• آخرین های فلزات پایه
 • محبوبترین های فلزات پایه


 

ویژه ها

اخبار فلزات: در هفته‌ای که گذشت باوجود کاهش موجودی انبارهای بورس فلزات لندن، قیمت شمش روی روند نزولی را طی کرد، اما این روند نزولی متأثر از تصمیم ترامپ بر لغو یک‌جانبه نشست کره‌شمالی و آمریکا تا پایان هفته ادامه نیافت. به‌نظر می‌رسد، این تصمیم تأثیر مثبتی بر قیمت کامودیتی‌ها خواهد داشت.

به گزارش اخبار فلزات، در نمودار 1، روند قیمتی و موجودی شمش روی در انبارهای بورس فلزات لندن آورده شده است. همان‌طور که در نمودار 1 مشاهده می‌شود، میزان موجودی شمش روی در انبارهای بورس فلزات لندن در هفته گذشته روند نزولی را طی کرد. در روز ابتدایی معاملات هفته قبل یعنی دوشنبه بیست و یکم ماه مِی، میزان موجودی شمش روی در انبارهای بورس فلزات لندن معادل 231 هزار و 100 تن بود که نسبت به روز پایانی معاملات در هفته پیش خود یعنی جمعه 18 مِی کاهش 0.15 درصدی داشت. به گزارش فلزات آنلاین، این روند نزولی موجودی در روز بعد نیز ادامه یافت و موجودی انبارها در روز سه‌شنبه 22 مِی با کاهش 0.14 درصدی نسبت به روز قبل خود به 230 هزار و 775 تن رسید. در روز بعد نیز از مقدار موجودی شمش روی کاسته شد و به 229 هزار و 275 تن رسید. در روز بیست و پنجم ماه مِی نیز همین روند نزولی ادامه یافت و موجودی شمش روی انبارهای بورس فلزات لندن به 229 هزار و 150 تن رسید. در مجموع طی این یک هفته میزان موجودی شمش روی در انبارهای بورس فلزات لندن در روز پایانی هفته نسبت به روز پایانی هفته پیش از آن، کاهش یک درصدی داشت. 

                                           

همان‌طور که روند قیمتی شمش روی در نمودار 1 نشان داده شده است، طی یک هفته اخیر قیمت شمش روی در مجموع روند نزولی را طی کرد. میزان کاهش قیمت شمش روی در طول این هفته معادل یک درصد برآورد شد. در شروع هفته یعنی 21 مِی قیمت شمش روی در بورس فلزات لندن نسبت به آخرین روز از هفته پیش از آن، اندکی رشد داشت و به 3 هزار و 98 دلار به‌ازای هرتن رسید، اما این روند افزایشی در روزهای بعد ادامه نیافت و قیمت شمش روی به 3 هزار و 6 دلار به‌ازای هر تن در روز بیست و سوم کاهش یافت. با این حال، در 2 روز پایانی هفته، قیمت شمش روی در انبارهای بورس فلزات لندن دوباره افزایش یافت و در نهایت در روز پایانی معاملات یعنی بیست و پنجم به 3 هزار و 48 دلار به‌ازای هرتن رسید که همچنان از قیمت آخرین روز هفته پیش از آن، کمتر بود.

به گزارش فلزات آنلاین، طی هفته گذشته قیمت شمش روی هیچ تبعیتی از موجودی انبارهای بورس فلزات لندن نداشت. شاخص ارزش دلار آمریکا مهم‌ترین عامل تأثیرگذار بر قیمت بود. در روزهای ابتدایی هفته دلار روند صعودی داشت و همین امر عامل تضعیف کامودیتی‌ها بود. با این حال، با اعلام لغو یک‌جانبه نشست کره‌شمالی – آمریکا توسط ترامپ دلار وارد روند نزولی شد و افت 0.21 درصدی پیدا کرد. همین امر زمینه رشد کامودیتی‌ها را فراهم کرد. حال باید دید که این اتفاق در هفته آتی چه تأثیری بر قیمت کامودیتی‌ها خواهد داشت؛ هرچند که گمانه‌زنی‌ها، حاکی از رونق بازار کامودیتی‌ها در هفته آتی است.

