• آخرین های تکنولوژی
 • محبوبترین های تكنولوژی


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: به دلیل توقف‌های تولید از پیش تعیین شده در معادن بزرگ این شرکت، یعنی آزول و اوروکوم، تولید منگنز شرکت واله در 3 ماهه سوم امسال، به 1.6 میلیون تن کاهش یافت. این افت 10 درصدی تولید، به حدی بود که حتی افزایش تولید 58 درصدی معدن مورو دا مینا، نتوانست مانع آن شود.

به گزارش اخبار فلزات، شرکت واله، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد معدنی دنیاست. معادن سنگ منگنز این شرکت، همگی در کشور برزیل واقع هستند. کشور برزیل، حدود 10 درصد از کل ذخایر منگنز جهان را در اختیار دارد و از این بابت، در رتبه چهارم قرار می‌گیرد. شرکت واله، استخراج 70 درصد از منگنز برزیل را به عهده دارد. معادن این شرکت به ترتیب بزرگی حجم تولید سالانه، آزول (Azul)، اوروکوم (Urucum) و مورو دا مینا (Morro da Mina) هستند که در ایالت‌های پارا (Pará) و مت گروسو دو سول (Mat Grosso do Sul) قرار دارند. معدن آزول، به تنهایی، 80 درصد از تولید کل شرکت واله را به خود اختصاص داده است. این معادن، همگی از نوع پرعیار بوده و سنگ معدنی استحصال شده از آن‌ها، حاوی حداقل 40 درصد عنصر منگنز است. نمودار 1، مقایسه تولید منگنز در سال 2017 و 2016 را در 3 ماهه‌های مختلف سال نشان می‌دهد.

                                             

همانطور که در نمودار بالا دیده می‌شود، حجم تولید منگنز در 9 ماهه سال 2017 نسبت به سال گذشته، حدود 10 درصد کاهش داشت. حجم تولید منگنز در 3 ماهه سوم امسال، با اینکه از 3 ماهه دوم و 3 ماهه اول سال، به ترتیب 12 و 4 درصد رشد داشت، اما باز هم نتوانست به حجم تولید سال گذشته دست یابد و به 568 هزار تن قناعت کرد.

تولید معدن آزول، در 3 ماهه سوم 2017 معادل 382 هزار تن گزارش شد که نسبت به 3 ماهه دوم، رشد 12 درصدی داشت. علت کاهش شدید تولید در 3 ماهه دوم امسال، توقف‌هایی بود که در ماه ژوئن برای انجام تعمیرات در معدن آزول صورت گرفت. این توقف‌ها همگی از پیش برنامه‌ریزی شده بودند. علت افت حجم تولید 3 ماهه سوم 2017، نسبت به دوره مشابه خود در سال گذشته، این بود که دسترسی به سنگ‌های معدنی پرعیار معدن، مشکل‌تر شده بود. همین معضل، باعث افت 20 درصدی تولید منگنز نسبت به سال گذشته شد.

معدن اوروکوم، در 3 ماهه سوم امسال، حدود 160 هزار تن سنگ منگنز تولید کرد. حجم تولید این معدن نسبت به 3 ماهه دوم امسال، 6.8 درصد کمتر شد. علت این کاهش تولید، توقف 10 روزه‌ای بود که برای تعمیرات از پیش تعیین شده برای کارخانه تغلیظ این معدن انجام شد.

درباره معدن مورو دا مینا باید گفت که این معدن کوچک با تأمین 5 درصد از کل حجم تولید شرکت واله در 3 ماهه سوم امسال، تولیدی معادل 27 هزار تن داشت. تولید این معدن، برخلاف سایر معادن این شرکت، نسبت به 3 ماهه دوم 2017، رشد زیادی داشت. این افزایش 58 درصدی در تولید، مدیون افزایش تقاضای کارخانه فروآلیاژ بارباسینا (Barbacena) بود.

گفت و گوها

 • معصومی، معاون مالی و اقتصادی شرکت فولاد هرمزگان:

  فولاد هرمزگان در 9 ماه نخست سال جاری، 196 میلیارد تومان سود کسب کرد

  اخبار فلزات: معاون مالی و اقتصادی شرکت فولاد هرمزگان از تحقق سود 196 میلیارد تومانی در 9 ماه ابتدایی سال خبر داد و افزود: احتمال می‌رود تا پایان سال جاری، سود 200 ریالی برای هر سهم این شرکت محقق شود.
  ادامه مطلب...
 • بهرام سبحانی، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه

  افتخار فولاد مبارکه در کسب جایزه MAKE

  اخبار فلزات: بهرام سبحانی، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در خصوص لزوم دانش‌محور شدن سازمان‌ها در کشور و ایجاد یک استراتژی دانشی در شرکت‌ها در گفت‌وگو با اخبار فلزات گفت: در شرکت فولاد مبارکه تبعیت از استراتژی سازمان تبدیل به یک فرهنگ شده است و این موضوع با تغییر مدیران و حتی با روی کار آوردن مدیر از بیرون سازمان تغییر نمی‌کند. در این شرکت چارچوب برای هر مدیر مشخص است و هنر آن مدیر است که چه میزان در پیشبرد اهداف تسریع بخشد.
  ادامه مطلب...
 • عرضه قطره چکانی مس توسط شرکت ملی مس، صحت ندارد

