• آخرین های آهن وفولاد
 • محبوبترین های آهن وفولاد


 

ویژه ها

اخبار فلزات: امیرحسین نادری، رئیس هیئت مدیره فولاد هرمزگان، در گفت وگو با ایسنا، منطقۀ خلیج فارس، درخصوص چشم انداز سودآوری شرکت فولاد هرمزگان اظهار کرد: این شرکت توانسته است از ظرفیتهای موجود به بیشترین میزان ممکن بهره برداری کند و قیمت تمام شده اش را به حداقل برساند و هنوز امکان بهبود بیشتر دارد.

وی با بیان اینکه به نظر میرسد با توجه به قیمت جهانی محصولات فولادی، شرکت فولاد هرمزگان کماکان می تواند امسال سودآوری بیشتری داشته باشد، افزود: بازار برای تولیدکنندگان رکن اول است؛ چراکه تا بازار نباشد، همۀ اقدامات دیگر عقیم می ماند؛ بازار ما در مجموعۀ هرمزگان به دو دستۀ داخلی و خارجی تقسیم میشود.
رئیس هیئت مدیرۀ فولاد هرمزگان ادامه داد: به علت تحریمهای ظالمانه ای که وجود دارد فرصتی به نام نیاز داخلی به وجود آمده است؛ کسی امکان واردات محصولات مشابه از خارج کشور را ندارد و این فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است.
نادری با اشاره به شعاری مبنی بر اینکه بازار ایرانی برای ایرانی است، تصریح کرد: ما می توانیم با ظرفیت بزرگی که به وجود آمده است پاسخگوی نیاز بازار داخل باشیم و از مواهب آن بهرهمند شویم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر حاشیۀ سود فروش بازار داخلی بیشتر از بازار خارجی است، اضافه کرد: از آنجا که در حال حاضر سیاست گذاری ارزی برای شرکتهای فولادی اعمال می شود، بازار داخل بازار جذابتری برای تولیدکنندگان فولاد است.
رئیس هیئت مدیرۀ فولاد هرمزگان در پاسخ به سؤال خبرنگار ایسنا دربارۀ میزان پیشرفت طرح ادغام شرکتهای فولاد هرمزگان و صبا فولاد خلیج فارس عنوان کرد: فولاد هرمزگان خود مجموعه ای بسیار بزرگ است؛ ما بر آن هستیم که مجموعۀ هرمزگان را از دو روش توسعه دهیم: یک روش این است که با وارد کردن سرمایۀ جدید توسعۀ جدید در آن ایجاد می کنیم و روش دیگر خرید و اضافه کردن ظرفیتهای نیمه تمامی است که اطراف مجموعه وجود دارد.
نادری با تأکید بر اینکه هدفگذاری ما در شرکت فولاد هرمزگان این است که سهم عمده ای در تولید ۱۰ میلیون تن فولادی که در چشم انداز تولید فولاد در منطقه خلیج فارس دیده شده داشته باشیم، خاطرنشان کرد: برای توسعۀ فولاد هرمزگان نیاز به کمک مسئولان کشور و همچنین مسئولان استان هرمزگان داریم. نیازهایی هست که در داخل استان باید مرتفع شود که شامل زیرساخت هایی مانند اسکله، برق و آب شیرین است و در حوزۀ کشور نیز همکاری های لازم برای گرفتن تسهیلات خارجی، هم از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و هم وزارت اقتصاد صورت گرفته است.
وی در ادامه ابراز کرد: امیدواریم مراحل پایانی اخذ تسهیلات از گروه اساماس دماگ آلمان هم انجام شود و بتوانیم توسعۀ سنگین مجموعۀ هرمزگان را انجام دهیم.
رئیس هیئت مدیرۀ فولاد هرمزگان با اشاره به اینکه سال ۹۶ برای فولاد هرمزگان سال جبران مافات بود، بیان کرد: فولاد هرمزگان توانست جبران گذشته را بکند و زیان انباشتۀ انبوهی را که تصور می شد جبرانش دو تا سه سال طول بکشد جمع آوری کند و ما سال ۹۷ را بدون زیان شروع کردیم؛ امیدوارم سال ۹۷ شاهد عملکرد درخشانی از مجموعۀ مدیریتی و کارخانه فولاد هرمزگان باشیم که تا به حال در مجموعۀ فولاد هرمزگان نداشته ایم.
نادری با بیان اینکه در مجموعۀ فولاد نیروهای فرهیخته ای کار می کنند، اظهار کرد: این نیروها یقینا بر اساس محدودیتهای به وجودآمده به سبب تحریمها از فرصتها حداکثر استفاده را خواهند کرد و ما با نگاه به داخل، بومی سازی و توجه به درون می توانیم از این مرحله نیز عبور کنیم؛ من گمان می کنم تحریم میدانی است که توانمندیهای پنهان کارکنان فولاد هرمزگان را به منصۀ ظهور می رساند.
وی با اشاره به اینکه صنعت فولاد از صنایعی است که به شدت اشتغال و تولید ثروت ملی را افزایش میدهد، گفت: افزایش درآمدهای مالیاتی که نصیب استان می شود، درآمدهایی که به واسطۀ ارزش افزوده نصیب شهرداری ها میشود، درآمدی که از افزایش سرانۀ اشتغال در کشور ایجاد میشود و افزایش کیفیت زندگی کارکنان مجموعه‌های سودآور همگی تحت تأثیر صنعت فولاد است.
رئیس هیئت مدیره فولاد هرمزگان با تأکید بر اینکه صنعت فولاد صنعتی است که کارکنانش از آن رضایتمندی بالایی دارند و به نیازهای آنان پاسخ داده می شود، تصریح کرد: زمانی که گروه فولاد مبارکه یک طرح را کلید می زند، چه تأمین مالی بشود یا خیر، آن طرح را اجرایی می کند.به نظر میرسد تا سه سال دیگر بتوان ظرفیت فولاد هرمزگان را دو برابر کرد . اعدادی که در فولاد هرمزگان اعلام می شود چندین برابر توسعه ای است که در سایر بخش ها انجام می شود.

