• آخرین های تکنولوژی
 • محبوبترین های تكنولوژی


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: به دلیل توقف‌های تولید از پیش تعیین شده در معادن بزرگ این شرکت، یعنی آزول و اوروکوم، تولید منگنز شرکت واله در 3 ماهه سوم امسال، به 1.6 میلیون تن کاهش یافت. این افت 10 درصدی تولید، به حدی بود که حتی افزایش تولید 58 درصدی معدن مورو دا مینا، نتوانست مانع آن شود.

به گزارش اخبار فلزات، شرکت واله، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد معدنی دنیاست. معادن سنگ منگنز این شرکت، همگی در کشور برزیل واقع هستند. کشور برزیل، حدود 10 درصد از کل ذخایر منگنز جهان را در اختیار دارد و از این بابت، در رتبه چهارم قرار می‌گیرد. شرکت واله، استخراج 70 درصد از منگنز برزیل را به عهده دارد. معادن این شرکت به ترتیب بزرگی حجم تولید سالانه، آزول (Azul)، اوروکوم (Urucum) و مورو دا مینا (Morro da Mina) هستند که در ایالت‌های پارا (Pará) و مت گروسو دو سول (Mat Grosso do Sul) قرار دارند. معدن آزول، به تنهایی، 80 درصد از تولید کل شرکت واله را به خود اختصاص داده است. این معادن، همگی از نوع پرعیار بوده و سنگ معدنی استحصال شده از آن‌ها، حاوی حداقل 40 درصد عنصر منگنز است. نمودار 1، مقایسه تولید منگنز در سال 2017 و 2016 را در 3 ماهه‌های مختلف سال نشان می‌دهد.

                                             

همانطور که در نمودار بالا دیده می‌شود، حجم تولید منگنز در 9 ماهه سال 2017 نسبت به سال گذشته، حدود 10 درصد کاهش داشت. حجم تولید منگنز در 3 ماهه سوم امسال، با اینکه از 3 ماهه دوم و 3 ماهه اول سال، به ترتیب 12 و 4 درصد رشد داشت، اما باز هم نتوانست به حجم تولید سال گذشته دست یابد و به 568 هزار تن قناعت کرد.

تولید معدن آزول، در 3 ماهه سوم 2017 معادل 382 هزار تن گزارش شد که نسبت به 3 ماهه دوم، رشد 12 درصدی داشت. علت کاهش شدید تولید در 3 ماهه دوم امسال، توقف‌هایی بود که در ماه ژوئن برای انجام تعمیرات در معدن آزول صورت گرفت. این توقف‌ها همگی از پیش برنامه‌ریزی شده بودند. علت افت حجم تولید 3 ماهه سوم 2017، نسبت به دوره مشابه خود در سال گذشته، این بود که دسترسی به سنگ‌های معدنی پرعیار معدن، مشکل‌تر شده بود. همین معضل، باعث افت 20 درصدی تولید منگنز نسبت به سال گذشته شد.

معدن اوروکوم، در 3 ماهه سوم امسال، حدود 160 هزار تن سنگ منگنز تولید کرد. حجم تولید این معدن نسبت به 3 ماهه دوم امسال، 6.8 درصد کمتر شد. علت این کاهش تولید، توقف 10 روزه‌ای بود که برای تعمیرات از پیش تعیین شده برای کارخانه تغلیظ این معدن انجام شد.

درباره معدن مورو دا مینا باید گفت که این معدن کوچک با تأمین 5 درصد از کل حجم تولید شرکت واله در 3 ماهه سوم امسال، تولیدی معادل 27 هزار تن داشت. تولید این معدن، برخلاف سایر معادن این شرکت، نسبت به 3 ماهه دوم 2017، رشد زیادی داشت. این افزایش 58 درصدی در تولید، مدیون افزایش تقاضای کارخانه فروآلیاژ بارباسینا (Barbacena) بود.

