aaface64ea6826573.jpg
چهلمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری،
cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family