• آخرین های آهن وفولاد
  • محبوبترین های آهن وفولاد


 

ویژه ها

اخبار فلزات: تکمیل و توسعه زیرساخت‌های کشور از اصلی‌ترین اهداف در راستای افق 1404 به‌شمار می‌رود. باتوجه به چشم‌انداز وسیع تولید کشور، نیاز به گسترش حمل‌ونقل ریلی و توسعه زیرساخت‌های توزیع در کشور بیش از پیش احساس می‌شود. شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در راستای این مهم، اقدام به تکمیل جاده ریلی و اتصال به شبکه سراسری کرده است. در این راستا، پایگاه خبری فلزات آنلاین گفت‌وگوی کوتاهی را با عزیز قنواتی، مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان انجام داده است. وی تکمیل پروژه مذکور را از دستاوردهای بزرگ کشور در راستای اقتصاد مقاومتی می‌داند. در ادامه متن کامل این گفت‌وگوی کوتاه را می‌خوانید.

اهداف کلی توسعه جاده‌ای، ریلی و همچنین اتصال به شبکه سراسری توسط شرکت فولاد امیر کبیر کاشان را بفرمایید؟

تکمیل جاده ریلی و اتصال به شبکه سراسری علاوه بر توسعه اهداف استراتژیک در راستای چشم‌انداز 1404، به‌منظور کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل، آلایندگی زیست‌محیطی، ترافیک و تصادفات جاده‌ای و تسریع در امور انتقال محصولات به بنادر کشور جهت صادرات و مراکز داخلی انجام‌ گرفته است. با تکمیل و اتمام این طرح، شرکت فولاد امیرکبیر کاشان به شبکه حمل‌ونقل بین‌المللی متصل شده و به‌طور حتم پاسخ به نیازهای داخل و صادرات از کشور با سرعت و سهولت بیش‌تری انجام خواهد پذیرفت. توسعه جاده ریلی و اتصال به شبکه سراسری کشور بر اساس درخواست شرکت فولاد امیرکبیر صورت گرفته که با طراحی و راه‌اندازی توسط سازمان‌های مربوطه، از دستاوردهای مهم سال‌های گذشته شرکت و استان به‌شمار می‌رود.

 از دیگر دستاوردهای اخیر شرکت می‌توان به ثبت رکوردهای متعدد در تمامی خطوط تولیدی شرکت اشاره کرد. این مجموعه در راستای اهداف خود، چه برنامه‌های دیگری را دارد؟

شرکت فولاد امیرکبیر توانست با اقدامات خود در راستای تعالی و پیشرفت، به نتایج قابل قبولی دست یابد به‌طوری که تمامی فعالیت‌های آن در راستای اقتصاد مقاومتی انجام می‌شود. قطع وابستگی و عدم واردات کالاهای قابل تولید در کشور با قیمت مناسب از اهداف کلی شرکت به‌شمار می‌رود؛ افزایش بهره‌بری نیروی انسانی و تجهیزات در کنار استفاده از دانش و کارشناسان موجود در واحد تولیدی جهت شناسایی واحدهای قابل رشد در کشور نیز از اقدامات دیگر شرکت مذکور محسوب می‌شود. تمامی اهداف گفته شده با به‌کارگیری متخصصان بومی استان و شرکت‌های بزرگی مانند فولاد مبارکه انجام پذیرفته است. ظرفیت اسمی گالوانیزه شرکت، از 100 هزار تن با افزایش یکنواخت به 150 هزار تن خواهد رسید که نسبت به سنوات گذشته با افزایش 20 هزار تنی همراه خواهد بود. هدف 200 هزار تن سال آینده نشان‌دهنده افزایش ظرفیت و بهره‌وری در وضعیت بحرانی کشور است.

 فولاد امیرکبیر به‌عنوان الگوی نمونه کشور، چگونه بر چالش‌های فعلی کشور غلبه کرده است؟  

امروزه شرکتی که به تمام تهدید‌ها، فرصت‌ها، بازار رقابتی و نقاط ضعف و قوت خود توجه کرده و امکانات خود شامل نیروی انسانی، تجهیزات و شرکای را بشناسد، می‌تواند از مشکلات و بحران موجود خارج شود. شرکت‌های بزرگی مانند فولاد مبارکه با تعیین اهداف بزرگ و سابقه موفق توانستند الگوی مناسبی برای این واحد به‌شمار رفته و موجب پیشرفت این واحد نیز شوند. بنابراین الگوبرداری مناسب از اقدامات مهم هر شرکتی به‌شمار می‌رود که در این مقطع تمامی واحدهای تولیدی کشور باید همت کرده و با افزایش تولید و بهره‌بری و ظرفیت‌های داخلی و اعتماد به نیروهای کشور و کمک مسؤولان در عدم صدور دستورالعمل‌هی غیرسازگار با واحدهای صنعتی، گام‌های موثری در راستای اقتصاد مقاومتی برداشته شود.

گفت و گوها

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/a88afb2e5de6abe3f650d83fa09e28ee.jpg
چهل و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/5cc87f56bb103a1caa0110d14b7fc327.jpg
چهل و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/c141fc836a5382ce9abebc9b5e91ec94.jpg
چهل و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/6c220d3a8bcde9f0ffa06402fad1f7cc.jpg
چهل و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/15fa68ba0f5da770c0543626ce041543.jpg
سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت،
cache/resized/b7f512f115ec95fd20cd5ed4e7c0c2c2.jpg
چهل و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family