بهای اسلب CIS کماکان ۴۶۰ دلار فوب پیشنهاد می‌شود و ۴۸۰ تا ۴۸۵ دلار تحويل تركيه پیشنهاد شد ولي خريداران انتظار افت ٢٠ تا ٣٠ دلاري قيمت ها را با توجه
مصطفی طاهری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: به همراه گزارش تخلفات حوزه فولاد کشور طی ۱۰ روز آینده طرحی به مجلس می‌بریم که تاکید
علی محمدی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان اظهار داشت: خوشبختانه در ۶ ماه نخست سال جاری و با توجه به تشدید تحریم‌های ظالمانه، شرکت فولاد خوزستان توانست
رئیس گروه معدن و صنایع معدنی سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: بر اساس آمار رسمی گمرک ایران در 5 ماهه سال 99، حدود 5 میلیون تن اقلام معدنی فلزی
 پیش خرید آهن آلات و ارز دونرخی به عنوان دو منشأ هیجان در بازار فولاد باعث رشد ۱۰۰ درصدی قیمت میلگرد شد. بهای میلگرد شاخص قیمتی بازار فولاد است که با
کهگیلویه و بویراحمد معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از راه اندازی کارخانه فولاد بویراحمد پس از دو سال تعطیلی در آینده نزدیک
 • بازار فولاد محصولات فولادی بررسی شد

 • مجلس بر عرضه کامل فولاد داخلی در بورس کالا تاکید دارد

 • فولاد خوزستان با ثبت رکورد تولید، کرونا و تحریم را شکست داد

 • روند افزایشی صادرات محصولات معدنی فلزی در 5 ماهه سال 99

 • چرا قیمت آهن 2 برابر شد؟

 • راه‌اندازی کارخانه فولاد بویراحمد پس از دو سال تعطیلی در آینده نزدیک

یادداشت


اخبار فلزات: تحریم‌ها در چند سال گذشته باعث شده بود تا به‌دلیل عدم ورود تکنولوژی‌های نوین و ...
شرایط در بازار فولاد کشور به‌گونه‌ای است که این صنعت نیاز به حمایت همه‌جانبه از سوی دستگاه‌های ...
اخبار فلزات: رئیس انجمن تولیدکنندگان مقاطع برنجی ادغام وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی را ...
اخبار فلزات: طی سال 1394 شرایط بازار فولاد به‌گونه‌ای پیش رفت که به عقیده فعالان و دست‌اندرکاران ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت فناوری ذوب آذر آلکو ادغام وزارتخانه های صنایع و معادن و بازرگانی را عامل ...
اخبار فلزات: در آغاز فعالیت دولت یازدهم بخش معدن و صنایع معدنی با رکود عمیقی مواجه شده بود و طی دو ...
اخبار فلزات: رئیس خانه اقتصاد ایران، خواستار سپردن کارهای معدن به فعالان این بخش به‌عنوان یکی از ...
اخبار فلزات: قائم مقام خانه صنعت و معدن ایران بهبود محیط کسب را مهمترین انتظار فعلان بخش‌های مختلف ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت کارگزاری باهنر انتخاب مدیران زبده را متضمن بهبود شرایط اقتصادی و به ...
اخبار فلزات: عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی شرایط سرمایه گذاری در ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان انتظار بخش صنعت فولاد از دولت آتی را اولویت دادن به ...
اخبار فلزات: یکی از معضلات تولیدکنندگان در ایران، تامین مالی برای احداث واحدهای تولیدی است. در ...
 • Prev

در هشتمین همایش نظام پیشنهادهای مجتمع فولاد خراسان از 10 طرح برتر کارکنان شرکت که بیشترین امتیاز  را در کارگروه داوری و نیز شورای عالی نظام بهپویی مجتمع کسب کرده بودند، قدردانی شد.

