• آخرین های اقتصاد
  • محبوبترین های اقتصاد


 

اخبار فلزات: رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: با تکیه بر دانشمندان و محققان داخلی و ظرفیت بالای معدنی و صنایع وابسته، به دنبال ایجاد ارزش افزوده در بخش معدن هستیم. غریب پور تاکید کرد: همکاری ایمیدرو و جهاد دانشگاهی،‌ به تولید دانش فنی منتهی می شود.

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از پایگاه خبری ایمیدرو، خداداد غریب پور در مراسم امضای تفاهم نامه بین ایمیدرو و جهاد دانشگاهی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: وابستگی به کشورهای خارجی از نظر دانش فنی، در شرایط تحریم مشکل شده و از این رو، با جهاد دانشگاهی طی یک همکاری مشترک، در تلاش هستیم در این شرایط حساس، گام ملی برای توسعه فناوری برداریم.
وی افزود: همکاری ها پیش از این به صورت موردی بوده اما اکنون در زمینه دانش فنی و تحقیقات کاربردی است و این روند به یک استراتژی تبدیل شده است. اقدام مذکور، گام مهمی برای ایجاد تحول در حوزه فناوری معدن و صنایع معدنی است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه سیاست جهاد دانشگاهی، تولید دانش فنی است، تصریح کرد: طبق تفاهم نامه ای که امضا شده، درصدد هستیم این همکاری، به تولید دانش فنی ختم شود و بر اساس تقاضا و نیاز واقعی و توانمندی های علمی جهاد دانشگاهی انجام شود.

وی افزود: خوشبختانه آقای طیبی، رئیس این نهاد، درخواست همکاری داشته و این در شرایطی است که کشور ما نیاز به کار تیمی و مشترک دارد.

غریب پور با بیان اینکه کشور ما از نظر یافته های علمی، کمبودی ندارد و این یافته ها کمتر مورد استفاده قرار گرفته و کمتر کاربردی شده است، گفت: حلقه مفقوده صنعت ما، کمبود دانش فنی و در برخی موارد، نبود دانش فنی است.

وی ادامه داد: اغلب کارهای علمی و تحقیقاتی به دلیل اثربخش نبودن و در راستای اهداف مورد نظر نبودن، موثر نبوده است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو اظهار داشت: بر اساس نقشه راه معدن و صنایع معدنی، کشور به 10 قطب علمی تقسیم شده و دانشگاه ها براساس ظرفیت ها و توان علمی در این مسیر همکاری می کنند.

وی افزود: ایمیدرو علاوه بر دانشگاه ها، با شرکت های بزرگ صنعتی، تفاهم نامه همکاری امضا کرده است. ما به دنبال اثربخشی تفاهم نامه ها هستیم و مصمم هستیم تفاهم نامه ها به برنامه عملیاتی تبدیل شود.

غریب پور خاطرنشان کرد: امسال 27 طرح تحقیقاتی بر اساس نیازها در ایمیدرو اجرایی شده و تقاضا محور است.

به اجرای تفاهمنامه متعهد هستیم

حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی در این مراسم، با بیان اینکه یکی از اهداف این مرکز، انجام تحقیقات کاربردی و تولید فناوری های مورد نیاز کشور و پیگیری برای کاربردی کردن آنها است، گفت: بخش معدن و صنایع معدنی، یکی از مزیت های کشور محسوب می شود و باید از ظرفیت های این بخش به نحو مطلوب استفاده شود.

وی افزود: از نگاه فناورانه دکتر غریب پور و امضای تفاهم نامه همکاری با این نهاد، به شدت استقبال می کنیم و به اجرایی شدن تفاهم نامه و توسعه فناوری در این حوزه متعهد هستیم.

طیبی با بیان اینکه توسعه اقتصادی و امکان رقابت صنعتی، داشتن فناوری را برای هر کشوری ضروری می سازد، گفت: توسعه فناوری های موجود، طراحی مهندسی پایه در بخش های مختلف، تولید دانش فنی مواد مصرفی حوزه، تولید فناوری تجهیزات مورد مصرف و ارتقای فناوری های موجود، از جمله مفاد تفاهم نامه است.

وی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت های موجود، فناوری های مورد نیاز ایمیدرو را تامین می کنیم.

گفت و گوها

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/a88afb2e5de6abe3f650d83fa09e28ee.jpg
چهل و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/5cc87f56bb103a1caa0110d14b7fc327.jpg
چهل و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/c141fc836a5382ce9abebc9b5e91ec94.jpg
چهل و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/6c220d3a8bcde9f0ffa06402fad1f7cc.jpg
چهل و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/15fa68ba0f5da770c0543626ce041543.jpg
سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت،
cache/resized/b7f512f115ec95fd20cd5ed4e7c0c2c2.jpg
چهل و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family