قیمت جدید معاملاتی شمش فولاد خوزستان برای هفته جاری اعلام شد. به گزارش اخبارفلزات به نقل از معدن 24، روز یکشنبه 30 شهریور ماه، در مجموع 15 هزار
رئیس سابق اتحادیه آهن و فولاد درخصوص ساماندهی بازار محصولات فولادی گفت:با افزایش عرضه محصولات فولادی در بورس کالای ایران، قیمت‌ها متعادل می‌شود.
طی چند هفته اخیر شاهد تناقضی در اخبار دولت در حوزه مسکن از جمله تاکید بر "آغاز عرضه مسکن در بورس کالا" و "عرضه برخی مصالح ساختمانی نظیر فولاد و قیر
یک عضو انجمن فولاد با تاکید براینکه دولت باید راهکار مناسبی را برای مدیریت بازار فولاد اعمال کند، گفت: دولت فکری برای صادرات ۹ میلیون تن محصولات
بررسی وضعیت تجارت خارجی بخش معدن و صنایع معدنی کشور نشان می‌دهد که سال گذشته ۵۸ میلیون تن محصول به ارزش ۸.۴۹ میلیارد دلار صادر شده است. زنجیره فولاد
احمد پزنده عضو هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی گفت: وضعیت بازار محصولات فولادی به بیشترین میزان رکود خود رسیده و نبود وزیر صنعت،
 • نرخ جدید شمش خوزستان در بورس کالا

 • ساماندهی بازار فولاد با افزایش عرضه‌ها در بورس کالا

 • تناقض عجیب در رفتار دولت؛ استقبال از ورود مسکن به بورس و خروج فولاد از بورس!

 • دولت با قیمت‌های دستوری نمی‌تواند بازار فولاد را مدیریت کند

 • کارنامه صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در سال ۹۸

 • رکود پس از گرانی در بازار محصولات فولادی

یادداشت


اخبار فلزات: تحریم‌ها در چند سال گذشته باعث شده بود تا به‌دلیل عدم ورود تکنولوژی‌های نوین و ...
شرایط در بازار فولاد کشور به‌گونه‌ای است که این صنعت نیاز به حمایت همه‌جانبه از سوی دستگاه‌های ...
اخبار فلزات: رئیس انجمن تولیدکنندگان مقاطع برنجی ادغام وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی را ...
اخبار فلزات: طی سال 1394 شرایط بازار فولاد به‌گونه‌ای پیش رفت که به عقیده فعالان و دست‌اندرکاران ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت فناوری ذوب آذر آلکو ادغام وزارتخانه های صنایع و معادن و بازرگانی را عامل ...
اخبار فلزات: در آغاز فعالیت دولت یازدهم بخش معدن و صنایع معدنی با رکود عمیقی مواجه شده بود و طی دو ...
اخبار فلزات: رئیس خانه اقتصاد ایران، خواستار سپردن کارهای معدن به فعالان این بخش به‌عنوان یکی از ...
اخبار فلزات: قائم مقام خانه صنعت و معدن ایران بهبود محیط کسب را مهمترین انتظار فعلان بخش‌های مختلف ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت کارگزاری باهنر انتخاب مدیران زبده را متضمن بهبود شرایط اقتصادی و به ...
اخبار فلزات: عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی شرایط سرمایه گذاری در ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان انتظار بخش صنعت فولاد از دولت آتی را اولویت دادن به ...
اخبار فلزات: یکی از معضلات تولیدکنندگان در ایران، تامین مالی برای احداث واحدهای تولیدی است. در ...
 • Prev
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

در ادامه بازدیدهای مســتمر از پروژه‌های توسعه شرکت، منصور یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن به همراه جمعی از مســئولین معاونت برنامه ریزی و توسعه و مدیریت اجرایی پروژه‌ها از روند پیشرفت ساخت واحد جدید تولید اکسیژن شــرکت بازدید بعمل آورد و بر تســریع در روند اجرا و راه اندازی آن تاکید کرد.

به گزارش اخبارفلزات به نقل از معدن نیوز، در ادامه بازدیدهای مســتمر از پروژه های توسعه شرکت،  منصور یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن به همراه جمعی از  مســئولین معاونت برنامه ریزی و توسعه و مدیریت اجرایی  پروژه ها از روند پیشرفت ساخت واحد جدید تولید اکسیژن شــرکت بازدید بعمل آورد و بر تســریع در روند اجرا و راه اندازی آن تاکید کرد. 

