• آخرین های آهن وفولاد
 • محبوبترین های آهن وفولاد


 

ویژه ها

اخبار فلزات: باحضور مسئولان استانی و مدیران شرکت فولاد هرمزگان مرکز آموزش بین‌کارگاهی فولاد هرمزگان افتتاح شد.

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از فولاد هرمزگان، معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان در آیین افتتاحیه گفت: ماموریت شرکت فولاد هرمزگان، ایفای نقش موثر در توسعه صنعتی، اقتصادی، اجتماعی در منطقه جنوب کشور با رویکرد توسعه پایدار به‌عنوان سازمانی سرآمد در صنعت فولاد است.

مهندس محسن زنگنه‌پور افزود: مرکز آموزش بین کارگاهی مرکزی است که در آن آموزش با استفاده از امکانات خط تولید استفاده می‌شود.

وی با برشمردن مزیت‌های ایجاد این مرکز آموزشی گفت: از مهم ترین مزایای ایجاد این‌ مرکز، آموزش به صورت مدون و ‌در یک مکان معین همراه با کنترل و نظارت، آشنایی افراد جدیدالاستخدام با دانش مورد نیاز کارخانه در حداقل زمان ممکن، دور نماندن کارکنان از خط تولید به مدت طولانی در زمان آموزش، ایجاد شرایط بهینه برای یادگیری فراگیران آموزش دانست که کسب گواهینامه سازمان فنی و‌حرفه‌ای، ایمن‌سازی کارگاه با آموزش‌های حفاظتی فردی و‌کارگاهی، فعالیت مضاعف کارگر و رشد کیفی محصولات و افزایش تولید و در نهایت افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه و ایجاد زمینه تبلیغی در جهت کسب رضایت مشتری و رقابت با بازار از دیگر مزایای ایجاد این کارگاه است.

وی تصریح‌کرد: مدیریت و کارشناسان آموزش شرکت، خود را متعهد به اجرای مفاد این ماموریت دانسته و با انجام بازنگری‌های مستمر در حین کار از اثربخش بودن آن اطمینان حاصل می‌نمایند .

وی بیان‌داشت: مرکز آموزش بین‌کارگاهی شرکت فولاد هرمزگان با توجه به پتانسیل‌های موجود و ظرفیت‌های بالقوه خود سعی بر آن دارد علاوه بر آموزش کارکنان خود، بر اساس توافق‌نامه منعقده، آموزش شاغلین دیگر بنگاه‌های اقتصادی را نیز بر عهده گیرد.

در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان در مراسم گفت: اداره کل  آموزش فنی و حرفه‌ای در راستای رسالت خطیر خود و در جهت نیل به آموزش نیروی انسانی به‌عنوان اصلی‌ترین سرمایه بنگاه‌های اقتصادی بر اساس ماده 110 قانون کار، کلیه واحدهای صنعتی تولیدی و خدماتی را دعوت به ایجاد مراکز کارآموزی جوارکارگاهی می‌کند.

اسما کریمی افزود: : ایجاد مرکز آموزشی در کنار واحد تولیدی، صنعتی یا خدماتی و توجه بیشتر به امر آموزش به همراه استفاده از تجربیات و امکانات، تاثیر بسزایی در ارتقا سطح دانش و مهارت نیروی انسانی بنگاه‌های اقتصادی دارد.

وی گسترش آموزش های مهارتی و ارتقای سطح آموزش‌های شاغلین، حفظ و تداوم اشتغال، تسریع در نیل به اهداف کمی و کیفی واحد صنعتی، تبادل اطلاعات و دانش فنی فیمابین مراکز آموزشی و واحد صنعتی، استفاده از امکانات بالفعل و بالقوه مراکز و واحد صنعتی و تهیه استانداردهای مهارت مورد نیاز واحد صنعتی را از مزایای ایجاد این مراکز برشمرد.

