• آخرین های فلزات پایه
 • محبوبترین های فلزات پایه


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: در هفته گذشته قیمت روی در بازار بورس فلزات لندن به روند صعودی خود ادامه داد. طی این هفته، موجودی انبارهای روی در این بورس نیز از 240 هزار تن کمتر شد.

به گزارش اخبار فلزات، هرچند افزایش قیمت نفت به‌طور مستقیم بر قیمت کامودیتی‌ها مؤثر نیست، اما به‌طور غیر مستقیم بر روی این بازار تأثیرگذار است. در سال‌های گذشته، عدم افزایش قیمت نفت سرعت‌گیر افزایش قیمت کامودیتی‌ها بود. قیمت نفت در روز دوشنبه 6 نوامبر از مرز 55 دلار در بورس نیویورک عبور کرد و به اوج خود در 2 سال و نیم گذشته رسید. همین امر موجب ترغیب سرمایه‌گذاری برای حضور در این حوزه شد. همچنین، دستگیری شاهزاده‌های عربستان به اتهام فساد مالی نیز عاملی برای تحریک بازار نفت خواهد بود. در روز 9 نوامبر عربستان دستور خروج اتباع خود را از لبنان داد، نگرانی بازار از جنگ میان عربستان و لبنان موجب ایجاد تنش و بالا رفتن قیمت نفت شد. قیمت نفت در 9 نوامبر به 57.3 دلار رسید. اما افزایش قیمت نفت در کوتاه مدت، موجب افزایش تمایل سرمایه‌گذاران برای حضور در این حوزه و کاهش سرمایه‌گذاری بر روی کامودیتی‌ها نیز خواهد بود.

شاخص ارزش دلار آمریکا، در روز 6 نوامبر با 0.19 درصد کاهش نسبت به روز 3 نوامبر که آخرین روز معاملات هفته قبل بود خود به 94.757 واحد رسید. ارزش دلار آمریکا در روز 7 نوامبر رشد داشته و به 94.913 واحد رسید. در ادامه از روز 7 نوامبر تا روز 10 نوامبر شاخص ارزش دلار آمریکا روند نزولی را طی کرد و با حدود 0.5 درصد کاهش به 94.31 واحد رسید. کاهش نرخ بهره در 3 روز پایانی هفته گذشته، عامل رشد قیمت روی را در بازارهای بورسی دنیا را مهیا کرد.

نمودار 1، تغییرات قیمت نقدی و موجودی روی را در انبارهای بورس فلزات لندن در یک ماه گذشته نشان می‌دهد. میزان موجودی روی در بورس فلزات لندن از روز 9 نوامبر از مرز 240 هزار تن از عبور کرد. کاهش سطح موجودی انبارهای بزرگ دنیا از فلز روی و افزایش تقاضا، زمینه را برای ادامه روند افزایشی قیمت این فلز همچنان مهیا کرده است.

                                          

در روز 10 نوامبر اداره بازرسی زیست‌محیطی چین، فعالیت برخی از معادن روی استان سیچوان را محدود کرد که موجب کاهش 70 درصدی تولید روی این منطقه شد. افزایش تقاضای چین موجب مثبت شدن آربیتراژ بین بورس فلزات لندن و بورس آتی شانگهای شده است.

بنابر تمامی تحولات هفته گذشته، با کاهش شاخص ارزش دلار آمریکا، افزایش قیمت نفت و رسیدن موجودی انبارهای بورس لندن به حداقل خود، زمینه برای رشد قیمت این فلز مهیا بود. قیمت هر تن روی که در ابتدای هفته یعنی 6 نوامبر به 3 هزار و 290 دلار رسیده بود، تا روز 9 نوامبر با کاهش 1.7 درصدی به 3 هزار و 232 دلار بر تن رسید اما در 10 نوامبر با افزایش حدود 1.7 درصدی نسبت به روز قبل خود به 3 هزار و 289 دلار بر تن رسید. این افزایش قیمت نتیجه کاهش ارزش دلار و نزدیک شدن موجودی انبارهای بورس لندن به میزان بحرانی بود.

گفت و گوها

 • معصومی، معاون مالی و اقتصادی شرکت فولاد هرمزگان:

  فولاد هرمزگان در 9 ماه نخست سال جاری، 196 میلیارد تومان سود کسب کرد

  اخبار فلزات: معاون مالی و اقتصادی شرکت فولاد هرمزگان از تحقق سود 196 میلیارد تومانی در 9 ماه ابتدایی سال خبر داد و افزود: احتمال می‌رود تا پایان سال جاری، سود 200 ریالی برای هر سهم این شرکت محقق شود.
  ادامه مطلب...
 • بهرام سبحانی، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه

