• آخرین های اقتصاد
  • محبوبترین های اقتصاد


 

اخبار فلزات: رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشست با مدیرعامل شرکت راه آهن ایران اعلام کرد: جلب مشارکت بخش خصوصی در تامین زیرساخت‌ها، یکی از سازوکارهای توسعه حمل‌و‌نقل ریلی در حمل مواد معدنی است. ایمیدرو آمادگی دارد تا با انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت راه آهن، زمینه توسعه زیرساخت های ریلی سنگان را فراهم کند.

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب‌پور در این نشست که در محل ایمیدرو برگزار شد، افزود: در راستای افزایش سهم حمل‌و نقل ریلی در جابه‌جایی بار به ویژه در مسیر سنگان – بافق، کارگروهی متشکل از معاونت‌های برنامه‌ریزی و توانمندسازی و طرح‌های توسعه معدن وصنایع معدنی ایمیدرو تشکیل می‌شود تا مقدمات تهیه این تفاهم‌نامه فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه هر اعتباری در این مسیر ریلی هزینه شود توجیه اقتصادی دارد، افزود: در این کارگروه ضمن بررسی راه‌های بهبود سیستم حمل ریلی، روش‌های سرمایه‌گذاری و شیوه اجرا نیز مشخص خواهد شد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر تسهیل ایجاد زیرساخت‌ها در ارتقای حمل‌ونقل ریلی گفت: حمل‌و‌نقل مواد معدنی به‌صورت انبوه، نیاز به سیستمی با عملکرد مداوم و با قابلیت اطمینان دارد تا در یک بازه زمانی، مقدار مشخص بار به مقصد مورد نظر برسد.

غریب پور افزود: شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران علاقمند به تعامل با ایمیدرو برای تامین زیرساخت ها است. بدیهی است به نتیجه رسیدن همکاری‌ها با تعریف زمان‌بندی مشخص و توجه به ضریب تاثیر آن در بخش معدن و صنایع معدنی، تعیین اولویت‌ها و همچنین چشم انداز 1404، گام‌های اساسی در مسیر مواد پایه‌ای ارتقای حمل‌و‌نقل مواد معدنی برداشته شود.

آمادگی برای تامین زیرساخت‌های ریلی سنگان - بافق با هدف افزایش ظرفیت ریلی

در این دیدار سعید محمدزاده، مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از اعلام آمادگی این شرکت در تامین زیرساخت های ریلی سنگان – بافق خبر داد و اظهار کرد: طی سال 95 میزان بارگیری مواد معدنی ایمیدرو 60 میلیون تن بوده که 20 میلیون تن از این رقم، به‌صورت ریلی حمل شده است.

وی افزود: با شرایط فعلی و چشم‌انداز توسعه صنعت فولاد، هنوز برنامه‌های زیرساخت به‌ویژه در بخش حمل‌ونقل آن طور که باید تامین نشده است.

محمدزاده با بیان اینکه حوزه حمل‌ونقل ریلی تنها ریل گذاری نیست، گفت: تامین واگن نیاز جدی توسعه صنایع در بخش زیرساخت‌ها است.

وی گفت: آمادگی داریم تا هرگونه تقاضایی در بخش معدن و صنایع معدنی را مطابق با چارچوب‌های تجاری پاسخ‌گو باشیم.

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در تشریح راهکارهای توسعه حمل‌ونقل ریلی مسیر سنگان تا بافق گفت: در بخش تامین مالی می‌توان از منابع بانکی بهره برد و در احداث خط دوم با اجرای پروژه تراک‌بندی این مسیر و با هدف افزایش ظرفیت بارگیری‌ها، اهتمام ویژه داریم.

در این نشست در زمینه نیازهای زیرساختی، به مواردی همچون حمل 79 میلیون تن در قالب طرح جامع فولاد، حمل سایر محصولات ریلی 117 میلیون تن و شناسایی گلوگاه های شبکه ریلی بر اساس تطابق تقاضا با ظرفیت و راهکارهای توسعه شبکه ریلی برای بارهای قابل جذب اشاره شد.

همچنین شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، نکاتی را در افزایش سهم بازار ریلی حمل مواد معدنی با همکاری این مجموعه و ایمیدرو مطرح کرد که توسعه لجستیک ریلی در معادن و صنایع فولادی یکی از این موارد است.

گفت و گوها

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/a88afb2e5de6abe3f650d83fa09e28ee.jpg
چهل و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/5cc87f56bb103a1caa0110d14b7fc327.jpg
چهل و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/c141fc836a5382ce9abebc9b5e91ec94.jpg
چهل و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/6c220d3a8bcde9f0ffa06402fad1f7cc.jpg
چهل و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/15fa68ba0f5da770c0543626ce041543.jpg
سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت،
cache/resized/b7f512f115ec95fd20cd5ed4e7c0c2c2.jpg
چهل و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family