• آخرین های آهن وفولاد
  • محبوبترین های آهن وفولاد


 

ویژه ها

اخبار فلزات:  قرارداد تولید 15 هزار تن ریل با شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور امسال به صورت تحویل در مقصد منعقد شده و فرصت شش ماهه ای نیز برای تحویل آن تعیین شده است.
 مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان در نشست خبری که در نمایشگاه حمل و نقل ریلی و صنایع وابسته برگزار شد،با اعلام این مطلب از آمادگی ذوب آهن برای تحویل ریل در راستای قراردادی که با وزارت راه داشت خبر داد و گفت:   در حال حاضر 2 هزار تن ریل UIC60 تولید شده و در حضور بازرسان شرکت زیر ساخت آماده تایید نهایی و همچنین در ادامه دریافت پیش پرداخت اولیه طبق قرارداد هستیم .
منصور یزدی زاده افزود: این محصول پیشتر وارد می شد و امروز در داخل در انواع مختلف متناسب با نیاز کشور تولید می شود . ذوب آهن در حال حاضر توانایی تامین ریل های مورد نیاز راه  آهن  مترو در اغلب نقاط کشور را دارد و با توجه به رشد قیمت ارز نرخ ریل های وراداتی با کیفیت مشابه حدود  دو برابر محصول ذوب آهن قیمت دارد.
وی در خصوص دلایل تاخیر در انعقاد قرارداد از سوی وزارت راه برای تامین ریل از ذوب آهن گفت:بخشی از تاخیر به ما و بخشی دیگر به طرف مقابل برمی گردد چرا که خریدار ریل ،دولت بوده و خرید ریل باید طی تشریفات اداری از طریق مناقصه انجام شودو قراردادی که به تازگی منعقد شده روالی حدود 4 ماهه را طی کرده تا به نتیجه منجر شده گرچه به نظر می رسد به نتیجه رسیده و برای انعقاد قرارداد بعدی نیز در حال مذاکره هستیم.
وی با بیان این‌که ریل‌های U33 طبق استاندارد EN13-674 تولید شده  گفت: این ریل برای خطوط فرعی است که راه‌آهن در مقطعی قرارداد ۴۰ هزار تنی در این باره با ما منعقد کرد که ۸۰۰۰ تن تولید کرده و ۵۰۰۰ تن هم تحویل داده‌ایم.
مدیرعامل شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ قرار بود قیمت‌ها در این قرارداد ارزی باشد، اما ریالی شد. ما درخواست تغییرات قیمتی از راه‌آهن و تعدیل قیمت دادیم که مدیرعامل راه‌آهن هم پذیرفته است و اگر محقق شود، همان ۴۰ هزار تن ریل را تحویل می‌دهیم یا قرارداد را به ریل‌های UIC60 تغییر می‌دهیم.
یزدی‌زاده در خصوص چگونگی تعیین قیمت قرارداد ۱۵ هزار تن ریل با شرکت‌ ساخت قرارداد گفت: قیمت در این باره مرتبط با فهرست ‌بهای سازمان برنامه و بودجه است که آخرین قیمت پایه مربوط به سه ماهه دوم سال گذشته و هر کیلو ۶۹۰۰ تومان است، درحالی‌که امروز قیمت ریل در مبدا با احتساب قیمت فعلی ارز حدود ۱۲ هزار تومان است، قیمت فولاد ساختمانی کیلویی ۵۵۰۰ تومان و ورق ۷۰۰۰ تومان است.
مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان همچنین تاکید کرد: به دنبال تولید انبوه ریل هستیم و در حال حاضر ریل اس 49 به مترو اصفهان تحویل داده  و امیدواریم بتوانیم با سایر متروهای کشور نیز همکاری داشته باشیم.
وی در پاسخ به این پرسش که تولید ریل در ذوب آهن به سود آوری رسیده یا خیر و آیا در بازار های بین المللی نیز تقاضا برای ریل ایران وجود دارد گفت: در صورت تولید ریل در حدود 50 هزار تن تولید در این مجموعه سودآور است و با توجه به قراردادی که منعقد شده و تقاضا هایی که داریم به نظر میرسد به رقم100 هزارتن که هدف ماست برسیم ضمنا در بازار های منطقه نیز تقاضا داریم و بازاریابی نیز در سطح منطقه انجام شده است.
یزدی زاده  با تاکید بر اینکه 400 هزار تن ظرفیت تولید ریل وجود دارد، گفت: با توجه به نیاز کشور و منطقه، امکان تولید 200 هزار تن ریل در کشور وجود دارد که البته در حال حاضر نیاز کشور 100 هزار تن است.
 
همچنین روزگذشته وزیر راه و شهرسازی دردیدار از غرفه ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه حمل و نقل ریلی گفت: صنعت ذوب قدمتی پنجاه ساله دارد که به راحتی می تواند در بازار بین المللی رقابت کند و خوشحالیم که ذوب آهن وارد این فعالیت شده و فقط باید سرعت کار را افزایش دهد، البته موضوع این است که بخش از فرآیند در بوروکراسی گیر می کند، از طرف دیگر ما شرکت بازرسی برای ارزیابی استاندارد نداشتیم و همین موضوع در تولید تاثیر گذار بوده است.

منبع: روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان

گفت و گوها

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/a88afb2e5de6abe3f650d83fa09e28ee.jpg
چهل و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/5cc87f56bb103a1caa0110d14b7fc327.jpg
چهل و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/c141fc836a5382ce9abebc9b5e91ec94.jpg
چهل و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/6c220d3a8bcde9f0ffa06402fad1f7cc.jpg
چهل و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/15fa68ba0f5da770c0543626ce041543.jpg
سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت،
cache/resized/b7f512f115ec95fd20cd5ed4e7c0c2c2.jpg
چهل و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family