• آخرین های اقتصاد
 • محبوبترین های اقتصاد


 

ویژه ها

اخبار فلزات: وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در دیدار با وزیر اقتصاد و تجارت سوریه با تأکید بر ایفای نقش شرکت‌های ایرانی به‌خصوص در حوزه فنی و مهندسی در سازندگی سوریه،گفت: ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف عمران، داروسازی، نفت، گاز، سد سازی و خودرو سازی داریم و در فعالیت‌های مربوط به خودروسازی که قبل‌تر نیز در سوریه داشتیم، ظرفیت توسعه هر چه بیشتر وجود دارد.

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از شاتا، محمد شریعتمداری شب گذشته در دیدار با محمد سامرالخلیل با بیان این مطلب، افزود: یکی از فرصت‌های تجاری، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف تجاری دو کشور است‌ و در نمایشگاه بازسازی سوریه، دهم تا چهاردهم مهرماه نیز ایران شرکت فعال خواهد داشت.
وی حضور در نمایشگاه حوزه زیر ساخت در سوریه و نمایشگاه شهر لاذقیه را نشانگر علاقه ایران به فعالیتهای سازندگی در سوریه دانست و تصریح کرد: پاویون ایران شهریور ماه ۹۷ در شصتمین نمایشگاه بین المللی دمشق برگزار می شود و به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران از حضور سوریه در نمایشگاه های بین المللی کشورمان استقبال می کنم.

شریعتمداری با تأکید بر اینکه باید تجارت آزاد بین دو کشور بدون محدویتی برقرار شود، گفت: برقراری روابط بانکی از جمله روابط کارگزاری، افتتاح شعب بانکهای ایرانی در سوریه و بالعکس و یا ایجاد بانک مشترک(در صورت وجود ظرفیت)، معامله با پول های طرفین، کارکردن با کارتهای بانکی سوریه و بالعکس باید در دستور کار قرار بگیرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان با اشاره به ظرفیت زوار دو کشور ایران و سوریه، یادآور شد: ظرفیتی که زوار ایرانی در سوریه درست می کنند و ظرفیت زوار سوری در ایران، می تواند نقطه قوتی برای تعمیق روابط تجاری باشد.

شریعتمداری در این باره اضافه کرد: در حوزه ساخت شهرک‌های صنعتی تجربیات و پتانسیل خوبی داریم که امکان همکاری گسترده با سوریه را در این حوزه داریم و سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی، ایدرو و ایمیدرو آمادگی همکاری در زمینه‌های تخصصی را با سوریه دارند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در پایان گفت: در سایه اتحاد و یکپارچکی ملت مسلمان و توجه رهبران اسلامی امنیت پایدار در همه سرزمین های اسلامی برقرار خواهد شد.

اختصاص مرکز فروش دایمی محصولات ایران در سوریه و بالعکس
وزیر اقتصاد و تجارت سوریه با بیان اینکه تاجران ایرانی و سوری باید شناخت بیشتری از هم و بازارهای دو کشور پیدا کنند، اضافه کرد: نمایشگاه ها یکی از بهترین راه‌های آشنایی فعلان اقتصادی و تجاری دو کشور است و از حضور ایران در شصتمین نمایشگاه بین‌المللی دمشق که بزرگترین نمایشگاه خاورمیانه از نظر مساحت است، استقبال می کنیم.
سامر الخلیل با اشاره به اینکه آمادگی راه اندازی نمایشگاه تولیدات داخلی سوریه را در ایران داریم، گفت: صنعت سوریه در زمینه کنسرو و روغن بهبود پیدا کرد و تولیدات لباس و پوشاک سوریه رقیب محصولات ترکیه ای شده است. 

از ایجاد شعبه‌های بانک‌های ایرانی در سوریه استقبال می کنیم
وی همچنین افزود: اختصاص مرکز فروش دایمی ایران در سوریه و بالعکس می تواند به عنوان یک پیشنهاد بررسی شود. 
وزیر اقتصاد و تجارت سوریه همکاری فعال بانکی را لازمه انجام فعالیت‌های تجاری دانست و یادآور شد: از ایجاد شعبه‌های بانک‌های ایرانی در سوریه استقبال می کنیم.
سامر الخلیل راه اندازی شرکت‌های مشترک و تولید محصولات مشترک دو کشور را برای توسعه مراوادت تجاری مفید ارزیابی کرد و گفت: شرکت های ایرانی با توانمندی‌های خوبی که دارند شریک سوریه در بازسازی این کشور خواهند بود.

