• آخرین های آهن وفولاد
  • محبوبترین های آهن وفولاد


 

ویژه ها

اخبار فلزات: نشست خبری مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اصحاب رسانه ۲۶ فروردین ماه در غرفه این شرکت در هجدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در تهران برگزار شد .

مهندس یزدی زاده با اشاره به اینکه صنعت فولاد همزمان با توسعه به فکر مسائل زیست محیطی نیز بوده است گفت : فضای سبز ذوب آهن 84 برابر حد استانداردهای زیست محیطی است.وی افزود : صنعت فولاد در مجموع صنایع در بهترین شرایط و در رتبه های آخر به لحاظ آلایندگی است چرا که صنایع فولادی که در کشور ایجاد شده اند همزمان با اجرای پروژه های توسعه ای ، پروژه های زیست محیطی را نیز عملیاتی کرده اند.

مهندس یزدی زاده گفت : صنایع فولاد به بحث های محیط زیستی بی توجه نیستند  چرا که کارکنان همان مجموعه در محیط کار در حال انجام وظیفه هستند و توجه به محیط زیست توجه به کارکنان است. مدیر عامل شرکت تاکید سازمان محیط زیست را بر روی گازهای گلخانه ای دانست و یاد آور شد : سازمان محیط زیست در تمامی شهرها به ویژه شهرهای صنعتی نمایندگانی دارد و استانداردها را برای صنایع در نظر می‌گیرند و ذوب آهن نیز در همین راستا فعالیت نموده است.

اخبار فلزات: مهندس یزدی زاده با اشاره به اینکه شرکت های صنعتی با توجه به نزدیکی به شهرها دسته بندی می گردد گفت : درخصوص ذوب آهن اختلافاتی درخصوص درجه یک و دو وجود دارد اما به اعتقاد ما ذوب آهن درجه دو محسوب شده و باید استانداردهای درجه دو باید برای آن رعایت شود.

وی آلایندگی را جزئی از صنعت دانست و افزود : کنترل آلایندگی یکی از اقدامات اجباری برای صنایع است و در همین راستا معادل25 درصد فضای تولید هر مجتمع تولیدی بایدفضای سبز در شرکتها باشد که این مقدار در ذوب آهن اصفهان 16500 هکتار  معادل 84 برابر استانداردهای زیست محیطی است و هزینه نگهداری این فضای سبز در سال 96 حدود 10.5 میلیارد تومان بود.

ظرف 4 سال آینده کل نیاز آب صنعتی ذوب آهن اصفهان را از طریق پساب شهری تامین می کنیم

مهندس یزدی زاده گفت : ذوب آهن تصفیه خانه ای دارد که به دنبال توسعه آن است تا بجای استفاده از آب زاینده رود در افق 4 سال آینده از طریق پساب زرین شهر، فولاد شهر و نجف آباد آب مورد نیاز کارخانه تامین شود و امید است ظرف 4 سال آینده کل نیاز آب صنعتی کارخانه را از طریق پساب شهری تامین کنیم.

وی با اشاره به اینکه این شرکت 220 مگاوات تولید برق دارد افزود : به ازای تولید هر کیلوگرم فولاد 5.5 لیتر آب نیازمند است در صورتی که به ظرفیت اسمی خود برسد این مقدار به 3 لیترکاهش پیدا خواهد کرد .

مهندس یزدی زاده به اشاره به ضرورت بهره گیری از منابع زغالی زیاد موجود در کشور گفت : با هزینه پنج میلیون دلاری که ذوب آهن خواهد کرد سه مشکل باطری شماره ۳ کک سازی حل خواهد شد که گام مهمی برای بهبود شرایط زیست محیطی این شرکت محسوب می شود.

 وی با اشاره به اینکه  ۸۰ در صد تولید فولاد در دنیا به علت گرانی منابع گازی به روش کوره بلند است ، افزود : فرآیند تولید فولاد در ذوب آهن نیز به صورت کوره بلند می باشد زیرا معادن زغال سنگ در کشور به وفور یافت می شود که باید از آن استفاده کرد.

مهندس یزدی زاده به پروژه pci اشاره کرد و گفت : پروژه تزریق پودر زغال باعث کاهش مصرف انرژی و همچنین افزایش بهره وری در کوره بلند خواهد شد .

مدیر عامل شرکت گفت : واحد ریخته گری ذوب آهن با هدف افزایش ظرفیت تولید تا نیمه شعبان راه اندازی می شود.

وی با اشاره به تولید سه نوع ریل در کشور ، یاد آور شد : برای تامین ریل مترو اعلام آمادگی کردیم و هیچگونه محدودیتی برای تامین ریل نداریم.

مهندس یزدی زاده گفت : پروژه هات شارژینگ که در بهمن ماه سال گذشته راه اندازی شد به شدت مصرف انرژی و آب را کاهش داده است . 

وی به اشاره به اینکه توسعه و سرمایه گذاری در معادن خیلی کند است ،یاد آور شد : برای تولید چهار میلیون تن فولاد 6 میلیون تن نیاز سنگ آهن ذوب آهن است ، در گذشته کل نیاز ذوب آهن از طریق سنگ آهن مرکزی تامین می شد اما به یکباره به سمت جذب ارزش افزوده و تولید کنسانتره رفتند. در این خصوص یکی از برنامه های شرکت ، تامین  از طریق معادن کوچک است .

مدیر عامل شرکت گفت : صادرات ذوب آهن سال گذشته از لحاظ درآمد افزایشی بود اما به لحاظ تناژ کاهشی بود که دلیل عمده آن اعتصاب کامیون داران بود .

مهندس یزدی زاده گفت : سیاست این شرکت برای عرضه در بورس کالا به جهت شفافیت موجود در بورس و معافیت مالیاتی است و همچنان تداوم عرضه محصولات ساختمانی در بورس است.

منبع: روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان

گفت و گوها

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/a88afb2e5de6abe3f650d83fa09e28ee.jpg
چهل و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/5cc87f56bb103a1caa0110d14b7fc327.jpg
چهل و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/c141fc836a5382ce9abebc9b5e91ec94.jpg
چهل و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/6c220d3a8bcde9f0ffa06402fad1f7cc.jpg
چهل و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/15fa68ba0f5da770c0543626ce041543.jpg
سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت،
cache/resized/b7f512f115ec95fd20cd5ed4e7c0c2c2.jpg
چهل و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family