تولید شمش بریکت فولاد خوزستان با وجود تحریم‌ها، ویروس کرونا و گرمای شدید هوا برای بار سوم در سال 1399 با افزایش ظرفیت تولید ماشین‌های بریکت‌زنی ارتقا
ﻣﺪﯾﺮ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ، ﺩﺭﻣﺎﻥ، ﺍﯾﻤﻨﯽ ﻭ ﻣﺤﯿﻂ ﺯﯾﺴﺖ شرکت فولاد خوزستان: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در سطح کشور به سرعت وارد عمل شد و با تشکیل کمیته عالی و تصویب
محمدمهدی شریف شاذیله مدیر بخش فولادسازی: تامین ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز خطوط تولید، یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه هر صنعت
محمود لندی معاون بهره‌برداری: استفاده حداکثری از ظرفیت‌های تولید فولاد کشور زمینه مناسبی را برای صنایع فعال در این حوزه ایجاد می‌کند تا بتوانند ضمن
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: علت این که وزارت صمت تاکید بر عرضه محصولات در بورس کالا را دارد این است که شرکت‌های تولیدکننده
شرکت معدنی و صنعتی چادرملو موفق شد از ابتدای امسال تا پایان بیست و پنجمین روز از شهریور ماه 466 هزار و 246 تن فولاد تولید کند. به گزارش
 • ارتقاء رکورد تولید بریکت سرد فولاد خوزستان برای بار سوم در سال 1399

 • اقدامات به موقع شرکت فولاد خوزستان برای مقابله با شیوع بیماری کرونا

 • فولاد خوزستان به سمت بومی‌سازی تجهیزات مورد نیاز پیش می‌رود

 • گره زیرساخت‌ها، چالش توسعه صنعت فولاد

 • عرضه کل تولید فولاد در بورس کالا

 • بیش از 466 هزار تن فولاد در چادرملو تولید شد

یادداشت


اخبار فلزات: تحریم‌ها در چند سال گذشته باعث شده بود تا به‌دلیل عدم ورود تکنولوژی‌های نوین و ...
شرایط در بازار فولاد کشور به‌گونه‌ای است که این صنعت نیاز به حمایت همه‌جانبه از سوی دستگاه‌های ...
اخبار فلزات: رئیس انجمن تولیدکنندگان مقاطع برنجی ادغام وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی را ...
اخبار فلزات: طی سال 1394 شرایط بازار فولاد به‌گونه‌ای پیش رفت که به عقیده فعالان و دست‌اندرکاران ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت فناوری ذوب آذر آلکو ادغام وزارتخانه های صنایع و معادن و بازرگانی را عامل ...
اخبار فلزات: در آغاز فعالیت دولت یازدهم بخش معدن و صنایع معدنی با رکود عمیقی مواجه شده بود و طی دو ...
اخبار فلزات: رئیس خانه اقتصاد ایران، خواستار سپردن کارهای معدن به فعالان این بخش به‌عنوان یکی از ...
اخبار فلزات: قائم مقام خانه صنعت و معدن ایران بهبود محیط کسب را مهمترین انتظار فعلان بخش‌های مختلف ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت کارگزاری باهنر انتخاب مدیران زبده را متضمن بهبود شرایط اقتصادی و به ...
اخبار فلزات: عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی شرایط سرمایه گذاری در ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان انتظار بخش صنعت فولاد از دولت آتی را اولویت دادن به ...
اخبار فلزات: یکی از معضلات تولیدکنندگان در ایران، تامین مالی برای احداث واحدهای تولیدی است. در ...
 • Prev

سومین جلسه قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی شهدای شرکت فولادخوزستان با حضور سرهنگ عبدالرضا حاجتی معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ولی‌ عصر (عج) خوزستان، علی محمدی مدیرعامل و جمعی از معاونان، مدیران و روسای فولاد خوزستان و میثم شهنیانی مدیرعامل شرکت ایده پردازان صنعت فولاد روز چهارشنبه یکم مردادماه ۱۳۹۹ در سالن کنفرانس ساختمان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی این شرکت برگزار شد.

به گزارش اخبارفلزات به نقل از  روابط عمومی فولاد خوزستان، عبدالرضا حاجتی معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ولی‌عصر (عج) خوزستان اظهار داشت: خوشحالم که در یک شرکت بزرگ صنعتی با ماموریت مشخص تولید پایدار و رونق اقتصادی گردهم جمع شده ایم؛ مدیرعامل فولاد خوزستان و مسئولان این شرکت، یک روز در لباس خدمت به اقتصاد مملکت و تولید پایدار و یک روز در لباس خدمت به محرومان و ایفای مسئولیت اجتماعی تلاش می‌کنند. 
 
