• آخرین های فلزات پایه
 • محبوبترین های فلزات پایه


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: در هفته گذشته قیمت روی در بازار بورس فلزات لندن به روند صعودی خود ادامه داد. طی این هفته، موجودی انبارهای روی در این بورس نیز از 240 هزار تن کمتر شد.

به گزارش اخبار فلزات، هرچند افزایش قیمت نفت به‌طور مستقیم بر قیمت کامودیتی‌ها مؤثر نیست، اما به‌طور غیر مستقیم بر روی این بازار تأثیرگذار است. در سال‌های گذشته، عدم افزایش قیمت نفت سرعت‌گیر افزایش قیمت کامودیتی‌ها بود. قیمت نفت در روز دوشنبه 6 نوامبر از مرز 55 دلار در بورس نیویورک عبور کرد و به اوج خود در 2 سال و نیم گذشته رسید. همین امر موجب ترغیب سرمایه‌گذاری برای حضور در این حوزه شد. همچنین، دستگیری شاهزاده‌های عربستان به اتهام فساد مالی نیز عاملی برای تحریک بازار نفت خواهد بود. در روز 9 نوامبر عربستان دستور خروج اتباع خود را از لبنان داد، نگرانی بازار از جنگ میان عربستان و لبنان موجب ایجاد تنش و بالا رفتن قیمت نفت شد. قیمت نفت در 9 نوامبر به 57.3 دلار رسید. اما افزایش قیمت نفت در کوتاه مدت، موجب افزایش تمایل سرمایه‌گذاران برای حضور در این حوزه و کاهش سرمایه‌گذاری بر روی کامودیتی‌ها نیز خواهد بود.

شاخص ارزش دلار آمریکا، در روز 6 نوامبر با 0.19 درصد کاهش نسبت به روز 3 نوامبر که آخرین روز معاملات هفته قبل بود خود به 94.757 واحد رسید. ارزش دلار آمریکا در روز 7 نوامبر رشد داشته و به 94.913 واحد رسید. در ادامه از روز 7 نوامبر تا روز 10 نوامبر شاخص ارزش دلار آمریکا روند نزولی را طی کرد و با حدود 0.5 درصد کاهش به 94.31 واحد رسید. کاهش نرخ بهره در 3 روز پایانی هفته گذشته، عامل رشد قیمت روی را در بازارهای بورسی دنیا را مهیا کرد.

نمودار 1، تغییرات قیمت نقدی و موجودی روی را در انبارهای بورس فلزات لندن در یک ماه گذشته نشان می‌دهد. میزان موجودی روی در بورس فلزات لندن از روز 9 نوامبر از مرز 240 هزار تن از عبور کرد. کاهش سطح موجودی انبارهای بزرگ دنیا از فلز روی و افزایش تقاضا، زمینه را برای ادامه روند افزایشی قیمت این فلز همچنان مهیا کرده است.

                                          

در روز 10 نوامبر اداره بازرسی زیست‌محیطی چین، فعالیت برخی از معادن روی استان سیچوان را محدود کرد که موجب کاهش 70 درصدی تولید روی این منطقه شد. افزایش تقاضای چین موجب مثبت شدن آربیتراژ بین بورس فلزات لندن و بورس آتی شانگهای شده است.

بنابر تمامی تحولات هفته گذشته، با کاهش شاخص ارزش دلار آمریکا، افزایش قیمت نفت و رسیدن موجودی انبارهای بورس لندن به حداقل خود، زمینه برای رشد قیمت این فلز مهیا بود. قیمت هر تن روی که در ابتدای هفته یعنی 6 نوامبر به 3 هزار و 290 دلار رسیده بود، تا روز 9 نوامبر با کاهش 1.7 درصدی به 3 هزار و 232 دلار بر تن رسید اما در 10 نوامبر با افزایش حدود 1.7 درصدی نسبت به روز قبل خود به 3 هزار و 289 دلار بر تن رسید. این افزایش قیمت نتیجه کاهش ارزش دلار و نزدیک شدن موجودی انبارهای بورس لندن به میزان بحرانی بود.

