• آخرین های مواداولیه
 • محبوبترین های مواداولیه


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: شرکت ریوتینتو، صاحب امتیاز عمده معادن سنگ آهن منطقه پیلباراست. تولید سنگ آهن این شرکت، طی فصل سوم امسال، نسبت به سال گذشته و 3 ماهه دوم، به ترتیب 2 و 6 درصد رشد داشت. عامل اصلی این افزایش تولید، پروژه‌های بهبود عملکرد ریلی در منطقه پیلبارا بود.

به گزارش اخبار فلزات، شرکت ریوتینتو، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سنگ آهن در جهان است. که صاحب امتیاز بیش از 80 درصد سنگ آهن استخراج شده از منطقه پیلبارا (Pilbara) است. گزارش پیش رو، میزان تولید و فروش سنگ آهن این شرکت را تا پایان 9 ماهه نخست امسال مرور می‌کند. برای بررسی بهتر، در نمودار 1، مقدار تولید سنگ آهن این شرکت در 9 ماهه نخست سال 2017 به تفکیک هر فصل آورده شده است.

                                             

همان‌طور که در نمودار دیده می‌شود، حجم تولید سنگ آهن این شرکت در فصل سوم امسال، نسبت به 3 ماهه دوم، 6 درصد رشد داشت. حجم تولید 3 ماهه سوم امسال نسبت به دوره مشابه با سال گذشته، با 2 درصد افزایش به 85 میلیون تن رسید. برای بررسی دقیق‌تر میزان و علت تغییرات حجم تولید این شرکت، باید بزرگترین ذخیره سنگ آهن آن، یعنی منطقه پیلبارا مورد بررسی قرار بگیرد.

منطقه پیلبارا که در ایالت استرالیای غربی قرار دارد، اغلب ذخایر سنگ آهن استرالیا را در خود جا داده است. این منطقه که حاوی معادن متعدد است، در 9 ماهه نخست امسال، تولیدی معادل 241.9 میلیون تن داشت که از این مقدار تولید، 82 درصد آن متعلق به شرکت ریوتینتو بوده است. مقدار تولید پیلبارا در 9 ماهه اول 2017، نسبت به دوره مشابه خود در سال گذشته، با یک درصد کاهش مواجه بود. علت این کاهش تولید، مشکلات ناشی از آب و هوا در نیمه نخست امسال، گزارش شده که باعث توقف و اختلال در کار استخراج از معدن‌های آن شده است. با این همه، حجم تولید 3 ماهه سوم که ریوتینتو سهم 69.7 میلیون تنی از آن داشت، نسبت به دوره مشابه سال گذشته ، 2 درصد و نسبت به فصل دوم سال 2017، حدود 6 درصد بهبود داشت. علت این افزایش تولید، به سرانجام رسیدن پروژه‌های بهبود بازدهی بود که در مناطق مختلفی از این منطقه معدنی اجرا شده‌اند.

حجم فروش این شرکت در 9 ماهه نخست امسال، از محل تولیدات معدنی منطقه پیلبارا، حدود 197.2 میلیون تن بود که نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته، تفاوت چندانی نداشت. تناژ فروش سنگ آهن شرکت ریوتینتو در فصل سوم امسال (که از منطقه پیلبارا استخراج شده بود)، با حدود 6 درصد رشد نسبت به بازه مشابه سال 2016 به حدود 60 میلیون تن رسید. علت رشد تولید این منطقه که در نهایت به افزایش حجم تولید 3 ماهه سوم سنگ آهن ریوتینتو انجامید، بهبود عملکرد و افزایش ظرفیت ریلی این منطقه عنوان شده است. گفتنی است که در همین بازه زمانی در سال 2016، فروش سنگ آهن منطقه پیلبارا به دلیل انجام تعمیرات بارگیری کشتی‌ها کاهش یافته بود.

چشم‌انداز شرکت ریوتینتو تا پایان سال 2017، این است که فروش سنگ آهن از منطقه پیلبارا با توجه به آب و هوای منطقه‌ای، تغییری نداشته باشد و حجم فروش سنگ آهن این شرکت در فصل آخر سال، به حدود 330 میلیون تن برسد.

گفت و گوها

 • محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران

  استارت‌آپ‌های معدنی، فصل جدیدی از تحول در معادن

  اخبار فلزات: محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران در گفت‌وگو با اخبار فلزات در خصوص ورود استارت‌آپ‌ها و نقش آن در حوزه معدن و صنایع معدنی گفت: کشور ما باید تجربیات جهانی در هر مسیری را برای خود استفاده کند. نگاه معدنکاران در کشور ما باید از سنتی به مدرن و نوآوری‌های جدید تغییر یابد و نگاه‌ها در تمامی مراحل معدنکاری و حتی در واگذاری‌ها نیز نوآورانه باشد.

