• آخرین های آهن وفولاد
 • محبوبترین های آهن وفولاد


 

ویژه ها

اخبار فلزات: مؤسسه آهن و فولاد آمریکا (AISI) بر اساس آخرین اطلاعات و تجزیه و تحلیل آمار واردات (SIMA) وزارت بازرگانی این کشور اظهار داشته که درخواست‌ها برای صدور مجوز واردات محصولات فولادی در ماه سپتامبر به صورت خالص به میزان 2 میلیون و 739 هزار تن بود که این موضوع کاهش 8.7 درصدی را نسبت به ماه قبل از آن نشان می‌دهد. در ماه آگوست میزان مجوز‌های صادر شده برای واردات فولاد بیش از 3 میلیون تن بود که در نهایت 2 میلیون و 966 هزار تن محصولات فولادی به کشور وارد شد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی «فلزات آنلاین»، میزان مجوزهای صادر شده برای محصولات نهایی فولادی در ماه سپتامبر نیز به میزان یک میلیون و 980 هزار تن بوده است در این زمینه نیز کاهش 1.5 درصدی مشاهده می‌شود. چرا این عدد برای ماه آگوست بیش از 2 میلیون تن بوده است.

بر اساس اطلاعات موسسه آهن و فولاد آمریکا، در 9 ماه ابتدای سال 2018، کل محصولات فولادی نهایی و نیمه نهایی وارد شده به این کشور به ترتیب چیزی بیش از 26 میلیون و 578 هزار تن (برای کل محصولات فولادی) و 20 میلیون و 188 هزار تن (برای فولاد نهایی) بود که نسبت به زمان مشابه سال 2017 به ترتیب کاهش 10.6 درصدی و 12.1 درصدی را نشان می‌دهد.

در مقابل اما برخی محصولات نهایی فولادی رشد مشخصی را در واردات از خود نشان داده‌اند. میله و مقاطع سبک (بیش از 103 درصد)، ورق نورد گرم (بیش از 35 درصد)، کویل فولادی (بیش از 24 درصد)، ورق‌های گالوانیزه و رنگی (بیش از 22 درصد)، لوله‌های استاندارد (بیش از 19 درصد) و در نهایت ورق نورد سرد (تا 12 درصد) رشد را در ورادات از خود نشان داده‌اند.

در ماه سپتامبر 2018، بزرگترین درخواست‌های مجوز واردات محصولات نهایی فولاد به آمریکا برای‌ کشورهای فراساحلی عبارت‌ بودند از: کره جنوبی (239 هزار تن‌، 41 درصد بیشتر از ماه آگوست)، ترکیه (167 هزار تن ، رشد 40 درصدی)، آلمان (120هزار تن، رشد 7 درصدی)، تایوان (103هزار تن، رشد 7 درصدی) و ژاپن (94 هزار تن، کاهش 8 درصدی).

طی 9 ماهه نخست سال 2018 نیز بزرگترین کشورهای عرضه‌کننده محصولات فولادی به آمریکا  عبارت‌بودند از: کره جنوبی با 2 میلیون و 340 هزار تن که کاهش 21 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن نشان می‌دهد، ژاپن با یک میلیون و 68 هزار تن که کاهش 14 درصدی را تجربه کرده است و نیز ترکیه با یک میلیون و 7 هزار تن که کاهش پنجاه درصدی داشته است.

به نظر می‌رسد که جنگ تجاری و تعرفه‌ای که در سال 2018 به وقوع پیوسته و نیز وضع تعرفه‌های گوناگون از سوی آمریکا منجر به کاهش صادرات کشورهای بزرگ تولیدکننده محصولات فولادی به این کشور شده است.

                                                   

گفت و گوها

 • عباس کلانتر، مدیرعامل گروه پاترون در گفت‌وگو با پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین:

  واحد تحقیق و توسعه، قلب تپنده تولید کشور

  اخبار فلزات: اهمیت و توجه به تکنولوژی و تولید محصولات خاص موجبات پیشرفت و توسعه کشور را فراهم خواهد کرد. این امر با داشتن تیمی مجرب با دانش فنی بالا امکان‌پذیر است؛ تحقق این مهم در گروه پاترون با وجود مدیریتی جوان و کارآمد امکان‌پذیر شد. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین گفت‌وگویی را با مدیرعامل این گروه انجام داده است. عباس کلانتر اعتقاد دارد که واحد تحقیق و توسعه، مهم‌ترین بخش هر واحد تولیدی بوده و سرمایه‌گذاری در این واحد، به‌منزله تضمین آینده موفق هر مجموعه‌ای خواهد بود. در ادامه متن کامل این‌ گفت‌وگو را مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در گفت‌وگو با فلزات آنلاین:

