• آخرین های معدن
  • محبوبترین های معدن


 

ویژه ها

اخبار فلزات: معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور خبر خوشی داد، بودجه بر اساس توان داخلی سازمان و افزایش مزایای حقوقی پرسنل تامین شد.

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از روابط‌ عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، معاونت اکتشاف این سازمان از عملیاتی شدن راهکارهای قانونی و قابل انجام برای افزایش درآمدهای سازمان و مزایا جهت پرسنل فعال و توانمند در این سازمان خبر داد.

به گفته دکتر عباس گل‌محمدی، زحماتی که در طی سالیان گذشته به همت ریاست، مدیران ارشد و پرسنل خدوم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در اقصی نقاط ایران عزیز انجام شده منجر به ایجاد ارزش افزوده و رونق اقتصادی در بخش‌های مختلف کشور به خصوص معدن و سایر بخش‌های مرتبط با علوم‌زمین شده است.

وی با بیان این‌که با توجه به خلا قانونی، سهم اصلی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از این ثروت عظیم مغفول مانده بود، خاطرنشان کرد:  طی یکسال گذشته و پس از پیگیری‌های قانونی لازم در همین زمینه، قانون جذب درآمدهای اختصاصی برای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در مجلس شورای اسلامی با همت مدیران ارشد سازمان و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

این مقام مسئول تصریح کرد: با تلاش‌های انجام شده در همین راستا، زیرساخت‌های قانونی جذب این درآمدها در معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور پیگیری شد و مجوزهای قانونی برای این امر مهم از مراجع ذیصلاح طی یکسال جاری اخذ شده است.

گل محمدی با بیان این‌که زنجیره تولید تا عرضه نهایی و خدمات مبتنی بر دانش زمین‌شناسی و اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بدون هیچ‌گونه چالشی به خصوص مالی انجام خواهد پذیرفت، تاکید کرد: از این پس کلیه مجوزهای اکتشاف معدنی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، پس از اولویت‌بندی اولیه که انجام شده است و کلیه روندهای واگذاری داده‌ها و این مجوزهای معدنی به بخش خصوصی توانمند در این زمینه در یک بستر قانونی به‌صورت مداوم صورت می‌پذیرد.

معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، یکی از مهم‌ترین چالش‌های سازمان متبوع خود را در سالیان گذشته کمبود بودجه و پایین بودن سطح حقوق و مزایای پرسنل متخصص و زحمت‌کش آن از ابتدای تاسیس تاکنون عنوان کرد و گفت: با ایجاد این زیرساخت مهم و زمان‌بَر، در صورت ادامه روند کنونی، در آینده شاهد بهبود نسبی دو موضوع مطروحه خواهیم بود و پویایی و نشاط کاری بیشتری برای این سازمان رقم خواهد خورد.

شایان ذکر است، برقراری و اختصاص پاداش بهره‌وری پرسنل در طی سال جاری برای پرسنل تلاش‌گر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز بر همین اساس مطرح شده که با نظر مساعد مدیران ارشد سازمان مواجه و پرداخت کارانه میسر شد. متعاقب آن، پیش‌نویس دستورالعمل و نظام‌نامه پرداخت کارانه تهیه شده و در حال بررسی‌های نهایی برای اصولی شدن و ضابطه‌مند شدن پرداخت‌ها خواهیم بود ‌که با درایت ریاست محترم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشورعملیاتی خواهد شد.

  •  
  •  
  •  

گفت و گوها

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/a88afb2e5de6abe3f650d83fa09e28ee.jpg
چهل و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/5cc87f56bb103a1caa0110d14b7fc327.jpg
چهل و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/c141fc836a5382ce9abebc9b5e91ec94.jpg
چهل و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/6c220d3a8bcde9f0ffa06402fad1f7cc.jpg
چهل و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/15fa68ba0f5da770c0543626ce041543.jpg
سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت،
cache/resized/b7f512f115ec95fd20cd5ed4e7c0c2c2.jpg
چهل و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family