به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط عمومی فولاد خراسان، در همایش تجلیل از پیشنهادهای برتر امسال کارکنان، که با حضور مدیرعامل، قائم مقام، معاونین، مدیران، روسا، سرپرستان و سایر افرادی که در این پیشنهاد ها نقش داشتند، روز 11 شهریور ماه 1399 در محل سالن اجتماعات برگزار شد، از یک طرح ممتاز و 9 طرح برتر قدردانی شد.
 این همایش که با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا، با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور دکتر غفوری، مدیرعامل شرکت برگزار شد، با اهدای جوایز، لوح تقدیر و تندیس ها به نمایندگان هر پیشنهاد، از مشارکت مسئولانه کارکنان در اصلاح و بهبود فرایندها قدردانی شد.
همایش، با قدردانی از تلاش های روسا و دبیران کمیته ها و  کمیته و دبیر برتر، نمایندگان پیمانکاران  و دبیر خانه نظام بهپویی خاتمه یافت.
در این آیین قدردانی قائم مقام مدیرعامل شرکت از روحیه متعهدانه کارکنان شرکت سپاسگزاری و بر استفاده از خلاقیت و ابتکار و نیز مشارکت کارکنان در امر بهبود مستمر فعالیت ها و فرایندهای مجتمع فولاد خراسان تاکید کرد.
مهندس محمد زاده، در خصوص تسری نظام های مشارکتی، به ویژه «نظام پیشنهادها» در تمامی سطوح و حوزه های سازمان و نه صرفا حوزه تولید بلکه در فعالیت های ستادی تاکید ویژه کرد.
همچنین در ابتدای این همایش، معاون برنامه ریزی و فناوری و عضو شورایعالی نظام بهپویی با بیان تاریخچه استقرار نظام بهپویی در فولاد خراسان در سخنانی به لزوم وجود نظام های مشارکتی در هرچه بهره ور تر شدن سازمان ها پرداختند.
مهندس اسماعیلی افزود: نظام پیشنهادها در «فولادخراسان» با بهینه کاوی از «فولادخوزستان» که استقرار نظام پیشنهادها را از کوبه استیل ژاپن اقتباس کرده بود به عنوان بهترین منبع در سال 1388 با تدوین رویه ها و دستورالعمل های مربوطه، ایجاد شورای عالی نظام بهپویی، کمیته داوری نظام بهپویی، کمیته های تخصصی که در ابتدا 4 کمیته و پس از اجرای طرح های توسعه ای شرکت به 6 کمیته تخصصی افزایش و استقرار یافت.
فولادسازان؛ ارایه کنندگان پیشنهاد ممتاز سال
رتبه ممتاز نظام پیشنهادهای امسال، به پیشنهاد برتر ناحیه «فولادسازی» رسید. پیشنهاد برتر سال 1398 کمیته ناحیه فولادسازی، با عنوان «طراحی و ساخت سامانه موبایلی مدیریت نسوز»، توانست با رای شورای عالی نظام بهپویی، رتبه ممتاز امسال را به خود اختصاص دهد.
پس از رتبه ممتاز، 9 پیشنهاد هم به عنوان طرح‌های برتر دست یافتند که در میان آن ها کمیته «خدمات فنی و پشتیبانی» با طرح پیشنهاد «بهبود راندمان افزایش توان و دبی پمپ ها از طریق اصلاح وتغییر طرح سیکل هات ول سرامیکی» رتبه اول را به خود اختصاص داد.
8 پیشنهاد بعدی که در رتبه های دوم تا نهم قرار گرفتند، عبارت بودند از طرح های پیشنهادی کمیته های:
-    (رتبه دوم): فولادسازی با طرح پیشنهاد «بهبود عملکرد شارژ مواد در فولادسازی2 از طریق جایگزین کردن گریبکس معیوب نوار  نقاله ها  با گیربکس  جدید» 
-    (رتبه سوم): گندله سازی با طرح «حذف مسیر انتقال فاین خروجی ESP1,2 به سمت تیکنر و تخلیه فاین در باکس های زیر هر ESP»،
-    (رتبه چهارم): گندله سازی با طرح «افزایش بازده حرارتی رکوپراتور احیا و بالارفتن دمای گاز فیدگس بوسیله تغییر حجم فلوی هوای ورودی و اعمال افزایش ست پوینت جهت دمای هوا تیوب باندل ها»،
-    (رتبه پنجم): فولادسازی با طرح «تعویض بستر شبکه H1  با کابل شبکه معمولی در فولادسازی»،
