• آخرین های آهن وفولاد
  • محبوبترین های آهن وفولاد


 

ویژه ها

اخبار فلزات: رئیس انجمن مهندسی حمل و نقل ایران ریلی گفت: با استفاده از توان داخلی توانسته‌ایم، تاکنون ۴۵ درصد قطعات مورد نیاز شبکه ریلی را در داخل تولید کنیم و ۱۰ الی ۱۵ سال آینده، همه قطعات ریلی در داخل ساخته خواهد شد.

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از خبرگزاری فارس، امر‌وز در محل شرکت راه‌‌آهن جمهوری اسلامی ایران، جلسه هماهنگی برگزاری نمایشگاه امسال شرکت راه‌آهن‌ برگزار شد.

در حاشیه این جلسه، رئیس انجمن مهندسی حمل و نقل ریلی ایران در این‌باره به فارس گفت: ‌چنانچه تکنولوژی و ظرفیت فنی ساخت قطعات ریلی را داشته باشیم و بتوانیم این عوامل را با شرایط کشور بومی‌سازی کنیم، دستیابی به توان ساخت همه قطعات مورد نیاز شبکه ریلی دور از ذهن نیست.

سید‌ابوالفضل بهره‌دار با اشاره به اظهارات رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران مبنی بر ساخت همه قطعات مورد نیاز شبکه ریلی در چهار سال آینده در داخل کشور، توضیح داد: ساخت قطعات بستگی به هماهنگی میان تکنولوژی روز دنیا و ایجاد ظرفیت فنی آن در داخل کشور از یک سو و برقراری ارتباط میان این توانمندی‌ها با توان مهندسان داخلی کشور دارد.

وی ادامه داد: از آنجا که با استفاده این موضوع و توان داخلی توانسته‌ایم، حدود ۴۵ درصد قطعات مورد نیاز شبکه ریلی را در داخل تولید کنیم، تحقق این امر، ۱۰ تا ۱۵ سال آینده امکان‌پذیر است.

این فعال صنعت حمل و نقل ریلی درباره نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی‌ گفت: برگزاری این نمایشگاه‌ها باهدف حفظ تولیدکننده، مصرف‌کننده و ایجاد بازار برای توسعه فن‌آوری‌های جدی، می‌تواند نقش مؤثری در رونق صنعت ریلی داشته باشد.

بهره‌دار اضافه کرد: ‌در این نمایشگاه‌ها، تولیدکنندگان، بهره‌برداران، قطعه سازان و همه فعالان صنعت حمل و نقل ریلی می‌توانند ضمن ارائه خدمات خود از فن‌آوری‌های روز دنیا در صنعت ریلی با خبر شوند.

رئیس انجمن مهندسی حمل و نقل ایران ریلی با بیان اینکه ‌حضور در چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند نگاه جدیدی برای توسعه و رونق صنعت حمل و نقل ریلی در کشور ایجاد کند، افزود:‌ حضور گسترده فعالان این صنعت موضوعی است که باید مورد توجه جدی در برگزاری این نمایشگاه‌ها قرار گیرد.

بنابراین گزارش‌ هفتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی روزهای ۱۹ تا ۲۲ خرداد‌ماه امسال با هدف رونمایی از آخرین دستاوردها و تکنولوژی‌های صنعت حمل ونقل ریلی ایران و جهان و مشارکت در سرمایه‌گذاری‌ها، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

‌ ۱۷۰ شرکت داخلی و خارجی (۲۰ شرکت خارجی) از کشورهای روسیه، ترکیه، چین و لتونی برای حضور در این نمایشگاه بین‌المللی اعلام آمادگی کرده‌اند.

‌برگزاری ششمین کنفرانس بین‌المللی پیشرفت‌های اخیر در مهندسی راه‌آهن ایران و جهان با حضور استادان داخلی و خارجی، متخصصان و کارشناسان صنعت حمل و نقل ریلی، در روز ۱۹ خرداد‌ماه از مهمترین رویداد، هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته مربوط به شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران است.

گفت و گوها

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/a88afb2e5de6abe3f650d83fa09e28ee.jpg
چهل و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/5cc87f56bb103a1caa0110d14b7fc327.jpg
چهل و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/c141fc836a5382ce9abebc9b5e91ec94.jpg
چهل و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/6c220d3a8bcde9f0ffa06402fad1f7cc.jpg
چهل و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/15fa68ba0f5da770c0543626ce041543.jpg
سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت،
cache/resized/b7f512f115ec95fd20cd5ed4e7c0c2c2.jpg
چهل و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family