  افتخار فولاد مبارکه در کسب جایزه MAKE

  اخبار فلزات: بهرام سبحانی، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در خصوص لزوم دانش‌محور شدن سازمان‌ها در کشور و ایجاد یک استراتژی دانشی در شرکت‌ها در گفت‌وگو با اخبار فلزات گفت: در شرکت فولاد مبارکه تبعیت از استراتژی سازمان تبدیل به یک فرهنگ شده است و این موضوع با تغییر مدیران و حتی با روی کار آوردن مدیر از بیرون سازمان تغییر نمی‌کند. در این شرکت چارچوب برای هر مدیر مشخص است و هنر آن مدیر است که چه میزان در پیشبرد اهداف تسریع بخشد.
  ادامه مطلب...
 • عرضه قطره چکانی مس توسط شرکت ملی مس، صحت ندارد

  بخش خصوصی صنعت مس کشور، نیازمند شفافیت بیشتری از عملکرد خود است

  اخبار فلزات: شهرام سعید مدیر فروش و بازاریابی شرکت ملی صنایع مس ایران در گفت‌وگو با فلزات آنلاین تاکید کرد: مطالب مطرح شده درخصوص عرضه قطره‌چکانی و محدود مس در بورس کالا از سوی شرکت ملی صنایع مس ایران، صحت ندارد.
  ادامه مطلب...
 • محمد کشانی،مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان

  تزریق غیرهدفمند نقدینگی عامل افزایش رکود در سال آتی خواهد شد

  اخبار فلزات: با سوار شدن به هواپیما، سفر من به استان خوزستان آغاز شد. سفری به مقصد شهر اهواز و کارخانه فولاد خوزستان. در ابتدای ورود اهواز، هوا کاملا صاف بود و خبری از گردوغبارهایی که هر روز در اخبار از آن می‌شنیدم نبود و امیدوار شدم یک روز پاکیزه را در اهواز ببینم. از ابتدای ورود به شرکت فولاد خوزستان، خون‌گرمی مردمان خوزستان از درب نگهبانی تا تمامی کارمندان روابط عمومی مشهود بود. با گذشت اندک زمانی از ورودم به فولاد خوزستان طوفان گردوغبار آغاز شد، اما من در میان کارکنانی بودم که باوجود آلودگی و اعلام تعطیلی همچنان مشغول فعالیت بودند. با همانگی روابط عمومی فولاد خوزستان، مقدمات گفتگو با محمد کشانی مدیرعامل شرکت فراهم شد. از همان ابتدا متوجه صراحت و شفاف بودن محمد کشانی شدم، از وی درباره تاثیر بودجه درنظر گرفته شده برای سال آتی برای صنایع کشور پرسیدم و وی، به مشکلات ناشی از کاهش بودجه عمرانی، افزایش بی‌برنامه نقدینگی در کشور و از مشکلات پیش‌روی صنعت فولاد در آینده می گوید. از مزیت‌های اقتصادی و از اینکه چگونه فرصت‌های طلایی را باید درک کرد و بهره برداری نمود و صادرات را یک برگ برنده برای حیات اقتصادی می‌پندارد و از نداستن قدر بازارهای کشورهای همسایه غبطه می‌خورد، اما آینده فولادخوزستان را امیدوارکننده می خواند، متن کامل این گفت‌وگو جالب و خواندنی است.
  ادامه مطلب...
 • مهدی کرباسیان، رئیس هیات عامل ایمیدرو

  بودجه سازمان‌های توسعه‌ای پاسخگوی نیاز کشور نیست

  اخبار فلزات: به عقیده بسیاری از فعالان بخش معدن، بودجه مد نظر دولت برای سازمان‌های توسعه‌ای معادن کافی به‌نظر نمی‌رسد؛ چرا که طرح‌های نیمه‌تمام فراوانی در بخش معادن و صنایع معدنی و به‌ویژه فولاد و آلومینیوم وجود دارد که سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدن ایران (ایمیدرو) موظف است این طرح‌ها را تکمیل کند. برای بررسی بودجه سازمان ایمیدرو، ماهنامه اخبار فلزات با ریاست هیات عامل این سازمان به گفت‌وگو نشسته است. مهدی کرباسیان اعتقاد دارد بودجه‌های اختصاص یافته به این سازمان طی سال‌های گذشته کفاف اجرای طرح‌های توسعه‌ای در کشور را نداده است و حتی با وجود واگذاری شرکت‌های تحت پوشش ایمیدرو به بخش خصوصی، کمتر از یک درصد آن به ایمیدرو بازگشته است و عملا دست این سازمان برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در بخش معدن و صنایع معدنی بسته ماند. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
cache/resized/606d6207a06e88856f9c9a317101be0c.jpg
دیپلماسی اقتصادی، ضامن پایداری و توسعه صادرات
cache/resized/051517a92fa9069987b9e99e58c35653.jpg
یادداشت مهمان: عزیزالله عصاری، مدیرعامل شرکت
cache/resized/9b369ed53e1c293f37e10a8b4d734b49.jpg
جعفر سرقینیتفکیک همگام با توسعه نیست پس از 6 سال
cache/resized/16567cc9ed641fa1a926c80b3dcd664e.jpg
بنادر نیازمند و زمینه‌ساز توسعه مهدی کرباسیان؛
cache/resized/80442cd0d6a22f9f38cf5d92b90f208e.jpg
سید محمود نوابی، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family