• آخرین های مواداولیه
 • محبوبترین های مواداولیه


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: در استان مازندران حدود 140 میلیون تن ذخیره زغال سنگ وجود دارد که توسط شرکت های سرمایه گذاری 20 میلیون تن به ظرفیت ذغال سنگ مازندران اضافه شده و اکنون 160 میلیون تن ذخیره زغال سنگ در مازندران پیش بینی می شود.

 

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از خبرگزاری آنا،‌ مهدی کرباسیان در مراسم افتتاح کارخانه زغال شویی سوادکوه گفت: 70 درصد تولیدات این کارخانه با ماشین آلات داخلی تولید و تنها 30 درصد تولیدات با ماشین آلات خارجی انجام می شود.

وی ادامه داد: این کارخانه نسبت به سایر کارخانجات زغال شویی 20 درصد کمتر باطله تولید می کند و از لحاظ مصرف انرژی و پسماند کاهش قابل ملاحظه‌ای دارد.

وی ادامه داد:سوادکوه شرایط مناسبی برای تولید زغال سنگ دارد و با ایجاد کارخانه زغال شویی می تواند بسیاری از مشکلات در حوزه زغال سنگ برطرف شود.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه پیمانکار این پروژه در سال 93 آغاز به کار کرد و توانست امروز کارخانه زغال شویی سوادکوه را به بهره برداری برساند، افزود: ظرفیت این کارخانه 250 هزار تن تولید زغال است و 500 هزارتن زغال خام وارد این کارخانه می شود و محصولات این کارخانه در زنجیره فولاد استفاده می شود.

کرباسیان درباره میزان اشتغال زایی این کارخانه گفت: با ایجاد کارخانه جدید کارکنان کارخانه قدیمی به این محل جدید انتقال پیدا کردند، برنامه‌هایی هم برای کارخانه قدیمی انجام شد تا در آینده از باطله های این کارخانه استفاده های مفیدی شود.

وی ادامه داد: در استان مازندران حدود 140 میلیون تن ذخیره زغال سنگ است که توسط شرکت های سرمایه گذاری 20 میلیون تن به ظرفیت ذغال سنگ مازندران اضافه شده و اکنون 160 میلیون تن ذخیره ذغال سنگ در مازندران پیش بینی می شود.

ساخت کارخانه کک سازی سوادکوه با مجوز سازمان حفاظت محیط زیست

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست و تیم همراه چند ماه گذشته از کارخانه کک سازی بازدید داشتند که مقرر شد یک مشاور بین‌المللی از آلمان اطلاعات را مرور و نظرنهایی را ارسال کند.

وی ادامه داد: مشاور نظرنهایی را تا یک ماه آینده ارسال می کند و اگر در توافق به عمل آمده به تفاهم برسند ، طبق ضوابط سازمان حفاظت محیط زیست عملیات کار آغاز خواهد شد.

کرباسیان با بیان اینکه برای طرح های کک سازی و معدن کرد آباد در حال حاضر بودجه تعریف شده گفت: تنها مشکل، حل مسائل زیست محیطی است که تا هفته آینده جلسه ای با حضور رئیس سازمان جنگل ها برای حل این مشکل برگزار می شود.

وی همچنین با بیان اینکه مزایده کارخانه قدیم زغالشویی برگزار شده نیز افزود: مقرر شد شرکتی در این زمینه سرمایه گذاری کند تا مواد باطله به محصول تبدیل و از این طریق از خطر محیط زیستی جلوگیری و فرصت های شغلی از این طرح ایجاد شود.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: کارخانه قدیم زغالشویی مهم‌ترین مرکز زغالشویی ایران از لحاظ زیست محیطی است زیرا میزان مواد باطله آن ١٧ درصد کمتر از بقیه زغالشویی هاست و به محیط زیست اطراف آن آسیبی وارد نمی‌کند.

کرباسیان به مشکل بیکاری در کشور اشاره کرد و گفت : باید به صورت کارشناسی شده در راستای حل مشکل کارخانه ها برای راه‌اندازی و ایجاد فرصت های شغلی تلاش کرد.

وی با توجه به ظرفیت 140 میلیون تن زغال سنگ در استان مازندران افزود : با آغاز اکتشافات های جدید ، 20 میلیون تن سال 95 به ذخیره زغال سنگ قطعی استان اضافه شده و 60 میلیون تن دیگر نیز پیش بینی می شود.

کرباسیان به مهم ترین دستاورد دولت یازدهم در زمینه صنعت اشاره کرد و گفت : در دولت یازدهم 250 هزار کیلومتر کار اکتشافی انجام شده است در حالی که تا پیش از این یکصد هزار کیلومتر بود.

وی افزود : همچنین تنها در استان مازندران ظرف سال گذشته نزدیک به سه هزار کیلومتر کار اکتشافی انجام شد.

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
cache/resized/5cd178fc5cb9d30bb4b06084fbd0c0d1.jpg
سرمقاله/علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ بّوَد کز طرفی،
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family