• آخرین های فلزات پایه
 • محبوبترین های فلزات پایه


 

ویژه ها

اخبار فلزات: شرکت گلنکور میزان تولید فلز و کنسانتره سرب خود را در سال جاری افزایش داد. این شرکت در زمینه تولید معدنی، ذوب و تصفیه سرب و تولید ثانویه این فلز که شامل بازیافت محصولات سربی می‌شود فعالیت دارد.

به گزارش اخبار فلزات، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انواع منابع طبیعی در دنیا شرکت گلنکور است. بخشی از فعالیت این شرکت در زمینه تولید و تجارت مواد معدنی است. گلنکور به تولید مس، کبالت، روی، سرب، نیکل، فروآلیاژها و... می‌پردازد و درکنار این امر قسمتی از فعالیت این شرکت معطوف به تجارت آلومینیوم و سنگ آهن است.

میزان تولید سرب تصفیه شده و سرب محتوی کنسانتره شرکت گلنکور از سال 2012 تا 2017 در نمودار 1 آورده شده است. همان‌طور که در این نمودار  مشاهده می‌شود، سطح تولید این شرکت از سال 2012 تا 2015 روند صعودی را طی کرد و تولید آن  از 700 هزار تن در سال 2012 به یک میلیون و 100 هزار تن در سال 2015 رسید، اما این روند صعودی در سال 2016 ادامه نیافت و این شرکت به‌دلایلی از جمله پایین بودن قیمت جهانی سرب از سطح تولید خود کاست. به ‌طوری که در سال 2016 گلنکور در مجموع 900 هزار تن فلز و کنسانتره سرب تولید کرد.

میانگین قیمت شمش سرب در سال 2016 معادل یک هزار و 868 دلار به‌ازای هر تن بود که با رشد 24 درصدی به 2 هزار و 315 دلار به‌ازای هر تن رسید. میزان موجودی  شمش سرب انبارهای بورس فلزات لندن نیز روند نزولی را طی کرد که ناشی از افزایش تقاضا برای این فلز بود. اوایل سال 2017 نگرانی‌هایی از کاهش رشد اقتصادی چین و در نتیجه کاهش مصرف فلزات اساسی وجود داشت که خوشبختانه این خطر برطرف شد و همین امر موجب پایداری بازارها شده و از سقوط آن ممانعت کرد. شرکت گلنکور با درنظر گرفتن این عوامل سطح تولید فلز و کنسانتره سرب خود را در سال 2017 با 11 درصد رشد نسبت به سال قبل به یک میلیون تن رساند. گلنکور در سال 2017 معادل 273 هزار تن سرب از منابع معدنی خود تولید کرد، این در حالی است که میزان تولید سرب گلنکور از منابع معدنی این شرکت در سال 2016 برابر 294 هزار تن بود؛ یعنی میزان تولید سرب این شرکت از منابع معدنی این شرکت 7 درصد کاهش پیدا کرد.  

معادن سرب و روی گلنکور در استرالیا، آمریکای جنوبی، قزاقستان و کانادا واقع شده است. این شرکت همچنین واحدهای ذوب و تصفیه‌ای در کشورهای استرالیا، کانادا، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، انگلستان و قزاقستان دارد. همچنین این شرکت به بازیافت مواد سرب و روی در اروپا و آمریکای شمالی می‌پردازد. شمش سرب تولیدی در گلنکور رنج وسیعی از کاربردهای صنعتی از جمله باتری، کابل (زره کابل)، لحیم‌کاری و حفاظت در برابر تابش نور دارد.

                                            

گفت و گوها

 • عباس کلانتر، مدیرعامل گروه پاترون در گفت‌وگو با پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین:

  واحد تحقیق و توسعه، قلب تپنده تولید کشور

  اخبار فلزات: اهمیت و توجه به تکنولوژی و تولید محصولات خاص موجبات پیشرفت و توسعه کشور را فراهم خواهد کرد. این امر با داشتن تیمی مجرب با دانش فنی بالا امکان‌پذیر است؛ تحقق این مهم در گروه پاترون با وجود مدیریتی جوان و کارآمد امکان‌پذیر شد. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین گفت‌وگویی را با مدیرعامل این گروه انجام داده است. عباس کلانتر اعتقاد دارد که واحد تحقیق و توسعه، مهم‌ترین بخش هر واحد تولیدی بوده و سرمایه‌گذاری در این واحد، به‌منزله تضمین آینده موفق هر مجموعه‌ای خواهد بود. در ادامه متن کامل این‌ گفت‌وگو را مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در گفت‌وگو با فلزات آنلاین:

