قائم مقام ایمیدرو از نهایی شدن تدوین 3 طرح جامع فولاد، زغال سنگ و سرب و روی خبر داد. به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، عباس نعیمی در
تولید روزانه فولاد خام چین با 8700 تن افزایش هفتگی، برای دهه اول کاری و بعد از تعطیلات هفته طلایی چین (9 الی 19 اکتبر)، به طور متوسط به 2.94 میلیون
ذی نفعان و طرف های قرارداد احداث کارخانه کنسانتره سنگ­آهن «مجتمع فولاد خراسان»، در محل احداث پروژه در سنگان خواف گرد یک میز نشستند تا ضمن بررسی وضعیت
 رییس هیات مدیره شرکت فولاد اکسین: اکسین در مسیر اصلی خود قرار گرفته است. به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط عمومی شرکت، روز دوشنبه ۲۹ مهرماه
جلسه ارزيابی عملکرد شش ماهه ذوب آهن اصفهان با حضور مدیرعامل و دیگر مدیران ارشد تاصیکو و مدیران شرکت ذوب آهن اصفهان به صورت ویدئو کنفرانس 30 مهرماه در
جلسه ارزيابی عملکرد شش ماهه ذوب آهن اصفهان با حضور مدیرعامل و دیگر مدیران ارشد تاصیکو و مدیران شرکت ذوب آهن اصفهان به صورت ویدئو کنفرانس 30 مهرماه در
 • تدوین 3 طرح جامع فولاد، زغال سنگ و سرب و روی نهایی شد

 • افزایش تولید فولاد خام و کنسانتره سنگ آهن چین

 • پروژه سنگان فولاد خراسان، جنبه ملی دارد

 • اکسین کانون پروژه عظیم گوره به جاسک است

 • ذوب آهن اصفهان از زیان انباشته خارج شد​

 • ذوب آهن اصفهان از زیان انباشته خارج شد​

یادداشت


اخبار فلزات: تحریم‌ها در چند سال گذشته باعث شده بود تا به‌دلیل عدم ورود تکنولوژی‌های نوین و ...
شرایط در بازار فولاد کشور به‌گونه‌ای است که این صنعت نیاز به حمایت همه‌جانبه از سوی دستگاه‌های ...
اخبار فلزات: رئیس انجمن تولیدکنندگان مقاطع برنجی ادغام وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی را ...
اخبار فلزات: طی سال 1394 شرایط بازار فولاد به‌گونه‌ای پیش رفت که به عقیده فعالان و دست‌اندرکاران ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت فناوری ذوب آذر آلکو ادغام وزارتخانه های صنایع و معادن و بازرگانی را عامل ...
اخبار فلزات: در آغاز فعالیت دولت یازدهم بخش معدن و صنایع معدنی با رکود عمیقی مواجه شده بود و طی دو ...
اخبار فلزات: رئیس خانه اقتصاد ایران، خواستار سپردن کارهای معدن به فعالان این بخش به‌عنوان یکی از ...
اخبار فلزات: قائم مقام خانه صنعت و معدن ایران بهبود محیط کسب را مهمترین انتظار فعلان بخش‌های مختلف ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت کارگزاری باهنر انتخاب مدیران زبده را متضمن بهبود شرایط اقتصادی و به ...
اخبار فلزات: عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی شرایط سرمایه گذاری در ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان انتظار بخش صنعت فولاد از دولت آتی را اولویت دادن به ...
اخبار فلزات: یکی از معضلات تولیدکنندگان در ایران، تامین مالی برای احداث واحدهای تولیدی است. در ...
 • Prev
ﻣﺪﯾﺮ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ، ﺩﺭﻣﺎﻥ، ﺍﯾﻤﻨﯽ ﻭ ﻣﺤﯿﻂ ﺯﯾﺴﺖ شرکت فولاد خوزستان: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در سطح کشور به سرعت وارد عمل شد و با تشکیل کمیته عالی و تصویب پروتکل‌های بهداشتی و اقدامات به موقع، مانع از گسترش این بیماری شد.

به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط عمومی فولاد خوزستان، مسعود توکل فرد ﻣﺪﯾﺮ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ، ﺩﺭﻣﺎﻥ، ﺍﯾﻤﻨﯽ ﻭ ﻣﺤﯿﻂ ﺯﯾﺴﺖ با بیان این مطلب گفت: از اواخر سال 1398 و با تشخیص اولین مورد مثبت قطعی کرونا در کشور، کمیته عالی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا با حضور مدیران ارشد شرکت تشکیل جلسه داد و موارد کلیدی و مهمی مصوب و اجرایی شد.

