• آخرین های بورس
 • محبوبترین های بورس


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با اشاره به ورود مس سرچشمه به بازار دوم فرابورس، گفت: در 20 روز آینده با مجوز سازمان بورس قرار است سرمایه این شرکت از 160 میلیارد تومان به 200 میلیارد تومان افزایش یابد.

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از مس پرس، علی ارجمندی با بیان این مطلب، گفت: مجموعه مس سرچشمه در مهرماه 1366 با سرمایه 100 میلیون ریال تأسیس شد و هم‌اکنون این سرمایه به 160 میلیارد تومان رسیده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در ادامه اظهار داشت: 56درصد از سهام عمده شرکت مربوط به صندوق بازنشستگی، 8٫7 درصد مربوط به شرکت آتیه‌اندیشان و 35٫3 درصد از سهام نیز مربوط به 6هزار سهام‌دار شخصی است که اغلب بازنشستگان شرکت هستند. ارجمندی با اشاره به این‌که در سال 1391 در بازار پایه فرابورس پذیرفته شدیم، گفت: هم‌اکنون نیز سازمان بورس اوراق بهادار با پذیرش این شرکت در بازار اولیه فرابورس موافقت کرده است.

 سهام سرچشمه، پتانسیل رشد 400 تومانی را دارد

رئیس هیأت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه گفت: قیمت سهام این شرکت هم‌اکنون 310 تومان است و پتانسیل این را دارد که تا 400 تومان رشد کند.
منصور سلطانی ادامه داد: EPS سال 1395 شرکت سرمایه‌گذاری سرچشمه بالای 90درصد تحقق پیدا کرده است و EPS تلفیقی 80 تومان و EPS شرکت اصلی صد تومان بوده است؛ همچنین، NAV شرکت براساس آخرین محاسبات چیزی حدود 700 تومان است که برآورد کرده‌ایم که این رقم در سال 1397 به 1000 تومان برسد.
وی با اشاره به این‌که سهام شرکت قابلیت نقدشوندگی و شفافیت خوبی دارد، اظهار داشت: بر همین مبنا، این شرکت توانست از بازار پایه به بازار دوم بیاید و امیدواریم که سرمایه‌گذاری مس سرچشمه خیلی سریع به بازار اول برود؛ البته این‌که این نماد به بورس برود یا نه، مربوط به تصمیم‌گیری‌های بعدی است.
رئیس هیأت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه همچنین گفت: کسانی که سهام شرکت ملی صنایع مس را دارند نگران سرمایه‌شان نباشند، زیرا مشکلاتی که در رابطه با سرمایه‌گذاری می‌تواند وجود داشته باشد مربوط به مسائل سیاسی است که در سال 1395 برطرف شد، البته نه این‌که این موضوع کاملاً رفع شده باشد ولی تا حد خوبی برطرف شده است.
وی خاطرنشان کرد: تعیین قیمت مس از بازارهای جهانی و بازار کالا تبعیت می‌کند و محصول کاتد مس نسبت به کالاهای دیگر در دنیا افت شدیدی داشت، به‌طوری‌که از مسِ 10هزار دلاری به سه‌هزار دلار رسیده است.
سلطانی با اشاره به این‌که سال 1394، سال سختی برای شرکت ملی صنایع مس در زمینه تأمین مالی و نقدینگی بود، گفت: ولی در سال 1395 با توجه به اجرای برجام که امکان نقل و انتقالات پولی را برای شرکت به‌‌وجود آورد، شرکت امروز از نظر وضعیت نقدینگی و تأمین مالی و همچنین فروش، شرایط بهتری دارد.

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
cache/resized/5cd178fc5cb9d30bb4b06084fbd0c0d1.jpg
سرمقاله/علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ بّوَد کز طرفی،
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family