گفت و گوها

 • عباس کلانتر، مدیرعامل گروه پاترون در گفت‌وگو با پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین:

  واحد تحقیق و توسعه، قلب تپنده تولید کشور

  اخبار فلزات: اهمیت و توجه به تکنولوژی و تولید محصولات خاص موجبات پیشرفت و توسعه کشور را فراهم خواهد کرد. این امر با داشتن تیمی مجرب با دانش فنی بالا امکان‌پذیر است؛ تحقق این مهم در گروه پاترون با وجود مدیریتی جوان و کارآمد امکان‌پذیر شد. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین گفت‌وگویی را با مدیرعامل این گروه انجام داده است. عباس کلانتر اعتقاد دارد که واحد تحقیق و توسعه، مهم‌ترین بخش هر واحد تولیدی بوده و سرمایه‌گذاری در این واحد، به‌منزله تضمین آینده موفق هر مجموعه‌ای خواهد بود. در ادامه متن کامل این‌ گفت‌وگو را مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در گفت‌وگو با فلزات آنلاین:

  بهره‌برداری از سه طرح بزرگ در منطقه ویژه خلیج فارس

  اخبار فلزات: حداث و راه‌اندازی طرح‌های بزرگ و حیاتی در کشور از اقداماتی به‌شمار می‌روند که نه تنها موجب پیشرفت و توسعه کشور، بلکه منجر به اشتغالزایی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی خواهند شد.
  ادامه مطلب...
 • ناصر تقی زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

  معدن، نجات‌بخش اقتصاد در شرایط تحریم اقتصادی

  اخبار فلزات: ایران با دارابودن ذخایر سنگ آهن که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان هنوز بخش عمده‌ای از آن‌ها اکتشاف نشده‌اند، پتانسیل‌های بسیاری برای توسعه در این حوزه دارد. به‌طوری که ایران با این پتانسیل‌ها می‌توانست یک شرکت بسیار بزرگ در حد شرکت‌های بین‌المللی در زمینه سنگ آهن داشته باشد. بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن در کشور، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر است که به‌صورت فعال در حال توسعه بوده و هر سال طرح‌های جدیدی را برای توسعه راه‌اندازی می‌کند. این شرکت علاوه بر طرح‌های توسعه معدنی در بخش مسئولیت‌های اجتماعی نیز فعال است و به احداث بیمارستان، فاضلاب شهر سیرجان و... نیز مبادرت ورزیده است. برای بررسی طرح‌های توسعه معدنی شرکت گل‌گهر، سایت خبری تحلیلی فلزات آنلاین با مدیرعامل این شرکت به گفت‌وگو نشسته است. ناصر تقی زاده با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم‌ها، تنها بخش معدن را راه نجات‌بخش اقتصاد کشور و جایگزین نفت دانست. وی همچنین گفت گل‌گهر قصد دارد زنجیره تولید خود را تا محصولات نهایی (ورق فولادی) گسترش دهد و طرح‌های بسیاری در زنجیره معدن و صنایع معدنی در دست اقدام دارد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران:

  هیجانات در بازار کالاها فروکش کرده است

  اخبار فلزات: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته در پی نوسانات نرخ ارز، مشکلاتی برای بخش‌های مختلف اقتصادی به‌وجود آمد که به‌طور طبیعی نرخ کالاها از جمله محصولات فلزی در بورس کالا نیز دستخوش تغییراتی شد، اما امروز نوسانات فروکش کرده و بازار به تعادل رسیده است.
  ادامه مطلب...
 • بهرام سلطانی، قائم مقام مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره آهن مجد:

  دولت نقش شرکت‌های بازرگانی را کمرنگ نداند

  حضور و وجود شرکت‌های با سابقه در حوزه فولاد، علی‌رغم حل مشکلات آن می‌تواند موجبات کمک به دولت در رفع نیازهای واقعی تولیدکنندگان و فعالان حوزه‌های مختلف صنعت کشور را نیز فراهم کند. متاسفانه اکثر شرکت‌های حاضر در عرصه‌های صنعتی کشور از عقبه و پشتوانه طولانی برخوردار نیستند؛ بنابراین بخشی از مشکلات موجود در کشور را می‌توان متاثر از این اتفاق دانست. شرکت آهن مجد با داشتن سابقه طولانی در زمینه حوزه فولاد کشور و حضور در بازار آهن، به تمامی نیازهای تولیدکنندگان آگاه است. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین، گفت‌وگویی را با قائم مقام مدیرعامل این شرکت انجام داده است. بهرام سلطانی اعتقاد دارد که دولت نباید نقش شرکت‌های بازرگانی در توسعه و پیشرفت کشور را نادیده بگیرد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a42c2b6a67769c6a56fc5e52739ff4b1.jpg
سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه
cache/resized/b9e6e8c9ce858665b24921431f10d9b5.jpg
چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a8ea33fcf711971aaface64ea6826573.jpg
چهلمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری،
cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family