• آخرین های آهن وفولاد
 • محبوبترین های آهن وفولاد


 

ویژه ها

اخبار فلزات: دکتر مطلبی عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات بهداشت کار دانشگاه علوم پزشکی ایران و دبیر اجرایی مجمع ملی سلامت جمهوری اسلامی ایران و دبیر جشنوارۀ تعهد و مسئولیت اجتماعی سلامت که از طرف وزارت بهداشت برای ارزیابی اظهارنامۀ ارسالی حوزۀ سلامت فولاد مبارکه به همراه جمعی از ارزیابان و کارشناسان این مجمع از فولاد مبارکه بازدید میکرد، در پایان ارزیابی عملکرد فولاد مبارکه در حوزۀ سلامت گفت: با توجه به ارزیابی‌های به عمل آمده باید اذعان داشت این شرکت در همۀ حوزه ها، به ویژه در بخش سلامت، یک سازمان متعالی است.

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از فولاد مبارکه، وی در معرفی اظهارنامه سلامت گفت: موضوع سلامت به عنوان یک حق ملی و اجتماعی در جامعه مطرح است به نحویکه در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز به آن تأکید شده است. این در حالی است که بخش اعظمی از تأمین سلامت مردم در اجتماع در اختیار سایر دستگاه‌های خارج از حوزۀ سلامت است. ۷۵درصد از مؤلفه های مؤثر بر حوزه سلامت،مانند جاده، خودرو و موادغذایی در اختیار وزارت بهداشت نیستند اما بر سلامت مردم تأثیر دارند.
وی ادامه داد: در همین زمینه، وزارت بهداشت در راستای مأموریت خود که همانا تأمین سلامت مردم است، از دو سال قبل با همکاری سایر سازمانها، فعالیت خود را در این حوزه آغاز کرده است و با برپایی جشنواره‌ای در معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و دبیرخانۀ شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور با عنوان«تعهد و مسئولیت اجتماعی سلامت» مشوق سازمان‌ها شده است تا در این خصوص مسئولیت پذیرتر و پاسخگو باشند.
عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات بهداشت کار دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: اولین دورۀ این جشنواره در اسفندماه ۱۳۹۵ برگزار شد که بعد از فراخوانی، سازمانها اظهارنامه‌های خود را به این دبیرخانه ارسال کردند و مورد ارزیابی قرار گرفتند. در ادامه، اظهارنامه‌ها در ۵ مرحله از سوی داوران ارزیابی شد. در این فرایند و در مرحلۀ ششم که سایت ویزیت است، مشخص می‌شود سازمان های حاضر در ارزیابی تا چه اندازه به مسئولیتهای خود پایبند و پاسخگو بوده‌اند. بعد از استخراج ارزیابی‌ها، در مراسم اختتامیۀ این جشنواره که در مجمع ملی سلامت کشور برگزار می‌شود، با حضور ریاست محترم جمهوری و وزیر بهداشت از سازمانهای پیشگام و مؤثر در این حوزه قدردانی می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: به طورکلی با به کارگیری این فرایند تلاش می‌شود همۀ سازمانهای کشور اعم از تولیدی، صنعتی، خدماتی، قانونگذار و مجری و حتی انجمنها و سازمانهای مردم نهاد که اساسا به منظور ارائۀ خدمات به مردم بنا نهاده شده اند، فعالیتهای خود را در حوزۀ سلامت مورد ارزیابی اساسی قرار دهند.
دبیر جشنوارۀ تعهد و مسئولیت اجتماعی سلامت تصریح کرد: در این ارزیابی دستگاهها و سازمانهایی که در حوزه سلامت مسئولیتهای خود را پذیرفته‌اند تشویق می شوند و در بسیاری موارد از معافیتهایی نیز برخوردار می گردند.
وی با بیان این که شرکت فولاد مبارکه بر اساس اظهارنامه‌ای که ارائه کرده است در ۵ حوزۀ سلامت کارکنان و خانواده‌ها؛ سلامت مشتریان، پیمانکاران و ذینفعان؛ سلامت اجتماع پیرامونی؛ و سلامت جامعه و محیط زیست مورد ارزیابی و بررسی دقیق قرار گرفت، افزود: در نتایج به دست آمده از این ارزیابی ها باید اذعان داشت شرکت فولاد مبارکه در همۀ حوزه‌ها به ویژه در بخش سلامت یک سازمان متعالی است و می‌تواند الگوی بسیار خوبی برای سایر سازمانهای کشور باشد.
دکتر مطلبی با اشاره به تجارب فولاد مبارکه در حوزۀ سلامت، تأکید کرد: تجارب فولاد مبارکه در این ۵ بخش، بسیار ارزشمند است و سایر سازمانها می توانند بدون آزمون و خطا از دستاوردهای این شرکت استفاده کنند؛ درعین حال انتظار می رود فولاد مبارکه بستر مناسبی برای انتقال تجارب خود فراهم کند و سایر سازمانها نیز با علاقه مندی برای کسب این دانش نهادینه شده آستین همت را بالا بزنند.
وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار امیدواری کرد هرچه سریعتر بازخورد انتقال تجارب فولاد مبارکه را در سطح استانی و ملی شاهد باشیم.