  بخش خصوصی صنعت مس کشور، نیازمند شفافیت بیشتری از عملکرد خود است

  اخبار فلزات: شهرام سعید مدیر فروش و بازاریابی شرکت ملی صنایع مس ایران در گفت‌وگو با فلزات آنلاین تاکید کرد: مطالب مطرح شده درخصوص عرضه قطره‌چکانی و محدود مس در بورس کالا از سوی شرکت ملی صنایع مس ایران، صحت ندارد.
  ادامه مطلب...
 • محمد کشانی،مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان

  تزریق غیرهدفمند نقدینگی عامل افزایش رکود در سال آتی خواهد شد

  اخبار فلزات: با سوار شدن به هواپیما، سفر من به استان خوزستان آغاز شد. سفری به مقصد شهر اهواز و کارخانه فولاد خوزستان. در ابتدای ورود اهواز، هوا کاملا صاف بود و خبری از گردوغبارهایی که هر روز در اخبار از آن می‌شنیدم نبود و امیدوار شدم یک روز پاکیزه را در اهواز ببینم. از ابتدای ورود به شرکت فولاد خوزستان، خون‌گرمی مردمان خوزستان از درب نگهبانی تا تمامی کارمندان روابط عمومی مشهود بود. با گذشت اندک زمانی از ورودم به فولاد خوزستان طوفان گردوغبار آغاز شد، اما من در میان کارکنانی بودم که باوجود آلودگی و اعلام تعطیلی همچنان مشغول فعالیت بودند. با همانگی روابط عمومی فولاد خوزستان، مقدمات گفتگو با محمد کشانی مدیرعامل شرکت فراهم شد. از همان ابتدا متوجه صراحت و شفاف بودن محمد کشانی شدم، از وی درباره تاثیر بودجه درنظر گرفته شده برای سال آتی برای صنایع کشور پرسیدم و وی، به مشکلات ناشی از کاهش بودجه عمرانی، افزایش بی‌برنامه نقدینگی در کشور و از مشکلات پیش‌روی صنعت فولاد در آینده می گوید. از مزیت‌های اقتصادی و از اینکه چگونه فرصت‌های طلایی را باید درک کرد و بهره برداری نمود و صادرات را یک برگ برنده برای حیات اقتصادی می‌پندارد و از نداستن قدر بازارهای کشورهای همسایه غبطه می‌خورد، اما آینده فولادخوزستان را امیدوارکننده می خواند، متن کامل این گفت‌وگو جالب و خواندنی است.
  ادامه مطلب...
 • مهدی کرباسیان، رئیس هیات عامل ایمیدرو

  بودجه سازمان‌های توسعه‌ای پاسخگوی نیاز کشور نیست

  اخبار فلزات: به عقیده بسیاری از فعالان بخش معدن، بودجه مد نظر دولت برای سازمان‌های توسعه‌ای معادن کافی به‌نظر نمی‌رسد؛ چرا که طرح‌های نیمه‌تمام فراوانی در بخش معادن و صنایع معدنی و به‌ویژه فولاد و آلومینیوم وجود دارد که سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدن ایران (ایمیدرو) موظف است این طرح‌ها را تکمیل کند. برای بررسی بودجه سازمان ایمیدرو، ماهنامه اخبار فلزات با ریاست هیات عامل این سازمان به گفت‌وگو نشسته است. مهدی کرباسیان اعتقاد دارد بودجه‌های اختصاص یافته به این سازمان طی سال‌های گذشته کفاف اجرای طرح‌های توسعه‌ای در کشور را نداده است و حتی با وجود واگذاری شرکت‌های تحت پوشش ایمیدرو به بخش خصوصی، کمتر از یک درصد آن به ایمیدرو بازگشته است و عملا دست این سازمان برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در بخش معدن و صنایع معدنی بسته ماند. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
cache/resized/606d6207a06e88856f9c9a317101be0c.jpg
دیپلماسی اقتصادی، ضامن پایداری و توسعه صادرات
cache/resized/051517a92fa9069987b9e99e58c35653.jpg
یادداشت مهمان: عزیزالله عصاری، مدیرعامل شرکت
cache/resized/9b369ed53e1c293f37e10a8b4d734b49.jpg
جعفر سرقینیتفکیک همگام با توسعه نیست پس از 6 سال
cache/resized/16567cc9ed641fa1a926c80b3dcd664e.jpg
بنادر نیازمند و زمینه‌ساز توسعه مهدی کرباسیان؛
cache/resized/80442cd0d6a22f9f38cf5d92b90f208e.jpg
سید محمود نوابی، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family