                                              

گفت و گوها

 • نادر خطیبی، مدیر روابط عمومی شرکت توکافولاد

  بی‌ثباتی بازار ارز و ضرر تولیدکنندگان، دو روی یک سکه

  اخبار فلزات: نادر خطیبی مدیر روابط عمومی شرکت توکافولاد در گفت‌وگو با پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین به ناپایداری اقتصادی کشور در سال جاری اشاره کرد و افزود: شرایط اقتصادی کشور از ابتدای بهار 97، آنطور که باید امیدبخش نبود و مشکلات متعددی گریبانگیر فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و .... شد. تحریم، عدم اطمینان نسبت به آینده، نبود ثبات در قیمت ارز و .... به مشکلات بازار و تولیدکنندگان داخلی دامن زد و این تولیدکنندگان در شرایطی متزلزل‌تر از گذشته قرار گرفتند.
  ادامه مطلب...
 • نادر خطیبی، مدیر روابط عمومی شرکت توکافولاد

  بی‌ثباتی بازار ارز و ضرر تولیدکنندگان، دو روی یک سکه

  اخبار فلزات: نادر خطیبی مدیر روابط عمومی شرکت توکافولاد در گفت‌وگو با پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین به ناپایداری اقتصادی کشور در سال جاری اشاره کرد و افزود: شرایط اقتصادی کشور از ابتدای بهار 97، آنطور که باید امیدبخش نبود و مشکلات متعددی گریبانگیر فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و .... شد. تحریم، عدم اطمینان نسبت به آینده، نبود ثبات در قیمت ارز و .... به مشکلات بازار و تولیدکنندگان داخلی دامن زد و این تولیدکنندگان در شرایطی متزلزل‌تر از گذشته قرار گرفتند.
  ادامه مطلب...
 • مهدی ثقفی، مدیر عامل شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو)

  حلقه‌های اتصال چرخه تولید در صنعت آلومینیوم منقطع است

  اخبار فلزات: یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای توسعه، تامین منابع مالی مناسب و به‌هنگام صنایع کشور است. در شرایطی که اقتصاد کشور با مشکلات و معضلات بسیاری همراه است، یافتن مسیرهای مناسب برای تامین منابع مالی طرح‌های توسعه‌ای می‌تواند به ‌بهبود شرایط اقتصادی کمک کند. در این راستا ماهنامه اخبار فلزات با مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) به گفت‌وگو نشسته است. مهدی ثقفی معتقد است که با توجه به محدودیت‌های بسیار زیاد صنایع کشور و مخصوصا آلومینیوم، تامین منابع مالی صحیح می‌تواند بخشی از مشکلات موجود را کاهش دهد. شرح مفصل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • فرشید سلطان‌زاده، مدیرعامل شرکت مشاوره اقتصادی آرمان آتورپات

  لیلی بخش معدن، مرد بود یا زن؟!

  اخبار فلزات: فرشید سلطان‌زاده، مدیرعامل شرکت مشاوره اقتصادی آرمان آتورپات در گفت‌وگو با پایگاه خبری فلزات آنلاین گفت: دولت باید تعریف خود را از واژه ماده معدنی خام و یا با ارزش افزوده پایین، مشخص کند.
  ادامه مطلب...
 • فرزاد ارزانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان جنوب

  صادرات، اوج قدرت و هنر تولیدکنندگان ایرانی است

  اخبار فلزات: با توجه به اهداف تعیین شده در سند چشم‌انداز توسعه و با درنظر گرفتن میزان تولید 55 میلیون تن فولاد در سال 1404و سرانه مصرف آن، اهمیت صادرات بیش از پیش خود را نشان می‌دهد. تا جائی که برخی واحدهای فولادی از ابتدا با هدف صادرات و با درنظر گرفتن چنین شرایطی احداث شده‌اند. این واحدها باید از هم‌اکنون برای حضور موفق در بازار رقابت بین‌المللی تلاش کنند. پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین با هدف بررسی امکان توسعه پایدار صادرات با مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به‌عنوان یک شرکت موفق در امر صادرات به گفت‌وگو نشسته است. فرزاد ارزانی اعتقاد دارد اوج قدرت و هنر تولیدکنندگان در عرصه صادرات به نمایش گذاشته می‌شود. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
cache/resized/606d6207a06e88856f9c9a317101be0c.jpg
دیپلماسی اقتصادی، ضامن پایداری و توسعه صادرات
cache/resized/051517a92fa9069987b9e99e58c35653.jpg
یادداشت مهمان: عزیزالله عصاری، مدیرعامل شرکت
cache/resized/9b369ed53e1c293f37e10a8b4d734b49.jpg
جعفر سرقینیتفکیک همگام با توسعه نیست پس از 6 سال
cache/resized/16567cc9ed641fa1a926c80b3dcd664e.jpg
بنادر نیازمند و زمینه‌ساز توسعه مهدی کرباسیان؛
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family