• آخرین های معدن
 • محبوبترین های معدن


 

ویژه ها

اخبار فلزات: مهدی کرباسیان، رئیس هیئت عامل ایمیدرو در آستانه روز صنعت و معدن در گفت‌وگو با پایگاه خبری فلزات آنلاین اینطور گفت: روز صعنت و معدن فرصتی است برای توجه هرچه بیشتر تمامی مسئولین کشور به حوزه تولید، توسعه و اشتغال، همچنین فرصتی است برای قدردانی از زحمات تمام صنعتگران، معدنکاران، تجار و بازرگانان کشور که نقشی غیرقابل انکار در تولید و اقتصاد کشور دارند و جا دارد از زحمات این عزیزان تشکر و قدردانی به‌عمل آوریم.

توجه به معدن توجه به اقتصاد مقاومتی است. اقتصاد مقاومتی یعنی یافتن راهی برای استفاده از حداقل‌ها و مزیت‌های موجود در جهت توسعه هرچه بیشتر کشور. ذخایر معدنی ازجمله مزایای خدادای هستند که بهره‌بردرای از این ذخایر موجب افزایش تولید، ارزش افزوده و ایجاد اشتغال بشتر می‌شود و درنهایت توسعه را درپی دارد و گامی مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

حدود 40 درصد تولید ناخالص داخلی متاثر از حوزه صنعت، معدن و تجارت است؛ همچنین این حوزه تاثیری بسزا در اشتغال کشور دارد. برای مشخص شدن نقش معادن در اقتصاد کشور می‌توان نگاهی به آمارهای واحدهای معدنی و صنایع معدنی که طی سال‌های اخیر به بهره‌برداری رسیده‌اند، انداخت. خوشبختانه طی چندسال اخیر شاهد به‌بهره‌برداری رسیدن واحدهای متعددی در نقاط مختلف کشور به‌خصوص نقاط محروم بودیم. بدون شک به بهره‌بردرای رسیدن این واحدها نقش به‌سزایی در افزایش تولید و اشتغال، بهبود اقتصاد کشور داشته است و موجبات رشد اقتصادی مناطق محروم کشور را نیز فراهم کرده‌اند.

تعیین روزی برای گرامیداشت صنعت و معدن امتیازاتی را به همراه دارد، از جمله آنکه فرصتی است برای تقدیر و خداقوت گفتن به فعالین، سرمایه‌گذاران و تمامی کسانی که در این حوزه فعالیت کرده و درنتیجه نقشی بسزا در توسعه و سربلندی کشور بر عهده دارند.

همچنین این روز فرصتی را فراهم می‌کند تا تمامی صنعتگران و فعالین حوزه صنعت و معدن، مسائل، مشکلات و پیشنهادات خود را مطرح کنند و فرصتی برای تبادل نظر داشته باشند. در حوزه معدن نیز همسان با سایر حوزه‌ها کاستی‌ها و مشکلاتی وجود دارد؛ فعالین حوزه معدن و معدنکاری کشور با مشکلاتی ازجمله حقوق دولتی، تغیرات قیمت ارز، مشکلات بانکی، مالیاتی، و... مواجه هستند و بر فعالان این حوزه اثرگذاشته است و گله‌مندی‌هایی وجود دارد. قطعا این فعالان می‌توانند گله‌مندی‌های خود را از طریق نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها به گوش معاونین و شخص وزیر صنعت، معدن و تجارت برسانند.  شخص وزیر و معاونین ایشان خود را مکلف می‌دانند تا مشکلات به‌وجود آمده را برطرف کرده یاکاهش دهند و درصوت نیاز توضیحات لازم را جهت رفع مشکلات ارائه کنند.

امتیاز بعدی انتخاب چنین روزی ایجاد فرصتی است تا تمامی مردم جامعه در جریان سختی‌ها و تلاش فعالین حوزه معدن و صنایع معدنی و اطلاعات، اخبار و پیشرفت‌هایی که طی یک سال گذشته در حوزه صنعت و معدن کشور ایجاد شده قرار گیرند. در زمینه اطلاع‌رسانی و آگاهی مطبوعات، رسانه‌ها و صدا و سیما نقش به‌سزایی دارند و با آشنا کردن مردم با اقدامات صورت گرفته در این حوزه‌ها می‌توانند روحیه امید و خودباوری را که نیاز جامعه امروز است را به مردم تزریق کنند.

درمجموع باید تاکید کنیم، تعیین روزی برای گرامیداشت فعالان حوزه صنعت و معدن و توجه به این افراد و شنیدن صحبت‌هایشان قطعا می‌تواند نتایج و پیامدهای مثبتی را برای فعالان این بخش فراهم کند.  

