تولید شمش بریکت فولاد خوزستان با وجود تحریم‌ها، ویروس کرونا و گرمای شدید هوا برای بار سوم در سال 1399 با افزایش ظرفیت تولید ماشین‌های بریکت‌زنی ارتقا
ﻣﺪﯾﺮ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ، ﺩﺭﻣﺎﻥ، ﺍﯾﻤﻨﯽ ﻭ ﻣﺤﯿﻂ ﺯﯾﺴﺖ شرکت فولاد خوزستان: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در سطح کشور به سرعت وارد عمل شد و با تشکیل کمیته عالی و تصویب
محمدمهدی شریف شاذیله مدیر بخش فولادسازی: تامین ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز خطوط تولید، یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه هر صنعت
محمود لندی معاون بهره‌برداری: استفاده حداکثری از ظرفیت‌های تولید فولاد کشور زمینه مناسبی را برای صنایع فعال در این حوزه ایجاد می‌کند تا بتوانند ضمن
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: علت این که وزارت صمت تاکید بر عرضه محصولات در بورس کالا را دارد این است که شرکت‌های تولیدکننده
شرکت معدنی و صنعتی چادرملو موفق شد از ابتدای امسال تا پایان بیست و پنجمین روز از شهریور ماه 466 هزار و 246 تن فولاد تولید کند. به گزارش
 • ارتقاء رکورد تولید بریکت سرد فولاد خوزستان برای بار سوم در سال 1399

 • اقدامات به موقع شرکت فولاد خوزستان برای مقابله با شیوع بیماری کرونا

 • فولاد خوزستان به سمت بومی‌سازی تجهیزات مورد نیاز پیش می‌رود

 • گره زیرساخت‌ها، چالش توسعه صنعت فولاد

 • عرضه کل تولید فولاد در بورس کالا

 • بیش از 466 هزار تن فولاد در چادرملو تولید شد

یادداشت


اخبار فلزات: تحریم‌ها در چند سال گذشته باعث شده بود تا به‌دلیل عدم ورود تکنولوژی‌های نوین و ...
شرایط در بازار فولاد کشور به‌گونه‌ای است که این صنعت نیاز به حمایت همه‌جانبه از سوی دستگاه‌های ...
اخبار فلزات: رئیس انجمن تولیدکنندگان مقاطع برنجی ادغام وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی را ...
اخبار فلزات: طی سال 1394 شرایط بازار فولاد به‌گونه‌ای پیش رفت که به عقیده فعالان و دست‌اندرکاران ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت فناوری ذوب آذر آلکو ادغام وزارتخانه های صنایع و معادن و بازرگانی را عامل ...
اخبار فلزات: در آغاز فعالیت دولت یازدهم بخش معدن و صنایع معدنی با رکود عمیقی مواجه شده بود و طی دو ...
اخبار فلزات: رئیس خانه اقتصاد ایران، خواستار سپردن کارهای معدن به فعالان این بخش به‌عنوان یکی از ...
اخبار فلزات: قائم مقام خانه صنعت و معدن ایران بهبود محیط کسب را مهمترین انتظار فعلان بخش‌های مختلف ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت کارگزاری باهنر انتخاب مدیران زبده را متضمن بهبود شرایط اقتصادی و به ...
اخبار فلزات: عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی شرایط سرمایه گذاری در ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان انتظار بخش صنعت فولاد از دولت آتی را اولویت دادن به ...
اخبار فلزات: یکی از معضلات تولیدکنندگان در ایران، تامین مالی برای احداث واحدهای تولیدی است. در ...
 • Prev
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: ما در فاز توسعه شرکت از ظرفیت1.5 میلیون تن به 2 میلیون تن هستیم. ما بدنبال تولید ورق نیز در فولاد هرمزگان هستیم تا نیازهای بازار داخل و صادراتی را بهتر تأمین کنیم. آگهی فراخوان آن را نیز داده‌ایم و امیدواریم بتوانیم با حضور شرکت‌های داخلی و با حمایت فولاد مبارکه، این مهم را تحقق بخشیم.

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، فرهاد ارزانی پیش از ظهر امروز در حاشیه مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت فولاد هرمزگان جنوب اظهار کرد: برنامه‌های توسعه فولاد هرمزگان در زمینه بازارهای صادراتی جدید در راستای افزایش ظرفیت اسمی و بسته به نیاز شرکت‌های نوردی، سهم بازار داخل را تأمین و مابقی را صادر می‌کنیم. 900 هزار تن سهم ما از بازار داخلی است و حدود 600 هزار تن را نیز صادر خواهیم کرد.

برگزیده‌ای از این اظهارات در ادامه می‌آید:

بازاهای صادراتی جدیدی را نیز کشف کرده‌ایم که برای صادرات به آنها در حال برنامه‌ریزی هستیم.

ما مدعی بهترین و کیفی‌ترین اسلب‌های کشور هستیم. عیوب نوردی ما روی اسلب به شاخص 1.6 رسیده است که همچنان بدنبال بهبود هرچه بیشتر کیفیت هستیم.