گفت و گوها

 • عباس کلانتر، مدیرعامل گروه پاترون در گفت‌وگو با پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین:

  واحد تحقیق و توسعه، قلب تپنده تولید کشور

  اخبار فلزات: اهمیت و توجه به تکنولوژی و تولید محصولات خاص موجبات پیشرفت و توسعه کشور را فراهم خواهد کرد. این امر با داشتن تیمی مجرب با دانش فنی بالا امکان‌پذیر است؛ تحقق این مهم در گروه پاترون با وجود مدیریتی جوان و کارآمد امکان‌پذیر شد. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین گفت‌وگویی را با مدیرعامل این گروه انجام داده است. عباس کلانتر اعتقاد دارد که واحد تحقیق و توسعه، مهم‌ترین بخش هر واحد تولیدی بوده و سرمایه‌گذاری در این واحد، به‌منزله تضمین آینده موفق هر مجموعه‌ای خواهد بود. در ادامه متن کامل این‌ گفت‌وگو را مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در گفت‌وگو با فلزات آنلاین:

  بهره‌برداری از سه طرح بزرگ در منطقه ویژه خلیج فارس

  اخبار فلزات: حداث و راه‌اندازی طرح‌های بزرگ و حیاتی در کشور از اقداماتی به‌شمار می‌روند که نه تنها موجب پیشرفت و توسعه کشور، بلکه منجر به اشتغالزایی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی خواهند شد.
  ادامه مطلب...
 • ناصر تقی زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

  معدن، نجات‌بخش اقتصاد در شرایط تحریم اقتصادی

  اخبار فلزات: ایران با دارابودن ذخایر سنگ آهن که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان هنوز بخش عمده‌ای از آن‌ها اکتشاف نشده‌اند، پتانسیل‌های بسیاری برای توسعه در این حوزه دارد. به‌طوری که ایران با این پتانسیل‌ها می‌توانست یک شرکت بسیار بزرگ در حد شرکت‌های بین‌المللی در زمینه سنگ آهن داشته باشد. بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن در کشور، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر است که به‌صورت فعال در حال توسعه بوده و هر سال طرح‌های جدیدی را برای توسعه راه‌اندازی می‌کند. این شرکت علاوه بر طرح‌های توسعه معدنی در بخش مسئولیت‌های اجتماعی نیز فعال است و به احداث بیمارستان، فاضلاب شهر سیرجان و... نیز مبادرت ورزیده است. برای بررسی طرح‌های توسعه معدنی شرکت گل‌گهر، سایت خبری تحلیلی فلزات آنلاین با مدیرعامل این شرکت به گفت‌وگو نشسته است. ناصر تقی زاده با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم‌ها، تنها بخش معدن را راه نجات‌بخش اقتصاد کشور و جایگزین نفت دانست. وی همچنین گفت گل‌گهر قصد دارد زنجیره تولید خود را تا محصولات نهایی (ورق فولادی) گسترش دهد و طرح‌های بسیاری در زنجیره معدن و صنایع معدنی در دست اقدام دارد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران:

  هیجانات در بازار کالاها فروکش کرده است

  اخبار فلزات: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته در پی نوسانات نرخ ارز، مشکلاتی برای بخش‌های مختلف اقتصادی به‌وجود آمد که به‌طور طبیعی نرخ کالاها از جمله محصولات فلزی در بورس کالا نیز دستخوش تغییراتی شد، اما امروز نوسانات فروکش کرده و بازار به تعادل رسیده است.
  ادامه مطلب...
 • بهرام سلطانی، قائم مقام مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره آهن مجد:

  دولت نقش شرکت‌های بازرگانی را کمرنگ نداند

  حضور و وجود شرکت‌های با سابقه در حوزه فولاد، علی‌رغم حل مشکلات آن می‌تواند موجبات کمک به دولت در رفع نیازهای واقعی تولیدکنندگان و فعالان حوزه‌های مختلف صنعت کشور را نیز فراهم کند. متاسفانه اکثر شرکت‌های حاضر در عرصه‌های صنعتی کشور از عقبه و پشتوانه طولانی برخوردار نیستند؛ بنابراین بخشی از مشکلات موجود در کشور را می‌توان متاثر از این اتفاق دانست. شرکت آهن مجد با داشتن سابقه طولانی در زمینه حوزه فولاد کشور و حضور در بازار آهن، به تمامی نیازهای تولیدکنندگان آگاه است. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین، گفت‌وگویی را با قائم مقام مدیرعامل این شرکت انجام داده است. بهرام سلطانی اعتقاد دارد که دولت نباید نقش شرکت‌های بازرگانی در توسعه و پیشرفت کشور را نادیده بگیرد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه مطالعه کنید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a42c2b6a67769c6a56fc5e52739ff4b1.jpg
سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه
cache/resized/b9e6e8c9ce858665b24921431f10d9b5.jpg
چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/a8ea33fcf711971aaface64ea6826573.jpg
چهلمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری،
cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family