فن های سانتریفیوژ واحد احیای مستقیم قائنات از گمرک ترخیص و پس از بارگیری به مقصد نصب حمل شد. به گزارش اخبارفلزات به نقل از معدن نیوز، فن های
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولاد خوزستان با حضور سهامداران برگزار و در آن ۳۰ درصد از سود کلی شرکت در سال ۱۳۹۸ معادل ۵۳۰ ریال میان سهامداران تقسیم
یک هفته اخیر قیمت ورق گرم صادراتی سی آی اس تا 45 دلار بالا رفته است. برخی از عرضه‌کننده‌ها با رشد قیمت مواد اولیه و کمبود موجودی ورق بازارها قیمت‌های
قیمت‌های بالا در بازار داخلی ورق چین موجب شده صادرکننده‌های چینی قیمت‌های پیشنهادی را 10 تا 15 دلار افزایش دهند. در بازار داخلی قیمت ورق گرم 582 تا
افزایش قیمت قراضه در بازارهای جهانی به عرضه‌کننده‌های بیلت سی آی اس نیز کمک کرده قیمت‌های صادراتی را بالاتر ببرند. پیشنهادهای جدید اوکراین و روسیه
خدامراد صالحی پس از بازدید خطوط تولید فولاد مبارکه در جلسه مشترک با حمیدرضا عظیمیان اظهار داشت: بسیار خورسندم از اینکه امروز این فرصت دست داد تا در
 • فولاد قائنات یک گام به بهره برداری نزدیک‌تر شد

 • مجمع فولاد خوزستان با تقسیم سود ۵۳ تومانی موافقت کردند

 • بهبود قیمت‌ها در بازار ورق سی آی اس

 • رونق بازار داخلی، ورق گرم صادراتی چین را بالا برد

 • بهبود قیمت بیلت سی آی اس

 • سرمایه گذاری در استفاده بهینه از انرژی، یکی از امتیازهای ویژه شرکت فولاد مبارکه

یادداشت


اخبار فلزات: تحریم‌ها در چند سال گذشته باعث شده بود تا به‌دلیل عدم ورود تکنولوژی‌های نوین و ...
شرایط در بازار فولاد کشور به‌گونه‌ای است که این صنعت نیاز به حمایت همه‌جانبه از سوی دستگاه‌های ...
اخبار فلزات: رئیس انجمن تولیدکنندگان مقاطع برنجی ادغام وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی را ...
اخبار فلزات: طی سال 1394 شرایط بازار فولاد به‌گونه‌ای پیش رفت که به عقیده فعالان و دست‌اندرکاران ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت فناوری ذوب آذر آلکو ادغام وزارتخانه های صنایع و معادن و بازرگانی را عامل ...
اخبار فلزات: در آغاز فعالیت دولت یازدهم بخش معدن و صنایع معدنی با رکود عمیقی مواجه شده بود و طی دو ...
اخبار فلزات: رئیس خانه اقتصاد ایران، خواستار سپردن کارهای معدن به فعالان این بخش به‌عنوان یکی از ...
اخبار فلزات: قائم مقام خانه صنعت و معدن ایران بهبود محیط کسب را مهمترین انتظار فعلان بخش‌های مختلف ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت کارگزاری باهنر انتخاب مدیران زبده را متضمن بهبود شرایط اقتصادی و به ...
اخبار فلزات: عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی شرایط سرمایه گذاری در ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان انتظار بخش صنعت فولاد از دولت آتی را اولویت دادن به ...
اخبار فلزات: یکی از معضلات تولیدکنندگان در ایران، تامین مالی برای احداث واحدهای تولیدی است. در ...
 • Prev
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444
با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام علی (ع) اهواز، فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید بقایی شرکت فولاد خوزستان منصوب شد.
مراسم معارفه حمیدرضا توکلی‌زاده فرمانده جدید و تودیع و تقدیر از حسن مقدمی فرمانده پیشین حوزه مقاومت بسیج شهید بقایی شرکت فولاد خوزستان با حضور سید امیر میرعلایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام علی (ع) اهواز، ابراهیم احمدی فر مسئول بسیج کارگری سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان و جمعی از معاونان و مدیران شرکت فولاد خوزستان، اعضای حوزه مقاومت بسیج شهید بقایی و مدیران شرکت های تابعه، هشتم مردادماه ۱۳۹۹ در سالن کنفرانس ساختمان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.   
 
سید امیر میرعلایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام علی (ع) اهواز با اشاره به این مسئله که ولایت مداری  باید سرلوحه زندگی هر فرد باشد، اظهار داشت: در روزهایی که جریان‌ های خیر و شر در مقابل یکدیگر صف آرایی نموده‌اند، مردم کشورمان عاشورایی رفتار کردند و دست‌ از پیروی ولایت نکشیدند؛ ما به وعده الهی که می فرماید: در پس هر سختی گشایشی وجود دارد، ایمان داریم.
 
مهران عباس‌ زاده معاون منابع انسانی و امور اجتماعی با تبریک عید سعید قربان و آغاز دهه ولایت اظهار داشت: فولاد خوزستان در دوام و قوام صنعت و اقتصاد کشور نقش کلیدی دارد. این مجموعه بزرگترین عرضه کننده و صادر کننده شمش فولادی و یک منبع قابل اتکا در تامین منابع ارزی برای کشور است. لیکن آن‌چه فعالیت‌ های اقتصادی را شکوفا می‌کند، امنیت است و در ایجاد امنیت و دفاع از سلامت جامعه و کارکنان، بسیج نقش کلیدی دارد.
 
در ادامه ابراهیم احمدی‌ فر مسئول بسیج کارگری سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان گفت: بسیج بازوی پرتوان انقلاب است. فولاد خوزستان با کمک به اقتصاد کشور، میزان امیدواری را در انقلاب اسلامی دو چندان می‌کند. تقویت روحیه بسیج در میان کارکنان به پویایی و افزایش تولید ختم می‌ شود.
 
حمیدرضا توکلی زاده فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید بقایی در نخستین حضور خود به عنوان فرمانده این حوزه در بیان اولویت‌ های کاری بسیج گفت: تقویت گفتمان امام و رهبری، به صورت گفتمان و عملی در میان خانوداه بزرگ کارکنان فولاد خوزستان و جامعه بسیار لازم است.
 
وی با اشاره به نقش رسانه در اطلاع رسانی به جامعه افزود: توجه به رسانه، یک ضروررت است. کارهای بسیاری انجام می‌شود و تمام آن‌ها باید رسانه‌ ای شود، زیرا دشمن بر روی عدم کارایی‌ها متمرکز شده است و در مقابل باید حجم و گستره‌ی کارهای انجام شده برای آرامش‌ بخشی به مردم رسانه‌ای شوند.
 
توکلی زاده بر تشکیل یک گروه خلاق و کارورز برای به‌روز رسانی شیوه‌های خدمت‌رسانی به جامعه هدف نیز اشاره نمود.
 

در پایان این نشست از زحمات حسن مقدمی فرمانده پیشین تقدیر و حمیدرضا توکلی زاده به سمت فرماندهی حوزه مقاومت بسیج شهید بقایی شرکت فولاد خوزستان منصوب شد.

 
K2_NEWS_NUMBER_CUSTOM 5234

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/3a533897092c3b3bdfe0eb3e757a8869.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی / بوق و کَرنا، سهم صنایع
cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family