  ادامه مطلب...
 • مهدی کرباسیان، رئیس هیات عامل ایمیدرو در گفت‌وگو با اخبار فلزات:

  نگاه دولت باید صادرات محور باشد

  اخبار فلزات: یکی از مهم‌ترین مباحث مطرح شده برای بهبود وضعیت کالاهای تولید داخل، صادرات محور بودن آن است. در این میان محصولات معدنی طیف بزرگی از صادرات کشور را دربر می‌گیرند که باید برای توسعه صادرات این محصولات از سوی مسئولان اقداماتی صورت گیرد. بر این اساس ماهنامه «اخبار فلزات» با رئیس هیات عامل ایمیدرو به گفت‌وگو نشسته است. مهدی کرباسیان اعتقاد دارد صادرات محور نبود کالاهای معدنی و عدم وجود حمایت‌های صادراتی از تولیدکنندگان دو مانع اصلی توسعه صادرات محسوب می‌شوند. وی همچنین می‌گوید دولت باید رویکرد خود را صادرات قرار دهد تا تولیدکنندگان کشور بتوانند با دیگر کشورها رقابت کنند. متن این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

  ادامه مطلب...
 • سازمان زمین‌شناسی به وظایف اصلی خود بازگردد

  اخبار فلزات: محمد رضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران در خصوص تغییرات در ریاست سازمان زمین‌شناسی ایران در گفت‌وگو با اخبار فلزات ضمن عرض تبریک به سرکار خانم راضیه لک به‌عنوان رئیس جدید این سازمان، گفت: در مسیر توسعه کشور، هر سازمانی باید در حوزه وظایف خود بر پایه استراتژی بخش عمل کند. هنگامی که استراتژی وجود داشته باشد، سلیقه حاکم نیست.

  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل هلدینگ میدکو در گفت‌وگو با «اخبار فلزات»

  جای بیمه سرمایه‌گذاری در ایران خالی است

  اخبار فلزات: بانک‌ها مهم‌ترین منابع تامین مالی در کشور ما به‌شمار می‌روند. اما طی سال‌های اخیر تامین مالی از بانک‌ها دشوار شده است و بسیاری از فعالان اقتصادی معتقدند که بانک‌ها رویکرد تجاری دارند و کمتر از بخش تولید حمایت می‌کنند. ماهنامه «اخبار فلزات» برای بررسی وضعیت تامین مالی از بانک با مدیرعامل شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) به گفت‌وگو نشسته است. علی اصغر پورمند اعتقاد دارد که بدون یک پشتیبان قوی و دارای اعتبار همانند بانک، تشکیل شرکت‌های بزرگ ممکن نیست. ضمن اینکه برای تشکیل شرکت‌های بزرگ باید به مقوله‌های اقتصادی بودن پروژه، تامین مالی از بازار پول و سرمایه و نیز بیمه سرمایه‌گذاری توجه کرد. وی همچنین می‌گوید به یک پروژه زمانی وام تعلق می‎گیرد که از نظر اقتصادی سودده و شرکت مورد نظر صلاحیت دریافت وام را داشته باشد. پورمند همچنین اظهار کرد مهم‌ترین تضمین سرمایه‌گذاری در یک پروژه سودده بودن است و البته در کنار آن باید فعالیت شرکت بیمه شود که بورس‌های بزرگ و بین‎المللی چنین وظیفه‎ای را برعهده دارند البته بیمه سرمایه‌گذاری در ایران وجود ندارد و لازم است به این مقوله نیز پرداخته شود. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن در گفت‌وگو با اخبار فلزات:

  صنعت بیمه در ایران متناسب با سایر کشورها توسعه پیدا نکرده است

  اخبار فلزات: سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف از حساسیت‌های ویژه‌ای برخوردار است و خطرات متعددی آن را تهدید می‌کند. بر همین اساس استفاده از ابزار مناسبی که بر مبنای آن بتوان، امنیت سرمایه را فراهم کرد، ضروری به‌نظر می‌رسد. در همین راستا، استفاده از بیمه به‌عنوان نماد تامین امنیت قطعاً کمک‌کننده خواهد بود و نقش مؤثری در توسعه ریسک‌پذیری بازی خواهد کرد. ماهنامه «اخبار فلزات» جهت بررسی جایگاه بیمه‌های سرمایه‌گذاری در حفظ این امنیت با مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن به گفت‌وگو نشسته است. امیر تقی‌خان‌تجریشی اعتقاد دارد ریسک‌های متعددی در مسیر سرمایه‌گذاری وجود دارد، اما این موارد لزوماً به معنی تهدید نیستند. ریسک، جزء جدایی‌ناپذیر سرمایه‌گذاری به‌شمار می‌رود و باید با مدیریت آن در راه توسعه و پیشرفت قدم برداشت. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/051517a92fa9069987b9e99e58c35653.jpg
یادداشت مهمان: عزیزالله عصاری، مدیرعامل شرکت
cache/resized/9b369ed53e1c293f37e10a8b4d734b49.jpg
جعفر سرقینیتفکیک همگام با توسعه نیست پس از 6 سال
cache/resized/16567cc9ed641fa1a926c80b3dcd664e.jpg
بنادر نیازمند و زمینه‌ساز توسعه مهدی کرباسیان؛
cache/resized/80442cd0d6a22f9f38cf5d92b90f208e.jpg
سید محمود نوابی، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و
cache/resized/20dad0ca3dcde75f8c4985cf133c076e.jpg
دولت، راهبر معادن و صنایع معدنی برای ایجاد اشتغال
cache/resized/8b3997a7bfaf098d94bf58cbbcb18186.jpg
میوه رونق  را می‌توان از نهال ثبات بازار چیدثبات
cache/resized/cad32d5671fc38b27d619711c892ca0d.jpg
منابع معدنی فراوانی از هفت فلز اساسی شامل فولاد،
cache/resized/1d2a5aed3665892df2c3eec86c8f9249.jpg
چرخ‌دنده‌های تو در توی صنعت با قیمت‌گذاری دستوری
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family