• آخرین های تکنولوژی
 • محبوبترین های تكنولوژی


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: سیزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته (ایران کانمین 2017) توسط دکتر شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد. در آیین افتتاح این نمایشگاه، دکتر سرقینی، معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، و همچنین مهندس بهرامن، رئیس هیت مدیره خانه معدن ایران نیز حضور داشتند. این نمایشگاه در تاریخ 13 تا آبان 96 دایر است.

به گزارش اخبار فلزات، شریعتمداری پس از بازدید از سالن‌های تحت پوشش این نمایشگاه در سالن نشست‌های خانه معدن حضور پیدا کرد. وی با تاکید بر مساله ایمنی در معادن گفت: ایمنی اصل اساسی برای فعالیت در حوزه معدن و صنایع معدنی است. فاجعه یورت دیگر نباید در کشور نباید تکرار شود.

وی افزود: ایران از ذخایر ارزشمند و پتانسیل های معدنی قابل توجهی برخوردار است. هرچند که هنوز آنطور که باید این پتانسیل ها اکتشاف نشده اند و مسیر طولانی در پیش است. بدون شک با توسعه فعالیت‌های اکتشافی، ذخایر قابل توجه دیگری نیز کشف می‌شوند. برای نمونه می‌توان از کشف معدن بزرگ سنگ آهن با ذخیره قابل توجه، در استان یزد نام برد.

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در طول دوران فعالیت دولت یازدهم تلاش قابل ملاحظه ای برای توسعه فعالیت‌های اکتشافی انجام داده است؛ اما همچنان باید با افزایش همکاری با سرمایه گذاران خارجی و فعالان کارآزموده این حوزه، این دست اقدامات بیش از پیش انجام شوند. به‌علاوه توجه به این نکته ضروری به‌نظر می‌رسد که بخش معدن و صنایع معدنی در کشور همچنان با نواقص متعددی همراه است. حال رفع کاستی در این حوزه به جذب سرمایه خارجی و ایجاد تعامل با متخصصان دنیا نیاز دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد، سیاست گذاری کلی دولت در صنایع معدنی و فلزی، بر تکمیل زنجیره ارزش افزوده قرار دارد. علاوه براین تکمیل زنجیره تولید و توازن در حلقه های مختلف تولید، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در حال حاضر این مهم درخصوص زنجیره فولاد دنبال می‌شود و به‌زودی برای سایر مواد معدنی نیز مورد توجه بیشتر قرار می‌گیرد. در افق ۱۴۰۴، تولید ۵۵ میلیون تن فولاد برنامه ریزی شده است. با توجه به این هدف، توجه به صادرات ضروری به‌نظر می‌رسد و ایجاد الزامات بازار با ثبات صادراتی باید مورد توجه هرچه بیشتر قرار گیرد. واحدهایی چون فولاد مبارکه با شعار زیبای "از سنگ تا رنگ"، باید در کشور بیشتر شود و زمینه توسعه اقتصادی را فراهم آورند.

در ادامه این نشست، مهندس بهرامن رئیس هیت مدیره خانه معدن ایران به ارائه گزارشی از بخش معدن و صنایع معدنی کشور پرداخت. معدن می تواند نقش پیشرانی در اقتصاد کشور را بر عهده داشته باشد. بنابراین انتظار می رود با حمایت دولت، معدن بتواند نقش اثرگذار خود را در بهبود اقتصاد کشور بیش از قبل اجرا کند. پیشرفت در این حوزه نیز نیازمند نگاه علمی است. بهرامن تاکید کرد که معدن و محیط زیست در کنار یکدیگر معنی پیدا می کنند. خانه معدن ایران نیز در طول سالیان اخیر تلاش کرده تا با اجرای مسئولیت های اجتماعی خود، معدن و محیط زیست را در کنار یکدیگر قرار دهد.

وی در ادامه از عملکرد موفق صندوق بیمه فعالیت های معدنی اشاره کرد و گفت: این صندوق با سرمایه اولیه 10 میلیارد تومان تاسیس شد. در حال حاضر، سرمایه آن حدود ۱۱۰ میلیارد تومان برآورد می شود و انتظار می رود سرمایه نهایی آن به 1500میلیارد تومان نیز افزایش یابد.

گفت و گوها

 • معصومی، معاون مالی و اقتصادی شرکت فولاد هرمزگان:

  فولاد هرمزگان در 9 ماه نخست سال جاری، 196 میلیارد تومان سود کسب کرد

  اخبار فلزات: معاون مالی و اقتصادی شرکت فولاد هرمزگان از تحقق سود 196 میلیارد تومانی در 9 ماه ابتدایی سال خبر داد و افزود: احتمال می‌رود تا پایان سال جاری، سود 200 ریالی برای هر سهم این شرکت محقق شود.
  ادامه مطلب...
 • بهرام سبحانی، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه

  افتخار فولاد مبارکه در کسب جایزه MAKE

  اخبار فلزات: بهرام سبحانی، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در خصوص لزوم دانش‌محور شدن سازمان‌ها در کشور و ایجاد یک استراتژی دانشی در شرکت‌ها در گفت‌وگو با اخبار فلزات گفت: در شرکت فولاد مبارکه تبعیت از استراتژی سازمان تبدیل به یک فرهنگ شده است و این موضوع با تغییر مدیران و حتی با روی کار آوردن مدیر از بیرون سازمان تغییر نمی‌کند. در این شرکت چارچوب برای هر مدیر مشخص است و هنر آن مدیر است که چه میزان در پیشبرد اهداف تسریع بخشد.
  ادامه مطلب...
 • عرضه قطره چکانی مس توسط شرکت ملی مس، صحت ندارد

  بخش خصوصی صنعت مس کشور، نیازمند شفافیت بیشتری از عملکرد خود است

  اخبار فلزات: شهرام سعید مدیر فروش و بازاریابی شرکت ملی صنایع مس ایران در گفت‌وگو با فلزات آنلاین تاکید کرد: مطالب مطرح شده درخصوص عرضه قطره‌چکانی و محدود مس در بورس کالا از سوی شرکت ملی صنایع مس ایران، صحت ندارد.
  ادامه مطلب...
 • محمد کشانی،مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان

  تزریق غیرهدفمند نقدینگی عامل افزایش رکود در سال آتی خواهد شد

  اخبار فلزات: با سوار شدن به هواپیما، سفر من به استان خوزستان آغاز شد. سفری به مقصد شهر اهواز و کارخانه فولاد خوزستان. در ابتدای ورود اهواز، هوا کاملا صاف بود و خبری از گردوغبارهایی که هر روز در اخبار از آن می‌شنیدم نبود و امیدوار شدم یک روز پاکیزه را در اهواز ببینم. از ابتدای ورود به شرکت فولاد خوزستان، خون‌گرمی مردمان خوزستان از درب نگهبانی تا تمامی کارمندان روابط عمومی مشهود بود. با گذشت اندک زمانی از ورودم به فولاد خوزستان طوفان گردوغبار آغاز شد، اما من در میان کارکنانی بودم که باوجود آلودگی و اعلام تعطیلی همچنان مشغول فعالیت بودند. با همانگی روابط عمومی فولاد خوزستان، مقدمات گفتگو با محمد کشانی مدیرعامل شرکت فراهم شد. از همان ابتدا متوجه صراحت و شفاف بودن محمد کشانی شدم، از وی درباره تاثیر بودجه درنظر گرفته شده برای سال آتی برای صنایع کشور پرسیدم و وی، به مشکلات ناشی از کاهش بودجه عمرانی، افزایش بی‌برنامه نقدینگی در کشور و از مشکلات پیش‌روی صنعت فولاد در آینده می گوید. از مزیت‌های اقتصادی و از اینکه چگونه فرصت‌های طلایی را باید درک کرد و بهره برداری نمود و صادرات را یک برگ برنده برای حیات اقتصادی می‌پندارد و از نداستن قدر بازارهای کشورهای همسایه غبطه می‌خورد، اما آینده فولادخوزستان را امیدوارکننده می خواند، متن کامل این گفت‌وگو جالب و خواندنی است.
  ادامه مطلب...
 • مهدی کرباسیان، رئیس هیات عامل ایمیدرو

  بودجه سازمان‌های توسعه‌ای پاسخگوی نیاز کشور نیست

  اخبار فلزات: به عقیده بسیاری از فعالان بخش معدن، بودجه مد نظر دولت برای سازمان‌های توسعه‌ای معادن کافی به‌نظر نمی‌رسد؛ چرا که طرح‌های نیمه‌تمام فراوانی در بخش معادن و صنایع معدنی و به‌ویژه فولاد و آلومینیوم وجود دارد که سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدن ایران (ایمیدرو) موظف است این طرح‌ها را تکمیل کند. برای بررسی بودجه سازمان ایمیدرو، ماهنامه اخبار فلزات با ریاست هیات عامل این سازمان به گفت‌وگو نشسته است. مهدی کرباسیان اعتقاد دارد بودجه‌های اختصاص یافته به این سازمان طی سال‌های گذشته کفاف اجرای طرح‌های توسعه‌ای در کشور را نداده است و حتی با وجود واگذاری شرکت‌های تحت پوشش ایمیدرو به بخش خصوصی، کمتر از یک درصد آن به ایمیدرو بازگشته است و عملا دست این سازمان برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در بخش معدن و صنایع معدنی بسته ماند. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
cache/resized/606d6207a06e88856f9c9a317101be0c.jpg
دیپلماسی اقتصادی، ضامن پایداری و توسعه صادرات
cache/resized/051517a92fa9069987b9e99e58c35653.jpg
یادداشت مهمان: عزیزالله عصاری، مدیرعامل شرکت
cache/resized/9b369ed53e1c293f37e10a8b4d734b49.jpg
جعفر سرقینیتفکیک همگام با توسعه نیست پس از 6 سال
cache/resized/16567cc9ed641fa1a926c80b3dcd664e.jpg
بنادر نیازمند و زمینه‌ساز توسعه مهدی کرباسیان؛
cache/resized/80442cd0d6a22f9f38cf5d92b90f208e.jpg
سید محمود نوابی، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family