  بهره‌برداری از سه طرح بزرگ در منطقه ویژه خلیج فارس

  اخبار فلزات: حداث و راه‌اندازی طرح‌های بزرگ و حیاتی در کشور از اقداماتی به‌شمار می‌روند که نه تنها موجب پیشرفت و توسعه کشور، بلکه منجر به اشتغالزایی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی خواهند شد.
  ادامه مطلب...
 • ناصر تقی زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

  معدن، نجات‌بخش اقتصاد در شرایط تحریم اقتصادی

  اخبار فلزات: ایران با دارابودن ذخایر سنگ آهن که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان هنوز بخش عمده‌ای از آن‌ها اکتشاف نشده‌اند، پتانسیل‌های بسیاری برای توسعه در این حوزه دارد. به‌طوری که ایران با این پتانسیل‌ها می‌توانست یک شرکت بسیار بزرگ در حد شرکت‌های بین‌المللی در زمینه سنگ آهن داشته باشد. بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن در کشور، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر است که به‌صورت فعال در حال توسعه بوده و هر سال طرح‌های جدیدی را برای توسعه راه‌اندازی می‌کند. این شرکت علاوه بر طرح‌های توسعه معدنی در بخش مسئولیت‌های اجتماعی نیز فعال است و به احداث بیمارستان، فاضلاب شهر سیرجان و... نیز مبادرت ورزیده است. برای بررسی طرح‌های توسعه معدنی شرکت گل‌گهر، سایت خبری تحلیلی فلزات آنلاین با مدیرعامل این شرکت به گفت‌وگو نشسته است. ناصر تقی زاده با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم‌ها، تنها بخش معدن را راه نجات‌بخش اقتصاد کشور و جایگزین نفت دانست. وی همچنین گفت گل‌گهر قصد دارد زنجیره تولید خود را تا محصولات نهایی (ورق فولادی) گسترش دهد و طرح‌های بسیاری در زنجیره معدن و صنایع معدنی در دست اقدام دارد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران:

  هیجانات در بازار کالاها فروکش کرده است

  اخبار فلزات: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته در پی نوسانات نرخ ارز، مشکلاتی برای بخش‌های مختلف اقتصادی به‌وجود آمد که به‌طور طبیعی نرخ کالاها از جمله محصولات فلزی در بورس کالا نیز دستخوش تغییراتی شد، اما امروز نوسانات فروکش کرده و بازار به تعادل رسیده است.
  ادامه مطلب...
 • بهرام سلطانی، قائم مقام مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره آهن مجد:

  دولت نقش شرکت‌های بازرگانی را کمرنگ نداند

  حضور و وجود شرکت‌های با سابقه در حوزه فولاد، علی‌رغم حل مشکلات آن می‌تواند موجبات کمک به دولت در رفع نیازهای واقعی تولیدکنندگان و فعالان حوزه‌های مختلف صنعت کشور را نیز فراهم کند. متاسفانه اکثر شرکت‌های حاضر در عرصه‌های صنعتی کشور از عقبه و پشتوانه طولانی برخوردار نیستند؛ بنابراین بخشی از مشکلات موجود در کشور را می‌توان متاثر از این اتفاق دانست. شرکت آهن مجد با داشتن سابقه طولانی در زمینه حوزه فولاد کشور و حضور در بازار آهن، به تمامی نیازهای تولیدکنندگان آگاه است. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین، گفت‌وگویی را با قائم مقام مدیرعامل این شرکت انجام داده است. بهرام سلطانی اعتقاد دارد که دولت نباید نقش شرکت‌های بازرگانی در توسعه و پیشرفت کشور را نادیده بگیرد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a42c2b6a67769c6a56fc5e52739ff4b1.jpg
سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه
cache/resized/b9e6e8c9ce858665b24921431f10d9b5.jpg
چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a8ea33fcf711971aaface64ea6826573.jpg
چهلمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری،
cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family