کریمی، تامین منابع انسانی مورد نیاز واحد صنعتی، همکاری در زمینه ارتقای مهارت متخصصین صنایع و آموزش و جذب نیروهای ماندگار، افزایش بهره‌وری و در نهایت پایداری و توسعه بنگاه‌های اقتصادی را نیز از دیگر مزایای تاسیس مرکز جوار کارگاهی ذکر کرد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان هرمزگان افزود: تاسیس این مرکز آموزش بین کارگاهی کمک می‌کند تا زمینه همکاری‌های متقابل فراهم شود و در جهت افزایش توانمندی‌های منابع انسانی دو‌طرف که در نهایت منجر به افزایش بهره‌وری خواهد شد گام‌های اساسی برداشته شود.

وی وظایف مراکز کارگاهی و اداره کل فنی و حرفه‌ای را تهیه و تدوین نیازسنجی آموزشی بر اساس استانداردهای شغلی، تنظیم نیازسنجی آموزشی بر اساس نیاز صنایع، ارائه گزارش افراد مهارت دیده و اشتغال یافته، همکاری افراد متخصص صنایع با مراکز به‌منظور تهیه استانداردهای آموزشی مورد نیاز بر اساس دانش روز و اخذ آزمون و تعین صلاحیت بر اساس آموزش‌های ارائه شده و اعطای گواهینامه معتبر بین‌المللی به افراد قبول شده در آزمون اعلام کرد.

کریمی ابراز امیدواری کرد؛ با استقرار سیستم‌های آموزشی و مراکز جوار کارگاهی در صنایع بتوان گام موثری در جهت افزایش بهره‌وری و نیل به اهداف کمی و کیفی صنایع استان برداشت. 

وی بیان کرد: امیدواریم مدیران صنایع و شرکت‌های وابسته نگاه ویژه‌ای به بحث آموزش کارکنان و ارتقای مهارت شاغلین و توانمند سازی نیروهای ماندگار استان داشته باشند.

مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی فولاد هرمزگان نیز در ادامه تشریح جزئیات افتتاح این مرکز اظهارداشت: واحد آموزش و توسعه منابع انسانی با بهره‌گیری از تجارب و ظرفیت‌های موجود به‌منظور توسعه‌ شایستگی کارکنان، نسبت به استقرار و توسعه کیفی فرآیند آموزش و توسعه منابع انسانی بر مبنای استاندارد 1999، 1005 Iso، اقدام نموده است.

نجمه خواجه افزود: آموزش‌های مورد نیاز از قبیل بازآموزی و تکمیل مهارت کارگران شاغل در واحدها، آموزش کارگران جدیدالاستخدام و همچنین آموزش افراد تغییر شغل یافته در مرکز آموزش بین‌کارگاهی شرکت فولاد هرمزگان جنوب به جامعه هدف ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این‌کارگاه دارای ۴ کلاس تئوری با‌ظرفیت حداکثر ۴۸ نفری است، تاکید کرد: کلیه کارگاه های عملی و‌ کلاس تئوری مطابق با استانداردهای سازمان آموزش فنی و‌ حرفه‌ای است.

وی در پایان، ایجاد شرایط بهینه‌سازی برای یادگیری فراگیران آموزش، کسب گواهینامه سازمان فنی و حرفه‌ای برای دوره‌های آموزشی توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را از مزایای ایجاد مرکز آموزش بین کارگاهی برشمرد.

گفت و گوها

 • پرویز اخوان، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توکافولاد:

  عدم ثبات اقتصادی و نوسانات ارزی، سدی در مسیر تولید

  اخبار فلزات: جذب سرمایه در تمامی سطوح تولید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، صنعت و معدن نیز از این قضیه مثتثنی به‌نظر نمی‌رسد. توکافولاد به‌عنوان یک شرکت سرمایه‌گذاری اولویت خود را فولاد و صنایع مرتبط با آن قرار داده و با جذب، هدایت و مدیریت سرمایه به‌دنبال مشارکت در توسعه صنعت است. پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین در همین خصوص با مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توکافولاد به گفت‌وگو نشسته است. اخوان از برنامه‌های این شرکت تا افق 1404 می‌گوید و راه‌های تحقق اهداف این شرکت را در نابسامانی اقتصادی کنونی که گریبان‌گیر کشور است، تشریح می‌کند. متن کامل گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • اردشیر سعدمحمدی، عضو هیات عامل ایمیدرو