در مورد برنامه‌های فولاد در زمینه افزایش محصولات تولیدی نیز بر پایه ظرفیت خودمان عمل می‌کنیم. افزایش سرعت شارژ کوره را در دستور کار داریم. این ظرفیت ما را بالاتر خواهد برد. از طرف دیگر تزریق اکسیژن بیشتر به کوره‌ها نیز به دنبال افزایش ظرفیت هستیم. این دو پروژه در اواخر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید و در سال جهش تولید نیز تلاش می‌کنیم که 50 هزار تن به ظرفیت‌مان بیافزاییم.

ما در فاز توسعه شرکت از 1.5 میلیون تن به 2 میلیون تن هستیم. ما بدنبال تولید ورق نیز هستیم تا نیازهای بازار داخل و صادراتی را بهتر تأمین کنیم. آگهی فراخوان آن را نیز داده‌ایم و امیدواریم بتوانیم با حضور شرکت‌های داخلی و با حمایت فولاد مبارکه، این مهم را تحقق بخشیم.

برنامه ریزی شده که قطب سوم فولاد کشور در هرمزگان ایجاد شود. هدف‌گذاری تولید 10 میلیون تن برای تبدیل هرمزگان به قطب سوم تولید فولاد است. ایمیدرو محور این موضوع است که بتوان از طریق شرکت‌های موجود در منطقه این 10 میلیون تن را محقق کند. کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است و جلسات آن نیز مستمرا در ایمیدرو در حال پیگیری است. طی دو سه ماه آینده خبرهای مهمی در این زمینه خواهید شنید.

درباره ایفای مسؤولیت‌های اجتماعی تشریک مساعی خوبی با استان داشته‌ایم. به نیازهای استان توجه داریم و بر پایه رسالت اجتماعی، هر کمکی که توانسته‌ایم را ایفا کرده‌ایم. در موضوع سیل، مدرسه سازی، شیوع کرونا، تأمین برخی زیرساخت‌های بهداشتی در استان و ... در صحنه حضور داریم و در سال 99 نیز سعی خواهیم کرد که فعالیت‌مان بیش از پیش باشد.

کرونا هیچ تأثیری بر فرآیند صادراتی ما نداشته است.

ما 620 هزار تن ظرفیت صادراتی داریم که در ارتباط با هماهنگی شرکت‌های نورد و اسلپ عمل می‌کنیم. اولویت اول کشور آن است که نیاز داخلی یعنی نوردکاران دچار کمبود نشوند. ما قبلا برنامه‌های صادراتی بیشتری داشتیم اما بر پایه سیاست‌های وزارت صمت، اولویت‌مان را تأمین نیاز داخلی قرار داده‌ایم.

برای صادرات 620 هزار تن سهمیه صادراتی مشکلی نخواهیم داشت. البته فرآیند صادراتی را محموله به محموله قرار داده‌اند که برای صادرات حتما مجوز صادر شود. ما تاکنون برای صادرات به مشکلی بر نخورده‌ایم و فرآیند صادرات محموله به محموله و اخذ مجوز برای آن مشکلی تاکنون نداشته‌ایم.

اولویت جذب نیروی کار در فولاد هرمزگان با نیروهای بومی است. راه حل اشتغال تبدیل ثروت به تولید است. فولاد هرمزگان با توسعه‌ای که در دستور کار دارد به دنبال تبدیل ثروت به حرکتی مولد است و در این راستا از ظرفیت نیروهای بومی استفاده خواهد کرد. افزایش ثروتی که از راه تولید صورت بگیرد، قابل ستایش خواهد بود. ما با کمک فولاد مبارکه بدنبال افزایش تولید هستیم که اشتغال جدیدی را تأمین خواهد کرد که اولویت با نیروهای درون استانی است.

برای تجدید ارزیابی دارایی‌های خودمان برنامه‌ای نداریم.

برای تأمین الکترود هیچ جای نگرانی نداریم. ذخیره مناسبی در این زمینه در اختیار داریم.

در فرآیند تولید 10 میلیون تن در هرمزگان نیز ما تبدیل 1.5 میلیون تن ظرفیت‌مان را به 2 میلیون در برنامه و اقدام داریم. در مجاور ما فولاد کاوه نیز به دنبال رساندن ظرفیت خود به 2.4 میلیون تن است. مابقی آن بر پایه اقدامات منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس و سیاست‌‌های ایمیدرو خواهد بود.

 در تأمین مواد اولیه همیشه دغدغه داشته‌ایم. هماهنگی‌هایی صورت گرفته که از نقاط خاصی که توافق شده ما نیاز مواد اولیه‌مان «گندله» را تأمین کنیم. ما در 99 مشکل خاصی پیدا نخواهیم کرد و مرتبا با تولیدکنندگانمان در ارتباط هستیم. سال 98 در این زمینه سال سختی برای ما بود ولی امیدواریم در سال 99 به مشکلی برنخوریم.

در سال 99 بر پایه توسعه‌ای که خواهیم داشت، اشتغال جدیدی را نیز ایجاد خواهیم کرد.

اصحاب رسانه کمک کنند که فرآیند تولید ثروت در کشور در قالب تولید پابرجا بماند.

K2_NEWS_NUMBER_CUSTOM 4144

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
cache/resized/5cd178fc5cb9d30bb4b06084fbd0c0d1.jpg
سرمقاله/علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ بّوَد کز طرفی،
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family