• آخرین های آهن وفولاد
 • محبوبترین های آهن وفولاد


 

ویژه ها

اخبار فلزات: دکتر مطلبی عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات بهداشت کار دانشگاه علوم پزشکی ایران و دبیر اجرایی مجمع ملی سلامت جمهوری اسلامی ایران و دبیر جشنوارۀ تعهد و مسئولیت اجتماعی سلامت که از طرف وزارت بهداشت برای ارزیابی اظهارنامۀ ارسالی حوزۀ سلامت فولاد مبارکه به همراه جمعی از ارزیابان و کارشناسان این مجمع از فولاد مبارکه بازدید میکرد، در پایان ارزیابی عملکرد فولاد مبارکه در حوزۀ سلامت گفت: با توجه به ارزیابی‌های به عمل آمده باید اذعان داشت این شرکت در همۀ حوزه ها، به ویژه در بخش سلامت، یک سازمان متعالی است.

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از فولاد مبارکه، وی در معرفی اظهارنامه سلامت گفت: موضوع سلامت به عنوان یک حق ملی و اجتماعی در جامعه مطرح است به نحویکه در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز به آن تأکید شده است. این در حالی است که بخش اعظمی از تأمین سلامت مردم در اجتماع در اختیار سایر دستگاه‌های خارج از حوزۀ سلامت است. ۷۵درصد از مؤلفه های مؤثر بر حوزه سلامت،مانند جاده، خودرو و موادغذایی در اختیار وزارت بهداشت نیستند اما بر سلامت مردم تأثیر دارند.
وی ادامه داد: در همین زمینه، وزارت بهداشت در راستای مأموریت خود که همانا تأمین سلامت مردم است، از دو سال قبل با همکاری سایر سازمانها، فعالیت خود را در این حوزه آغاز کرده است و با برپایی جشنواره‌ای در معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و دبیرخانۀ شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور با عنوان«تعهد و مسئولیت اجتماعی سلامت» مشوق سازمان‌ها شده است تا در این خصوص مسئولیت پذیرتر و پاسخگو باشند.
عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات بهداشت کار دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: اولین دورۀ این جشنواره در اسفندماه ۱۳۹۵ برگزار شد که بعد از فراخوانی، سازمانها اظهارنامه‌های خود را به این دبیرخانه ارسال کردند و مورد ارزیابی قرار گرفتند. در ادامه، اظهارنامه‌ها در ۵ مرحله از سوی داوران ارزیابی شد. در این فرایند و در مرحلۀ ششم که سایت ویزیت است، مشخص می‌شود سازمان های حاضر در ارزیابی تا چه اندازه به مسئولیتهای خود پایبند و پاسخگو بوده‌اند. بعد از استخراج ارزیابی‌ها، در مراسم اختتامیۀ این جشنواره که در مجمع ملی سلامت کشور برگزار می‌شود، با حضور ریاست محترم جمهوری و وزیر بهداشت از سازمانهای پیشگام و مؤثر در این حوزه قدردانی می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: به طورکلی با به کارگیری این فرایند تلاش می‌شود همۀ سازمانهای کشور اعم از تولیدی، صنعتی، خدماتی، قانونگذار و مجری و حتی انجمنها و سازمانهای مردم نهاد که اساسا به منظور ارائۀ خدمات به مردم بنا نهاده شده اند، فعالیتهای خود را در حوزۀ سلامت مورد ارزیابی اساسی قرار دهند.
دبیر جشنوارۀ تعهد و مسئولیت اجتماعی سلامت تصریح کرد: در این ارزیابی دستگاهها و سازمانهایی که در حوزه سلامت مسئولیتهای خود را پذیرفته‌اند تشویق می شوند و در بسیاری موارد از معافیتهایی نیز برخوردار می گردند.
وی با بیان این که شرکت فولاد مبارکه بر اساس اظهارنامه‌ای که ارائه کرده است در ۵ حوزۀ سلامت کارکنان و خانواده‌ها؛ سلامت مشتریان، پیمانکاران و ذینفعان؛ سلامت اجتماع پیرامونی؛ و سلامت جامعه و محیط زیست مورد ارزیابی و بررسی دقیق قرار گرفت، افزود: در نتایج به دست آمده از این ارزیابی ها باید اذعان داشت شرکت فولاد مبارکه در همۀ حوزه‌ها به ویژه در بخش سلامت یک سازمان متعالی است و می‌تواند الگوی بسیار خوبی برای سایر سازمانهای کشور باشد.
دکتر مطلبی با اشاره به تجارب فولاد مبارکه در حوزۀ سلامت، تأکید کرد: تجارب فولاد مبارکه در این ۵ بخش، بسیار ارزشمند است و سایر سازمانها می توانند بدون آزمون و خطا از دستاوردهای این شرکت استفاده کنند؛ درعین حال انتظار می رود فولاد مبارکه بستر مناسبی برای انتقال تجارب خود فراهم کند و سایر سازمانها نیز با علاقه مندی برای کسب این دانش نهادینه شده آستین همت را بالا بزنند.
وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار امیدواری کرد هرچه سریعتر بازخورد انتقال تجارب فولاد مبارکه را در سطح استانی و ملی شاهد باشیم.

