فن های سانتریفیوژ واحد احیای مستقیم قائنات از گمرک ترخیص و پس از بارگیری به مقصد نصب حمل شد. به گزارش اخبارفلزات به نقل از معدن نیوز، فن های
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولاد خوزستان با حضور سهامداران برگزار و در آن ۳۰ درصد از سود کلی شرکت در سال ۱۳۹۸ معادل ۵۳۰ ریال میان سهامداران تقسیم
یک هفته اخیر قیمت ورق گرم صادراتی سی آی اس تا 45 دلار بالا رفته است. برخی از عرضه‌کننده‌ها با رشد قیمت مواد اولیه و کمبود موجودی ورق بازارها قیمت‌های
قیمت‌های بالا در بازار داخلی ورق چین موجب شده صادرکننده‌های چینی قیمت‌های پیشنهادی را 10 تا 15 دلار افزایش دهند. در بازار داخلی قیمت ورق گرم 582 تا
افزایش قیمت قراضه در بازارهای جهانی به عرضه‌کننده‌های بیلت سی آی اس نیز کمک کرده قیمت‌های صادراتی را بالاتر ببرند. پیشنهادهای جدید اوکراین و روسیه
خدامراد صالحی پس از بازدید خطوط تولید فولاد مبارکه در جلسه مشترک با حمیدرضا عظیمیان اظهار داشت: بسیار خورسندم از اینکه امروز این فرصت دست داد تا در
 • فولاد قائنات یک گام به بهره برداری نزدیک‌تر شد

 • مجمع فولاد خوزستان با تقسیم سود ۵۳ تومانی موافقت کردند

 • بهبود قیمت‌ها در بازار ورق سی آی اس

 • رونق بازار داخلی، ورق گرم صادراتی چین را بالا برد

 • بهبود قیمت بیلت سی آی اس

 • سرمایه گذاری در استفاده بهینه از انرژی، یکی از امتیازهای ویژه شرکت فولاد مبارکه

یادداشت


اخبار فلزات: تحریم‌ها در چند سال گذشته باعث شده بود تا به‌دلیل عدم ورود تکنولوژی‌های نوین و ...
شرایط در بازار فولاد کشور به‌گونه‌ای است که این صنعت نیاز به حمایت همه‌جانبه از سوی دستگاه‌های ...
اخبار فلزات: رئیس انجمن تولیدکنندگان مقاطع برنجی ادغام وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی را ...
اخبار فلزات: طی سال 1394 شرایط بازار فولاد به‌گونه‌ای پیش رفت که به عقیده فعالان و دست‌اندرکاران ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت فناوری ذوب آذر آلکو ادغام وزارتخانه های صنایع و معادن و بازرگانی را عامل ...
اخبار فلزات: در آغاز فعالیت دولت یازدهم بخش معدن و صنایع معدنی با رکود عمیقی مواجه شده بود و طی دو ...
اخبار فلزات: رئیس خانه اقتصاد ایران، خواستار سپردن کارهای معدن به فعالان این بخش به‌عنوان یکی از ...
اخبار فلزات: قائم مقام خانه صنعت و معدن ایران بهبود محیط کسب را مهمترین انتظار فعلان بخش‌های مختلف ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت کارگزاری باهنر انتخاب مدیران زبده را متضمن بهبود شرایط اقتصادی و به ...
اخبار فلزات: عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی شرایط سرمایه گذاری در ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان انتظار بخش صنعت فولاد از دولت آتی را اولویت دادن به ...
اخبار فلزات: یکی از معضلات تولیدکنندگان در ایران، تامین مالی برای احداث واحدهای تولیدی است. در ...
 • Prev
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مجتمع فولاد خراسان با حضور 98 درصدی سهامداران برگزار و طی آن 200 ریال سود به ازای هر سهم میان سهامداران تقسیم شد.

به گزارش اخبارفلزات به نقل از پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مجمع عمومی عادی و فوق‌العاده سالیانه شرکت مجتمع فولاد خراسان با موضوع استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 1398، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره در مجمع عمومی عادی و همچنین افزایش سرمایه شرکت از 900 میلیارد تومان به یک هزار و 350 میلیارد تومان در مجمع فوق‌العاده با حضور 98 درصدی سهامداران در هتل پردیسان مشهد برگزار شد.

این مجمع با حضور اعضای هیئت رئیسه یعنی مسعود هنردوست رئیس مجمع از صندوق عشایر، حمید دادپو از شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، سمیرا منصوری از شرکت سرمایه‌گذاری ارشک به عنوان ناظر و کسری غفوری به عنوان منشی مجمع و مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد خراسان در جایگاه رسمیت یافت.

