• آخرین های معدن
 • محبوبترین های معدن


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) گفت: این سازمان طی چهار سال فعالیت دولت تدبیر و امید 10 هزار اشتغال پایدار ایجاد کرده است.

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از ایرنا، مهدی کرباسیان روز سه شنبه در برگزاری همایش معدن، فرصت ها و چالش ها در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان افزود: این سازمان با اتمام طرح های پیش رو نیز بیش از پنج هزار شغل جدید ایجاد خواهد کرد.
وی ادامه داد: در ابتدای فعالیت دولت یازدهم بیش از 210 هزار میلیارد ریال از اموال ایمیدرو واگذار و به اسم خصوصی سازی رد دیون شده بود و در کنار آن شرکت ملی فولاد با سابقه بیش از 60 سال منحل و صندوق بیمه معدن که یک صندوق حمایتی به شمار می رفت در فهرست واگذاری قرار گرفته بود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: همچنین شرکت تهیه و تولید معدنی در فهرست واگذاری قرار گرفت و 45 درصد آن به بانکها واگذار شده بود.
کرباسیان خاطرنشان کرد: 240 هزار میلیارد ریال طرح نیمه تمام در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران داشتیم و امروز با افتخار اعلام می کنیم تعداد زیادی از این طرح ها افتتاح و به بهره برداری رسیده است.
وی تصریح کرد: فولاد شادگان در حال بهره برداری است و فولاد میانه، هفته آینده افتتاح می شود و عملیات اجرایی آلومینیوم تیتانیوم کهنوج و روی مهدی آباد آغاز شده و توانستیم در کنار بخش خصوصی و حمایت دولت، سازمان ناکارآمد ایمیدرو را به یک سازمان توسعه گرا تبدیل کنیم.
کرباسیان از روند طرح منطقه ویژه پارسیان خبر داد و افزود: مسائل زیرساختی این منطقه با 10 هزار هکتار مساحت در غربی ترین نقطه هرمزگان انجام شده و تا کنون پنج شرکت معتبر برای توسعه پتروشیمی در این منطقه زمین دریافت کرده اند.
وی ادامه داد: در حال حاضر مقدمات انبار کردن و واردات پودر آلومینیوم نیز در این منطقه توسط یک شرکت چینی انجام شده است.
رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) اضافه کرد: در منطقه ویژه پارسیان 19 اسکله وجود دارد که از این تعداد، چهار اسکله انتخاب شده و عملیات اجرایی طرح تا مردادماه سال جاری آغاز خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: پیش بینی می کنیم این منطقه به یکی از قطب های بزرگ صنعتی کشور در کنار خلیج فارس در زمینه صنایع فولادی، آلومینیومی و پتروشیمی تبدیل شود.
کرباسیان با بیان اینکه برای راه اندازی بخش بندر در این منطقه بیش از یک میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام می شود ادامه داد: این اقدامات حداقل 10 هزار اشتغال در این منطقه ایجاد خواهد کرد.
وی ادامه داد: در خصوص این طرح با وزیر نفت جلساتی برگزار کردیم و خوشبختانه حمایت ویژه وی را در توسعه پتروشیمی منطقه ویژه پارسیان خواهیم داشت.
تاکنون در منطقه ویژه پارسیان 2 واحد پتروشیمی با مجموع سرمایه گذاری 4.2 میلیارد دلار آغاز به کار کرده است که با تکمیل طرح های آن برای 75 هزار نفر به طور مستقیم و برای حدود 270 هزار نفر به طور غیر مستقیم، شغل ایجاد می شود.

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/3a533897092c3b3bdfe0eb3e757a8869.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی / بوق و کَرنا، سهم صنایع
cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family