• آخرین های معدن
 • محبوبترین های معدن


 

ویژه ها

اخبار فلزات: رضا اشرف سمنانی، مشاور مدیرعامل هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین خبر از تولید اولین محصول شرکت فولاد سیرجان ایرانیان در ماه آتی و به بهره‌برداری رسیدن فولاد زرد ایرانیان تا پایان سال جاری داد.

اشرف سمنانی، مشاور مدیرعامل هلدینگ میدکو در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین به درنظر گرفتن هرگونه شرایط نامساعد در تعریف پروژه‌های مدیکو اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در تعریف طرح‌های توسعه‌ای هلدینگ میدکو از ابتدا انواع مشکلات درنظر گرفته شده بود و پروژه‌ها به‌گونه‌ای تعریف شدند که آسیب‌پذیر نباشند و همین امر نیز سبب شده تا در شرایط فعلی نیز این شرکت با قدرت بتواند به فعالیت خود ادامه دهد.

مشاور مدیرعامل هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، در ادامه به نحوه تدوین استراتژی‌های این شرکت اشاره کرد و درنظر گرفتن پارامترهایی همچون تکمیل زنجیره تولید محصول و یکپارچه‌سازی، به‌حداقل رساندن مصرف انرژی، تمرکز برروی کاهش هزینه‌های تولید محصول، تولید محصول با پتانسیل صادرات، تمرکز برروی تولید محصول باکیفیت و.... را عامل افزایش توان رقابتی این شرکت و موفقیت آن دانست.

اشرف سمنانی در ادامه گفت: اغلب سرمایه‌گذاری‌های پروژه‌های این هلدینگ در سال‌های قبل صورت گرفته و درحال حاضر این شرکت در انتهای زنجیره تولید و در مرحله بهره برداری از پروژه‌های خود قرار دارد. وی افزود: از 35 طرح این شرکت 27 طرح به اتمام رسیده است.

وی افزود: در زمینه زنجیره فولاد، خوشبختانه میدکو معدن، کنسانتره و گندله را دارد و اولین محصول فولاد این مجموعه در شرکت فولاد سیرجان ایرانیان نیز از ماه آتی وارد بازار خواهد شد و بدین ترتیب زنجیره تولید فولاد این شرکت تکمیل خواهد شد. همچنین طرح بعدی فولاد هلدینگ میدکو یعنی فولاد زرند نیز تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید. فولاد بوتیای ایرانیان نیز آخرین  پروژه این مجموعه بوده که دیرتر از سایر پروژه‌ها آغاز شده و باسرعت خوبی درحال پیشرفت بوده و تا پایان سال آتی تکمیل خواهد شد.

مشاور مدیرعامل هلدینگ میدکو در ادامه به افتتاح پروژه‌هایی در زمینه مس و پروژه‌های زیربنایی شرکت تا پایان سال جاری اشاره کرد. وی در ادامه به تکمیل زنجیره تولید مس در این شرکت اشاره کرد و این تکمیل زنجیره را گامی مهم در موفقیت شرکت در تولید محصولات مس دانست.

اشرف سمنانی در ادامه گفت: هلدینگ میدکو علاوه بر تکمیل زنجیره تولید، در شرکت نیز زنجیره کاملی دارد که شامل شرکت مهندسی، اکتشافی، ساختمانی، تحقیقاتی، دانش محور، بازرگانی و... می‌شود. درواقع میدکو یکپارچگی فرآیندی و سازمانی دارد و همین امر زمینه موفقیت هرچه بیشتر این شرکت را فراهم کرده است.

گفت و گوها

 • پرویز اخوان، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توکافولاد:

  عدم ثبات اقتصادی و نوسانات ارزی، سدی در مسیر تولید

  اخبار فلزات: جذب سرمایه در تمامی سطوح تولید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، صنعت و معدن نیز از این قضیه مثتثنی به‌نظر نمی‌رسد. توکافولاد به‌عنوان یک شرکت سرمایه‌گذاری اولویت خود را فولاد و صنایع مرتبط با آن قرار داده و با جذب، هدایت و مدیریت سرمایه به‌دنبال مشارکت در توسعه صنعت است. پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین در همین خصوص با مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توکافولاد به گفت‌وگو نشسته است. اخوان از برنامه‌های این شرکت تا افق 1404 می‌گوید و راه‌های تحقق اهداف این شرکت را در نابسامانی اقتصادی کنونی که گریبان‌گیر کشور است، تشریح می‌کند. متن کامل گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • اردشیر سعدمحمدی، عضو هیات عامل ایمیدرو

