• آخرین های آهن وفولاد
 • محبوبترین های آهن وفولاد


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: تایوان با تولید 21.8 میلیون تن فولاد خام در سال گذشته، جایگاه دوازدهم را در بین کشورهای مختلف از آن خود کرد. کل صادرات محصولات فولادی تایوان در سال گذشته بالغ بر 12.2 میلیون تن بود که سهم حدود 2.6 درصدی از کل تبادلات بین کشوری را رقم زد.

به گزارش اخبار فلزات، نمودار 1 میزان تولید فولاد خام تایوان را طی سال 2009 تا 2016 نشان می‌دهد. تولید فولاد خام این کشور از سال 2009 در مسیر صعودی قرار گرفت و تا سال 2014، از پیشرفت خوبی هم برخوردار بود. همان‌طور که در این نمودار مشاهده می‌شود، حجم تولید فولاد خام تایوان در سال 2009 معادل 15.8 میلیون تن گزارش شد. یعنی طی سال‌های 2009 تا 2014، میزان تولید فولاد خام این کشور 7.4 میلیون تن رشد را تجربه کرد. با این وجود، تولید فولاد خام تایوان در سال 2015 در مسیر نزولی قرار گرفت و با حدود 8 درصد کاهش نسبت به سال 2014 به 21.4 میلیون تن رسید. تولید فولاد این کشور در سال 2016 نیز معادل 21.8 میلیون تن برآورد شد که حاکی از رشد محدود 2 درصدی بود.

                                      

چندین کمپانی در این کشور به تولید فولاد خام مشغول هستند. این واحدها، تولیدکننده‌های متعدد داخلی و خارجی را شامل می‌شوند. بزرگترین واحد تولیدکننده فولاد تایوان متعلق به شرکت فولاد چین (China Steel Corp.) است. این واحد در سال 2015، معادل 10 میلیون تن فولاد خام تولید کرد؛ بدین ترتیب نزدیک به نیمی از تولید کل فولاد این کشور را در اختیار داشت. این واحد در تولید صفحات فولادی، مفتول‌ها و سایر محصولات تمام شده فولادی فعالیت می‌کند. شرکت فولاد دراگون (Dragon Steel Corp.) نیز واحد دیگری به‌شمار می‌رود که در سال 2015، معادل 6 میلیون تن فولاد تولید کرد. این شرکت که از سال 2008 به بعد به‌طور کامل جزء زیرمجموعه‌های شرکت فولاد چین به‌شمار می‌رود، محصولاتی همچون صفحات فولادی، بیلت و... تولید می‌کند. در ادامه باید افزود که شرکت Tung Ho Steel Enterprise نیز با تولید 2.2 میلیون تن فولاد خام و انواع محصولات تمام شده فولادی، در زمره فولادسازان اصلی این کشور جای دارد. سایر تولیدات این کشور نیز به واحدهایی با ظرفیت تولید کمتر از یک میلیون تن تعلق گرفت.

نمودار 2 میزان صادرات محصولات فولادی را به این کشور تا سال 2016 نشان می‌دهد. همان‌طور که در نمودار پیداست در سال 2016 معادل 12.2 میلیون تن محصول فولادی از این کشور صادر شد و تایوان به‌عنوان سیزدهمین صادرکننده بزرگ محصولات فولادی شناخته شد. طبق این نمودار، این حجم صادرات نسبت به سال 2015 که معادل 11.1 میلیون تن بود، افزایش 9.9 درصدی را به ارمغان آورد. لازم به‌ذکر است که صادرات محصولات فولادی از این کشور، 2.6 درصد از کل تبادلات بین کشوری جهان را در سال 2016 به‌خود اختصاص داد. چین را باید بزرگترین مقصد صادرات محصولات این کشور دانست. حدود 13 درصد از محصولات صادراتی فولاد این کشور به چین وارد می‌شود. ویتنام با سهم 11 درصدی، ژاپن و ایالات متحده نیز هر کدام با دریافت حدود 9 درصدی از بازار صادراتی محصولات فولادی تایوان در رده‌های بعدی بزرگترین واردکنندگان فولاد تایوان قرار گرفتند. در ادامه باید افزود که مالزی، تایلند، ایرلند، عربستان سعودی، کره جنوبی و استرلیا از دیگر واردکننده‌های بزرگ محصولات فولادی تایوان در سال گذشته بودند.

                                    

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/3a533897092c3b3bdfe0eb3e757a8869.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی / بوق و کَرنا، سهم صنایع
cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family