گفت و گوها

 • عباس کلانتر، مدیرعامل گروه پاترون در گفت‌وگو با پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین:

  واحد تحقیق و توسعه، قلب تپنده تولید کشور

  اخبار فلزات: اهمیت و توجه به تکنولوژی و تولید محصولات خاص موجبات پیشرفت و توسعه کشور را فراهم خواهد کرد. این امر با داشتن تیمی مجرب با دانش فنی بالا امکان‌پذیر است؛ تحقق این مهم در گروه پاترون با وجود مدیریتی جوان و کارآمد امکان‌پذیر شد. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین گفت‌وگویی را با مدیرعامل این گروه انجام داده است. عباس کلانتر اعتقاد دارد که واحد تحقیق و توسعه، مهم‌ترین بخش هر واحد تولیدی بوده و سرمایه‌گذاری در این واحد، به‌منزله تضمین آینده موفق هر مجموعه‌ای خواهد بود. در ادامه متن کامل این‌ گفت‌وگو را مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در گفت‌وگو با فلزات آنلاین:

  بهره‌برداری از سه طرح بزرگ در منطقه ویژه خلیج فارس

  اخبار فلزات: حداث و راه‌اندازی طرح‌های بزرگ و حیاتی در کشور از اقداماتی به‌شمار می‌روند که نه تنها موجب پیشرفت و توسعه کشور، بلکه منجر به اشتغالزایی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی خواهند شد.
  ادامه مطلب...
 • ناصر تقی زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

  معدن، نجات‌بخش اقتصاد در شرایط تحریم اقتصادی

  اخبار فلزات: ایران با دارابودن ذخایر سنگ آهن که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان هنوز بخش عمده‌ای از آن‌ها اکتشاف نشده‌اند، پتانسیل‌های بسیاری برای توسعه در این حوزه دارد. به‌طوری که ایران با این پتانسیل‌ها می‌توانست یک شرکت بسیار بزرگ در حد شرکت‌های بین‌المللی در زمینه سنگ آهن داشته باشد. بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن در کشور، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر است که به‌صورت فعال در حال توسعه بوده و هر سال طرح‌های جدیدی را برای توسعه راه‌اندازی می‌کند. این شرکت علاوه بر طرح‌های توسعه معدنی در بخش مسئولیت‌های اجتماعی نیز فعال است و به احداث بیمارستان، فاضلاب شهر سیرجان و... نیز مبادرت ورزیده است. برای بررسی طرح‌های توسعه معدنی شرکت گل‌گهر، سایت خبری تحلیلی فلزات آنلاین با مدیرعامل این شرکت به گفت‌وگو نشسته است. ناصر تقی زاده با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم‌ها، تنها بخش معدن را راه نجات‌بخش اقتصاد کشور و جایگزین نفت دانست. وی همچنین گفت گل‌گهر قصد دارد زنجیره تولید خود را تا محصولات نهایی (ورق فولادی) گسترش دهد و طرح‌های بسیاری در زنجیره معدن و صنایع معدنی در دست اقدام دارد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران:

  هیجانات در بازار کالاها فروکش کرده است

  اخبار فلزات: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته در پی نوسانات نرخ ارز، مشکلاتی برای بخش‌های مختلف اقتصادی به‌وجود آمد که به‌طور طبیعی نرخ کالاها از جمله محصولات فلزی در بورس کالا نیز دستخوش تغییراتی شد، اما امروز نوسانات فروکش کرده و بازار به تعادل رسیده است.
  ادامه مطلب...
 • بهرام سلطانی، قائم مقام مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره آهن مجد:

  دولت نقش شرکت‌های بازرگانی را کمرنگ نداند

  حضور و وجود شرکت‌های با سابقه در حوزه فولاد، علی‌رغم حل مشکلات آن می‌تواند موجبات کمک به دولت در رفع نیازهای واقعی تولیدکنندگان و فعالان حوزه‌های مختلف صنعت کشور را نیز فراهم کند. متاسفانه اکثر شرکت‌های حاضر در عرصه‌های صنعتی کشور از عقبه و پشتوانه طولانی برخوردار نیستند؛ بنابراین بخشی از مشکلات موجود در کشور را می‌توان متاثر از این اتفاق دانست. شرکت آهن مجد با داشتن سابقه طولانی در زمینه حوزه فولاد کشور و حضور در بازار آهن، به تمامی نیازهای تولیدکنندگان آگاه است. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین، گفت‌وگویی را با قائم مقام مدیرعامل این شرکت انجام داده است. بهرام سلطانی اعتقاد دارد که دولت نباید نقش شرکت‌های بازرگانی در توسعه و پیشرفت کشور را نادیده بگیرد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a42c2b6a67769c6a56fc5e52739ff4b1.jpg
سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه
cache/resized/b9e6e8c9ce858665b24921431f10d9b5.jpg
چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a8ea33fcf711971aaface64ea6826573.jpg
چهلمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری،
cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family