گفت و گوها

 • عباس کلانتر، مدیرعامل گروه پاترون در گفت‌وگو با پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین:

  واحد تحقیق و توسعه، قلب تپنده تولید کشور

  اخبار فلزات: اهمیت و توجه به تکنولوژی و تولید محصولات خاص موجبات پیشرفت و توسعه کشور را فراهم خواهد کرد. این امر با داشتن تیمی مجرب با دانش فنی بالا امکان‌پذیر است؛ تحقق این مهم در گروه پاترون با وجود مدیریتی جوان و کارآمد امکان‌پذیر شد. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین گفت‌وگویی را با مدیرعامل این گروه انجام داده است. عباس کلانتر اعتقاد دارد که واحد تحقیق و توسعه، مهم‌ترین بخش هر واحد تولیدی بوده و سرمایه‌گذاری در این واحد، به‌منزله تضمین آینده موفق هر مجموعه‌ای خواهد بود. در ادامه متن کامل این‌ گفت‌وگو را مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در گفت‌وگو با فلزات آنلاین:

  بهره‌برداری از سه طرح بزرگ در منطقه ویژه خلیج فارس

  اخبار فلزات: حداث و راه‌اندازی طرح‌های بزرگ و حیاتی در کشور از اقداماتی به‌شمار می‌روند که نه تنها موجب پیشرفت و توسعه کشور، بلکه منجر به اشتغالزایی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی خواهند شد.
  ادامه مطلب...
 • ناصر تقی زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

  معدن، نجات‌بخش اقتصاد در شرایط تحریم اقتصادی

  اخبار فلزات: ایران با دارابودن ذخایر سنگ آهن که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان هنوز بخش عمده‌ای از آن‌ها اکتشاف نشده‌اند، پتانسیل‌های بسیاری برای توسعه در این حوزه دارد. به‌طوری که ایران با این پتانسیل‌ها می‌توانست یک شرکت بسیار بزرگ در حد شرکت‌های بین‌المللی در زمینه سنگ آهن داشته باشد. بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن در کشور، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر است که به‌صورت فعال در حال توسعه بوده و هر سال طرح‌های جدیدی را برای توسعه راه‌اندازی می‌کند. این شرکت علاوه بر طرح‌های توسعه معدنی در بخش مسئولیت‌های اجتماعی نیز فعال است و به احداث بیمارستان، فاضلاب شهر سیرجان و... نیز مبادرت ورزیده است. برای بررسی طرح‌های توسعه معدنی شرکت گل‌گهر، سایت خبری تحلیلی فلزات آنلاین با مدیرعامل این شرکت به گفت‌وگو نشسته است. ناصر تقی زاده با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم‌ها، تنها بخش معدن را راه نجات‌بخش اقتصاد کشور و جایگزین نفت دانست. وی همچنین گفت گل‌گهر قصد دارد زنجیره تولید خود را تا محصولات نهایی (ورق فولادی) گسترش دهد و طرح‌های بسیاری در زنجیره معدن و صنایع معدنی در دست اقدام دارد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران:

  هیجانات در بازار کالاها فروکش کرده است

  اخبار فلزات: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته در پی نوسانات نرخ ارز، مشکلاتی برای بخش‌های مختلف اقتصادی به‌وجود آمد که به‌طور طبیعی نرخ کالاها از جمله محصولات فلزی در بورس کالا نیز دستخوش تغییراتی شد، اما امروز نوسانات فروکش کرده و بازار به تعادل رسیده است.
  ادامه مطلب...
 • بهرام سلطانی، قائم مقام مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره آهن مجد:

  دولت نقش شرکت‌های بازرگانی را کمرنگ نداند

  حضور و وجود شرکت‌های با سابقه در حوزه فولاد، علی‌رغم حل مشکلات آن می‌تواند موجبات کمک به دولت در رفع نیازهای واقعی تولیدکنندگان و فعالان حوزه‌های مختلف صنعت کشور را نیز فراهم کند. متاسفانه اکثر شرکت‌های حاضر در عرصه‌های صنعتی کشور از عقبه و پشتوانه طولانی برخوردار نیستند؛ بنابراین بخشی از مشکلات موجود در کشور را می‌توان متاثر از این اتفاق دانست. شرکت آهن مجد با داشتن سابقه طولانی در زمینه حوزه فولاد کشور و حضور در بازار آهن، به تمامی نیازهای تولیدکنندگان آگاه است. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین، گفت‌وگویی را با قائم مقام مدیرعامل این شرکت انجام داده است. بهرام سلطانی اعتقاد دارد که دولت نباید نقش شرکت‌های بازرگانی در توسعه و پیشرفت کشور را نادیده بگیرد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a42c2b6a67769c6a56fc5e52739ff4b1.jpg
سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه
cache/resized/b9e6e8c9ce858665b24921431f10d9b5.jpg
چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a8ea33fcf711971aaface64ea6826573.jpg
چهلمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری،
cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family