• آخرین های مواداولیه
 • محبوبترین های مواداولیه


 

ویژه ها

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فلزات آنلاین حدود 70 میلیون تن از ذخایر معدنی چادرملو باقی‌مانده است؛ به گفته  مدیر مجتمع معدنی چادرملو این شرکت برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدتی را در راستای تامین سنگ آهن موردنیاز واحدهای فرآوری خود برای سال‌های آتی دنبال می‌کند.

خبرنگار پایگاه خبری-تحلیلی فلزات آنلاین به سراغ سید محمد ابریشمی، مدیر مجتمع معدنی چادرملو رفت و عمر باقی مانده از معدن چادرملو را از وی جویا شد. مدیر مجتمع معدنی چادرملو می‌گوید: حدود 70 میلیون تن ماده معدنی از ذخایر چادرملو باقی مانده است که این میزان کفاف 4 سال فعالیت واحدهای فرآوری این شرکت با ظرفیت فعلی را می‌دهد و برای بعد از این زمان، سنگ آهن موردنیاز واحدهای فرآوری این شرکت بایستی به طرق دیگر تامین شود.

محمد ابریشمی در ادامه عنوان کرد: این شرکت برای تامین سنگ آهن مورد نیاز واحدهای فرآوری خود برنامه‌های بلندمدت و کوتاه مدتی را دنبال می‌کند. ازجمله برنامه‌های کوتاه مدت این شرکت خرید سنگ آهن از معادن کوچک منطقه است و برای سال جاری خرید 2 تا 3 میلیون تن سنگ آهن از این معادن در برنامه قرار دارد و درحال انجام است. وی افزود: نحوه خرید از معادن کوچک بدین نحو است که معادن مختلف پیشنهادات خود را به شرکت ارائه می‌دهند و سنگ آهن این معادن به لحاظ ویژگی مورد بررسی قرار می‌گیرد و درصورتی که با تجهیزات شرکت مطابقت داشته باشد قرارداد خرید منعقد می‌شود. این برنامه برای سال‌های بعد نیز می‌تواند ادامه داشته باشد. 

مدیر مجتمع معدنی چادرملو از جمله برنامه‌های بلندمدت این شرکت برای تامین سنگ آهن را  اکتشاف از آنومالی D19 بیان کرد و افزود: مجوز مطالعات اکتشافی بر روی این آنومالی برای شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و شرکت سنگ آهن مرکزی صادر شده است و طی دو ماه آتی با صدور مجوز از سازمان انرژی اتمی، انجام ژئوفیزیک هوایی و فعالیت‌های اکتشافی در این منطقه آغاز خواهد شد و پس از تعیین محدوده موردنظر پیگیری‌های لازم برای صدور مجوز مراحل بعدی آغاز خواهد شد.  

ابریشمی در ادامه به پروسه اکتشاف اشاره کرد و گفت: برای انجام اکتشاف در یک منطقه ابتدا بایستی نقشه توپوگرافی از منطقه تهیه شود و در ادامه مطالعات ژئوفیزیکی صورت گیرد تا محدوده معدنی مشخص شود، خروجی این اطلاعات سبب ایجاد شبکه اکتشافی جهت حفاری و مغزه‌گیری می‌شود. وی افزود: براساس اطلاعات تکمیلی حاصل شده از عملیات حفاری توده معدنی شناسایی می‌شود و براساس اطلاعات کسب شده مطالعات طراحی معدن و مطالعات فنی و اقتصادی صورت خواهد گرفت و براساس اطلاعات فنی و اقتصادی نحوه استخراج نهایی و محل پرعیارسازی سنگ آهن مشخص خواهد شد.

 محمد ابریشمی برنامه بلند مدت دیگر این شرکت برای تامین سنگ آهن موردنیاز خود را شرکت در مزایده واگذاری معادن اعلام کرد و گفت: سازمان ایمیدرو بنا دارد تعدادی ذخیره معدنی سنگ آهن را از طریق مزایده واگذار کند، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو نیز کیفیت سنگ آهن این معادن را بررسی می‌کند و درصورت تطبیق با کیفیت موردنظر برای حضور در مناقصه اقدام خواهد کرد.  

