• آخرین های بورس
 • محبوبترین های بورس


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: در نخستین دقایق بعد از اعلام نتایج اولیه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، شاخص بازار سرمایه 785 واحد رشد کرد و بالای 81 هزار واحد تثبیت شد.

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از پایگاه خبری اتاق ایران، نتایج اولیه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دقایقی قبل از گشایش بازار سرمایه منتشر شد و در نخستین دقایق بعد از اعلام نتایج، شاخص این بازار به رنگ سبز درآمد و با شتاب رشد کرد به‌گونه‌ای که تا لحظه تنظیم این گزارش 785 واحد رشد کرد و بالای 81 هزار واحد تثبیت شد.

نکته قابل‌توجه در عملکرد بازار سرمایه در انتخابات اخیر این بود که برخلاف سنت این بازار در دوره‌های انتخاباتی، در سال جاری بازار چندان از روند عادی خود خارج نشد درحالی‌که در سنوات گذشته، بازار سرمایه ایران معمولاً پیش از انجام انتخابات با هیجان مثبت همراه می‌شد و عموماً با رشد قابل‌توجهی مواجه بود.

تحلیلگران بازار سرمایه حدود یک ماه مانده به انجام انتخابات معتقد بودند قبل از انجام انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نیز بازار سرمایه طبق روال گذشته رشد خواهد کرد، اما بازار خرق عادت کرد و حتی در اوج هیجان انتخاباتی نیز از روند معمول خود خارج نشد.

کارشناسان این رفتار بازار سرمایه را ناشی از انتخاب زودهنگام کاندیدا توسط بازار ارزیابی می‌کنند. فرشید شجاع، تحلیلگر بازار سرمایه در این زمینه به پایگاه خبری اتاق ایران گفت: بازار سرمایه از مدت‌ها پیش، به این نتیجه رسید که حسن روحانی کاندیدای پیروز در کارزار انتخاباتی خواهد بود و به‌واسطه اینکه سیاست‌های اقتصادی در ماه‌های آینده مسیر فعلی را ادامه خواهد داد، واکنش شدیدی در استقبال از انتخابات بروز نداد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: سیاست‌های کاندیداهای رقیب رئیس‌جمهور فعلی، عموماً بر سیاست‌های انبساطی استوار بود و می‌توانست منجر به افزایش تورم شود و افزایش تورم نیز در کوتاه‌مدت موجب رشد بازار سرمایه را فراهم می‌کند اما در مقابل، حسن روحانی بر تداوم سیاست‌هایی اصرار دارد که در کنار کنترل نرخ تورم، موجبات رونق اقتصادی را فراهم آورد.

شجاع با اشاره به اینکه سیاست‌های دولت یازدهم در کوتاه‌مدت تأثیر مثبتی بر سود شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه نخواهد داشت، تصریح کرد: این مسئله باعث شده است بازار وارد فاز هیجان خرید نشود و برای رشد منتظر سیگنال‌های قوی‌تری بماند.

او رشد قوی شاخص در روز جاری را ناشی از تحقق پیش‌بینی بازار از پیروزی روحانی دانست و افزود: می‌توان گفت بازار سرمایه به‌نوعی در جشن انتخاباتی به سر می‌برد و احتمالاً این جشن مدت درازی به طول نمی‌انجامد.

این تحلیلگر بازار سرمایه ادامه داد: به نظر می‌رسد با پیروزی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، رشد صنعت در کشور ادامه خواهد یافت و این مهم منجر به رشد بازار سرمایه در میان مدت و بلند مدت خواهد شد.

شجاع تصریح کرد: باید در نظر داشت که این رشد از مهمترین عوامل بازدارنده رشد بازارهای موازی خواهد بود پس در این شرایط از بازار مسکن توقعی برای رشد وجود ندارد و رشد زیادی نیز برای بازهای ارز و طلا قابل تصور نخواهد بود.

او با تاکید بر اینکه با گذشت هیجانات اعلام نتایج انتخابات، انتظار می‌رود رشد بازار سرمایه نیز به روند عادی برگردد، افزود: به نظر می‌رسد رشد صنعت در اقتصاد ایران با شیب ملایم اما به صورت مستمر ادامه پیدا کند از این‌رو در مورد بازار سرمایه نیز نمی‌توان رشد با شیب زیادی متصور شد.

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
cache/resized/5cd178fc5cb9d30bb4b06084fbd0c0d1.jpg
سرمقاله/علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ بّوَد کز طرفی،
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family