گفت و گوها

 • عباس کلانتر، مدیرعامل گروه پاترون در گفت‌وگو با پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین:

  واحد تحقیق و توسعه، قلب تپنده تولید کشور

  اخبار فلزات: اهمیت و توجه به تکنولوژی و تولید محصولات خاص موجبات پیشرفت و توسعه کشور را فراهم خواهد کرد. این امر با داشتن تیمی مجرب با دانش فنی بالا امکان‌پذیر است؛ تحقق این مهم در گروه پاترون با وجود مدیریتی جوان و کارآمد امکان‌پذیر شد. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین گفت‌وگویی را با مدیرعامل این گروه انجام داده است. عباس کلانتر اعتقاد دارد که واحد تحقیق و توسعه، مهم‌ترین بخش هر واحد تولیدی بوده و سرمایه‌گذاری در این واحد، به‌منزله تضمین آینده موفق هر مجموعه‌ای خواهد بود. در ادامه متن کامل این‌ گفت‌وگو را مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در گفت‌وگو با فلزات آنلاین:

  بهره‌برداری از سه طرح بزرگ در منطقه ویژه خلیج فارس

  اخبار فلزات: حداث و راه‌اندازی طرح‌های بزرگ و حیاتی در کشور از اقداماتی به‌شمار می‌روند که نه تنها موجب پیشرفت و توسعه کشور، بلکه منجر به اشتغالزایی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی خواهند شد.
  ادامه مطلب...
 • ناصر تقی زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

  معدن، نجات‌بخش اقتصاد در شرایط تحریم اقتصادی

  اخبار فلزات: ایران با دارابودن ذخایر سنگ آهن که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان هنوز بخش عمده‌ای از آن‌ها اکتشاف نشده‌اند، پتانسیل‌های بسیاری برای توسعه در این حوزه دارد. به‌طوری که ایران با این پتانسیل‌ها می‌توانست یک شرکت بسیار بزرگ در حد شرکت‌های بین‌المللی در زمینه سنگ آهن داشته باشد. بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن در کشور، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر است که به‌صورت فعال در حال توسعه بوده و هر سال طرح‌های جدیدی را برای توسعه راه‌اندازی می‌کند. این شرکت علاوه بر طرح‌های توسعه معدنی در بخش مسئولیت‌های اجتماعی نیز فعال است و به احداث بیمارستان، فاضلاب شهر سیرجان و... نیز مبادرت ورزیده است. برای بررسی طرح‌های توسعه معدنی شرکت گل‌گهر، سایت خبری تحلیلی فلزات آنلاین با مدیرعامل این شرکت به گفت‌وگو نشسته است. ناصر تقی زاده با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم‌ها، تنها بخش معدن را راه نجات‌بخش اقتصاد کشور و جایگزین نفت دانست. وی همچنین گفت گل‌گهر قصد دارد زنجیره تولید خود را تا محصولات نهایی (ورق فولادی) گسترش دهد و طرح‌های بسیاری در زنجیره معدن و صنایع معدنی در دست اقدام دارد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران:

  هیجانات در بازار کالاها فروکش کرده است

  اخبار فلزات: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته در پی نوسانات نرخ ارز، مشکلاتی برای بخش‌های مختلف اقتصادی به‌وجود آمد که به‌طور طبیعی نرخ کالاها از جمله محصولات فلزی در بورس کالا نیز دستخوش تغییراتی شد، اما امروز نوسانات فروکش کرده و بازار به تعادل رسیده است.
  ادامه مطلب...
 • بهرام سلطانی، قائم مقام مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره آهن مجد:

  دولت نقش شرکت‌های بازرگانی را کمرنگ نداند

  حضور و وجود شرکت‌های با سابقه در حوزه فولاد، علی‌رغم حل مشکلات آن می‌تواند موجبات کمک به دولت در رفع نیازهای واقعی تولیدکنندگان و فعالان حوزه‌های مختلف صنعت کشور را نیز فراهم کند. متاسفانه اکثر شرکت‌های حاضر در عرصه‌های صنعتی کشور از عقبه و پشتوانه طولانی برخوردار نیستند؛ بنابراین بخشی از مشکلات موجود در کشور را می‌توان متاثر از این اتفاق دانست. شرکت آهن مجد با داشتن سابقه طولانی در زمینه حوزه فولاد کشور و حضور در بازار آهن، به تمامی نیازهای تولیدکنندگان آگاه است. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین، گفت‌وگویی را با قائم مقام مدیرعامل این شرکت انجام داده است. بهرام سلطانی اعتقاد دارد که دولت نباید نقش شرکت‌های بازرگانی در توسعه و پیشرفت کشور را نادیده بگیرد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a42c2b6a67769c6a56fc5e52739ff4b1.jpg
سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه
cache/resized/b9e6e8c9ce858665b24921431f10d9b5.jpg
چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a8ea33fcf711971aaface64ea6826573.jpg
چهلمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری،
cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family