• آخرین های مواداولیه
 • محبوبترین های مواداولیه


 

ویژه ها

مدیر بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: اکنون بازار حوزه جنوب شرق آسیا و آ.سه.آن به صورت انحصاری در اختیار شمش فولادی تولیدی چادرملو قرار گرفته است.

به گزارش اخبارفلزات به نقل از معدن 24، دکتر «حسین اطمینان» افزود: استراتژی و اولویت شرکت چادرملو در دوره مدیریت پیشین و فعلی، همواره بر تامین نیازهای داخلی بوده است تا بر مبنای برنامه ریزی انجام شده و سهمیه در نظر گرفته شده، پاسخگوی شرکت های داخلی باشند.
به گفته وی، در زمینه صادرات نیز این شرکت سراغ محصول نهایی خود یعنی شمش فولادی رفته و به هیچ عنوان، سایر محصولات زنجیره میانی فولاد و خام فروشی را در دستور کار ندارد.
مدیر بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو خاطرنشان کرد:‌ این شرکت، برای فروش شمش تولید خود در بازار داخلی، از طریق بورس کالا اقدام می کند و هیچ مکانیسم و متد دیگری خارج از بورس کالا برای مدیران شرکت پذیرفته شده نیست.
وی تاکید کرد:‌ نگاهی به آمارها نیز حاکی است همه فروش های داخلی شرکت بر پایه بورس کالا بوده است، همچنین چادرملو از معدود شرکت هایی است که تاکنون بیش از 90 درصد تعهد بازگشت ارز حاصل از صادرات خود را اجرایی کرده است.

ثبت برند چادرملو در شمش فولادی
اطمینان ادامه داد:‌ پس از تولید موفقیت آمیز و با کیفیت شمش فولادی در چادرملو، در سه ماهه نخست امسال واحد مهندسی فروش و بازرگانی این شرکت موفق شد تا محصول یاد شده را به عنوان یک برند به ثبت برساند.
وی بدون ذکر ارقام صادرات این محصول به دلیل تحریم ها، تصریح کرد:‌ اکنون بازار حوزه جنوب شرق آسیا و آ.سه.آن به صورت انحصاری در اختیار شمش فولادی چادرملو قرار گرفته است.
مدیر بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو خاطرنشان کرد:‌ همچنین تاکنون 100 درصد برنامه ها و پیش بینی صادراتی شرکت اجرایی شده و شرکت متعهد است همه تعهدات ارز حاصل از صادرات خود را به انجام برساند.
وی یادآور شد: چادرملو تنها شرکت داخلی است که همه بخش های مختلف زنجیره فولاد از معدن تا محصول نهایی را در اختیار دارد و به همین دلیل عمده کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی تولیدی آن در امتداد زنجیره در داخل شرکت مصرف می شود.
اطمینان اضافه کرد: ‌اکنون 100 درصد مازاد کنسانتره تولیدی چادرملو به شرکت های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و فولاد خراسان تحویل می شود، بیش از 90 درصد گندله تولیدی در داخل شرکت مصرف و 10 درصد باقی مانده به فولاد غدیر ایرانیان و فولاد ارفع فروخته و همچنین اندک آهن اسفنجی باقی مانده در شرکت (پس از مصرف داخلی)‌ به شرکت های فولاد آلیاژی و فولاد ارفع فروخته می شود.

تحقق کامل برنامه های تولید در نیمه نخست سال
وی با اشاره به اینکه 100 درصد برنامه های تولید این شرکت در نیمه نخست سال 99 محقق شده، بیان داشت: با توجه به اینکه زنجیره معادن چادرملو رو به اتمام است، امید می رود سیاست های وزارت صمت به گونه ای باشد که پهنه های جدید به منظور اکتشاف و بهره برداری از معادن در اختیار این شرکت قرار داده شود.

صرفه جویی ارزی 44 میلیون یورویی
مدیر بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، چشم انداز این شرکت در بخش بازرگانی را تداوم بومی سازی و ساخت داخل تجهیزات مورد نیاز عنوان کرد و گفت: ‌پارسال در مجموع از این طریق 44 میلیون یورو صرفه جویی ارزی در شرکت انجام شد.
وی افزود: ‌امسال و با برنامه ریزی انجام شده، افزایش 10 تا 15 درصد «کاهش ارزبری» را در دستور کار داریم.
اطمینان خاطرنشان کرد: انجام اکتشاف در پهنه های جدید، جهش صادراتی محصولات جدید، انجام برنامه های توسعه ای جدید در بخش فولاد و تعمیق بومی سازی و ساخت داخل قطعات و تجهیزات مورد نیاز، از جمله برنامه های چادرملو در افق چشم انداز 1400 است.

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
cache/resized/5cd178fc5cb9d30bb4b06084fbd0c0d1.jpg
سرمقاله/علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ بّوَد کز طرفی،
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family