• آخرین های مواداولیه
 • محبوبترین های مواداولیه


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: شرکت ریوتینتو، صاحب امتیاز عمده معادن سنگ آهن منطقه پیلباراست. تولید سنگ آهن این شرکت، طی فصل سوم امسال، نسبت به سال گذشته و 3 ماهه دوم، به ترتیب 2 و 6 درصد رشد داشت. عامل اصلی این افزایش تولید، پروژه‌های بهبود عملکرد ریلی در منطقه پیلبارا بود.

به گزارش اخبار فلزات، شرکت ریوتینتو، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سنگ آهن در جهان است. که صاحب امتیاز بیش از 80 درصد سنگ آهن استخراج شده از منطقه پیلبارا (Pilbara) است. گزارش پیش رو، میزان تولید و فروش سنگ آهن این شرکت را تا پایان 9 ماهه نخست امسال مرور می‌کند. برای بررسی بهتر، در نمودار 1، مقدار تولید سنگ آهن این شرکت در 9 ماهه نخست سال 2017 به تفکیک هر فصل آورده شده است.

                                             

همان‌طور که در نمودار دیده می‌شود، حجم تولید سنگ آهن این شرکت در فصل سوم امسال، نسبت به 3 ماهه دوم، 6 درصد رشد داشت. حجم تولید 3 ماهه سوم امسال نسبت به دوره مشابه با سال گذشته، با 2 درصد افزایش به 85 میلیون تن رسید. برای بررسی دقیق‌تر میزان و علت تغییرات حجم تولید این شرکت، باید بزرگترین ذخیره سنگ آهن آن، یعنی منطقه پیلبارا مورد بررسی قرار بگیرد.

منطقه پیلبارا که در ایالت استرالیای غربی قرار دارد، اغلب ذخایر سنگ آهن استرالیا را در خود جا داده است. این منطقه که حاوی معادن متعدد است، در 9 ماهه نخست امسال، تولیدی معادل 241.9 میلیون تن داشت که از این مقدار تولید، 82 درصد آن متعلق به شرکت ریوتینتو بوده است. مقدار تولید پیلبارا در 9 ماهه اول 2017، نسبت به دوره مشابه خود در سال گذشته، با یک درصد کاهش مواجه بود. علت این کاهش تولید، مشکلات ناشی از آب و هوا در نیمه نخست امسال، گزارش شده که باعث توقف و اختلال در کار استخراج از معدن‌های آن شده است. با این همه، حجم تولید 3 ماهه سوم که ریوتینتو سهم 69.7 میلیون تنی از آن داشت، نسبت به دوره مشابه سال گذشته ، 2 درصد و نسبت به فصل دوم سال 2017، حدود 6 درصد بهبود داشت. علت این افزایش تولید، به سرانجام رسیدن پروژه‌های بهبود بازدهی بود که در مناطق مختلفی از این منطقه معدنی اجرا شده‌اند.

حجم فروش این شرکت در 9 ماهه نخست امسال، از محل تولیدات معدنی منطقه پیلبارا، حدود 197.2 میلیون تن بود که نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته، تفاوت چندانی نداشت. تناژ فروش سنگ آهن شرکت ریوتینتو در فصل سوم امسال (که از منطقه پیلبارا استخراج شده بود)، با حدود 6 درصد رشد نسبت به بازه مشابه سال 2016 به حدود 60 میلیون تن رسید. علت رشد تولید این منطقه که در نهایت به افزایش حجم تولید 3 ماهه سوم سنگ آهن ریوتینتو انجامید، بهبود عملکرد و افزایش ظرفیت ریلی این منطقه عنوان شده است. گفتنی است که در همین بازه زمانی در سال 2016، فروش سنگ آهن منطقه پیلبارا به دلیل انجام تعمیرات بارگیری کشتی‌ها کاهش یافته بود.

چشم‌انداز شرکت ریوتینتو تا پایان سال 2017، این است که فروش سنگ آهن از منطقه پیلبارا با توجه به آب و هوای منطقه‌ای، تغییری نداشته باشد و حجم فروش سنگ آهن این شرکت در فصل آخر سال، به حدود 330 میلیون تن برسد.

