• آخرین های تکنولوژی
 • محبوبترین های تكنولوژی


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: سیزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته (ایران کانمین 2017) توسط دکتر شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد. در آیین افتتاح این نمایشگاه، دکتر سرقینی، معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، و همچنین مهندس بهرامن، رئیس هیت مدیره خانه معدن ایران نیز حضور داشتند. این نمایشگاه در تاریخ 13 تا آبان 96 دایر است.

به گزارش اخبار فلزات، شریعتمداری پس از بازدید از سالن‌های تحت پوشش این نمایشگاه در سالن نشست‌های خانه معدن حضور پیدا کرد. وی با تاکید بر مساله ایمنی در معادن گفت: ایمنی اصل اساسی برای فعالیت در حوزه معدن و صنایع معدنی است. فاجعه یورت دیگر نباید در کشور نباید تکرار شود.

وی افزود: ایران از ذخایر ارزشمند و پتانسیل های معدنی قابل توجهی برخوردار است. هرچند که هنوز آنطور که باید این پتانسیل ها اکتشاف نشده اند و مسیر طولانی در پیش است. بدون شک با توسعه فعالیت‌های اکتشافی، ذخایر قابل توجه دیگری نیز کشف می‌شوند. برای نمونه می‌توان از کشف معدن بزرگ سنگ آهن با ذخیره قابل توجه، در استان یزد نام برد.

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در طول دوران فعالیت دولت یازدهم تلاش قابل ملاحظه ای برای توسعه فعالیت‌های اکتشافی انجام داده است؛ اما همچنان باید با افزایش همکاری با سرمایه گذاران خارجی و فعالان کارآزموده این حوزه، این دست اقدامات بیش از پیش انجام شوند. به‌علاوه توجه به این نکته ضروری به‌نظر می‌رسد که بخش معدن و صنایع معدنی در کشور همچنان با نواقص متعددی همراه است. حال رفع کاستی در این حوزه به جذب سرمایه خارجی و ایجاد تعامل با متخصصان دنیا نیاز دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد، سیاست گذاری کلی دولت در صنایع معدنی و فلزی، بر تکمیل زنجیره ارزش افزوده قرار دارد. علاوه براین تکمیل زنجیره تولید و توازن در حلقه های مختلف تولید، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در حال حاضر این مهم درخصوص زنجیره فولاد دنبال می‌شود و به‌زودی برای سایر مواد معدنی نیز مورد توجه بیشتر قرار می‌گیرد. در افق ۱۴۰۴، تولید ۵۵ میلیون تن فولاد برنامه ریزی شده است. با توجه به این هدف، توجه به صادرات ضروری به‌نظر می‌رسد و ایجاد الزامات بازار با ثبات صادراتی باید مورد توجه هرچه بیشتر قرار گیرد. واحدهایی چون فولاد مبارکه با شعار زیبای "از سنگ تا رنگ"، باید در کشور بیشتر شود و زمینه توسعه اقتصادی را فراهم آورند.

در ادامه این نشست، مهندس بهرامن رئیس هیت مدیره خانه معدن ایران به ارائه گزارشی از بخش معدن و صنایع معدنی کشور پرداخت. معدن می تواند نقش پیشرانی در اقتصاد کشور را بر عهده داشته باشد. بنابراین انتظار می رود با حمایت دولت، معدن بتواند نقش اثرگذار خود را در بهبود اقتصاد کشور بیش از قبل اجرا کند. پیشرفت در این حوزه نیز نیازمند نگاه علمی است. بهرامن تاکید کرد که معدن و محیط زیست در کنار یکدیگر معنی پیدا می کنند. خانه معدن ایران نیز در طول سالیان اخیر تلاش کرده تا با اجرای مسئولیت های اجتماعی خود، معدن و محیط زیست را در کنار یکدیگر قرار دهد.

وی در ادامه از عملکرد موفق صندوق بیمه فعالیت های معدنی اشاره کرد و گفت: این صندوق با سرمایه اولیه 10 میلیارد تومان تاسیس شد. در حال حاضر، سرمایه آن حدود ۱۱۰ میلیارد تومان برآورد می شود و انتظار می رود سرمایه نهایی آن به 1500میلیارد تومان نیز افزایش یابد.

گفت و گوها

 • امیر تقی‌خان تجریشی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن

  الگوبرداری از بازار سرمایه بین‌المللی به روش‌های تامین مالی در کشور کمک می‌کند

  اخبار فلزات: تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این بنگاه‌ها برای پیشبرد اهداف و چشم‌اندازهای آن‌ها است. مشکلات اقتصادی کشور، بحران‌های سیاسی بین‌المللی و مشکلات اجتماعی منجر به بروز چالش‌های بسیاری برای تامین سرمایه و بازار مالی شرکت‌ها شده است. عدم وجود سیاست‌گذاری‌های مناسب برای کنترل حجم نقدینگی در کشور و مشکلات تامین مالی با استفاده از جذب سرمایه خارجی راه تامین مالی در ایران را بسیار دشوار می‌کند. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی «فلزات آنلاین» به گفت‌وگو با مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت و معدن نشسته است. امیر تقی خان تجریشی اعتقاد دارد که ارتباط با بازارهای سرمایه کشورهای پیشرفته و الگوبرداری از آن‌ها بدون تغییر اساسی در ساختار و با رعایت الزامات شریعت به توسعه بازار سرمایه کشور کمک قابل توجهی خواهد کرد. شرح کامل این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید.
  ادامه مطلب...
 • محمود نوریان، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

