• آخرین های بورس
 • محبوبترین های بورس


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در سال 93 به عنوان پانصد و هفتمین شرکت در بورس اوراق بهادار با نماد کاوه درج شد، اما از عرضه اولیه آن خبری نشد. در سال 95 مجدداً جلسه پذیرش برگزار شد، اما با وجود ارائه اطلاعات، همچنان زمان عرضه اولیه سهام شرکت نامعلوم است.

به گزارش اخبار فلزات، فولاد کاوه جنوب کیش در سال 1385 تأسیس شد و یکی از واحدهای فرعی شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس، متعلق به بنیاد مستضعفان به‌شمار می‌آید. این شرکت در استان هرمزگان واقع شده و فعالیت خود را با سرمایه 10 میلیارد ريال در سال 1390 آغاز کرد. فولاد کاوه در بخش فلزات اساسی فعالیت می‌کند و محصولات آن به شکل آهن اسفنجی و بیلت فولادی تولید می‌شود و به فروش می‌رسد. ظرفیت تولید شرکت یک میلیون و 856 هزار تن آهن اسفنجی و یک میلیون و 200 هزار تن شمش سبک آلیاژی است که واحدهای آن قابلیت توسعه به 2 میلیون و 200 هزار تن آهن اسفنجی و 2 میلیون و 400 هزار تن بیلت را دارا است.

سهامداران عمده شرکت، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس و شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه گذاری سینا هستند که بیشترین سهم را صنایع معدنی کاوه پارس با در اختیار داشتن 51 درصد از سهام شرکت، در اختیار دارد. نمودار1 سهامداران شرکت را نشان می‌دهد.

                               
 
شرکت فولاد کاوه در شهریور ماه 93 با نماد کاوه در بازار دوم معاملات بورس اوراق بهادار تهران درج و آماده عرضه اولیه 10 درصدی سهام در بورس شد، اما پس از به تأخیر افتادن عرضه اولیه کاوه، این شرکت در سال 95 با سرمایه 7 هزار میلیارد ريالی بار دیگر در بورس درج شد و پس از ارائه گزارش پیش‌بینی درآمد هر سهم برای سال 96، در صف انتظار برای عرضه اولیه ایستاد، اما تاکنون عرضه اولیه سهام شرکت صورت نگرفته است.

کاوه برای سال 96 شرکت پیش‌بینی کرد که به‌ازای هر سهم، سود 184 ريالی را محقق کند که نسبت به سود 61 ريالی سال 95 به‌طور قابل توجهی افزایش نشان می‌دهد. فروش شرکت با افزایش 70 درصدی پیش‌بینی شده است، به‌طوری که با توجه به مفروضات در نظر گرفته شده، شرکت با فروش یک میلیون و 650 هزار تن بیلت و آهن اسفنجی، خواهد توانست 16 هزار و 600 میلیارد ريال درآمد کسب کند. در سال 95 بیش از 35 درصد از فروش شرکت صادراتی بود که از مجموع حدود 900 هزار تن محصول تولیدی، 325 هزار تن آن به بازارهای خارجی صادر شد. نمودار 2 مقایسه پیش‌بینی فروش سال 96 را با عملکرد 95 نشان می‌دهد.

                             
 
موقعیت جغرافیایی کارخانه، مزیت صادراتی مناسبی را برای شرکت فراهم کرده است. بهبود بازارهای جهانی درکنار موقعیت مناسب صادراتی باعث شد که شرکت برای سال 96 حجم فروش داخلی خود را کاهش دهد و بر فروش صادراتی بیافزاید. از یک میلیون و 650 هزار تن پیش‌بینی فروش برای سال 96، حدود یک میلیون و 80 هزار تن آن صادراتی با نرخ فروش بالاتری نسبت به فروش داخلی در نظر گرفته شده است.

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
cache/resized/5cd178fc5cb9d30bb4b06084fbd0c0d1.jpg
سرمقاله/علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ بّوَد کز طرفی،
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family