• آخرین های بورس
 • محبوبترین های بورس


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: شرکت صنعتی و معدنی چادرملو در سال 95 توانست حدود 10 میلیون تن از محصولات خود را به ارزش 20 هزار و 960 میلیارد ريال  به فروش برساند که در مقایسه با پیش‌بینی‌ها حدود 6 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به گزارش اخبار فلزات، شرکت چادرملو در حوزه صنعت کانه‌های غیر فلزی فعالیت می‌کند و بخش اصلی تولیدات این شرکت در قالب کنسانتره و گندله تولید شده و به بازار عرضه می‌شود که بیش از 95 درصد ارزش فروش شرکت را دربرمی‌گیرد. این شرکت در سال 94 حدود 8 هزار و 500 میلیارد ريال کنسانتره سنگ آهن در بازار داخلی به فروش رساند که باعث شد، سهم 81 درصدی فروش کنسانتره کشور، متعلق به چادرملو باشد. همچنین این شرکت 6 هزار و 300 میلیون ريال گندله به فروش رساند که سهم آن 32 درصد بازار گندله کشور بود.

در پایان سال مالی 1395، شرکت چادرملو توانست 10 میلیون و 400 هزار تن کنسانتره و گندله سنگ آهن دانه‌بندی شده و آپاتیت را به فروش برساند. شرکت در این سال حدود 6 میلیون و 300 هزار تن کنسانتره سنگ آهن را به مبلغ 10 هزار و 486 هزار میلیارد ريال به فروش رساند که حدود نیمی از درآمد شرکت را تشکیل می‌داد. فروش گندله نیز عدد 3 میلیون و 730 هزار تن را نشان می‌دهد که پس از کنسانتره سنگ آهن، بیشترین سهم از فروش شرکت را شامل شد. از 9 میلیون و 200 هزار تن کنسانتره سنگ آهن تولید شده، حدود 3 میلیون و 580 هزار تن آن صرف تولید گندله شد. نمودار 1 مقدار فروش شرکت چادرملو را در سال 95 نشان می‌دهد.

                                      
 
سود هر سهم شرکت چادرملو برای سال 95، بالغ بر 231 ريال با در نظر گرفتن 19 هزار و 757 میلیارد ريال فروش محاسبه شده بود. 67 درصد فروش شرکت را بهای تمام شده محصولات تشکیل می‌دهد که مواد مستقیم مصرفی سهم 61 درصدی از بهای تمام شده را شامل می‌شود. براساس عملکرد سال 95 و فروش نزدیک به 21 هزار میلیارد ريالی، شرکت خواهد توانست حدود 14 ريال در صورت عدم تغییر سایر هزینه‌ها، بر سود هر سهم خود نسبت به مقدار پیش‌بینی شده بیافزاید.

شرکت برای سال 96 شرکت پیش‌بینی کرده که سود هر سهم خود را به 236 ريال برساند. با وجود پیش‌بینی افزایش 32 درصدی فروش در سال 96، به‌علت افزایش 50 درصدی بهای تمام شده محصولات، سود هر سهم تغییر چندانی نکرده است. در گزارش حسابرسی شده، اولین پیش‌بینی درآمد هرسهم در سال 96، فروش 11 میلیون تن انواع محصول در دستور کار قرار گرفته است. علاوه بر افزایش مقدار محصولات، نرخ فروش آن‌ها نیز افزایش یافته است، به‌طوری که پیش‌بینی شده گندله با 12 درصد و کنسانتره سنگ آهن با حدود 10,5 درصد افزایش قیمت به ترتیب با مبالغ 2 میلیون و 937 هزار ريال و یک میلیون و 778 هزار ريال به‌ازای هر تن به فروش برسد. شرکت چادرملو پیش‌بینی کرده که در سال 96، تولید 300 هزار تن فولاد را محقق سازد. ظرفیت اسمی واحد فولاد سازی، یک میلیون تن است که قرار است در سال 96 با 30 درصد ظرفیت فعالیت کند. به همین دلیل، شرکت چادرملو از این محل 449 میلیارد ريال زیان پیش‌بینی کرده است. انتظار می‌رود در سال‌های بعد با رسیدن واحد فولادسازی به ظرفیت اسمی، سود مناسبی از این محل شناسایی شود.

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
cache/resized/5cd178fc5cb9d30bb4b06084fbd0c0d1.jpg
سرمقاله/علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ بّوَد کز طرفی،
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family