وی افزود: این کمیته تاکنون 37 جلسه تشکیل داده و در این جلسات موضوعاتی مختلف و مرتبط، مطرح و تبادل نظر و بعد از اجماع و مصوب شدن به صورت اطلاعیه‌های مختلف به ذی‌نفعان اطلاع‌رسانی می‌شود.

ﻣﺪﯾﺮ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ، ﺩﺭﻣﺎﻥ، ﺍﯾﻤﻨﯽ ﻭ ﻣﺤﯿﻂ ﺯﯾﺴﺖ ﻓﻮﻻﺩ ﺧﻮﺯﺳﺘﺎﻥ اظهار داشت: کمیته نظارت و گشت‌های روزانه نظارتی با حضور فعال کارشناسان بهداشت حرفه‌ای، خدمات و بهسازی محیط، بازرسی و نظارت، پایگاه بسیج و خرید جهت پیگیری و اطمینان از اجرای صحیح مصوبات کمیته عالی تشکیل و با برگزاری جلسات متعدد و گشت‌های روزانه در حال انجام ‌وظیفه هستند.

توکل‌فرد با قدردانی از زحمات همکاران در بخش‌های مختلف عنوان کرد: اهم مصوبات کمیته عالی پیشگیری از شیوع کرونا که توسط زیرمجموعه‌های مدیریت بهداشت، درمان، ایمنی و محیط زیست (HSE) در حال پیگیری بوده به شرح زیر است:

 1. ویزیت و تحت درمان قرار دادن بیماران مشکوک در طب صنعتی، درمانگاه شرکت و درمانگاهدویست دستگاه و درصورت نیاز به استعلاجی کوتاه‌مدت بدون کسر پاداش تا انجام بررسی‌های تخصصی، آزمایشگاهی و رادیولوژی.
 2. در صورت تایید قطعی بیماری کرونا هر فرد، ثبت استعلاجی بدون کسر پاداش جهت قرنطینه خانگی به مدت۲۱ روز.
 3. تایید استعلاجی بدون کسر پاداش به کارکنانی که یکی از خانواده درجه یک آن‌ها مثبت قطعی هستند.
 4. شناسایی کارکنان با بیماری زمینه‌ای توسط طب صنعتی و تایید کارکرد حسب مورد.
 5. صدور گواهی انجام تست اختصاصیدر ساختمان شرکت، واقع در سه‌راهی سیصد دستگاه توسط طب صنعتی برای شناسایی هرچه سریع‌تر افراد مثبت و تعیین تکلیف افراد مشکوک.
 6. ویزیت و بررسی کارکنان بعد از اتمام دوران قرنطینه و در زمان شروع به کار توسط طب صنعتی.
 7. حضور پرستار، آمبولانس و تجهیز محل نمونه‌گیری تستپی سی آراز ساعت ۱۱ تا ۱۲ ظهر در ایام کاری و نظارت بر حسن انجام آزمایش پی سی آر.
 8. گشت‌های نظارتی روزانه از سایت‌های صنعتی و پشتیبانی نظیر: سالن پخت غذا، آبدارخانه‌ها و... توسط واحد بهداشت حرفه‌ای جهت شناسایی و رفع مغایرت‌های بهداشتی.
 9. در راستای اجرای سیستم نظارت چندلایه (MLS) انجام نظارت مستمر توسط کارشناسان ایمنی وHSEشرکت جهت شناسایی و رفع مغایرت‌های بهداشتی و اطمینان از رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در صورت عدم توجه کارکنان به توصیه‌های بهداشتی تکمیل فرم مشاهدات رفتار غیر ایمن و غیر بهداشتی.
 10. تدوین و جاری‌سازی استانداردهای لازم جهت پیشگیری از بیماری کرونا طبق پروتکل‌های اعلامی از طرف وزارت بهداشت در سازمان توسط کمیته تخصصیHSE.
 11. تدوین ارزیابی ریسک بیماری کرونا توسط کمیته تخصصیHSE.
 12. ارائه مشاوره و پاسخ به سوالات مرتبط با بیماری کرونا به صورت تلفنی، حضوری و شرکت در جلسات.

شایان ذکر است کارکنان تلاشگر و متعهد ‌این مدیریت به دلیل ارائه خدمات به مراجعین در زمینه‌های گوناگون از جمله ویزیت بیماران در درمانگاه‌های شرکت، پذیرش اسناد خدمات درمانی، رسیدگی به اسناد سرپایی و بیمارستانی، دریافت و رسیدگی به استعلاجی در واحد، رسیدگی به اسناد پزشکی و مددکاری، حضور افراد مشکوک در شروع بیماری و بعد از بهبودی در طب صنعتی و ارائه خدمات تخصصی و پاراکلینیکی درمانگاه‌های خانواده دویست دستگاه وکیانپارس، مواجهه بالایی با بیماران مثبت قطعی، مشکوک و ناقل دارند.