گفت و گوها

 • حامد سلطانی‌نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران

  اقتصاد پیشرفته شفاف‌تر است

  اخبار فلزات: شفاف‌سازی یکی از اصول مهم توسعه اقتصادی به‌شمار می‌رود و کشورهای دارای اقتصاد پیشرفته، شفاف‌تر هستند. اما در کشور ما اصل شفاف‌سازی تاکنون مغفول واقع شده، چرا‌که در بسیاری از موارد آمار مربوط به تولید، مصرف و سایر موضوعات حوزه صنعت به‌طورشفاف ارائه نمی‌شوند. بر این اساس خبرنگار ماهنامه «اخبار فلزات» با مدیرعامل بورس کالای ایران به گفت‌وگو نشسته است. حامد سلطانی‌نژاد اعتقاد دارد که اقتصاد کشورهای پیشرفته به این دلیل تا حد زیادی شفاف‌ است که ابزارها و بازارهای پیشرفته و نوینی در اختیار دارند. یکی از این ابزارهای نوین بورس‌های کالایی است که در اقتصاد کشورهای پیشرفته نقش بسزایی ایفا می‌کنند. به گفته وی، در کشور ما به‌دلیل مشخص نبودن میزان تولید و مصرف، به این نتیجه رسیدند که برای شفاف‌سازی میزان عرضه و تقاضا بورس کالا راه‌اندازی شود. اما متاسفانه عده‌ای از همان ابتدا که منافع خود را در خطر می‌دیدند، با آن به مخالفت پرداختند و سعی در خدشه‌دار کردن این نهاد مهم در کشور داشتند. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • پرویز اخوان، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توکافولاد:

  عدم ثبات اقتصادی و نوسانات ارزی، سدی در مسیر تولید

  اخبار فلزات: جذب سرمایه در تمامی سطوح تولید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، صنعت و معدن نیز از این قضیه مثتثنی به‌نظر نمی‌رسد. توکافولاد به‌عنوان یک شرکت سرمایه‌گذاری اولویت خود را فولاد و صنایع مرتبط با آن قرار داده و با جذب، هدایت و مدیریت سرمایه به‌دنبال مشارکت در توسعه صنعت است. پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین در همین خصوص با مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توکافولاد به گفت‌وگو نشسته است. اخوان از برنامه‌های این شرکت تا افق 1404 می‌گوید و راه‌های تحقق اهداف این شرکت را در نابسامانی اقتصادی کنونی که گریبان‌گیر کشور است، تشریح می‌کند. متن کامل گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • اردشیر سعدمحمدی، عضو هیات عامل ایمیدرو

  ساختارهای کنونی پاسخگوی نیاز صنعت نیستند

  اخبار فلزات: در شرایطی که بسیاری از کشورها با سیستم‌های جدید خود را وفق داده‌اند و به‌سمت نوآوری در حرکت هستند، در کشور ما هنوز هم بسیاری از صنایع با سیستم‌های قدیمی فعالیت می‌کنند. این مساله باعث شده آمار صحیحی از وضعیت صنعت کشور ارائه نشود. بر این اساس خبرنگار ماهنامه «اخبار فلزات» با عضو هیات عامل ایمیدرو به گفت‌وگو نشسته است. به گفته اردشیر سعدمحمدی در دنیای امروز سیستم‌ها آمار و اطلاعات را دریافت و سپس تحلیل‌های مورد نیاز را به مدیران ارائه می‌کنند اما در کشور ما هنوز این سیستم‌ها جایگاه خود را پیدا نکرده‌اند؛ بنابراین وظیفه وزارتخانه‌هاست که سیستم‌های جدید را تعریف کرده و مدیران نیز در راستای این سیستم‌ها حرکت کنند. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • سید احمد مشکانی، مدیر ارشد گروه زرمش

  برنامه مدون، لازمه تبدیل چالش‌های تحریم به فرصت‌های اقتصادی است

  اخبار فلزات: معدن و صنایع معدنی همواره با مشکلات متعددی مواجه بوده‌اند. در فضای کنونی حاکم بر اقتصاد کشور و با توجه به رشد سریع قیمت‌ها، نوسانات نرخ ارز و نبود ثبات اقتصادی، این مشکلات چندین برابر شده‌اند. علاوه بر موارد یاد شده، تحریم‌های اعمالی علیه ایران، شرایط کا را برای فعالان این حوزه روز به روز دشوار تر می‌کند. بر همین اساس پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین با مدیر ارشد گروه زرمش به گفت‌وگو نشسته است. سید احمد مشکانی اعتقاد دارد: تحریم‌ها می‌توانند آسیب‌های جدی به اقتصاد کشور وارد آورند اما در صورتی که برنامه مشخص و مهندسی شده طرح‌ریزی شود، می‌توان در بلندمدت این تحریم‌ها را به فرصت بدل کرد.
  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  قیمت‌گذاری دستوری زمینه‌های ایجاد رانت را فراهم می‌کند

  اخبار فلزات: سقف رقابتی فولاد و شیوه قیمت‌گذاری آن از موضوعات قابل بحث در بورس به‌شمار می‌روند. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری «فلزات آنلاین» با مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان به گفت‌وگو نشسته است. بهرام سبحانی معتقد است، قیمت واقعی فولاد با رقابت سالم در فضای بورس و عدم وجود سقف رقابتی تعیین می‌شود. در ادامه متن کامل این گفت‌و‌گوی کوتاه را می‌خوانید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
cache/resized/606d6207a06e88856f9c9a317101be0c.jpg
دیپلماسی اقتصادی، ضامن پایداری و توسعه صادرات
cache/resized/051517a92fa9069987b9e99e58c35653.jpg
یادداشت مهمان: عزیزالله عصاری، مدیرعامل شرکت
cache/resized/9b369ed53e1c293f37e10a8b4d734b49.jpg
جعفر سرقینیتفکیک همگام با توسعه نیست پس از 6 سال
cache/resized/16567cc9ed641fa1a926c80b3dcd664e.jpg
بنادر نیازمند و زمینه‌ساز توسعه مهدی کرباسیان؛
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family