• آخرین های بورس
 • محبوبترین های بورس


 

ویژه ها

اخبار فلزات: شرکت توسعه معادن روی ایران با داشتن رشد مثبت در سه ماهه سوم سال و با افزایش پیش‌بینی سود هر سهم در سه ماهه سوم سال جاری عملکرد بسیار مطلوبی داشته است. قیمت هر سهم شرکت توسعه معادن روی از 2385 ریال در ابتدای مهرماه به 3221 ریال در انتهای آذرماه افزایش یافت که نشان دهنده افزایش35درصدی ارزش سهام شرکت است.

به گزارش ای، ام، سی اصلی‌ترین دلیل افزایش ارزش سهام شرکت توسعه معادن روی را می‌توان در افزایش قیمت روی در بورس فلزات لندن دانست. با توجه به تاثیر افزایش جهانی نرخ فلزات اساسی بر قیمت سهام شرکت‌های داخلی، قیمت سهام شرکت‌های صنعت سرب و روی کشور نیز روندی افزایشی را، هر یک به سهم خود، با شیب ملایم یا تندی سپری کردند. همان طورکه در نمودار یک دیده می‌شود، در این بین شرکت توسعه معادن روی ایران با نماد کروی در تابلوی بورس اوراق بهادار، طبق نمودار یک، در سه ماهه سوم سال جاری، دو پرش قیمتی را در بازه‌های زمانی دهه اول آبان ماه و در دهه اول آذر ماه تجربه کرده است. با وجود کاهش قیمت پایانی هر سهم این شرکت از قیمت 3586 ریالی در 9 آذر به  3221 ریال در 5 دی،  به طور کلی قیمت سهام شرکت در مجموع در سه ماهه سوم سال، روند صعودی را در پیش داشت.

نماد شرکت توسعه معادن روی ایران به مدت دو هفته پس از 9 آذر ماه به منظور تعدیل پیش‌بینی سود هر سهم بسته شده بود.  این شرکت در تاریخ 29/07/95 سود هر سهم خود را 152 ریال اعلام کرده بود و ولی مجدداً در تاریخ 13/09/95 درآمد پیش‌بینی سود سهم خود  را با یک رشد 30 ریالی به 182 ریال افزایش داد.

شرکت‌های هلدینگ توسعه معادن روی ایران عبارتند از: کالسیمین، فراوری مواد معدنی، ملی سرب و روی ایران، تولید روی بندرعباس، ذوب و احیای روی قشم، صنعت روی زنگان، بازرگانی توسعه روی زنجان، ذوب روی بافق، تولید روی ایران، معدنکاران انگوران، سرمایه‌گذاری اندیشه‌محوران و مهندسي و تحقيقاتي فلزات غيرآهني. سهام شرکت توسعه معادن روی ایران، به هفت سهامدار عمده تعلق دارد که شامل: شركت سرمايه‌گذاري مهر اقتصاد ايرانيان، شركت افق نيلي خليج فارس، شركت سرمايه‌گذاري تدبيرگران آتيه ايرانيان، شركت نگين ساحل رويال، صندوق سرمايه‌گذاري گنجينه آرمان شهر، شركت كالسيمين و شركت سرمايه‌گذاري سايه‌گستر سرمايه است و سهم هر یک از شرکت‌ها در نمودار دو مشاهده می‌شود. مجموع سهم سهامدارن خرد نیز 37/46 درصد است.

در نمودار سه میزان تغییرات و میزان سهام فعلی هر یک از سهامداران نشان داده شده است، به‌جز شرکت‌های سرمايه‌گذاري سايه‌گستر سرمايه و سرمايه‌گذاري تدبيرگران آتيه ايرانيان که به میزان کمی سهام خود را کاهش داده‌اند، اغلب سهام‌داران میزان سهام خود را افزایش داده‌اند. البته در این بین شرکت سرمايه‌گذاري مهر اقتصاد ايرانيان که سهامدار اصلی شرکت توسعه معادن روی ایرانیان است، تغییری در میزان سهام خود ایجاد نکرده است.