  ساختارهای کنونی پاسخگوی نیاز صنعت نیستند

  اخبار فلزات: در شرایطی که بسیاری از کشورها با سیستم‌های جدید خود را وفق داده‌اند و به‌سمت نوآوری در حرکت هستند، در کشور ما هنوز هم بسیاری از صنایع با سیستم‌های قدیمی فعالیت می‌کنند. این مساله باعث شده آمار صحیحی از وضعیت صنعت کشور ارائه نشود. بر این اساس خبرنگار ماهنامه «اخبار فلزات» با عضو هیات عامل ایمیدرو به گفت‌وگو نشسته است. به گفته اردشیر سعدمحمدی در دنیای امروز سیستم‌ها آمار و اطلاعات را دریافت و سپس تحلیل‌های مورد نیاز را به مدیران ارائه می‌کنند اما در کشور ما هنوز این سیستم‌ها جایگاه خود را پیدا نکرده‌اند؛ بنابراین وظیفه وزارتخانه‌هاست که سیستم‌های جدید را تعریف کرده و مدیران نیز در راستای این سیستم‌ها حرکت کنند. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • سید احمد مشکانی، مدیر ارشد گروه زرمش

  برنامه مدون، لازمه تبدیل چالش‌های تحریم به فرصت‌های اقتصادی است

  اخبار فلزات: معدن و صنایع معدنی همواره با مشکلات متعددی مواجه بوده‌اند. در فضای کنونی حاکم بر اقتصاد کشور و با توجه به رشد سریع قیمت‌ها، نوسانات نرخ ارز و نبود ثبات اقتصادی، این مشکلات چندین برابر شده‌اند. علاوه بر موارد یاد شده، تحریم‌های اعمالی علیه ایران، شرایط کا را برای فعالان این حوزه روز به روز دشوار تر می‌کند. بر همین اساس پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین با مدیر ارشد گروه زرمش به گفت‌وگو نشسته است. سید احمد مشکانی اعتقاد دارد: تحریم‌ها می‌توانند آسیب‌های جدی به اقتصاد کشور وارد آورند اما در صورتی که برنامه مشخص و مهندسی شده طرح‌ریزی شود، می‌توان در بلندمدت این تحریم‌ها را به فرصت بدل کرد.
  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  قیمت‌گذاری دستوری زمینه‌های ایجاد رانت را فراهم می‌کند

  اخبار فلزات: سقف رقابتی فولاد و شیوه قیمت‌گذاری آن از موضوعات قابل بحث در بورس به‌شمار می‌روند. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری «فلزات آنلاین» با مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان به گفت‌وگو نشسته است. بهرام سبحانی معتقد است، قیمت واقعی فولاد با رقابت سالم در فضای بورس و عدم وجود سقف رقابتی تعیین می‌شود. در ادامه متن کامل این گفت‌و‌گوی کوتاه را می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • محسن سید صالحی در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  بخشنامه جدید بانک مرکزی و قانون در تناقض‌اند

  اخبار فلزات: بخشنامه‌های صادرشده از سوی دولت تاثیر زیادی بر روند اقتصادی و سایر حوزه‌های اجرایی کشور دارند. اخیرا بخشنامه‌ای در خصوص ارز صادراتی‌ها از سوی بانک مرکزی ابلاغ شد که عدم بررسی کارشناسانه و تخصصی آن سبب بروز مشکلات جدیدی در حوزه صادرات خواهد شد.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
cache/resized/606d6207a06e88856f9c9a317101be0c.jpg
دیپلماسی اقتصادی، ضامن پایداری و توسعه صادرات
cache/resized/051517a92fa9069987b9e99e58c35653.jpg
یادداشت مهمان: عزیزالله عصاری، مدیرعامل شرکت
cache/resized/9b369ed53e1c293f37e10a8b4d734b49.jpg
جعفر سرقینیتفکیک همگام با توسعه نیست پس از 6 سال
cache/resized/16567cc9ed641fa1a926c80b3dcd664e.jpg
بنادر نیازمند و زمینه‌ساز توسعه مهدی کرباسیان؛
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family