• آخرین های مواداولیه
 • محبوبترین های مواداولیه


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: شرکت ریوتینتو، صاحب امتیاز عمده معادن سنگ آهن منطقه پیلباراست. تولید سنگ آهن این شرکت، طی فصل سوم امسال، نسبت به سال گذشته و 3 ماهه دوم، به ترتیب 2 و 6 درصد رشد داشت. عامل اصلی این افزایش تولید، پروژه‌های بهبود عملکرد ریلی در منطقه پیلبارا بود.

به گزارش اخبار فلزات، شرکت ریوتینتو، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سنگ آهن در جهان است. که صاحب امتیاز بیش از 80 درصد سنگ آهن استخراج شده از منطقه پیلبارا (Pilbara) است. گزارش پیش رو، میزان تولید و فروش سنگ آهن این شرکت را تا پایان 9 ماهه نخست امسال مرور می‌کند. برای بررسی بهتر، در نمودار 1، مقدار تولید سنگ آهن این شرکت در 9 ماهه نخست سال 2017 به تفکیک هر فصل آورده شده است.

                                             

همان‌طور که در نمودار دیده می‌شود، حجم تولید سنگ آهن این شرکت در فصل سوم امسال، نسبت به 3 ماهه دوم، 6 درصد رشد داشت. حجم تولید 3 ماهه سوم امسال نسبت به دوره مشابه با سال گذشته، با 2 درصد افزایش به 85 میلیون تن رسید. برای بررسی دقیق‌تر میزان و علت تغییرات حجم تولید این شرکت، باید بزرگترین ذخیره سنگ آهن آن، یعنی منطقه پیلبارا مورد بررسی قرار بگیرد.

منطقه پیلبارا که در ایالت استرالیای غربی قرار دارد، اغلب ذخایر سنگ آهن استرالیا را در خود جا داده است. این منطقه که حاوی معادن متعدد است، در 9 ماهه نخست امسال، تولیدی معادل 241.9 میلیون تن داشت که از این مقدار تولید، 82 درصد آن متعلق به شرکت ریوتینتو بوده است. مقدار تولید پیلبارا در 9 ماهه اول 2017، نسبت به دوره مشابه خود در سال گذشته، با یک درصد کاهش مواجه بود. علت این کاهش تولید، مشکلات ناشی از آب و هوا در نیمه نخست امسال، گزارش شده که باعث توقف و اختلال در کار استخراج از معدن‌های آن شده است. با این همه، حجم تولید 3 ماهه سوم که ریوتینتو سهم 69.7 میلیون تنی از آن داشت، نسبت به دوره مشابه سال گذشته ، 2 درصد و نسبت به فصل دوم سال 2017، حدود 6 درصد بهبود داشت. علت این افزایش تولید، به سرانجام رسیدن پروژه‌های بهبود بازدهی بود که در مناطق مختلفی از این منطقه معدنی اجرا شده‌اند.

حجم فروش این شرکت در 9 ماهه نخست امسال، از محل تولیدات معدنی منطقه پیلبارا، حدود 197.2 میلیون تن بود که نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته، تفاوت چندانی نداشت. تناژ فروش سنگ آهن شرکت ریوتینتو در فصل سوم امسال (که از منطقه پیلبارا استخراج شده بود)، با حدود 6 درصد رشد نسبت به بازه مشابه سال 2016 به حدود 60 میلیون تن رسید. علت رشد تولید این منطقه که در نهایت به افزایش حجم تولید 3 ماهه سوم سنگ آهن ریوتینتو انجامید، بهبود عملکرد و افزایش ظرفیت ریلی این منطقه عنوان شده است. گفتنی است که در همین بازه زمانی در سال 2016، فروش سنگ آهن منطقه پیلبارا به دلیل انجام تعمیرات بارگیری کشتی‌ها کاهش یافته بود.

چشم‌انداز شرکت ریوتینتو تا پایان سال 2017، این است که فروش سنگ آهن از منطقه پیلبارا با توجه به آب و هوای منطقه‌ای، تغییری نداشته باشد و حجم فروش سنگ آهن این شرکت در فصل آخر سال، به حدود 330 میلیون تن برسد.

گفت و گوها

 • امیر تقی‌خان تجریشی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن

  الگوبرداری از بازار سرمایه بین‌المللی به روش‌های تامین مالی در کشور کمک می‌کند

  اخبار فلزات: تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این بنگاه‌ها برای پیشبرد اهداف و چشم‌اندازهای آن‌ها است. مشکلات اقتصادی کشور، بحران‌های سیاسی بین‌المللی و مشکلات اجتماعی منجر به بروز چالش‌های بسیاری برای تامین سرمایه و بازار مالی شرکت‌ها شده است. عدم وجود سیاست‌گذاری‌های مناسب برای کنترل حجم نقدینگی در کشور و مشکلات تامین مالی با استفاده از جذب سرمایه خارجی راه تامین مالی در ایران را بسیار دشوار می‌کند. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی «فلزات آنلاین» به گفت‌وگو با مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن نشسته است. امیر تقی خان تجریشی اعتقاد دارد که ارتباط با بازارهای سرمایه کشورهای پیشرفته و الگوبرداری از آن‌ها بدون تغییر اساسی در ساختار و با رعایت الزامات شریعت به توسعه بازار سرمایه کشور کمک قابل توجهی خواهد کرد. شرح کامل این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید.
  ادامه مطلب...
 • محمود نوریان، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