  چادرملو پیشرو در بازتولید پساب‌های شهری و صنعتی

  اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو شب گذشته در گفتگو با پایگاه خبری فلزات آنلاین در خصوص منابع تامین آب صنایع چادرملو در استان یزد گفت: موضوع کمبود آب و استفاده نامناسب از منابع موجود یکی از دغدغه‌های اصلی مردم و مسئولان و بخصوص فعالان صنعتی است. شرکت چادرملو نیز با درک این شرایط طی چند سال اخیر با اجرای طرح‌های زیر بنایی، گام‌های مثبتی در جهت تامین آب مورد نیاز صنایع خود در استان یزد برداشته است.
  ادامه مطلب...
 • حسن خلج طهرانی، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس

  توسعه زیرساخت، گامی اساسی برای جذب سرمایه‌گذار در منطقه ویژه خلیج فارس

  اخبار فلزات: منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس یکی از منحصر به فردترین مناطق ویژه کشور به ویژه برای صنایع معدنی، فلزی و پتروشیمی به‌شمار می‌رود. در این منطقه تلاش شده تا با تکمیل زیرساخت‌ها و اعمال مشوق‌های گوناگون زمینه جذب هرچه بیشتری سرمایه فراهم شود. تاجایی که این منطقه را می‌توان یکی از قطب‌های صنعتی کشور دانست. بر همین اساس پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین با هدف بررسی امکانات این منطقه برای صاحبان سرمایه با مدیرعامل آن به گفت‌وگو نشسته است. حسن خلج طهرانی از طرح‌های توسعه این منطقه و تلاش برای آماده شدن این منطقه در چشم‌انداز 1404 می‌گوید.
  ادامه مطلب...
 • محمدرضا مودودی، معاون سازمان توسعه تجارت

  جامعه نباید با قدرت‌های پنهانی اقتصادی در نوسان نرخ ارز همکاری کند

  اخبار فلزات: نوسان نرخ ارز در کشور ما باعث شده است که طی چند ماه اخیر نگرانی‌هایی برای تولیدکنندگان و واردکنندگان ایجاد شود و ممکن است این پرسش مطرح شود که سرنوشت قیمت دلار چه خواهد بود. در این راستا خبرنگار ماهنامه «اخبار فلزات» با معاون سازمان توسعه تجارت به گفت‌وگو نشسته است. محمدرضا مودودی اعتقاد دارد که عده‌ای در حال ماهی گرفتن از آب گل‌آلود از نوسان نرخ ارز هستند و جامعه نباید با آن‌ها همراهی کند. مودودی همچنین می‌گوید جای نگرانی برای تامین ارز در کشور ما وجود ندارد و با توجه به صادرات، ارز به میزان کافی در کشور موجود است. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...
 • راضیه لک، رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی

  عدم شفافیت داده‌های اکتشافی، چالش سرمایه‌گذاری در معدن

  اخبار فلزات: طی سال‌های گذشته اکتشافات بخش معدن با کندی همراه شده بود این مسئله در درازمدت برای این بخش مناسب نیست. ضمن اینکه منابع مالی مناسب به سمت اکتشافات به‌خوبی هدایت نشدند. ماهنامه اخبار فلزات برای بررسی چالش‌های تامین مالی اکتشافات معدنی با رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی به گفت‌وگو نشسته است. راضیه لک اعتقاد دارد عدم تخصیص بودجه مناسب به اکتشافات معدنی و به‌ویژه سازمان زمین‌شناسی مانع از توسعه اکتشافات شده است و عملا سرمایه‌گذاران به این حوزه وارد نشده‌اند. و معتقد است وظیفه حاکمیت است که با تولید داده‌های اکتشافی پایه و مطمئن، سرمایه‌گذاران را به این حوزه جذب کند. متن این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/eb82d6e01471fb45208b29c7df8e5e53.jpg
سرمقاله مهمان/ جعفر سرقینی، معاون امور معادن و
cache/resized/5fdc39f541c2fb59cb2db32d804715af.jpg
سرمقاله مهمان/ بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و
cache/resized/236d941135e737286605a0609cab55c0.jpg
سرمقاله مهمان/ محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن
cache/resized/606d6207a06e88856f9c9a317101be0c.jpg
دیپلماسی اقتصادی، ضامن پایداری و توسعه صادرات
cache/resized/051517a92fa9069987b9e99e58c35653.jpg
یادداشت مهمان: عزیزالله عصاری، مدیرعامل شرکت
cache/resized/9b369ed53e1c293f37e10a8b4d734b49.jpg
جعفر سرقینیتفکیک همگام با توسعه نیست پس از 6 سال
cache/resized/16567cc9ed641fa1a926c80b3dcd664e.jpg
بنادر نیازمند و زمینه‌ساز توسعه مهدی کرباسیان؛
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family