گفت و گوها

 • عباس کلانتر، مدیرعامل گروه پاترون در گفت‌وگو با پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین:

  واحد تحقیق و توسعه، قلب تپنده تولید کشور

  اخبار فلزات: اهمیت و توجه به تکنولوژی و تولید محصولات خاص موجبات پیشرفت و توسعه کشور را فراهم خواهد کرد. این امر با داشتن تیمی مجرب با دانش فنی بالا امکان‌پذیر است؛ تحقق این مهم در گروه پاترون با وجود مدیریتی جوان و کارآمد امکان‌پذیر شد. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین گفت‌وگویی را با مدیرعامل این گروه انجام داده است. عباس کلانتر اعتقاد دارد که واحد تحقیق و توسعه، مهم‌ترین بخش هر واحد تولیدی بوده و سرمایه‌گذاری در این واحد، به‌منزله تضمین آینده موفق هر مجموعه‌ای خواهد بود. در ادامه متن کامل این‌ گفت‌وگو را مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در گفت‌وگو با فلزات آنلاین:

  بهره‌برداری از سه طرح بزرگ در منطقه ویژه خلیج فارس

  اخبار فلزات: حداث و راه‌اندازی طرح‌های بزرگ و حیاتی در کشور از اقداماتی به‌شمار می‌روند که نه تنها موجب پیشرفت و توسعه کشور، بلکه منجر به اشتغالزایی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی خواهند شد.
  ادامه مطلب...
 • ناصر تقی زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

  معدن، نجات‌بخش اقتصاد در شرایط تحریم اقتصادی

  اخبار فلزات: ایران با دارابودن ذخایر سنگ آهن که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان هنوز بخش عمده‌ای از آن‌ها اکتشاف نشده‌اند، پتانسیل‌های بسیاری برای توسعه در این حوزه دارد. به‌طوری که ایران با این پتانسیل‌ها می‌توانست یک شرکت بسیار بزرگ در حد شرکت‌های بین‌المللی در زمینه سنگ آهن داشته باشد. بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن در کشور، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر است که به‌صورت فعال در حال توسعه بوده و هر سال طرح‌های جدیدی را برای توسعه راه‌اندازی می‌کند. این شرکت علاوه بر طرح‌های توسعه معدنی در بخش مسئولیت‌های اجتماعی نیز فعال است و به احداث بیمارستان، فاضلاب شهر سیرجان و... نیز مبادرت ورزیده است. برای بررسی طرح‌های توسعه معدنی شرکت گل‌گهر، سایت خبری تحلیلی فلزات آنلاین با مدیرعامل این شرکت به گفت‌وگو نشسته است. ناصر تقی زاده با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم‌ها، تنها بخش معدن را راه نجات‌بخش اقتصاد کشور و جایگزین نفت دانست. وی همچنین گفت گل‌گهر قصد دارد زنجیره تولید خود را تا محصولات نهایی (ورق فولادی) گسترش دهد و طرح‌های بسیاری در زنجیره معدن و صنایع معدنی در دست اقدام دارد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران:

  هیجانات در بازار کالاها فروکش کرده است

  اخبار فلزات: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته در پی نوسانات نرخ ارز، مشکلاتی برای بخش‌های مختلف اقتصادی به‌وجود آمد که به‌طور طبیعی نرخ کالاها از جمله محصولات فلزی در بورس کالا نیز دستخوش تغییراتی شد، اما امروز نوسانات فروکش کرده و بازار به تعادل رسیده است.
  ادامه مطلب...
 • بهرام سلطانی، قائم مقام مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره آهن مجد:

  دولت نقش شرکت‌های بازرگانی را کمرنگ نداند

  حضور و وجود شرکت‌های با سابقه در حوزه فولاد، علی‌رغم حل مشکلات آن می‌تواند موجبات کمک به دولت در رفع نیازهای واقعی تولیدکنندگان و فعالان حوزه‌های مختلف صنعت کشور را نیز فراهم کند. متاسفانه اکثر شرکت‌های حاضر در عرصه‌های صنعتی کشور از عقبه و پشتوانه طولانی برخوردار نیستند؛ بنابراین بخشی از مشکلات موجود در کشور را می‌توان متاثر از این اتفاق دانست. شرکت آهن مجد با داشتن سابقه طولانی در زمینه حوزه فولاد کشور و حضور در بازار آهن، به تمامی نیازهای تولیدکنندگان آگاه است. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین، گفت‌وگویی را با قائم مقام مدیرعامل این شرکت انجام داده است. بهرام سلطانی اعتقاد دارد که دولت نباید نقش شرکت‌های بازرگانی در توسعه و پیشرفت کشور را نادیده بگیرد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a42c2b6a67769c6a56fc5e52739ff4b1.jpg
سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه
cache/resized/b9e6e8c9ce858665b24921431f10d9b5.jpg
چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a8ea33fcf711971aaface64ea6826573.jpg
چهلمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری،
cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family