-    (رتبه ششم): کمیته احیاء مستقیم با پیشنهاد «کاهش توقفات و خطرات ناشی از نشت گاز کوره از طریق  تغییر طرح سیستم آب¬بندی کلوخه شکن بالایی کوره احیا»،
-    (رتبه هفتم): کمیته نورد با پیشنهاد «ارتقای سیستم میز کنترل CCL و نصب کامپیوتر و  پانل لمسی برای نمایش وضعیت و عیب یابی گره زن ها»،
-    (رتبه هشتم): خدمات فنی و پشتیبانی با طرح «ارتقای سیستم کنترل  واحد svc01» و
-    (رتبه نهم): کمیته گندله سازی با طرح پیشنهاد «جلوگیری از سوختن کارت ها  و اپراتوری بهتر  از طریق  جابجایی تابلوهایBMS».
فرایند شناخت و معرفی برگزیده ها
دبیر شورایعالی نظام بهپویی درباره فرایند انتخاب این 10 طرح عنوان نمود،  فرآیند برگزیدن پیشنهادها برتر، با فراخوان «دبیرخانه نظام بهپویی» از کمیته های تخصصی نواحی مختلف مبنی بر معرفی 10 درصد از پیشنهادهای اجراشده آن کمیته که بیشترین امتیازات را به خود اختصاص داده اند آغاز می شود و در ادامه پیشنهادها برای ارزیابی و بازدید میدانی از  هر طرح در کمیته داوری متشکل از معاونان «بهره برداری»، «برنامه ریزی و فناوری»، «فروش»، «مالی و اقتصادی» و «منابع انسانی» بر اساس معیارهای مشخص مطرح می شود.
مهندس رضائی افزود:  10 طرح برتر از بین موارد ارائه شده از رتبه ممتاز تا رتبه نهم اولویت بندی می گردند که جهت تصویب نهایی به شورای عالی نظام بهپویی ارجاع و  پس از آن از طرح های برگزیده در همایش تقدیر به عمل می آید.
به گفته رضایی، همه ساله از پیمانکارانی که در اجرای طرح های برتر مشارکت داشته باشند و  نیز از فعال ترین کمیته و برترین دبیر کمیته که بر اساس معیار مشخص، تعیین می گردند نیز تجلیل گردید.
در نهمین همایش تجلیل از پیشنهادهای برتر کارکنان، معرفی مختصری از هر طرح پیشنهادی، لزوم اجرای طرح ها، هزینه های اجرایی و منافع حاصله توسط نماینده هر پیشنهاد ارائه گردید.
گفتنی است در این همایش از کمیته «احیا مستقیم، کنترل کیفی و آزمایشگاه مربوطه» به ریاست مهندس فرشید فضیلتی و دبیری کمیته مهندس امین احمدیان به عنوان کمیته برتر تقدیر شد.
مهندس محمد آرمان، دبیرکمیته ناحیه «فولادسازی، کنترل کیفی و آزمایشگاه مربوطه» هم به عنوان دبیر برتر این دوره معرفی شد.
در میان پیمانکاران نیز، پیمانکاری های «اکبری»، «فناوران فولاد یار» و «گل فیروزه» مورد تجلیل قرار گرفتند.
چرایی استقرار نظام پیشنهادها
هم زمان با حضور فولاد خراسان در جایزه ملی تعالی سازمانی در سال 1387، و بر اساس شناسایی خلاء سیستم مدیریت مشارکتی، استقرار نظام بهپویی در دستور کار فولاد خراسان قرار گرفت.
نظام مشارکتی یکی از نظام هاي مدیریتی پویا است که نقش مهمی در توسعه منابع انسانی سازمان ایفا می کند. نظام پیشنهادهای کارکنان به عنوان یک ابزار اجرایی مدیریت مشارکتی، نظام همکاري فکري و عملی کلیه اعضاي یک سازمان با سطوح مختلف مدیریتی آن است که هدف آن ایجاد بستر همفکري و هم اندیشی براي رسیدن به اهداف سازمان بوجود است. این نظام که مبتنی بر اصل انسان مداري است، براي افکار و خلاقیت هاي کلیه اعضاي سازمان ارزش قائل است و به عنوان یک نظام مطلوب و کارآمد مدیریتی هم از لحاظ نظري و هم از لحاظ عملی آزمون هاي موفق خود را گذرانده است.

K2_NEWS_NUMBER_CUSTOM 6300

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
cache/resized/5cd178fc5cb9d30bb4b06084fbd0c0d1.jpg
سرمقاله/علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ بّوَد کز طرفی،
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family