گفت و گوها

 • عباس کلانتر، مدیرعامل گروه پاترون در گفت‌وگو با پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین:

  واحد تحقیق و توسعه، قلب تپنده تولید کشور

  اخبار فلزات: اهمیت و توجه به تکنولوژی و تولید محصولات خاص موجبات پیشرفت و توسعه کشور را فراهم خواهد کرد. این امر با داشتن تیمی مجرب با دانش فنی بالا امکان‌پذیر است؛ تحقق این مهم در گروه پاترون با وجود مدیریتی جوان و کارآمد امکان‌پذیر شد. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین گفت‌وگویی را با مدیرعامل این گروه انجام داده است. عباس کلانتر اعتقاد دارد که واحد تحقیق و توسعه، مهم‌ترین بخش هر واحد تولیدی بوده و سرمایه‌گذاری در این واحد، به‌منزله تضمین آینده موفق هر مجموعه‌ای خواهد بود. در ادامه متن کامل این‌ گفت‌وگو را مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در گفت‌وگو با فلزات آنلاین:

  بهره‌برداری از سه طرح بزرگ در منطقه ویژه خلیج فارس

  اخبار فلزات: حداث و راه‌اندازی طرح‌های بزرگ و حیاتی در کشور از اقداماتی به‌شمار می‌روند که نه تنها موجب پیشرفت و توسعه کشور، بلکه منجر به اشتغالزایی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی خواهند شد.
  ادامه مطلب...
 • ناصر تقی زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

  معدن، نجات‌بخش اقتصاد در شرایط تحریم اقتصادی

  اخبار فلزات: ایران با دارابودن ذخایر سنگ آهن که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان هنوز بخش عمده‌ای از آن‌ها اکتشاف نشده‌اند، پتانسیل‌های بسیاری برای توسعه در این حوزه دارد. به‌طوری که ایران با این پتانسیل‌ها می‌توانست یک شرکت بسیار بزرگ در حد شرکت‌های بین‌المللی در زمینه سنگ آهن داشته باشد. بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن در کشور، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر است که به‌صورت فعال در حال توسعه بوده و هر سال طرح‌های جدیدی را برای توسعه راه‌اندازی می‌کند. این شرکت علاوه بر طرح‌های توسعه معدنی در بخش مسئولیت‌های اجتماعی نیز فعال است و به احداث بیمارستان، فاضلاب شهر سیرجان و... نیز مبادرت ورزیده است. برای بررسی طرح‌های توسعه معدنی شرکت گل‌گهر، سایت خبری تحلیلی فلزات آنلاین با مدیرعامل این شرکت به گفت‌وگو نشسته است. ناصر تقی زاده با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم‌ها، تنها بخش معدن را راه نجات‌بخش اقتصاد کشور و جایگزین نفت دانست. وی همچنین گفت گل‌گهر قصد دارد زنجیره تولید خود را تا محصولات نهایی (ورق فولادی) گسترش دهد و طرح‌های بسیاری در زنجیره معدن و صنایع معدنی در دست اقدام دارد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران:

  هیجانات در بازار کالاها فروکش کرده است

  اخبار فلزات: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته در پی نوسانات نرخ ارز، مشکلاتی برای بخش‌های مختلف اقتصادی به‌وجود آمد که به‌طور طبیعی نرخ کالاها از جمله محصولات فلزی در بورس کالا نیز دستخوش تغییراتی شد، اما امروز نوسانات فروکش کرده و بازار به تعادل رسیده است.
  ادامه مطلب...
 • بهرام سلطانی، قائم مقام مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره آهن مجد:

  دولت نقش شرکت‌های بازرگانی را کمرنگ نداند

  حضور و وجود شرکت‌های با سابقه در حوزه فولاد، علی‌رغم حل مشکلات آن می‌تواند موجبات کمک به دولت در رفع نیازهای واقعی تولیدکنندگان و فعالان حوزه‌های مختلف صنعت کشور را نیز فراهم کند. متاسفانه اکثر شرکت‌های حاضر در عرصه‌های صنعتی کشور از عقبه و پشتوانه طولانی برخوردار نیستند؛ بنابراین بخشی از مشکلات موجود در کشور را می‌توان متاثر از این اتفاق دانست. شرکت آهن مجد با داشتن سابقه طولانی در زمینه حوزه فولاد کشور و حضور در بازار آهن، به تمامی نیازهای تولیدکنندگان آگاه است. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین، گفت‌وگویی را با قائم مقام مدیرعامل این شرکت انجام داده است. بهرام سلطانی اعتقاد دارد که دولت نباید نقش شرکت‌های بازرگانی در توسعه و پیشرفت کشور را نادیده بگیرد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a42c2b6a67769c6a56fc5e52739ff4b1.jpg
سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه
cache/resized/b9e6e8c9ce858665b24921431f10d9b5.jpg
چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a8ea33fcf711971aaface64ea6826573.jpg
چهلمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری،
cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family