• آخرین های بورس
 • محبوبترین های بورس


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اعلام اصلاح محدودیت هایی همچون دامنه نوسان و حجم مبنا از مهمترین اقدامات برای توسعه بازار سرمایه است.

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ محسن خدابخش، در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گفت:: هر اقدامی که ما بخواهیم برای اصلاح محدودیت‌های بازار سرمایه انجام دهیم باید مبتنی بر اطلاعات باشد.
وی افزود: لازم است برای پیشبرد اصلاح محدودیت دامنه نوسان و حجم مبنا، ابتدا بر اساس اطلاعات موجود یک شبیه سازی انجام دهیم.
این مدیر بازار سرمایه در خصوص دامنه نوسان گفت: باید با استفاده از شبیه سازی وضعیت بازار را سنجید و دید چه حالت هایی برای اعمال دامنه نوسان پویا در نماد‌ها و صنایع قابل تصور است.
مدیر نظارت بر بورس‌ها ابراز امیدواری کرد هرچه سریعتر حذف حجم مبنای برخی نماد‌ها عملیاتی شود و افزود: بازار سرمایه کاملاً زنده، پویا و در حال حرکت است. در واقع اصلاح محدودیت‌های بازار سرمایه اعم از حجم مبنا یا دامنه نوسان مشابه تعمیر یک هواپیمای در حال حرکت است.
وی افزود: این هواپیما در حال حرکت است و اگر شما بخواهید تعمیر یا تغییری روی آن انجام دهید باید کاملا حساب شده انجام شود و دقیقا همین حالت برای اصلاح محدودیت‌های بازار سرمایه وجود دارد.
خدابخش گفت:: اصلاح محدودیت دامنه نوسان و حجم مبنا به بررسی دقیق اطلاعات نیاز دارد و باید دید به چه نحوی می‌توان این مساله را پیش برد.
وی افزود: قطعا انجام این کار با سرعت و به یک باره امکان پذیر نیست و تجزیه و تحلیل‌های پیچیده نیاز دارد.
مدیر نظارت بر بورس‌ها در ادامه به موضوع اختیاری شدن اعلام سود مورد انتظار EPS اشاره کرد و گفت: سازمان بورس در تلاش است نحوه توقف و گشایش نماد‌ها را اصلاح و زمان بسته بودن آن‌ها را به حداقل برساند و در این میان یکی از موارد قابل توجه و اصلاح موضوع EPS است.
وی ادامه داد: در بررسی هایی که تا کنون صورت گرفته مشخص شد می‌توان به جای EPS یک گزارش تحلیلی مدیریتی ارائه کرد و سپس تحلیلگران بازار سرمایه با توجه به اطلاعات و گزارش‌های مدیریتی، وضعیت EPS شرکت‌ها را پیش بینی کنند.
خدابخش افزود: به دنبال این هستیم تا گزارش‌های مدیریتی به مرور جایگزین EPS شود. در دنیا هم به همین شکل است. مفروضات اعلام می‌شود و تحلیلگر بر اساس متغیرهای بین المللی و داخلی می‌گوید شرکت به چه سمتی حرکت خواهد کرد و این امر در نهایت به حرفه‌ای شدن بازار کمک می‌کند.
مدیر نظارت بر بورس‌ها با بیان اینکه افزایش شفافیت همواره در دستور کار سازمان بورس قرار دارد، گفت: انجام نظارت‌ها به صورت اتوماتیک، کاهش دخالت نیروی انسانی در امر نظارت و افزایش شفافیت ابزار‌های جدید مالی به حداکثر ممکن، از مهمترین برنامه‌های در حال اجرا است.
وی در پایان به مهمترین اهداف سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: ما همواره به دنبال توسعه و تثبیت ابزار‌های جدید مالی هستیم و امیدواریم کارهای گذشته به نتایج مطلوب منتهی شود.

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
cache/resized/5cd178fc5cb9d30bb4b06084fbd0c0d1.jpg
سرمقاله/علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ بّوَد کز طرفی،
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family