• آخرین های تکنولوژی
 • محبوبترین های تكنولوژی


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: به دلیل توقف‌های تولید از پیش تعیین شده در معادن بزرگ این شرکت، یعنی آزول و اوروکوم، تولید منگنز شرکت واله در 3 ماهه سوم امسال، به 1.6 میلیون تن کاهش یافت. این افت 10 درصدی تولید، به حدی بود که حتی افزایش تولید 58 درصدی معدن مورو دا مینا، نتوانست مانع آن شود.

به گزارش اخبار فلزات، شرکت واله، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد معدنی دنیاست. معادن سنگ منگنز این شرکت، همگی در کشور برزیل واقع هستند. کشور برزیل، حدود 10 درصد از کل ذخایر منگنز جهان را در اختیار دارد و از این بابت، در رتبه چهارم قرار می‌گیرد. شرکت واله، استخراج 70 درصد از منگنز برزیل را به عهده دارد. معادن این شرکت به ترتیب بزرگی حجم تولید سالانه، آزول (Azul)، اوروکوم (Urucum) و مورو دا مینا (Morro da Mina) هستند که در ایالت‌های پارا (Pará) و مت گروسو دو سول (Mat Grosso do Sul) قرار دارند. معدن آزول، به تنهایی، 80 درصد از تولید کل شرکت واله را به خود اختصاص داده است. این معادن، همگی از نوع پرعیار بوده و سنگ معدنی استحصال شده از آن‌ها، حاوی حداقل 40 درصد عنصر منگنز است. نمودار 1، مقایسه تولید منگنز در سال 2017 و 2016 را در 3 ماهه‌های مختلف سال نشان می‌دهد.

                                             

همانطور که در نمودار بالا دیده می‌شود، حجم تولید منگنز در 9 ماهه سال 2017 نسبت به سال گذشته، حدود 10 درصد کاهش داشت. حجم تولید منگنز در 3 ماهه سوم امسال، با اینکه از 3 ماهه دوم و 3 ماهه اول سال، به ترتیب 12 و 4 درصد رشد داشت، اما باز هم نتوانست به حجم تولید سال گذشته دست یابد و به 568 هزار تن قناعت کرد.

تولید معدن آزول، در 3 ماهه سوم 2017 معادل 382 هزار تن گزارش شد که نسبت به 3 ماهه دوم، رشد 12 درصدی داشت. علت کاهش شدید تولید در 3 ماهه دوم امسال، توقف‌هایی بود که در ماه ژوئن برای انجام تعمیرات در معدن آزول صورت گرفت. این توقف‌ها همگی از پیش برنامه‌ریزی شده بودند. علت افت حجم تولید 3 ماهه سوم 2017، نسبت به دوره مشابه خود در سال گذشته، این بود که دسترسی به سنگ‌های معدنی پرعیار معدن، مشکل‌تر شده بود. همین معضل، باعث افت 20 درصدی تولید منگنز نسبت به سال گذشته شد.

معدن اوروکوم، در 3 ماهه سوم امسال، حدود 160 هزار تن سنگ منگنز تولید کرد. حجم تولید این معدن نسبت به 3 ماهه دوم امسال، 6.8 درصد کمتر شد. علت این کاهش تولید، توقف 10 روزه‌ای بود که برای تعمیرات از پیش تعیین شده برای کارخانه تغلیظ این معدن انجام شد.

درباره معدن مورو دا مینا باید گفت که این معدن کوچک با تأمین 5 درصد از کل حجم تولید شرکت واله در 3 ماهه سوم امسال، تولیدی معادل 27 هزار تن داشت. تولید این معدن، برخلاف سایر معادن این شرکت، نسبت به 3 ماهه دوم 2017، رشد زیادی داشت. این افزایش 58 درصدی در تولید، مدیون افزایش تقاضای کارخانه فروآلیاژ بارباسینا (Barbacena) بود.

گفت و گوها

 • امیر تقی‌خان تجریشی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن

  الگوبرداری از بازار سرمایه بین‌المللی به روش‌های تامین مالی در کشور کمک می‌کند

  اخبار فلزات: تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این بنگاه‌ها برای پیشبرد اهداف و چشم‌اندازهای آن‌ها است. مشکلات اقتصادی کشور، بحران‌های سیاسی بین‌المللی و مشکلات اجتماعی منجر به بروز چالش‌های بسیاری برای تامین سرمایه و بازار مالی شرکت‌ها شده است. عدم وجود سیاست‌گذاری‌های مناسب برای کنترل حجم نقدینگی در کشور و مشکلات تامین مالی با استفاده از جذب سرمایه خارجی راه تامین مالی در ایران را بسیار دشوار می‌کند. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی «فلزات آنلاین» به گفت‌وگو با مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن نشسته است. امیر تقی خان تجریشی اعتقاد دارد که ارتباط با بازارهای سرمایه کشورهای پیشرفته و الگوبرداری از آن‌ها بدون تغییر اساسی در ساختار و با رعایت الزامات شریعت به توسعه بازار سرمایه کشور کمک قابل توجهی خواهد کرد. شرح کامل این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید.
  ادامه مطلب...
 • محمود نوریان، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

