• آخرین های تکنولوژی
 • محبوبترین های تكنولوژی


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: سیزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته (ایران کانمین 2017) توسط دکتر شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد. در آیین افتتاح این نمایشگاه، دکتر سرقینی، معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، و همچنین مهندس بهرامن، رئیس هیت مدیره خانه معدن ایران نیز حضور داشتند. این نمایشگاه در تاریخ 13 تا آبان 96 دایر است.

به گزارش اخبار فلزات، شریعتمداری پس از بازدید از سالن‌های تحت پوشش این نمایشگاه در سالن نشست‌های خانه معدن حضور پیدا کرد. وی با تاکید بر مساله ایمنی در معادن گفت: ایمنی اصل اساسی برای فعالیت در حوزه معدن و صنایع معدنی است. فاجعه یورت دیگر نباید در کشور نباید تکرار شود.

وی افزود: ایران از ذخایر ارزشمند و پتانسیل های معدنی قابل توجهی برخوردار است. هرچند که هنوز آنطور که باید این پتانسیل ها اکتشاف نشده اند و مسیر طولانی در پیش است. بدون شک با توسعه فعالیت‌های اکتشافی، ذخایر قابل توجه دیگری نیز کشف می‌شوند. برای نمونه می‌توان از کشف معدن بزرگ سنگ آهن با ذخیره قابل توجه، در استان یزد نام برد.

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در طول دوران فعالیت دولت یازدهم تلاش قابل ملاحظه ای برای توسعه فعالیت‌های اکتشافی انجام داده است؛ اما همچنان باید با افزایش همکاری با سرمایه گذاران خارجی و فعالان کارآزموده این حوزه، این دست اقدامات بیش از پیش انجام شوند. به‌علاوه توجه به این نکته ضروری به‌نظر می‌رسد که بخش معدن و صنایع معدنی در کشور همچنان با نواقص متعددی همراه است. حال رفع کاستی در این حوزه به جذب سرمایه خارجی و ایجاد تعامل با متخصصان دنیا نیاز دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد، سیاست گذاری کلی دولت در صنایع معدنی و فلزی، بر تکمیل زنجیره ارزش افزوده قرار دارد. علاوه براین تکمیل زنجیره تولید و توازن در حلقه های مختلف تولید، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در حال حاضر این مهم درخصوص زنجیره فولاد دنبال می‌شود و به‌زودی برای سایر مواد معدنی نیز مورد توجه بیشتر قرار می‌گیرد. در افق ۱۴۰۴، تولید ۵۵ میلیون تن فولاد برنامه ریزی شده است. با توجه به این هدف، توجه به صادرات ضروری به‌نظر می‌رسد و ایجاد الزامات بازار با ثبات صادراتی باید مورد توجه هرچه بیشتر قرار گیرد. واحدهایی چون فولاد مبارکه با شعار زیبای "از سنگ تا رنگ"، باید در کشور بیشتر شود و زمینه توسعه اقتصادی را فراهم آورند.

در ادامه این نشست، مهندس بهرامن رئیس هیت مدیره خانه معدن ایران به ارائه گزارشی از بخش معدن و صنایع معدنی کشور پرداخت. معدن می تواند نقش پیشرانی در اقتصاد کشور را بر عهده داشته باشد. بنابراین انتظار می رود با حمایت دولت، معدن بتواند نقش اثرگذار خود را در بهبود اقتصاد کشور بیش از قبل اجرا کند. پیشرفت در این حوزه نیز نیازمند نگاه علمی است. بهرامن تاکید کرد که معدن و محیط زیست در کنار یکدیگر معنی پیدا می کنند. خانه معدن ایران نیز در طول سالیان اخیر تلاش کرده تا با اجرای مسئولیت های اجتماعی خود، معدن و محیط زیست را در کنار یکدیگر قرار دهد.

وی در ادامه از عملکرد موفق صندوق بیمه فعالیت های معدنی اشاره کرد و گفت: این صندوق با سرمایه اولیه 10 میلیارد تومان تاسیس شد. در حال حاضر، سرمایه آن حدود ۱۱۰ میلیارد تومان برآورد می شود و انتظار می رود سرمایه نهایی آن به 1500میلیارد تومان نیز افزایش یابد.

گفت و گوها

 • محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران

  استارت‌آپ‌های معدنی، فصل جدیدی از تحول در معادن

  اخبار فلزات: محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران در گفت‌وگو با اخبار فلزات در خصوص ورود استارت‌آپ‌ها و نقش آن در حوزه معدن و صنایع معدنی گفت: کشور ما باید تجربیات جهانی در هر مسیری را برای خود استفاده کند. نگاه معدنکاران در کشور ما باید از سنتی به مدرن و نوآوری‌های جدید تغییر یابد و نگاه‌ها در تمامی مراحل معدنکاری و حتی در واگذاری‌ها نیز نوآورانه باشد.

