• آخرین های تکنولوژی
  • محبوبترین های تكنولوژی


 

ویژه ها

اخبار فلزات: کرمان، بهشت معادن ایران، 26 تا 29 خرداد امسال، میزبان نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی و فرآوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته و همچنین پنجمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات معدنی و راه‌سازی است.

استان پهناور کرمان تاکنون میزبان 6 دوره از این رویداد بوده و حالا در آستانه برپایی هفتمین دوره آن قرار دارد. گفتنی است برگزارکننده آن نیز شرکت رستاک پادویژن است.استان پهناور کرمان تاکنون میزبان 6 دوره از این رویداد بوده و حالا در آستانه برپایی هفتمین دوره آن قرار دارد. گفتنی است برگزارکننده آن نیز شرکت رستاک پادویژن است.

فعالان معدنی باور دارند که نمایشگاه معدن و صنایع معدنی استان کرمان، فرصت مناسبی برای گردهمایی معدنی‌ها و صنایع وابسته به شمار می‌رود. تنوع معادن مختلف ازجمله مس در رفسنجان و شهربابک؛ زغال‌سنگ در زرند، کوهبنان و راور؛ سنگ‌آهن در سیرجان و زرند؛ کرومیت در اسفندقه، فاریاب و صوغان و همچنین ماده معدنی تیتانیوم در جنوب این استان، نشان از غنی بودن مواد معدنی این استان و استقبال فعالان این حوزه دارد.
قرار است در این نمایشگاه شرکت‌های مختلف معدنی و صنایع معدنی و صنایع وابسته به آن، آخرین دستاوردهای اکتشاف، استخراج، فرآوری، صادرات، سرمایه‌گذاری و ماشین‌آلات خود را ارائه دهند.
بزرگ‌ترین نمایشگاه معدنی پس از نمایشگاه تهران
امید فدایی، رئیس سایت نمایشگاهی کرمان است؛ جایی که این رویداد هر سال در آن برپا می‌شود. او درباره برگزاری این رویداد گفت: رویداد امسال با همکاری رستاک‌پادویژن و شرکت نمایشگاه‌های جنوب شرق برگزار می‌شود. استان کرمان نیز به‌عنوان بهشت معادن ایران مطرح است و ظرفیت چشمگیری در بخش معدن کشور دارد. از سال 1394 سایت نمایشگاهی کرمان برپا شد که کیفیت رویدادهای نمایشگاهی ازجمله نمایشگاه معدن را در کرمان ارتقا داد.
وی افزود: هفتمین دوره این رویداد در کرمان برگزار می‌شود و 4 دوره گذشته آن در مرکز نمایشگاهی جنوب شرق بوده است. این نمایشگاه پس از نمایشگاه تهران بزرگ‌ترین و جامع‌ترین نمایشگاه معدنی کشور به شمار می‌آید و شرکت‌های بزرگ معدنی مانند شرکت ملی مس ایران، شرکت‌های گل‌گهر، گوهرزمین و... در آن حضور دارند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ در خود استان مستقر هستند و برگزاری چنین رویدادی در استانی با این ظرفیت برای فعالان این بخش در کرمان توجیه بیشتری دارد.
فدایی در پاسخ به پرسشی درباره بررسی کیفیت و کمیت رویداد در 7 سال گذشته توضیح داد: مسائل اقتصادی در ایران پیچیدگی منحصر به خود را دارد و بخش معدن هم به‌عنوان یکی از ارکان همین اقتصاد، از این قاعده مستثنا نیست. وقوع تحریم‌ها کشور را دچار فراز و فرودهایی می‌کند که البته بخش معدن با توجه به ظرفیت چشمگیر داخلی، چندان متأثر از تحریم‌ها نیست.
او افزود: از چند سال گذشته که این رویداد به‌طور پیوسته برگزار می‌شود، رشد کمی و کیفی مطلوبی را تجربه می‌کنیم. فضای مفید نمایشگاهی ما درحال‌حاضر حدود 4هزار مترمربع است که امید می‌رود در سال‌های پیش رو بتوان این فضا را توسعه داد. این فضا البته میزبان حضور شرکت‌های معتبر و تراز اول کشور است.
وی در توضیح بیشتر درباره حضور شرکت‌های خارجی توضیح داد: در سال 1395 از حضور مطلوب شرکت‌های خارجی در این رویداد برخوردار بودیم اما متأسفانه با اعمال تحریم‌ها، شرکت‌های خارجی مانند گذشته به حضور در نمایشگاه رغبت نشان نمی‌دهند، هرچند این اتفاق تأثیر چندانی بر کیفیت کار ما نداشته و درحال‌حاضر نیز نمایندگی بسیاری از شرکت‌ها به‌طور مستقیم در این رویداد حضور پیدا می‌کنند. به باور من کیفیت برگزاری مطلوب است و هرسال تقاضا برای حضور در این رویداد بیش از سال گذشته است. این تقاضای بیشتر باعث می‌شود شرکت‌های بزرگ‌تر را در اولویت حضور قرار دهیم.
البته شاهد حضور شرکت‌های تراز اول معدنی جهان نیستیم اما شرکت‌هایی در رده‌های پایین‌تر هستند که نمایندگان آنها به‌طور غیرمستقیم از کشورهای کره جنوبی، ترکیه، ایتالیا و... در این رویداد حضور دارند.
فدایی ادامه داد: وجه تمایز این رویداد نسبت به رویدادهای مشابه در پایتخت یا دیگر شهرها این است که کرمان محل استقرار شرکت‌های مادر معدن کشور است و به‌یقین شرکت‌های داخلی و خارجی که در رویداد کرمان حضور پیدا می‌کنند، این امکان را می‌یابند که از معادن و بخش‌های مختلف معدنی ایران بازدید کنند و بتوانند کارخانه‌های معدنی استان را از نزدیک ببینند. این اتفاق می‌تواند بخش معدن کشور را در تأمین نیازهایش راهنمایی کند. ما نیز به‌عنوان برگزارکننده در تلاشیم ظرفیت و کیفیت کار را بالا ببریم.

منبع: روزگار معدن

گفت و گوها

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/a88afb2e5de6abe3f650d83fa09e28ee.jpg
چهل و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/5cc87f56bb103a1caa0110d14b7fc327.jpg
چهل و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/c141fc836a5382ce9abebc9b5e91ec94.jpg
چهل و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/6c220d3a8bcde9f0ffa06402fad1f7cc.jpg
چهل و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/15fa68ba0f5da770c0543626ce041543.jpg
سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت،
cache/resized/b7f512f115ec95fd20cd5ed4e7c0c2c2.jpg
چهل و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family