• آخرین های آهن وفولاد
  • محبوبترین های آهن وفولاد


 

آخرین اخبار

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: مدیر عامل شرکت نورد فولاد صنعتی و ساختمانی یزد، تعیین تکلیف شرکت‌های خصولتی را مهمترین انتظار صنعت فولاد کشور از دولت آتی خواند.

بهادر احرامیان در گفتگوی اختصاصی با «اخبار فلزات»، با اشاره تبعیض های میان بخش خصوصی و خصولتی، مهمترین خواست صنعت فولاد کشور به‌ویژه بخش خصوصی را تعیین تکلیف شرکت‌های خصولتی خواند و افزود: دولت آتی یک بار برای همیشه آزادسازی اقتصادی را انجام دهد و به حضور دولتی‌ها در اقتصاد خاتمه دهد.

این فعال صنعت فولاد، کوچک سازی واقعی و توقف خصولتی‌ها را برای صنعت فولاد ضروری دانست و گفت: خاتمه دادن به حضور شرکت‌های دولتی با عوض کردن اسم این شرکت ها انجام نمی شود، بلکه باید به طور واقعی این شرکت ها خصوصی شوند.

احرامیان توضیح داد: آنچه در دولت یازدهم در زمینه فعالیت شرکت خصولتی دیدیم، ادامه فعالیت دولت نهم و دهم بود و در این دوره نیز اعطای تسهیلات ویژه و ارجاع طرح‌ها و پروژه‌های دولتی به خصولتی‌ها ادامه داشت، در حالی که وقتی صحبت از برخورد عادلانه می‌شود باید همه از تامین مالی و تسهیلات بانکی به طور برابر برخوردار باشند. وی افزود: در حال حاضر، دولت برخورد دوگانه دارد و قوانین سیستم بانکی، تامین اجتماعی و بسیار از قوانین اخذ مجوزها برای خصولتی‌ها با بخش خصوصی متفاوت است.

مدیر عامل شرکت نورد فولاد صنعتی و ساختمانی یزد با ابراز تعجب از این جهت‌گیری دولت یازدهم خاطرنشان کرد: اگر دولت یازدهم را با دولت قبل از آن مقایسه کنیم، این دولت روند معقولی داشته است ولی چرا در زمینه خصولتی‌ها اصلاح و رفرمی انجام نداده است، نکته ای غیر قابل درک است.

به گفته وی، موضوع شرکت‌های خصولتی ربطی به تحریم‌ها و موضوعات خارجی ندارد و موضوعی کاملا داخلی است و این که دولت یازدهم در اصلاح این مسیر قدم برنداشته است، شاید ملاحظاتی است که ما از آن بی خبریم. احرامیان تاکید کرد: کاهش حضور دولت در بخش صنعت به ویژه فولاد می توانست با سرعت بیشتری همراه باشد و مهمترین انتظار از دولت آتی اصلاح حرکت در این مسیر است.

بهادر احرامیان دومین نیاز آتی صنعت فولاد کشور را توجه به مواد اولیه عنوان کرد و افزود: با توجه به طرح‌های فولادی در دست اجرا، لازم است دولت آتی به نیاز این صنعت در تهیه مواد اولیه توجه کند، چرا که مواد اولیه تولید شده فعلی جوابگوی طرح‌های در دست ساخت فولاد نیست و قطعا در آینده با مشکل تامین مواد اولیه مواجه خواهیم بود. وی سرمایه گذاری در بخش معدن را از جمله نیازهای صنعت فولاد خواند و ادامه داد: سرمایه گذاری در معدن حیاتی است و باید با استفاده از مشوق‌ها و هر ابزار دیگری، راه را برای ورود سرمایه گذاران داخلی و خارجی به این بخش تسهیل کرد. وی تاکید کرد: دولت باید هر کاری که می تواند برای جلب سرمایه انجام دهد.

مدیر عامل شرکت نورد فولاد صنعتی و ساختمانی یزد در پایان گفتگو با اخبار فلزات، استفاده از برخی ابزارها مثل وضع عوارض صادرات بر محصولات معدنی را در بلند مدت غیر مفید خواند و تشریح کرد: وضع عوارض صادراتی روی محصولات معدنی ممکن است برای شرکت های فولادی حاضر مفید باشد و آنها بتوانند از تاثیر این عوارض استفاده کنند، اما در دراز مدت مشکل ساز خواهد بود. احرامیان تاکید کرد: وضع این عوارض، به‌ویژه برای شرکت‌هایی که قرار است به زودی وارد تولید شوند مشکل ساز خواهد بود و بهتر است از همین حالا برای رفع این موضوع برنامه ریزی و اقدام کرد.

گفت و گوها

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/a88afb2e5de6abe3f650d83fa09e28ee.jpg
چهل و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/5cc87f56bb103a1caa0110d14b7fc327.jpg
چهل و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/c141fc836a5382ce9abebc9b5e91ec94.jpg
چهل و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/6c220d3a8bcde9f0ffa06402fad1f7cc.jpg
چهل و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/15fa68ba0f5da770c0543626ce041543.jpg
سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت،
cache/resized/b7f512f115ec95fd20cd5ed4e7c0c2c2.jpg
چهل و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family