• آخرین های آهن وفولاد
  • محبوبترین های آهن وفولاد


 

ویژه ها

اخبار فلزات: دهمین نمایشگاه متالورژی، فولاد و ریخته گری در اصفهان با حضور دکتر کرباسیان رئیس هیات عامل ایمیدرو، دکتر سبحانی مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه و مهندس یزدی‌زاده مدیرعامل شرکت ذوب آهن آغاز به کار کرد.

دکتر کرباسیان، رئیس هیات عامل ایمیدرود در مراسم افتتاحیه نمایشگاه گفت: تصمیم گیری های دولتی به گونه ای نباشد که به صادرات کشور در شرایط کنونی لطمه بخورد. وی در ادامه افزود: آینده کشور در گرو شفافیت و مبارزه با فساد است. یکی از اساسی ترین محورهای سلامت اقتصادی، توسعه و مبارزه با فساد، رسانه ها و مطبوعات آزاد هستند. دکتر کرباسیان در ادامه افزود: این مراسم فرصت مغتنمی جهت تبریک روز خبرنگار به فعالان این حوزه است.

نزدیک به ۶۰ درصد فولاد کشور در اصفهان تولید می شود و این افتخاری برای استان است. صنعت فولاد در بحران فعلی کشور و با وجود تصویب ارز ۴۲۰۰ تومانی برای فروش و تخصیص ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما حمایت ویژه ای از دولت به عمل آورد که قابل تقدیر است.

باعث افتخار است که دولت محترم به نقدهایی که به سیاست ارزی وارد بود، توجه کرد و اجرای اصلاحات اساسی در سیستم ارزی را در دستور کار خود قرار داده است. در سال ۹۲، زنجیره فولاد با عدم توازنی جدی همراه بود. در آن سال، کشور ما واردکننده گندله بود.

اکنون ما به صادرکننده قوی در حوزه فولاد و آهن اسفنجی تبدیل شده ایم. در موقعیت کنونی کشور، صادرات باید اولویت باشد. بنابراین تصمیمات دولتی نباید با هیجان همراه باشد تا لطمه ای به صادرات وارد نشود. صادرات زنجیره فولاد در ۴ ماه نخست امسال برای شرکت های بزرگ کشور، حدود ۸ میلیون تن گزارش شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افرایش یافته است. رشد صادرات در حوزه صنایع معدنی و فلزی، به ویژه در شرایطی که صادرات نفت کشور با مشکل مواجه شود، بسیار حائز اهمیت است. در شرایط کنونی که کشور با مشکلات متعددی مواجه است، نباید اجازه دهیم که تحریم ها، ما را از سرمایه گذاری های جدید، غافل کند.

 اصفهان، پایتخت فولاد کشور 

دکتر سبحانی مدیرعامل فولاد مبارکه به ارائه گزارشی از عملکرد این شرکت پرداخت: ۸۵ درصد نیاز صنعت فولاد در شرکت فولاد مبارکه اصفهان، بومی سازی شده است. در طول سالیان گذشته، تحریم، فراز و نشیب های متعددی را در مسیر فعالان صنعت فولاد کشور قرار داد.اما نتیجه آن، خودکفایی این صنعت بود.

وی افزود: فولاد مبارکه به عنوان بزرگ ترین فولادساز کشور، منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، بومی سازی در همه زمینه ها را مورد توجه قرار داده است. این شرکت در حال حاضر ۸۵ درصد نیاز خود را بومی سازی کرده است. اکنون در فشار تحریم های جدید در پی آن است تا مابقی نیاز این صنعت را در داخل کشور تامین کند. همچنین کارخانه تولید الکترود گرافیتی این مجموعه تا ۱.۵ سال آینده در اردکان به مدار تولید وارد خواهد شد و این نیاز نیز مرتفع می شود.

  ریل تولیدی در ذوب آهن مطابق استانداردهای روز اروپا است

در ادامه مهندس یزدی زاده، مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان به ارئه گزارش کوتاهی از عملکرد این شرکت پرداخت. ریل تولید شده توسط این شرکت با استانداردهای روز اروپا مطابقت دارد، این شرکت در حال حاضر، محدودیتی برای تولید ریل ملی ندارد. 3 هزار تن ریل مطابق درخواست راه آهن تولید و به این شرکت تحویل داده شده و این شرکت قراردادی همکاری خود را با شهرداری اصفهان با هدف تولید خطوط ریل مترو منعقد کرده است.

وی افزود: ذوب آهن، نخستین واحد صنعتی کشور است که موفق به دریافت گواهینامه صادرات به کشورهای اروپایی "کرز" شد. در این مجموعه، حدود ۱۴ هزار نفر به صورت مستقیم فعالیت می کنند. در این مجموعه تلاش شده تا مصرف آب  به حداقل کاهش یابد. در حال حاضر مصرف آب برای تولید هر کیلوگرم محصول این شرکت به طور متوسط به ۷ لیتر به ازای هر کیلوگرم محصول رسیده است. این شرکت برنامه دارد تا مصرف آب میانگین به ۵ لیتر کاهش یابد. ذوب آهن به دلیل محدودیت منابع آب، اجرای طرح های توسعه شرکت را در حاشیه خلیج فارس مورد مطالعه قرار داده است.

گفت و گوها

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/a88afb2e5de6abe3f650d83fa09e28ee.jpg
چهل و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/5cc87f56bb103a1caa0110d14b7fc327.jpg
چهل و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/c141fc836a5382ce9abebc9b5e91ec94.jpg
چهل و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/6c220d3a8bcde9f0ffa06402fad1f7cc.jpg
چهل و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/15fa68ba0f5da770c0543626ce041543.jpg
سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت،
cache/resized/b7f512f115ec95fd20cd5ed4e7c0c2c2.jpg
چهل و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family