• آخرین های مواداولیه
 • محبوبترین های مواداولیه


 

ویژه ها

فرماندار شهرستان زرند بر لزوم بهبود راندمان و تولید حداکثری ذغالسنگ با استخراج مکانیزه تاکید کرد.

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، علی صادق زاده فرماندار زرند ، با حضور در عمق ۴۰۰ متری زمین، از محیط کارگاهی معادن ذغالسنگ خمرود فولاد زرند ایرانیان بازدید و به بررسی برخی از مسائل و مشکلات این معدن واقع در ۴۰ کیلومتری زرند پرداخت.

صادق زاده در جلسه ای با مدیران این مجموعه، معدن ذغالسنگ خمرود زرند را از معدود معادن ارزشمند با ذخیره و تولید بسیار بالا به روش مکانیزه در سطح استان کرمان معرفی و گفت: امروز با توسعه و تکمیل چرخه کامل تولید شمش فولادی در شهرستان زرند، نیاز به تولید ذغالسنگ در زرند بعنوان مواد اولیه صنعت فولادسازی، بیش از پیش احساس می‌شود.

او با اشاره به ارزش افزوده بسیار بالا و صرفه اقتصادی مطلوب ذغالسنگ و اهمیت آن در صنعت فولاد، افزود: باید با بهره گیری از تکنولوژی روز و استخراج مکانیزه ذغالسنگ، راندمان تولید آن را بهبود بخشید.

فرماندار زرند ، بیان داشت: شورای تامین بر تامین امنیت سرمایه گذار و سرمایه گذاری در زرند متعهد و پای کار است.

رئیس شورای تامین زرند، در همین راستا از مصوبه و آغاز طرح بازدید های هفتگی اعضای شورای تامین شهرستان از واحد های کارگری فعال زرند برای بررسی مسائل و مشکلات این جهادگران عرصه تولید و اقتصاد در سال جهش تولید خبر داد.

صادق زاده تصریح کرد: با توجه به ظرفیت خوبی که این معدن داراست، بزودی جلسه ای ویژه برای بررسی مطالبات ایمیدرو از این مجموعه تشکیل خواهیم داد و قطعا ذغالسنگ خمرود مورد حمایت جدی مسئولان شهرستان و استان خواهد بود.

در ادامه حجت الاسلام محمدی رئیس دادگستری شهرستان زرند گفت: حل مشکل واحد های تولیدی و صنعتی یکی از وظایف اولویت دار دستگاه قضایی خصوصا در سال جهش تولید است و در این راستا تمام ظرفیت های قضایی شهرستان جهت احیاء واحد های تولیدی، اشتغالزایی و حمایت از سرمایه گذاران در زرند بکار گرفته می شود.

خدایی مدیر پروژه تجهیز و توسعه معادن ذغالسنگ خمرود نیز گزارش کاملی از عملکرد تولید و فروش در سال ٩٨ و موفقیت ها و عزم بالای مدیریت و کارگران سختکوش معدن برای دستیابی به اهداف سال جهش تولید، ارائه کرد و این شرکت را در استخراج مکانیزه ذغالسنگ، الگو و پیشرو دیگر معادن فعال ذغالسنگ در استان کرمان برشمرد.

او با بیان اینکه ناحیه زغالدار خمرود متشکل از دو معدن ۱ و ۲ است، ذخیره زمین شناسی معدن خمرود را حدود ۶۳ میلیون تن و ذخیره قابل استخراج را به میزان ۳۸ میلیون تن عنوان کرد و افزود: ظرفیت اسمی سالانه تولید زغالسنگ خام این معدن به میزان ۷۵۰ هزار تن است.

مدیر پروژه تجهیز و توسعه معادن ذغالسنگ خمرودبا اشاره به شعار میدکو که "توسعه از معدن شروع می شود" بیان داشت: عزم ملی و جدی جهت احیاء و تجهیز مجموعه معادن دولتی خمرود در دستور کار میدکو قرار دارد که با راه اندازی کامل این معادن سالیانه ۴۰۰ هزار تن کنستانتره زغالسنگ کک شو به ظرفیت تولیدی کشور افزوده می شود.

خدایی توپوگرافی کوهستانی را مشکل اصلی در استخراج از معدن و ذخیره بالا و همچنین ذخیره نزدیک به سطح زمین را از ویژگی های این معدن برشمرد.

در پایان علیرضا ابراهیمی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی زرند که در این بازدید حضور داشت، با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۱۷۰ نفر بطور مستقیم در این مجموعه مشغول بکار هستند، گفت: مدیریت این معدن نسبت به جذب افراد بومی و استفاده حداکثری از ظرفیت های داخلی منطقه، متعهد است.

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
cache/resized/5cd178fc5cb9d30bb4b06084fbd0c0d1.jpg
سرمقاله/علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ بّوَد کز طرفی،
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family