گفت و گوها

 • عباس کلانتر، مدیرعامل گروه پاترون در گفت‌وگو با پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین:

  واحد تحقیق و توسعه، قلب تپنده تولید کشور

  اخبار فلزات: اهمیت و توجه به تکنولوژی و تولید محصولات خاص موجبات پیشرفت و توسعه کشور را فراهم خواهد کرد. این امر با داشتن تیمی مجرب با دانش فنی بالا امکان‌پذیر است؛ تحقق این مهم در گروه پاترون با وجود مدیریتی جوان و کارآمد امکان‌پذیر شد. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین گفت‌وگویی را با مدیرعامل این گروه انجام داده است. عباس کلانتر اعتقاد دارد که واحد تحقیق و توسعه، مهم‌ترین بخش هر واحد تولیدی بوده و سرمایه‌گذاری در این واحد، به‌منزله تضمین آینده موفق هر مجموعه‌ای خواهد بود. در ادامه متن کامل این‌ گفت‌وگو را مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در گفت‌وگو با فلزات آنلاین:

  بهره‌برداری از سه طرح بزرگ در منطقه ویژه خلیج فارس

  اخبار فلزات: حداث و راه‌اندازی طرح‌های بزرگ و حیاتی در کشور از اقداماتی به‌شمار می‌روند که نه تنها موجب پیشرفت و توسعه کشور، بلکه منجر به اشتغالزایی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی خواهند شد.
  ادامه مطلب...
 • ناصر تقی زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

  معدن، نجات‌بخش اقتصاد در شرایط تحریم اقتصادی

  اخبار فلزات: ایران با دارابودن ذخایر سنگ آهن که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان هنوز بخش عمده‌ای از آن‌ها اکتشاف نشده‌اند، پتانسیل‌های بسیاری برای توسعه در این حوزه دارد. به‌طوری که ایران با این پتانسیل‌ها می‌توانست یک شرکت بسیار بزرگ در حد شرکت‌های بین‌المللی در زمینه سنگ آهن داشته باشد. بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن در کشور، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر است که به‌صورت فعال در حال توسعه بوده و هر سال طرح‌های جدیدی را برای توسعه راه‌اندازی می‌کند. این شرکت علاوه بر طرح‌های توسعه معدنی در بخش مسئولیت‌های اجتماعی نیز فعال است و به احداث بیمارستان، فاضلاب شهر سیرجان و... نیز مبادرت ورزیده است. برای بررسی طرح‌های توسعه معدنی شرکت گل‌گهر، سایت خبری تحلیلی فلزات آنلاین با مدیرعامل این شرکت به گفت‌وگو نشسته است. ناصر تقی زاده با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم‌ها، تنها بخش معدن را راه نجات‌بخش اقتصاد کشور و جایگزین نفت دانست. وی همچنین گفت گل‌گهر قصد دارد زنجیره تولید خود را تا محصولات نهایی (ورق فولادی) گسترش دهد و طرح‌های بسیاری در زنجیره معدن و صنایع معدنی در دست اقدام دارد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران:

  هیجانات در بازار کالاها فروکش کرده است

  اخبار فلزات: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته در پی نوسانات نرخ ارز، مشکلاتی برای بخش‌های مختلف اقتصادی به‌وجود آمد که به‌طور طبیعی نرخ کالاها از جمله محصولات فلزی در بورس کالا نیز دستخوش تغییراتی شد، اما امروز نوسانات فروکش کرده و بازار به تعادل رسیده است.
  ادامه مطلب...
 • بهرام سلطانی، قائم مقام مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره آهن مجد:

  دولت نقش شرکت‌های بازرگانی را کمرنگ نداند

  حضور و وجود شرکت‌های با سابقه در حوزه فولاد، علی‌رغم حل مشکلات آن می‌تواند موجبات کمک به دولت در رفع نیازهای واقعی تولیدکنندگان و فعالان حوزه‌های مختلف صنعت کشور را نیز فراهم کند. متاسفانه اکثر شرکت‌های حاضر در عرصه‌های صنعتی کشور از عقبه و پشتوانه طولانی برخوردار نیستند؛ بنابراین بخشی از مشکلات موجود در کشور را می‌توان متاثر از این اتفاق دانست. شرکت آهن مجد با داشتن سابقه طولانی در زمینه حوزه فولاد کشور و حضور در بازار آهن، به تمامی نیازهای تولیدکنندگان آگاه است. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین، گفت‌وگویی را با قائم مقام مدیرعامل این شرکت انجام داده است. بهرام سلطانی اعتقاد دارد که دولت نباید نقش شرکت‌های بازرگانی در توسعه و پیشرفت کشور را نادیده بگیرد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a42c2b6a67769c6a56fc5e52739ff4b1.jpg
سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه
cache/resized/b9e6e8c9ce858665b24921431f10d9b5.jpg
چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a8ea33fcf711971aaface64ea6826573.jpg
چهلمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری،
cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family