• آخرین های آهن وفولاد
 • محبوبترین های آهن وفولاد


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: فرانسه هفتمین واردکننده بزرگ فولاد در بازارهای جهانی به‌شمار می‌رود. این کشور در سال 2016، معادل 14.5 میلیون تن محصولات فولادی را وارد کرد. حجم یاد شده، نسبت به رقم واردات در سال 2015 که معادل 14 میلیون تن بود، رشد 3 درصدی را تجربه کرد.

به گزارش اخبار فلزات، واردات فولاد فرانسه در سال 2015، معادل 4 درصد تجارت جهانی این محصول بود. همچنین گفتنی است که حجم واردات محصولات فولادی به این کشور، نزدیک به نیمی از واردات آلمان، به‌عنوان بزرگترین واردکننده فولاد از میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و دومین واردکننده بزرگ در سطح جهان برآورد شده است. براساس آمار منتشر شده، باید افزود که فولاد، سهم 1.8 درصدی از کل واردات فرانسه را به‌خود اختصاص می‌دهد.

واردات محصولات فولادی به فرانسه از 75 کشور و منطقه در جهان، انجام می‌گیرد. هرچند که 94 درصد از این بازار تنها به 10 کشور تعلق دارد. نمودار 1 سهم کشورهای مختلف را از بازار وارداتی محصولات فولادی فرانسه در سال 2016 نشان می‌دهد. بلژیک بزرگترین سهم را در صادرات این محصولات به فرانسه در اختیار دارد. این کشور با صادرات حدود 3.8 میلیون تن محصولات فولادی سهم 26 درصدی را از بازار واردات فولاد فرانسه به‌خود اختصاص داد. همان‌طور که در نمودار پیداست، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، هلند، انگلیس، استرلیا، لوکزامبورگ، لهستان و برزیل نیز در رده‌های بعدی قرار دارند.

                                      

از بین مهم‌ترین کشورهای صادرکننده فولاد به فرانسه، لوکزامبورگ بیشترین رشد صادرات را در سال 2016 نسبت به سال 2015، از نظر حجم و ارزش به‌خود اختصاص داد. حجم صادرات از این کشور به فرانسه، طی یک سال بیش از 37 درصد رشد داشت. بلژیک و اسپانیا نیز هرکدام به ترتیب با 10 و 9 درصد رشد، در رده‌های بعدی قرار گرفتند. همچنین باید افزود که بیشترین کاهش حجم مبادلات فولاد با فرانسه نیز به انگلیس تعلق گرفت. آلمان و برزیل نیز بعد از انگلیس، بیشترین افت صادرات فولاد به فرانسه را در سال 2016 نسبت به 2015 داشتند. میزان کاهش ارزش صادرات کشورهای یاد شده، برای انگلیس معادل 28 درصد، آلمان 23 درصد و برزیل 19 درصد گزارش شد.

نمودار 2 میزان تولید فولاد خام را در فرانسه از سال 2009 تا 2016 و همچنین حجم واردات محصولات فولادی به این کشور را طی بازه زمانی یاد شده، نشان می‌دهد. میزان تولید فولاد این کشور در سال 2009 معادل 12.8 میلیون تن برآورد شد. این حجم تولید تا سال 2014 در روند صعودی قرار گرفت و با 26 درصد رشد نسبت به سال 2009 به 16.1 میلیون تن افزایش یافت. همان‌طور که در نمودار پیداست تولید فولاد خام فرانسه در سال 2015 با 7 درصد کاهش به 15 میلیون تن کاهش یافت. در ادامه نیز طی سال 2016 باز هم این روند نزولی ادامه پیدا کرد و با حدود 3 درصد کاهش به 14.6 میلیون تن رسید. همان‌طور که در نمودار پیداست، می‌توان علاوه بر بازار تولید فولاد خام، صادرات محصولات فولادی به این کشور را نیز بررسی کرد. بر این اساس، روند واردات این محصولات از سال 2009 تا 2011، صعودی بود. پس از آن در مسیر نزولی قرار گرفت. هرچند که از سال 2014، همراه با کاهش حجم تولید، دوباره به حجم واردات به فرانسه افزوده شد.

                                    

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/3a533897092c3b3bdfe0eb3e757a8869.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی / بوق و کَرنا، سهم صنایع
cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family