کسری غفوری با ارائه گزارشی از عملکرد شرکت مجتمع فولاد خراسان در سال 1398 و نیز برنامه‌های این شرکت در سال جاری اظهار داشت: در سال 1398، فولاد خراسان 44 هزار و 465 میلیارد ریال درآمد کسب کرد که نسبت به سال قبل از آن، حدود 50 درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی افزود: تولید شمش فولادی در شرکت به یک میلیون و 74 هزار تن رسید که رشد 3 درصدی را در این زمینه به ثبت رساند. همچنین تولید محصولات سبک ساختمانی در سال 1398 حدود 600 هزار تن بود که حاکی از رشد 6 درصدی نسبت به سال 1397 است. ضمن اینکه در فروش محصول نیز موفق بودیم و توانستیم 609 هزار تن محصولات سبک ساختمانی در بازار داخلی و 12 هزار و 800 تن در بازارهای صادراتی به فروش برسانیم. ضمن اینکه حجم فروش شمش فولادی در بازار داخلی و صادراتی 474 هزار و 348 تن بود.

مدیرعامل شرکت فولاد خراسان عنوان کرد: فاصله میان میزان تولید شمش و محصولات سبک ساختمانی به دلیل شرایط بازار بود. چراکه ممکن است در برخی مقاطع زمانی فروش شمش دارای مزیت بیشتری نسبت به محصولات سبک ساختمانی باشد. به همین دلیل بخش فروش و بازاریابی شرکت با رصد دقیق بازار و تعیین مزیت‌های فروش شمش یا محصولات سبک ساختمانی، مشخص می‌کرد که آیا تولید شمش مزیت بیشتری دارد یا محصولات سبک ساختمانی.

غفوری تصریح کرد: تولید گندله شرکت در سال 1398 به یک میلیون و 451 هزار تن رسید که این میزان بیش از 77 درصد نسبت به سال 1397 رشد داشت. همچنین آهن اسفنجی نیز با تولید یک میلیون و 342 هزار تن از رشد یک درصدی برخوردار بود.

وی خاطرنشان کرد: قصد داریم تمامی گندله مصرفی خود را از استان خراسان تامین کنیم که این موضوع با به ظرفیت رسیدن گندله‌سازی امکان‌پذیر است. ضمن اینکه به زودی بهره‌برداری از کارخانه کنسانتره‌سازی را نیز آغاز کنیم که تامین مواد اولیه شرکت پایدار شود.

مجمع عمومی عادی شرکت مجتمع فولاد خراسان با قرائت بندهای بازرس قانونی و حسابرس شرکت در خصوص صورت‌های مالی سال مالی منتهی به 29 اسفند 1398 ادامه یافت و هیئت مدیره شرکت نیز به بندهای آن پاسخ داد.

در پایان مجمع عمومی عادی و فوق‌العاده شرکت مجتمع فولاد خراسان، صورت‌های مالی سال منتهی به 29 اسفند 98 تصویب و موسسه هشیار بهمند به عنوان حسابرس قانونی و بازرس مستقل انتخاب شد. همچنین روزنامه‌‌های دنیای اقتصاد و خراسان به عنوان روزنامه‌ کثیرالانتشار همانند سال‌های گذشته باقی ماندند. حق حضور اعضای غیر هیئت‌مدیره به ازای هر جلسه دو میلیون و 500 هزار تومان به صورت ناخالص و پاداش 500 میلیون تومان به صورت خالص تعیین شد. سود شرکت 843 ریال به ازای هر سهم بود که در این مجمع، سود تخصیص یافته به سهامداران به میزان 200 ریال به ازای هر سهم مورد موافقت قرار گرفت.

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت مجتمع فولاد خراسان پس از مجمع عادی ادامه یافت و با توجه به مباحث مطرح شده در مجمع عادی مبنی افزایش سرمایه مورخ 10 دی ماه 1398 هیئت مدیره شرکت، افزایش سرمایه از مبلغ 9 هزار میلیارد ریال به مبلغ 13 هزار و 500 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور تامین وجوه مورد نیاز جهت مشارکت در افزایش سرمایه شرکت شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان (شرکت فرعی) و تکمیل پروژه انباشت و برداشت واحد گندله‌سازی به تصویب سهامداران رسید.

K2_NEWS_NUMBER_CUSTOM 4637

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/3a533897092c3b3bdfe0eb3e757a8869.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی / بوق و کَرنا، سهم صنایع
cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family