  ادامه مطلب...
 • مهدی کرباسیان، رئیس هیات عامل ایمیدرو در گفت‌وگو با اخبار فلزات:

  نگاه دولت باید صادرات محور باشد

  اخبار فلزات: یکی از مهم‌ترین مباحث مطرح شده برای بهبود وضعیت کالاهای تولید داخل، صادرات محور بودن آن است. در این میان محصولات معدنی طیف بزرگی از صادرات کشور را دربر می‌گیرند که باید برای توسعه صادرات این محصولات از سوی مسئولان اقداماتی صورت گیرد. بر این اساس ماهنامه «اخبار فلزات» با رئیس هیات عامل ایمیدرو به گفت‌وگو نشسته است. مهدی کرباسیان اعتقاد دارد صادرات محور نبود کالاهای معدنی و عدم وجود حمایت‌های صادراتی از تولیدکنندگان دو مانع اصلی توسعه صادرات محسوب می‌شوند. وی همچنین می‌گوید دولت باید رویکرد خود را صادرات قرار دهد تا تولیدکنندگان کشور بتوانند با دیگر کشورها رقابت کنند. متن این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

  ادامه مطلب...
 • سازمان زمین‌شناسی به وظایف اصلی خود بازگردد

  اخبار فلزات: محمد رضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران در خصوص تغییرات در ریاست سازمان زمین‌شناسی ایران در گفت‌وگو با اخبار فلزات ضمن عرض تبریک به سرکار خانم راضیه لک به‌عنوان رئیس جدید این سازمان، گفت: در مسیر توسعه کشور، هر سازمانی باید در حوزه وظایف خود بر پایه استراتژی بخش عمل کند. هنگامی که استراتژی وجود داشته باشد، سلیقه حاکم نیست.

  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل هلدینگ میدکو در گفت‌وگو با «اخبار فلزات»

  جای بیمه سرمایه‌گذاری در ایران خالی است

  اخبار فلزات: بانک‌ها مهم‌ترین منابع تامین مالی در کشور ما به‌شمار می‌روند. اما طی سال‌های اخیر تامین مالی از بانک‌ها دشوار شده است و بسیاری از فعالان اقتصادی معتقدند که بانک‌ها رویکرد تجاری دارند و کمتر از بخش تولید حمایت می‌کنند. ماهنامه «اخبار فلزات» برای بررسی وضعیت تامین مالی از بانک با مدیرعامل شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) به گفت‌وگو نشسته است. علی اصغر پورمند اعتقاد دارد که بدون یک پشتیبان قوی و دارای اعتبار همانند بانک، تشکیل شرکت‌های بزرگ ممکن نیست. ضمن اینکه برای تشکیل شرکت‌های بزرگ باید به مقوله‌های اقتصادی بودن پروژه، تامین مالی از بازار پول و سرمایه و نیز بیمه سرمایه‌گذاری توجه کرد. وی همچنین می‌گوید به یک پروژه زمانی وام تعلق می‎گیرد که از نظر اقتصادی سودده و شرکت مورد نظر صلاحیت دریافت وام را داشته باشد. پورمند همچنین اظهار کرد مهم‌ترین تضمین سرمایه‌گذاری در یک پروژه سودده بودن است و البته در کنار آن باید فعالیت شرکت بیمه شود که بورس‌های بزرگ و بین‎المللی چنین وظیفه‎ای را برعهده دارند البته بیمه سرمایه‌گذاری در ایران وجود ندارد و لازم است به این مقوله نیز پرداخته شود. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

  ادامه مطلب...
 • مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن در گفت‌وگو با اخبار فلزات:

  صنعت بیمه در ایران متناسب با سایر کشورها توسعه پیدا نکرده است

  اخبار فلزات: سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف از حساسیت‌های ویژه‌ای برخوردار است و خطرات متعددی آن را تهدید می‌کند. بر همین اساس استفاده از ابزار مناسبی که بر مبنای آن بتوان، امنیت سرمایه را فراهم کرد، ضروری به‌نظر می‌رسد. در همین راستا، استفاده از بیمه به‌عنوان نماد تامین امنیت قطعاً کمک‌کننده خواهد بود و نقش مؤثری در توسعه ریسک‌پذیری بازی خواهد کرد. ماهنامه «اخبار فلزات» جهت بررسی جایگاه بیمه‌های سرمایه‌گذاری در حفظ این امنیت با مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن به گفت‌وگو نشسته است. امیر تقی‌خان‌تجریشی اعتقاد دارد ریسک‌های متعددی در مسیر سرمایه‌گذاری وجود دارد، اما این موارد لزوماً به معنی تهدید نیستند. ریسک، جزء جدایی‌ناپذیر سرمایه‌گذاری به‌شمار می‌رود و باید با مدیریت آن در راه توسعه و پیشرفت قدم برداشت. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/051517a92fa9069987b9e99e58c35653.jpg
یادداشت مهمان: عزیزالله عصاری، مدیرعامل شرکت
cache/resized/9b369ed53e1c293f37e10a8b4d734b49.jpg
جعفر سرقینیتفکیک همگام با توسعه نیست پس از 6 سال
cache/resized/16567cc9ed641fa1a926c80b3dcd664e.jpg
بنادر نیازمند و زمینه‌ساز توسعه مهدی کرباسیان؛
cache/resized/80442cd0d6a22f9f38cf5d92b90f208e.jpg
سید محمود نوابی، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و
cache/resized/20dad0ca3dcde75f8c4985cf133c076e.jpg
دولت، راهبر معادن و صنایع معدنی برای ایجاد اشتغال
cache/resized/8b3997a7bfaf098d94bf58cbbcb18186.jpg
میوه رونق  را می‌توان از نهال ثبات بازار چیدثبات
cache/resized/cad32d5671fc38b27d619711c892ca0d.jpg
منابع معدنی فراوانی از هفت فلز اساسی شامل فولاد،
cache/resized/1d2a5aed3665892df2c3eec86c8f9249.jpg
چرخ‌دنده‌های تو در توی صنعت با قیمت‌گذاری دستوری
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family