• آخرین های مواداولیه
 • محبوبترین های مواداولیه


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: شرکت ریوتینتو، صاحب امتیاز عمده معادن سنگ آهن منطقه پیلباراست. تولید سنگ آهن این شرکت، طی فصل سوم امسال، نسبت به سال گذشته و 3 ماهه دوم، به ترتیب 2 و 6 درصد رشد داشت. عامل اصلی این افزایش تولید، پروژه‌های بهبود عملکرد ریلی در منطقه پیلبارا بود.

به گزارش اخبار فلزات، شرکت ریوتینتو، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سنگ آهن در جهان است. که صاحب امتیاز بیش از 80 درصد سنگ آهن استخراج شده از منطقه پیلبارا (Pilbara) است. گزارش پیش رو، میزان تولید و فروش سنگ آهن این شرکت را تا پایان 9 ماهه نخست امسال مرور می‌کند. برای بررسی بهتر، در نمودار 1، مقدار تولید سنگ آهن این شرکت در 9 ماهه نخست سال 2017 به تفکیک هر فصل آورده شده است.

                                             

همان‌طور که در نمودار دیده می‌شود، حجم تولید سنگ آهن این شرکت در فصل سوم امسال، نسبت به 3 ماهه دوم، 6 درصد رشد داشت. حجم تولید 3 ماهه سوم امسال نسبت به دوره مشابه با سال گذشته، با 2 درصد افزایش به 85 میلیون تن رسید. برای بررسی دقیق‌تر میزان و علت تغییرات حجم تولید این شرکت، باید بزرگترین ذخیره سنگ آهن آن، یعنی منطقه پیلبارا مورد بررسی قرار بگیرد.

منطقه پیلبارا که در ایالت استرالیای غربی قرار دارد، اغلب ذخایر سنگ آهن استرالیا را در خود جا داده است. این منطقه که حاوی معادن متعدد است، در 9 ماهه نخست امسال، تولیدی معادل 241.9 میلیون تن داشت که از این مقدار تولید، 82 درصد آن متعلق به شرکت ریوتینتو بوده است. مقدار تولید پیلبارا در 9 ماهه اول 2017، نسبت به دوره مشابه خود در سال گذشته، با یک درصد کاهش مواجه بود. علت این کاهش تولید، مشکلات ناشی از آب و هوا در نیمه نخست امسال، گزارش شده که باعث توقف و اختلال در کار استخراج از معدن‌های آن شده است. با این همه، حجم تولید 3 ماهه سوم که ریوتینتو سهم 69.7 میلیون تنی از آن داشت، نسبت به دوره مشابه سال گذشته ، 2 درصد و نسبت به فصل دوم سال 2017، حدود 6 درصد بهبود داشت. علت این افزایش تولید، به سرانجام رسیدن پروژه‌های بهبود بازدهی بود که در مناطق مختلفی از این منطقه معدنی اجرا شده‌اند.

حجم فروش این شرکت در 9 ماهه نخست امسال، از محل تولیدات معدنی منطقه پیلبارا، حدود 197.2 میلیون تن بود که نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته، تفاوت چندانی نداشت. تناژ فروش سنگ آهن شرکت ریوتینتو در فصل سوم امسال (که از منطقه پیلبارا استخراج شده بود)، با حدود 6 درصد رشد نسبت به بازه مشابه سال 2016 به حدود 60 میلیون تن رسید. علت رشد تولید این منطقه که در نهایت به افزایش حجم تولید 3 ماهه سوم سنگ آهن ریوتینتو انجامید، بهبود عملکرد و افزایش ظرفیت ریلی این منطقه عنوان شده است. گفتنی است که در همین بازه زمانی در سال 2016، فروش سنگ آهن منطقه پیلبارا به دلیل انجام تعمیرات بارگیری کشتی‌ها کاهش یافته بود.

چشم‌انداز شرکت ریوتینتو تا پایان سال 2017، این است که فروش سنگ آهن از منطقه پیلبارا با توجه به آب و هوای منطقه‌ای، تغییری نداشته باشد و حجم فروش سنگ آهن این شرکت در فصل آخر سال، به حدود 330 میلیون تن برسد.

گفت و گوها

 • معصومی، معاون مالی و اقتصادی شرکت فولاد هرمزگان:

  فولاد هرمزگان در 9 ماه نخست سال جاری، 196 میلیارد تومان سود کسب کرد

  اخبار فلزات: معاون مالی و اقتصادی شرکت فولاد هرمزگان از تحقق سود 196 میلیارد تومانی در 9 ماه ابتدایی سال خبر داد و افزود: احتمال می‌رود تا پایان سال جاری، سود 200 ریالی برای هر سهم این شرکت محقق شود.
  ادامه مطلب...
 • بهرام سبحانی، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه

  افتخار فولاد مبارکه در کسب جایزه MAKE

  اخبار فلزات: بهرام سبحانی، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در خصوص لزوم دانش‌محور شدن سازمان‌ها در کشور و ایجاد یک استراتژی دانشی در شرکت‌ها در گفت‌وگو با اخبار فلزات گفت: در شرکت فولاد مبارکه تبعیت از استراتژی سازمان تبدیل به یک فرهنگ شده است و این موضوع با تغییر مدیران و حتی با روی کار آوردن مدیر از بیرون سازمان تغییر نمی‌کند. در این شرکت چارچوب برای هر مدیر مشخص است و هنر آن مدیر است که چه میزان در پیشبرد اهداف تسریع بخشد.
  ادامه مطلب...
 • عرضه قطره چکانی مس توسط شرکت ملی مس، صحت ندارد

  بخش خصوصی صنعت مس کشور، نیازمند شفافیت بیشتری از عملکرد خود است

  اخبار فلزات: شهرام سعید مدیر فروش و بازاریابی شرکت ملی صنایع مس ایران در گفت‌وگو با فلزات آنلاین تاکید کرد: مطالب مطرح شده درخصوص عرضه قطره‌چکانی و محدود مس در بورس کالا از سوی شرکت ملی صنایع مس ایران، صحت ندارد.
  ادامه مطلب...
 • محمد کشانی،مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان

  تزریق غیرهدفمند نقدینگی عامل افزایش رکود در سال آتی خواهد شد

  اخبار فلزات: با سوار شدن به هواپیما، سفر من به استان خوزستان آغاز شد. سفری به مقصد شهر اهواز و کارخانه فولاد خوزستان. در ابتدای ورود اهواز، هوا کاملا صاف بود و خبری از گردوغبارهایی که هر روز در اخبار از آن می‌شنیدم نبود و امیدوار شدم یک روز پاکیزه را در اهواز ببینم. از ابتدای ورود به شرکت فولاد خوزستان، خون‌گرمی مردمان خوزستان از درب نگهبانی تا تمامی کارمندان روابط عمومی مشهود بود. با گذشت اندک زمانی از ورودم به فولاد خوزستان طوفان گردوغبار آغاز شد، اما من در میان کارکنانی بودم که باوجود آلودگی و اعلام تعطیلی همچنان مشغول فعالیت بودند. با همانگی روابط عمومی فولاد خوزستان، مقدمات گفتگو با محمد کشانی مدیرعامل شرکت فراهم شد. از همان ابتدا متوجه صراحت و شفاف بودن محمد کشانی شدم، از وی درباره تاثیر بودجه درنظر گرفته شده برای سال آتی برای صنایع کشور پرسیدم و وی، به مشکلات ناشی از کاهش بودجه عمرانی، افزایش بی‌برنامه نقدینگی در کشور و از مشکلات پیش‌روی صنعت فولاد در آینده می گوید. از مزیت‌های اقتصادی و از اینکه چگونه فرصت‌های طلایی را باید درک کرد و بهره برداری نمود و صادرات را یک برگ برنده برای حیات اقتصادی می‌پندارد و از نداستن قدر بازارهای کشورهای همسایه غبطه می‌خورد، اما آینده فولادخوزستان را امیدوارکننده می خواند، متن کامل این گفت‌وگو جالب و خواندنی است.
  ادامه مطلب...
 • مهدی کرباسیان، رئیس هیات عامل ایمیدرو

  بودجه سازمان‌های توسعه‌ای پاسخگوی نیاز کشور نیست

  اخبار فلزات: به عقیده بسیاری از فعالان بخش معدن، بودجه مد نظر دولت برای سازمان‌های توسعه‌ای معادن کافی به‌نظر نمی‌رسد؛ چرا که طرح‌های نیمه‌تمام فراوانی در بخش معادن و صنایع معدنی و به‌ویژه فولاد و آلومینیوم وجود دارد که سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدن ایران (ایمیدرو) موظف است این طرح‌ها را تکمیل کند. برای بررسی بودجه سازمان ایمیدرو، ماهنامه اخبار فلزات با ریاست هیات عامل این سازمان به گفت‌وگو نشسته است. مهدی کرباسیان اعتقاد دارد بودجه‌های اختصاص یافته به این سازمان طی سال‌های گذشته کفاف اجرای طرح‌های توسعه‌ای در کشور را نداده است و حتی با وجود واگذاری شرکت‌های تحت پوشش ایمیدرو به بخش خصوصی، کمتر از یک درصد آن به ایمیدرو بازگشته است و عملا دست این سازمان برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در بخش معدن و صنایع معدنی بسته ماند. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
cache/resized/606d6207a06e88856f9c9a317101be0c.jpg
دیپلماسی اقتصادی، ضامن پایداری و توسعه صادرات
cache/resized/051517a92fa9069987b9e99e58c35653.jpg
یادداشت مهمان: عزیزالله عصاری، مدیرعامل شرکت
cache/resized/9b369ed53e1c293f37e10a8b4d734b49.jpg
جعفر سرقینیتفکیک همگام با توسعه نیست پس از 6 سال
cache/resized/16567cc9ed641fa1a926c80b3dcd664e.jpg
بنادر نیازمند و زمینه‌ساز توسعه مهدی کرباسیان؛
cache/resized/80442cd0d6a22f9f38cf5d92b90f208e.jpg
سید محمود نوابی، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family