مهدی نصر معاون برنامه ریزی و توســعه شــرکت ذوب آهن با اعلام خبر پیشــرفت 70 درصدی پروژه اکسیژن گفت: با توجه به فرسوده بودن واحدهای قدیمی تولید اکسیژن ذوب آهن و  مصرف زیاد انرژی و تعمیرات دوره ای در آن ها و همچنین  نیاز کارخانه به اکســیژن جهــت افزایش ظرفیــت تولید،  ضرورت و اهمیت راه اندازی هر چه ســریعتر واحد جدید و  مدرن اکسیژن با ظرفیت  25000 متــر مکعب در  ساعت دو چندان شد.

وی افزود: در این راســتا پــروژه اکســیژن جدید ذوب آهن بیست و پنجم شــهریور ماه ســال 92 طی قــراردادی صورت EPC توسط شرکت صفا فولاد آغــاز و بخش اول  آن تا بهمن مــاه ١٣٩٥ ادامه داشــت که به علت  مشــکلات مالی متوقف و مجــددا بــا پیگیری و  پشتیبانی مدیر عامل شرکت از یکم مهرماه سال 98 توسط پیمانکار قبلی شروع به فعالیت کرد. 

معاون برنامه ریزی و توسعه شــرکت تصریح کرد: پیشرفت  واقعی پروژه تا 31 خردادماه ســال جــاری 69.31 درصد  و برنامه 69.54 درصد اســت و همچنین بر اســاس برنامه زمانبندی جدید ســقف پایان پــروژه ٣١/٢/١٤٠٠ در نظر  گرفته شده اســت و پیش پرداخت جدید پروژه نیز با وجود مشکالت مالی به طور کامل به پیمانکار پرداخت شده است.

در ادامــه رســول بخشــنده مدیــر اجرایی پــروژه ها نیز مشخصات این پروژه را چنین برشــمرد: پروژه اکسیژن از هشت قســمت اصلی تشکیل شده اســت که عبارتند از: پســت برق ٦٣ به ١٠ کیلووات و خطوط انتقال نیز از پست  موجود ٢٣٠ کیلووات به پست جدید، ســاختمان کنترل، سالن کمپرســورخانه شــامل ٣ مجموعه کمپرسور، واحد پیش خنک کننده شامل تجهیزات مولکوالرسیو، هیترهای  برقی و بخار، برج های خنک کننــده آب و هوا و پمپ ها و متعلقات آن، واحد جدا ســازی هوا یا Box Cold، خطوط  لوله خروجی از پلنت و تامین یوتیلیتــی های پروژه، واحد  up Back شــامل مخازن ذخیره محصول به صورت مایع شامل اکسیژن، ازت و آرگون، پمپ خانه مربوط به آب صنعتی،  نرم، اطفاء حریق و برج خنک کننده. 

مدیر اجرایی پروژه ها اضافه کرد: خوشــبختانه کلیه بخش  های پروژه در حال حاضر فعال بــوده و قراردادهای مربوط  به تامین و ســاخت تجهیزات از جمله ساخت کمپرسور ها  که مســیر بحرانی پروژه نیز قراردارد با پیمانکاران داخلی و  خارجی بسته شده و در حال انجام است. 

مجید عبدالنبی جوزدانی مدیر پــروژه مذکور احجام انجام  شــده در این پروژه راتا ســی و یکم خردادماه سال چنین  به شــرح ذیل عنوان کرد: خاکبرداری حدود ٢٥ هزار متر  مکعب، بتن ریزی حــدود 17500 هزار متــر مکعب، لوله  کشــی آلومینیوم و کربن اســتیل حدود 5600 اینچ قطر،  نصب تجهیزات مکانیکی، برقی حدود 600 تن.  وی گفت : راه اندازی سریع این پروژه افزایش تولید کارخانه  را در پی دارد و امید اســت که این مهم بــا توکل به خداوند  متعال و حمایت های مدیریت و اتکا به نیرو های متخصص  و متعهد داخلی هرچه سریعتر تحقق یابد.

 

K2_NEWS_NUMBER_CUSTOM 4443

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
cache/resized/5cd178fc5cb9d30bb4b06084fbd0c0d1.jpg
سرمقاله/علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ بّوَد کز طرفی،
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family