  چادرملو پیشرو در بازتولید پساب‌های شهری و صنعتی

  اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو شب گذشته در گفتگو با پایگاه خبری فلزات آنلاین در خصوص منابع تامین آب صنایع چادرملو در استان یزد گفت: موضوع کمبود آب و استفاده نامناسب از منابع موجود یکی از دغدغه‌های اصلی مردم و مسئولان و بخصوص فعالان صنعتی است. شرکت چادرملو نیز با درک این شرایط طی چند سال اخیر با اجرای طرح‌های زیر بنایی، گام‌های مثبتی در جهت تامین آب مورد نیاز صنایع خود در استان یزد برداشته است.
  ادامه مطلب...
 • حسن خلج طهرانی، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس

  توسعه زیرساخت، گامی اساسی برای جذب سرمایه‌گذار در منطقه ویژه خلیج فارس

  اخبار فلزات: منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس یکی از منحصر به فردترین مناطق ویژه کشور به ویژه برای صنایع معدنی، فلزی و پتروشیمی به‌شمار می‌رود. در این منطقه تلاش شده تا با تکمیل زیرساخت‌ها و اعمال مشوق‌های گوناگون زمینه جذب هرچه بیشتری سرمایه فراهم شود. تاجایی که این منطقه را می‌توان یکی از قطب‌های صنعتی کشور دانست. بر همین اساس پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین با هدف بررسی امکانات این منطقه برای صاحبان سرمایه با مدیرعامل آن به گفت‌وگو نشسته است. حسن خلج طهرانی از طرح‌های توسعه این منطقه و تلاش برای آماده شدن این منطقه در چشم‌انداز 1404 می‌گوید.
  ادامه مطلب...
 • محمدرضا مودودی، معاون سازمان توسعه تجارت

  جامعه نباید با قدرت‌های پنهانی اقتصادی در نوسان نرخ ارز همکاری کند

  اخبار فلزات: نوسان نرخ ارز در کشور ما باعث شده است که طی چند ماه اخیر نگرانی‌هایی برای تولیدکنندگان و واردکنندگان ایجاد شود و ممکن است این پرسش مطرح شود که سرنوشت قیمت دلار چه خواهد بود. در این راستا خبرنگار ماهنامه «اخبار فلزات» با معاون سازمان توسعه تجارت به گفت‌وگو نشسته است. محمدرضا مودودی اعتقاد دارد که عده‌ای در حال ماهی گرفتن از آب گل‌آلود از نوسان نرخ ارز هستند و جامعه نباید با آن‌ها همراهی کند. مودودی همچنین می‌گوید جای نگرانی برای تامین ارز در کشور ما وجود ندارد و با توجه به صادرات، ارز به میزان کافی در کشور موجود است. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • راضیه لک، رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی

  عدم شفافیت داده‌های اکتشافی، چالش سرمایه‌گذاری در معدن

  اخبار فلزات: طی سال‌های گذشته اکتشافات بخش معدن با کندی همراه شده بود این مسئله در درازمدت برای این بخش مناسب نیست. ضمن اینکه منابع مالی مناسب به سمت اکتشافات به‌خوبی هدایت نشدند. ماهنامه اخبار فلزات برای بررسی چالش‌های تامین مالی اکتشافات معدنی با رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی به گفت‌وگو نشسته است. راضیه لک اعتقاد دارد عدم تخصیص بودجه مناسب به اکتشافات معدنی و به‌ویژه سازمان زمین‌شناسی مانع از توسعه اکتشافات شده است و عملا سرمایه‌گذاران به این حوزه وارد نشده‌اند. و معتقد است وظیفه حاکمیت است که با تولید داده‌های اکتشافی پایه و مطمئن، سرمایه‌گذاران را به این حوزه جذب کند. متن این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
cache/resized/606d6207a06e88856f9c9a317101be0c.jpg
دیپلماسی اقتصادی، ضامن پایداری و توسعه صادرات
cache/resized/051517a92fa9069987b9e99e58c35653.jpg
یادداشت مهمان: عزیزالله عصاری، مدیرعامل شرکت
cache/resized/9b369ed53e1c293f37e10a8b4d734b49.jpg
جعفر سرقینیتفکیک همگام با توسعه نیست پس از 6 سال
cache/resized/16567cc9ed641fa1a926c80b3dcd664e.jpg
بنادر نیازمند و زمینه‌ساز توسعه مهدی کرباسیان؛
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family