وی افزود: تامین امنیت اقتصادی کشور بر دوش سربازان سلحشور در ارگان های مختلف است که با تلاش خود معادله‌‌های شوم دشمن را به هم می‌زنند. در بدترین شرایط پیچیده‌ی اقتصادی دنیا و ایران و با تحریم‌‌های آمریکا و هم‌ دستان آن در منطقه، عملکرد مثبت فولاد خوزستان نسبت به سال های گذشته، جای تقدیر و تشکر دارد. این عملکرد مرهون یک تفکر انقلابی و نترس بوده که در این مجموعه قابل مشاهده است.
 
حاجتی گفت: با وجود غرض‌ ورزی هایی که در بیرون از شرکت فولاد خوزستان، برای لطمه زدن به بدنه این مجموعه توانمند وجود دارد، یقین بدانید دسیسه‌های آنان به خودشان باز می‌ گردد. این شرکت با وجود تمامی مشکلات و تحریم ها امروز رکورد دار تولید و خدمت‌ رسانی به مردم شریف در مناطق محروم می‌باشد.
 
وی گفت: روحیه خدمت رسانی در فولاد خوزستان موج می زند و این شرکت با تاسیس قرارگاه سازندگی و  محرومیت زدایی شهدای فولاد خوزستان که گستره خدمات رسانی آن از خوزستان تا سیستان و بلوچستان است، با ارسال و توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی برای گروه‌های مختلف در مناطق محروم و دور افتاده استان و کشور، نقش به سزایی در حفظ امنیت منطقه ایفا می‌نماید.
 
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان در پایان سخنان خود با تشکر از تلاش های مدیرعامل و کارکنان فولاد خوزستان گفت: سپاه همواره پشتوانه مستحکمی برای ماموریت‌‌های خیرخواهانه شما می‌‌باشد.
 
علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان در این نشست اظهار داشت: شرکت‌های بزرگ با پرداختن به مسئولیت‌‌های اجتماعی و تاثیرگذاری بر محیط پیرامون خود و پاسخگویی به اجتماع، به بخش اصلی وظایف خود یعنی خدمت به مردم عزیز می‌پردازند. 
 
وی با اشاره به وظیفه شرعی و قانونی شرکت ها افزود: با وجود شرکت‌های بزرگ تولیدی و صنعتی، نفت، پتروشیمی و انرژی، بخش اعظمی از سرمایه‌‌های کشور در استان خوزستان قرار دارد. این استان دارای مردمانی خوب، فداکار و زحمتکش بوده که پای انقلاب خود ایستاده‌ اند. لذا بنابر تاکید امام راحل و مقام معظم رهبری خدمت به مردم مستلزم توفیق بوده و در شرایط کنونی از وظایف اصلی ما به‌ شمار می‌آید و امیدوارم خداوند این توفیق را نصیب ما کند که خادمانی شایسته برای مردم عزیز باشیم.
 
محمدی در ادامه گفت: قسمتی از سود هر شرکت صنعتی باید در خدمت جامعه پیرامون آن قرار بگیرد. البته شرکت فولاد خوزستان از سال‌‌های گذشته بر این امر همت ویژه گمارده و باید تلاش شود که در سال جدید، این فعالیت‌‌ها بیشتر و با سازمان‌‌دهی دقیق پیش رود. 
 
 
وی افزود: آثار و برکات تلاش برای محرومیت‌ زدایی به خود شرکت‌ها باز می‌گردد. ما شاهد بودیم که در سال گذشته با گذر از مشکلاتی همچون تحریم‌‌ها، مسائل اقتصادی، سیلاب، بیماری کرونا و اتفاقات دیگر، تولید و صادرات شرکت فولاد خوزستان به خوبی انجام شده و کسب رکوردهای پی در پی و موفقیت های سال جاری نیز، نوید سالی پربار و سراسر موفقیت را برای این مجموعه بزرگ صنعتی می دهد. این امر نتیجه تلاش‌های کارکنان و دعای مردمی است که به آن ها خدمت رسانی می‌ شود؛ آثار این دعا خیر مردم به شرکت بازگشته و با کم شدن حوادث، رشد تولید و صادرات مجموعه توسعه خواهد یافت. 
K2_NEWS_NUMBER_CUSTOM 5042

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
cache/resized/5cd178fc5cb9d30bb4b06084fbd0c0d1.jpg
سرمقاله/علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ بّوَد کز طرفی،
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family