• آخرین های آهن وفولاد
 • محبوبترین های آهن وفولاد


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: ایالات متحده آمریکا در سال گذشته، حدود 78.6 میلیون تن فولاد خام تولید کرد و در رده چهارم جهان قرار گرفت. گفتنی است که این کشور نهمین صادرکننده بزرگ محصولات فولادی نیز محسوب می‌شود. کانادا با سهم 50 درصدی از بازار صادراتی این کشور، بزرگترین واردکننده فولاد آمریکا به‌شمار می‌رود.

به گزارش اخبار فلزات، شرکت نیوکور (Nucor Corporation) بزرگترین تولیدکننده فولاد آمریکا شناخته می‌شود. این شرکت در سال گذشته موفق به تولید 19.6 میلیون تن فولاد شامل انواع محصولات نیمه‌تمام و تمام شده فولادی شد. شرکت فولاد ایالات متحده (United StatesSteel Corp) نیز با تولید حدود 14.5 میلیون تن فولاد در سال گذشته، در رده بعدی بزرگترین تولیدکننده فولاد قرار گرفت. شرکت آرسلورمیتال نیز در این کشور دارای واحدهای تولیدی فولاد است که در سال 2016، حدود 13.9 میلیون تن فولاد تولید کرد و در جایگاه سوم بزرگترین تولیدکننده فولاد در ایالات متحده قرار گرفت.

ایالات متحده، حدود 8.9 میلیون تن فولاد به اقصی نقاط جهان صادر کرد که آن را در زمره چهارمین صادرکننده فولاد در جهان قرار داد. نمودار 1 میزان صادرات محصولات فولادی ایالات متحده را از سال 2009 تا 2016 نشان می‌دهد. همان‌طور که در نمودار پیداست، از سال 2009 تا 2012، میزان صادرات فولاد این کشور در مسیر صعودی بود، پس از آن در سال 2013 با رشد اندک مواجه شد و این مسیر افت تداوم پیدا کرد تا جایی که در سال 2016 به کمتر از 9 میلیون تن رسید.

                                            

نمودار 2 سهم کشورهای مختلف را از بازار صادراتی فولاد آمریکا در سال 2016 نشان می‌دهد. کانادا با دریافت حدود 50 درصد از محصولات فولادی ایالات متحده یعنی معادل 4.4 میلیون تن، بزرگترین واردکننده محصولات فولادی از آمریکا محسوب می‌شود. پس از آن مکزیک قرار دارد که واردکننده 39 درصد از فولاد صادراتی ایالات متحده بود. چین، هند و برزیل نیز هر کدام با دریافت یک درصد از تولیدات این کشور در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

                                          

از میان 10 بازار برتر جهانی محصولات فولادی ایالات متحده، حجم صادرات از این کشور به 6 کشور چین، کانادا، مکزیک، بلژیک، آلمان و انگلیس، نسبت به سال 2015 کاهش داشت. در میان 6 کشور یاد شده نیز، بلژیک با افت 37 درصدی بیشترین مقدار کاهش را در واردات رقم زد. انگلیس و چین در رده‌های بعدی افت وارداتی قرار گرفتند؛ صادرات محصولات فولادی آمریکا به این کشورها هرکدام به‌ترتیب معادل 24.5 و 11.6 درصد افت داشت. در مقابل، حجم صادرات فولاد آمریکا به کشورهای ایتالیا، کره جنوبی، هند و برزیل با رشد مواجه شد. بیشترین رشد به ایتالیا تعلق گرفت که بیش از 34 درصد افزایش را نشان داد. واردات فولاد کره جنوبی از ایالات متحده نیز با رشد 12 درصدی در سال 2016 نسبت به سال 2015 همراه بود که این کشور را در رده بعدی، پس از ایتالیا، قرار داد.

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/3a533897092c3b3bdfe0eb3e757a8869.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی / بوق و کَرنا، سهم صنایع
cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family