  ساختارهای کنونی پاسخگوی نیاز صنعت نیستند

  اخبار فلزات: در شرایطی که بسیاری از کشورها با سیستم‌های جدید خود را وفق داده‌اند و به‌سمت نوآوری در حرکت هستند، در کشور ما هنوز هم بسیاری از صنایع با سیستم‌های قدیمی فعالیت می‌کنند. این مساله باعث شده آمار صحیحی از وضعیت صنعت کشور ارائه نشود. بر این اساس خبرنگار ماهنامه «اخبار فلزات» با عضو هیات عامل ایمیدرو به گفت‌وگو نشسته است. به گفته اردشیر سعدمحمدی در دنیای امروز سیستم‌ها آمار و اطلاعات را دریافت و سپس تحلیل‌های مورد نیاز را به مدیران ارائه می‌کنند اما در کشور ما هنوز این سیستم‌ها جایگاه خود را پیدا نکرده‌اند؛ بنابراین وظیفه وزارتخانه‌هاست که سیستم‌های جدید را تعریف کرده و مدیران نیز در راستای این سیستم‌ها حرکت کنند. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • سید احمد مشکانی، مدیر ارشد گروه زرمش

  برنامه مدون، لازمه تبدیل چالش‌های تحریم به فرصت‌های اقتصادی است

  اخبار فلزات: معدن و صنایع معدنی همواره با مشکلات متعددی مواجه بوده‌اند. در فضای کنونی حاکم بر اقتصاد کشور و با توجه به رشد سریع قیمت‌ها، نوسانات نرخ ارز و نبود ثبات اقتصادی، این مشکلات چندین برابر شده‌اند. علاوه بر موارد یاد شده، تحریم‌های اعمالی علیه ایران، شرایط کا را برای فعالان این حوزه روز به روز دشوار تر می‌کند. بر همین اساس پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین با مدیر ارشد گروه زرمش به گفت‌وگو نشسته است. سید احمد مشکانی اعتقاد دارد: تحریم‌ها می‌توانند آسیب‌های جدی به اقتصاد کشور وارد آورند اما در صورتی که برنامه مشخص و مهندسی شده طرح‌ریزی شود، می‌توان در بلندمدت این تحریم‌ها را به فرصت بدل کرد.
  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  قیمت‌گذاری دستوری زمینه‌های ایجاد رانت را فراهم می‌کند

  اخبار فلزات: سقف رقابتی فولاد و شیوه قیمت‌گذاری آن از موضوعات قابل بحث در بورس به‌شمار می‌روند. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری «فلزات آنلاین» با مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان به گفت‌وگو نشسته است. بهرام سبحانی معتقد است، قیمت واقعی فولاد با رقابت سالم در فضای بورس و عدم وجود سقف رقابتی تعیین می‌شود. در ادامه متن کامل این گفت‌و‌گوی کوتاه را می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • محسن سید صالحی در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  بخشنامه جدید بانک مرکزی و قانون در تناقض‌اند

  اخبار فلزات: بخشنامه‌های صادرشده از سوی دولت تاثیر زیادی بر روند اقتصادی و سایر حوزه‌های اجرایی کشور دارند. اخیرا بخشنامه‌ای در خصوص ارز صادراتی‌ها از سوی بانک مرکزی ابلاغ شد که عدم بررسی کارشناسانه و تخصصی آن سبب بروز مشکلات جدیدی در حوزه صادرات خواهد شد.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
cache/resized/606d6207a06e88856f9c9a317101be0c.jpg
دیپلماسی اقتصادی، ضامن پایداری و توسعه صادرات
cache/resized/051517a92fa9069987b9e99e58c35653.jpg
یادداشت مهمان: عزیزالله عصاری، مدیرعامل شرکت
cache/resized/9b369ed53e1c293f37e10a8b4d734b49.jpg
جعفر سرقینیتفکیک همگام با توسعه نیست پس از 6 سال
cache/resized/16567cc9ed641fa1a926c80b3dcd664e.jpg
بنادر نیازمند و زمینه‌ساز توسعه مهدی کرباسیان؛
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family