ﻣﺪﯾﺮ ﺑﻬﺪﺍﺷﺖ، ﺩﺭﻣﺎﻥ، ﺍﯾﻤﻨﯽ ﻭ ﻣﺤﯿﻂ ﺯﯾﺴﺖ ﻓﻮﻻﺩ ﺧﻮﺯﺳﺘﺎﻥ خاطرنشان کرد: از دیگر مصوبات و اقدامات در حال انجام کمیته پیشگیری از کرونا در سایر مدیریت‌ها و فرآیندهای سازمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱. ‌انجام‌گندزدایی روزانه اتاق کنترل‌ها، شیفت سرویس‌ها، کنترل زمان‌ها، محل‌های تجمع کارکنان، سرویس‌های ایاب و ذهاب و... توسط واحد فضای سبز و بهسازی محیط، انجام گندزدایی روزانه معابر دویست دستگاه توسط واحد امور منازل و مستغلات، تهیه، نصب و پرکردن مخازن مواد ضد عفونی در محل‌های تجمع کارکنان توسط واحدهای بهسازی محیط و فضای سبز و خدمات عمومی، توزیع ماسک و مواد ضد عفونی بین کارکنان طبق سهمیه مصوب در کمیته تهیه و توزیع غذای بهداشتی و بسته‌بندی جهت کارکنان شیفت توسط واحد خدمات عمومی، تامین سرویس‌های ایاب و ذهاب و تلاش جهت رعایت پروتکل‌ها توسط واحد حمل و نقل سبک.

۲. پیگیری خرید و تحویل اقلام بهداشتی مورد نیاز توسط مدیریت خرید خدمات و اقلام عمومی.

۳. اقدامات فرهنگی و تبلیغات محیطی شامل انتشارات چاپی و تهیه فیلم، استفاده از مفاهیم بهداشتی در کانال شرکت و... توسط واحد روابط عمومی.

۴. انجام‌ تب‌سنجی روزانه کارکنان و پرکردن مخزن مواد ضد عفونی کنترل زمان‌ها توسط همکاران پایگاه بسیج.

۵. توزیع ماسک بین رانندگان کامیون‌ها و مهمانان شرکت و تب‌سنجی توسط همکاران بازرسی و نظارت.

۶. اجرای زیرساخت‌های نرم‌افزاری و مجازی توسط مدیریت فن آوری اطلاعات و ارتباطات.

 1. برنامه‌ریزی و انجام تدابیر لازم جهت تغییرات حضور کارکنان و کاهش ساعات کاری بدون ایجاد اختلال و تاخیر در پرداخت‌ها توسط مدیریت اداری.

۸. طراحی و اجرای آموزش‌های مجازی جهت پیشگیری از بیماری کرونا توسط مدیریت آموزش و توسعه منابع انسانی.

۹. مشارکت فعال در مستندسازی سناریو برنامه‌ریزی شده جهت پیش‌بینی‌های لازم در شرایط گوناگون در شیوع کرونا با همکاری کلیه مدیران مرتبط.

۱۰. توزیع بسته‌های حمایتی و بهداشتی و گندزدایی معابر در مناطق محروم به خصوص روستاهای نزدیک شرکت توسط واحد بسیج و مدیریت خدمات و امور رفاهی و قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی شهدای فولاد.

۱۱. کمک‌های مالی و توزیع بسته‌های حمایتی و بهداشتی جهت کارکنان و بازنشستگان با تصویب کمیته تعالی کرونا.

۱۲. کمک مالی، تجهیزاتی و تامین اکسیژن ‌مورد نیاز و لباس مخصوص و ماسک به مراکز بیمارستانی در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی توسط فولاد خوزستان.

توکل‌فرد در پایان با قدردانی از حمایت‌های بی‌دریغ مدیرعامل شرکت و مدیران‌ ارشد سازمان اظهار داشت: امیدواریم در آینده نزدیک با تداوم‌ رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مشارکت و حمایت همه مردم و کارکنان‌ و ارکان سازمان شاهد کنترل کامل بیماری و بازگشت وضعیت عادی به استان و شرکت فولاد خوزستان باشیم.

K2_NEWS_NUMBER_CUSTOM 6385

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
cache/resized/5cd178fc5cb9d30bb4b06084fbd0c0d1.jpg
سرمقاله/علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ بّوَد کز طرفی،
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family