 

 

 

گفت و گوها

 • عباس کلانتر، مدیرعامل گروه پاترون در گفت‌وگو با پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین:

  واحد تحقیق و توسعه، قلب تپنده تولید کشور

  اخبار فلزات: اهمیت و توجه به تکنولوژی و تولید محصولات خاص موجبات پیشرفت و توسعه کشور را فراهم خواهد کرد. این امر با داشتن تیمی مجرب با دانش فنی بالا امکان‌پذیر است؛ تحقق این مهم در گروه پاترون با وجود مدیریتی جوان و کارآمد امکان‌پذیر شد. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین گفت‌وگویی را با مدیرعامل این گروه انجام داده است. عباس کلانتر اعتقاد دارد که واحد تحقیق و توسعه، مهم‌ترین بخش هر واحد تولیدی بوده و سرمایه‌گذاری در این واحد، به‌منزله تضمین آینده موفق هر مجموعه‌ای خواهد بود. در ادامه متن کامل این‌ گفت‌وگو را مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در گفت‌وگو با فلزات آنلاین:

  بهره‌برداری از سه طرح بزرگ در منطقه ویژه خلیج فارس

  اخبار فلزات: حداث و راه‌اندازی طرح‌های بزرگ و حیاتی در کشور از اقداماتی به‌شمار می‌روند که نه تنها موجب پیشرفت و توسعه کشور، بلکه منجر به اشتغالزایی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی خواهند شد.
  ادامه مطلب...
 • ناصر تقی زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

  معدن، نجات‌بخش اقتصاد در شرایط تحریم اقتصادی

  اخبار فلزات: ایران با دارابودن ذخایر سنگ آهن که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان هنوز بخش عمده‌ای از آن‌ها اکتشاف نشده‌اند، پتانسیل‌های بسیاری برای توسعه در این حوزه دارد. به‌طوری که ایران با این پتانسیل‌ها می‌توانست یک شرکت بسیار بزرگ در حد شرکت‌های بین‌المللی در زمینه سنگ آهن داشته باشد. بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن در کشور، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر است که به‌صورت فعال در حال توسعه بوده و هر سال طرح‌های جدیدی را برای توسعه راه‌اندازی می‌کند. این شرکت علاوه بر طرح‌های توسعه معدنی در بخش مسئولیت‌های اجتماعی نیز فعال است و به احداث بیمارستان، فاضلاب شهر سیرجان و... نیز مبادرت ورزیده است. برای بررسی طرح‌های توسعه معدنی شرکت گل‌گهر، سایت خبری تحلیلی فلزات آنلاین با مدیرعامل این شرکت به گفت‌وگو نشسته است. ناصر تقی زاده با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم‌ها، تنها بخش معدن را راه نجات‌بخش اقتصاد کشور و جایگزین نفت دانست. وی همچنین گفت گل‌گهر قصد دارد زنجیره تولید خود را تا محصولات نهایی (ورق فولادی) گسترش دهد و طرح‌های بسیاری در زنجیره معدن و صنایع معدنی در دست اقدام دارد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران:

  هیجانات در بازار کالاها فروکش کرده است

  اخبار فلزات: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته در پی نوسانات نرخ ارز، مشکلاتی برای بخش‌های مختلف اقتصادی به‌وجود آمد که به‌طور طبیعی نرخ کالاها از جمله محصولات فلزی در بورس کالا نیز دستخوش تغییراتی شد، اما امروز نوسانات فروکش کرده و بازار به تعادل رسیده است.
  ادامه مطلب...
 • بهرام سلطانی، قائم مقام مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره آهن مجد:

  دولت نقش شرکت‌های بازرگانی را کمرنگ نداند

  حضور و وجود شرکت‌های با سابقه در حوزه فولاد، علی‌رغم حل مشکلات آن می‌تواند موجبات کمک به دولت در رفع نیازهای واقعی تولیدکنندگان و فعالان حوزه‌های مختلف صنعت کشور را نیز فراهم کند. متاسفانه اکثر شرکت‌های حاضر در عرصه‌های صنعتی کشور از عقبه و پشتوانه طولانی برخوردار نیستند؛ بنابراین بخشی از مشکلات موجود در کشور را می‌توان متاثر از این اتفاق دانست. شرکت آهن مجد با داشتن سابقه طولانی در زمینه حوزه فولاد کشور و حضور در بازار آهن، به تمامی نیازهای تولیدکنندگان آگاه است. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین، گفت‌وگویی را با قائم مقام مدیرعامل این شرکت انجام داده است. بهرام سلطانی اعتقاد دارد که دولت نباید نقش شرکت‌های بازرگانی در توسعه و پیشرفت کشور را نادیده بگیرد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a42c2b6a67769c6a56fc5e52739ff4b1.jpg
سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه
cache/resized/b9e6e8c9ce858665b24921431f10d9b5.jpg
چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a8ea33fcf711971aaface64ea6826573.jpg
چهلمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری،
cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family