• آخرین های مواداولیه
 • محبوبترین های مواداولیه


 

ویژه ها

در شمال برزیل تولید سنگ آهن ادامه دارد آن هم در شرایطی که معدنچیان واله در حال مبارزه با کروناویروس هستند.

به گزارش اخبارفلزات به نقل از کانال تلگرامی کیوان جعفری طهرانی، در شمال برزیل تولید سنگ آهن ادامه دارد در شرایطی که معدنچیان واله در حال مبارزه با کروناویروس هستند.

رویترز گزارش داد؛ در اواخر ماه آوریل Evaldo Fidelis اپراتور 35 ساله معدن عظیم سنگ آهن واله در شمال برزیل با علائم سرفه خشک شناسایی شد که 10 روز بعد جواب تستش مثبت شد. بزودی 6 نفر دیگر از 40 کارگر  این مجموعه با علائم Covid-19 شامل تنگی نفس ناشی از کرونا ویروس شناسایی شدند. 

داده های شهری نشان می دهد، منطقه ای منفک و جدا شده در ایالت Para برزیل با دارا بودن حدود 3 معدن سنگ آهن متعلق به واله شامل S11D و Serra Norte و Serra Leste محل شیوع ویروس کرونا می باشد که به تنهایی منجر به فوت 64 نفر در شهر همجوار Parauapebas شده است.

تحلیلگران همچنان وضعیت این معادن که پیت های عظیمی در حاشیه جنگل های بارانی آمازون می باشند و بیش از 7 درصد سنگ آهن جهان را تولید می کنند، نظاره می‌نمایند.

واله و مقامات محلی برای مبارزه با شیوع این بیماری مشارکت های فوق العاده ای را آغاز کرده اند. از روز شنبه واله و دفاتر شهرداری ها اعلام داشته اند که برنامه مشترکی برای تست 100 هزار نفر در Parauapebas را آغاز خواهند کرد که شاید بتوان این اقدام را گسترده ترین فرایند آزمایشات انجام شده توسط یک شرکت بزرگ معدنی خواند.

شهر Parauapebas با جمعیتی حدود 200 هزار نفر، در روز پنجشنبه 1900 مورد ابتلا به کروناویروس را ثبت کرد که بیش از 4 برابر نرخ میانگین در برزیل بوده و بالاترین میزان مبتلایان کشوری در خارج از آمریکا می‌باشد.

ده ها هزار معدنچی در اینجا از سوی دولت برای انجام کار موظف شده اند و لذا هر روز این معدنچیان می بایستی به سر کار خود بروند، حتی وقتی که ده ها میلیون برزیلی ماه‌هاست که با توجه به دستور قرنطینه، از حضور در اجتماع منع شده‌اند.

Fidelis اپراتور مربوطه گفت: بخش معدن به گسترش شیوع ویروس در منطقه کمک کرده است. واله به استناد محرمانه خواندن اطلاعات کارگری، از بحث در رابطه با موارد مطروحه توسط Fidelis و افشای تعداد موارد ابتلا به کرونا در معادن این شرکت خودداری کرد.

البته شرکت واله اعلام کرده است که اقدامات بسیاری برای کمک به آماده سازی منطقه برای مقابله با کرونا و محافظت از کارکنان، شامل آزمایش کارگران در ورودی معادن واقع در Para  از 27 آوریل انجام داده است.

دفتر شهرداری در بیانیه ای اعلام کرد که مقامات Parauapebas تشخیص داده اند که این شهر به دلیل جابجایی کارگران معدن و متخصصان به خارج از منطقه، خیلی سریع در معرض خطر قرار گرفته است. این دفتر اعلام کرد از جمله اقدامات انجام شده، تعطیلی فرودگاه محلی و تعلیق حرکت قطارهای مسافری متعلق به واله بوده است.

در حال حاضر بزرگترین معدنکار برزیل اظهار داشته ویروس کرونا تاثیری بر تولید آن در منطقه نداشته حتی پس از آنکه نیروی کار خود را به حداقل نیاز ممکن رسانده تا جریان تولید را به طور ایمن حفظ نماید.

با این حال دفتر شهرداری به رویترز گفته: همه تخت های بیمارستانی در Parauapebas اشغال شده و اکثر بیماران کرونایی جدید اکنون به خارج از این شهر منتقل می‌شوند.

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/3a533897092c3b3bdfe0eb3e757a8869.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی / بوق و کَرنا، سهم صنایع
cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family