  بهره‌برداری از سه طرح بزرگ در منطقه ویژه خلیج فارس

  اخبار فلزات: حداث و راه‌اندازی طرح‌های بزرگ و حیاتی در کشور از اقداماتی به‌شمار می‌روند که نه تنها موجب پیشرفت و توسعه کشور، بلکه منجر به اشتغالزایی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی خواهند شد.
  ادامه مطلب...
 • ناصر تقی زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

  معدن، نجات‌بخش اقتصاد در شرایط تحریم اقتصادی

  اخبار فلزات: ایران با دارابودن ذخایر سنگ آهن که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان هنوز بخش عمده‌ای از آن‌ها اکتشاف نشده‌اند، پتانسیل‌های بسیاری برای توسعه در این حوزه دارد. به‌طوری که ایران با این پتانسیل‌ها می‌توانست یک شرکت بسیار بزرگ در حد شرکت‌های بین‌المللی در زمینه سنگ آهن داشته باشد. بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن در کشور، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر است که به‌صورت فعال در حال توسعه بوده و هر سال طرح‌های جدیدی را برای توسعه راه‌اندازی می‌کند. این شرکت علاوه بر طرح‌های توسعه معدنی در بخش مسئولیت‌های اجتماعی نیز فعال است و به احداث بیمارستان، فاضلاب شهر سیرجان و... نیز مبادرت ورزیده است. برای بررسی طرح‌های توسعه معدنی شرکت گل‌گهر، سایت خبری تحلیلی فلزات آنلاین با مدیرعامل این شرکت به گفت‌وگو نشسته است. ناصر تقی زاده با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم‌ها، تنها بخش معدن را راه نجات‌بخش اقتصاد کشور و جایگزین نفت دانست. وی همچنین گفت گل‌گهر قصد دارد زنجیره تولید خود را تا محصولات نهایی (ورق فولادی) گسترش دهد و طرح‌های بسیاری در زنجیره معدن و صنایع معدنی در دست اقدام دارد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران:

  هیجانات در بازار کالاها فروکش کرده است

  اخبار فلزات: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته در پی نوسانات نرخ ارز، مشکلاتی برای بخش‌های مختلف اقتصادی به‌وجود آمد که به‌طور طبیعی نرخ کالاها از جمله محصولات فلزی در بورس کالا نیز دستخوش تغییراتی شد، اما امروز نوسانات فروکش کرده و بازار به تعادل رسیده است.
  ادامه مطلب...
 • بهرام سلطانی، قائم مقام مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره آهن مجد:

  دولت نقش شرکت‌های بازرگانی را کمرنگ نداند

  حضور و وجود شرکت‌های با سابقه در حوزه فولاد، علی‌رغم حل مشکلات آن می‌تواند موجبات کمک به دولت در رفع نیازهای واقعی تولیدکنندگان و فعالان حوزه‌های مختلف صنعت کشور را نیز فراهم کند. متاسفانه اکثر شرکت‌های حاضر در عرصه‌های صنعتی کشور از عقبه و پشتوانه طولانی برخوردار نیستند؛ بنابراین بخشی از مشکلات موجود در کشور را می‌توان متاثر از این اتفاق دانست. شرکت آهن مجد با داشتن سابقه طولانی در زمینه حوزه فولاد کشور و حضور در بازار آهن، به تمامی نیازهای تولیدکنندگان آگاه است. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین، گفت‌وگویی را با قائم مقام مدیرعامل این شرکت انجام داده است. بهرام سلطانی اعتقاد دارد که دولت نباید نقش شرکت‌های بازرگانی در توسعه و پیشرفت کشور را نادیده بگیرد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a42c2b6a67769c6a56fc5e52739ff4b1.jpg
سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه
cache/resized/b9e6e8c9ce858665b24921431f10d9b5.jpg
چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a8ea33fcf711971aaface64ea6826573.jpg
چهلمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری،
cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family