  چادرملو پیشرو در بازتولید پساب‌های شهری و صنعتی

  اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو شب گذشته در گفتگو با پایگاه خبری فلزات آنلاین در خصوص منابع تامین آب صنایع چادرملو در استان یزد گفت: موضوع کمبود آب و استفاده نامناسب از منابع موجود یکی از دغدغه‌های اصلی مردم و مسئولان و بخصوص فعالان صنعتی است. شرکت چادرملو نیز با درک این شرایط طی چند سال اخیر با اجرای طرح‌های زیر بنایی، گام‌های مثبتی در جهت تامین آب مورد نیاز صنایع خود در استان یزد برداشته است.
  ادامه مطلب...
 • حسن خلج طهرانی، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس

  توسعه زیرساخت، گامی اساسی برای جذب سرمایه‌گذار در منطقه ویژه خلیج فارس

  اخبار فلزات: منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس یکی از منحصر به فردترین مناطق ویژه کشور به ویژه برای صنایع معدنی، فلزی و پتروشیمی به‌شمار می‌رود. در این منطقه تلاش شده تا با تکمیل زیرساخت‌ها و اعمال مشوق‌های گوناگون زمینه جذب هرچه بیشتری سرمایه فراهم شود. تاجایی که این منطقه را می‌توان یکی از قطب‌های صنعتی کشور دانست. بر همین اساس پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین با هدف بررسی امکانات این منطقه برای صاحبان سرمایه با مدیرعامل آن به گفت‌وگو نشسته است. حسن خلج طهرانی از طرح‌های توسعه این منطقه و تلاش برای آماده شدن این منطقه در چشم‌انداز 1404 می‌گوید.
  ادامه مطلب...
 • محمدرضا مودودی، معاون سازمان توسعه تجارت

  جامعه نباید با قدرت‌های پنهانی اقتصادی در نوسان نرخ ارز همکاری کند

  اخبار فلزات: نوسان نرخ ارز در کشور ما باعث شده است که طی چند ماه اخیر نگرانی‌هایی برای تولیدکنندگان و واردکنندگان ایجاد شود و ممکن است این پرسش مطرح شود که سرنوشت قیمت دلار چه خواهد بود. در این راستا خبرنگار ماهنامه «اخبار فلزات» با معاون سازمان توسعه تجارت به گفت‌وگو نشسته است. محمدرضا مودودی اعتقاد دارد که عده‌ای در حال ماهی گرفتن از آب گل‌آلود از نوسان نرخ ارز هستند و جامعه نباید با آن‌ها همراهی کند. مودودی همچنین می‌گوید جای نگرانی برای تامین ارز در کشور ما وجود ندارد و با توجه به صادرات، ارز به میزان کافی در کشور موجود است. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • راضیه لک، رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی

  عدم شفافیت داده‌های اکتشافی، چالش سرمایه‌گذاری در معدن

  اخبار فلزات: طی سال‌های گذشته اکتشافات بخش معدن با کندی همراه شده بود این مسئله در درازمدت برای این بخش مناسب نیست. ضمن اینکه منابع مالی مناسب به سمت اکتشافات به‌خوبی هدایت نشدند. ماهنامه اخبار فلزات برای بررسی چالش‌های تامین مالی اکتشافات معدنی با رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی به گفت‌وگو نشسته است. راضیه لک اعتقاد دارد عدم تخصیص بودجه مناسب به اکتشافات معدنی و به‌ویژه سازمان زمین‌شناسی مانع از توسعه اکتشافات شده است و عملا سرمایه‌گذاران به این حوزه وارد نشده‌اند. و معتقد است وظیفه حاکمیت است که با تولید داده‌های اکتشافی پایه و مطمئن، سرمایه‌گذاران را به این حوزه جذب کند. متن این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
cache/resized/606d6207a06e88856f9c9a317101be0c.jpg
دیپلماسی اقتصادی، ضامن پایداری و توسعه صادرات
cache/resized/051517a92fa9069987b9e99e58c35653.jpg
یادداشت مهمان: عزیزالله عصاری، مدیرعامل شرکت
cache/resized/9b369ed53e1c293f37e10a8b4d734b49.jpg
جعفر سرقینیتفکیک همگام با توسعه نیست پس از 6 سال
cache/resized/16567cc9ed641fa1a926c80b3dcd664e.jpg
بنادر نیازمند و زمینه‌ساز توسعه مهدی کرباسیان؛
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family