• آخرین های آهن وفولاد
  • محبوبترین های آهن وفولاد


 

ویژه ها

اخبار فلزات: کارخانجات و بنگاه های اقتصادی نظیر فولاد مبارکه از سرمایه های ملی ایران اسلامی هستند

به گزارش ایلنا ؛ دکتر عابدی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان مطلب فوق و با تاکید بر این که کشور ما بیش از هر زمان دیگر به توسعه صنایع و بنگاه های اقتصادی مولد و اشتغالزا نیازمند است در باره اهمیت و لزوم حمایت از این صنایع و مشخصا در خصوص فولاد مبارکه گفت: در پاسخ به شبهه مصرف آب بیش از تصور، توسط شرکت فولاد و سرزنش اصفهانی ها باید در نظر داشته باشیم؛

۱- فولاد مبارکه مربوط به استان اصفهان نیست و یکی از مهمترین " طرح های ملی"پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است.

۲- این شرکت جزء "منافع ملی" است .

۳- تولیداتش بی نظیر و مورد مصرف صنایعی نظیر خودرو سازی، لوازم خانگی، لوله ، سازه های فلزی و... است

۴- کارگاههای متعدد در سراسر کشور با مصرف ورق های فولادی فعال است.

۵- 30 درصد سهام فولاد مبارکه متعلق به بیش از ۴۰ میلیون ایرانی در قالب سهام عدالت است.

۶- در فولاد مبارکه با صرف هزینه ۳۰۰ میلیارد تومانی در احداث شبکه جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهری در شهرستانهای مبارکه و لنجان 70 درصد نسبت به استانداردهای اولیه، کاهش مصرف آب انجام شده است و  مصرف آب در آن در مقایسه با آب مصرفی در حد یکی دو طرح توسعه باغات در حاشیه زاینده رود است.

۷- در این شرکت محصولاتی به ارزش بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در سال تولید می شود و به طور مستقیم و غیر مستقیم برای نزدیک  به ۳۰۰ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شده است و تعداد کثیری از کارکنان آن از استان چهار محال بختیاری و از دیگر استان ها هستند. فولاد مبارکه با  ۳ کارخانه تولیدی بیش از ۱۰۰۰ نفر شاغل مستقیم در استان چهار محال بختیاری راه اندازی نموده است.

 وی در همین رابطه تصریح کرد: با توجه به مطالب یاد شده باید اذعان داشت: فولاد مبارکه مربوط به استان اصفهان نیست و یکی از مهمترین " طرح های ملی"پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است.

عابدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که در زنجیره تولید فولاد مبارکه بیش از ۳۰۰۰ مشتری و ۳۰۰۰ تامین کننده حضور دارند، خاطر نشان کرد: این شرکت امروز نه تنها در کشور بلکه در خاورمیانه بزرگترین تولید کننده ورقهای فولادی است و تولیداتش بی نظیر و مورد مصرف صنایعی نظیر خودرو سازی، لوازم خانگی، خطوط انتقال آب و نفت و گاز، سازه های فلزی و بسیاری از صنایع دیگر است و اگر لطمه ببیند اثر منفی آن در کل کشور خسارت بار خواهد بود، لذا کارکرد آن امروزه باعث افتخار هر ایرانی است و منافع آن مربوط به کل کشور است.

این نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از  فولاد مبارکه به عنوان شرکتی که ۳۰ درصد سهام آن متعلق به بیش از ۴۰ میلیون ایرانی در قالب سهام عدالت است، یاد و اضافه کرد: این شرکت طی ۱۰ سال اخیر مهمترین منبع سود دهی این سهام بوده است. این در حالی است که علاوه بر این به سهامداران خود نیز سود قابل ملاحظه ای در اقصی نقاط کشور رسانده است و هر ساله چند صد میلیارد تومان تحت عنوان مالیات به خزانه کشور واریز می نماید؛ مبلغی که از کل بودجه تخصیصی به استان اصفهان بیشتر است! کدام رده از مسئولان کشوری حق دخالت در تغییر تخصیص آب به این مجتمع عظیم صنعتی را دارد با توجه به این که طرح ملی و عین اقتصاد مقاومتی است ؟! دور از انصاف خواهد بود اگر چشم از اقدامات انجام شده توسط این شرکت در کاهش مصرف آب بپوشیم. بازچرخانی چندین باره آب به نحوی که مصرف با کاهش حدود ۷۰ درصد نسبت به استانداردهای اولیه مواجه شده است. همچنین هزینه ۳۰۰ میلیارد تومانی در احداث شبکه جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهری در شهرستانهای مبارکه و لنجان که علاوه بر بهبود بهداشت آبهای زیر زمینی، کاهش برداشت از آب رودخانه را در پی داشت و در جهت منافع سایر ذینفعان رودخانه بود. تاکید می شود که این بودجه به صورت معمول در طی سالها امکان تحقق از طریق منابع عمرانی نداشت و تنها از طریق مشارکت این کارخانه محقق شد. شاید این نکته جالب باشد که آب مصرفی فولاد مبارکه با تولید محصولاتی به ارزش بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در سال و ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیمی نزدیک ۳۰۰ هزار نفر، در حد یکی دو طرح توسعه باغات در حاشیه زاینده است که امسال چون عدم تقاضا برای خرید محصول هلو در بازار وجود داشت جز خسارت و زیان عاید دیگری حاصل نشد.

وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: انتظار می رود به این صنعت ملی، نگاهی مهربان تری داشته باشیم و مسولان استان اصفهان مورد سرزنش چنین امری قرارنگیرند. امیدواریم همه ما با نگاه ملی، منافع ملی را حفظ نمائیم و به دور از شعار زدگی در رابطه با محیط زیست و ضمن رعایت نکات اساسی محیط زیست، منافع کشورمان را لحاظ کنیم .

گفت و گوها

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/606d6207a06e88856f9c9a317101be0c.jpg
دیپلماسی اقتصادی، ضامن پایداری و توسعه صادرات
cache/resized/051517a92fa9069987b9e99e58c35653.jpg
یادداشت مهمان: عزیزالله عصاری، مدیرعامل شرکت
cache/resized/9b369ed53e1c293f37e10a8b4d734b49.jpg
جعفر سرقینیتفکیک همگام با توسعه نیست پس از 6 سال
cache/resized/16567cc9ed641fa1a926c80b3dcd664e.jpg
بنادر نیازمند و زمینه‌ساز توسعه مهدی کرباسیان؛
cache/resized/80442cd0d6a22f9f38cf5d92b90f208e.jpg
سید محمود نوابی، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و
cache/resized/20dad0ca3dcde75f8c4985cf133c076e.jpg
دولت، راهبر معادن و صنایع معدنی برای ایجاد اشتغال
cache/resized/1d2a5aed3665892df2c3eec86c8f9249.jpg
چرخ‌دنده‌های تو در توی صنعت با قیمت‌گذاری دستوری
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family