• آخرین های تکنولوژی
  • محبوبترین های تكنولوژی


 

ویژه ها

اخبار فلزات: مدیر کارخانه پیشگامان صنایع آسیا گفت: امسال کمپرسور «GQ 2223» را بومی‌سازی می‌کنیم.

مهدی جمشیدی در گفت­‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: پیشگامان صنایع آسیا با هدف تامین کمپرسور‌های واحد احیا «پروسس گسب» و «سیل گسب» و همین‌طور کمپرسورهای مربوط به «کولین گسب»، فعالیت خود را از سال 1380 به‌عنوان نماینده «شرکت ارزنر» آلمان آغاز کرد، با توجه به طرح‌های توسعه متعددی که در کشور از همان زمان شروع شد کمپرسورهای زیادی مانند کمپرسورهای GQ2223 وارد کشور شدند، و نهایتا سایت‌های مختلف شروع به فعالیت کردند.

وی افزود: به‌خاطر مشکلات نشات گرفته از تحریم‌های دور اول و با توجه به اینکه شرکت پیشگامان صنایع آسیا تعهد داشت که تامین قطعات یدکی را انجام دهد، مشکلات پیش آمده سبب توفیق اجباری شد و ما مجبور شدیم در بحث تحویل، به تولید قطعات دست بزنیم و قطعات جانبی کمپرسورها مثل «سیل هوزینگ»، «بیری بوشینگ‌ها» و تمام قطعات جانبی به‌همراه بیرینگ را از منابع اصلی شرکت «اس کی اف» تامین کنیم. نهایتا در تحریم دور دوم به‌خاطر به دست آوردن بازار «شرکت ارزنر» ارتباط ما با این شرکت آلمانی قطع شد، و این در حالی بود که کمپرسورها با توجه به مدت کارکرد و نوع بهره‌برداری و فشاری که روی این آن‌ها بود، نیاز به پشتیبانی و تعمیرات اساسی داشتند و ما علاوه بر تامین قطعات مجبور  به بازسازی اساسی این کمپرسورها شدیم.

مدیر کارخانه پیشگامان صنایع آسیا عنوان کرد: در واقع خوردگی‌ها را توسط مواد خاصی که داشتیم بازسازی کردیم و این کمپرسورها را به پرفورمنس استاندارد رساندیم و  به شرکت‌های مربوط تحویل دادیم. برای بازسازی در لوبر‌های کمپرسور چون دقیقا «کرو» باید با تلورانس 0.1 میلی متر در طول یک متر و نیم باشد مجبور به ماشین‌کاری این قطعه شدیم، بعد از ساخت «کرو» تنها پوسته و «ساد پلیت‌ها» مانده بود تا بتوانیم کمپرسور تولید کنیم و این شد که تصمیم به تولید گرفتیم.

جمشیدی با اعلام زمان ساخت کمپرسور های GQ 2223، گفت: سال آینده شرکت پیشگامان صنایع آسیا در بحث تولید خودکفا شده و توان ساخت کامل کمپرسور را دارد. امسال هدف اصلی شرکت ساخت کمپرسور GQ2223 است چون این کمپرسورها در سایت در سه بخش (استیج 1 و 2 «پروسس گسب» و برای گاز پولیب) کاربرد دارد، سال آینده تمرکز ما بر ساخت کمپرسورهای «سیل گسب» خواهد بود تا بتوانیم تولید این قطعه را نیز آغاز کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: شرکت پیشگامان صنایع آسیا برای ساخت این کمپرسورها به‌خاطر درجه حساسیت و خطر انفجار به مدت 3 سال و با دقت بسیار روی این پروژه کار کرده و مهندسی معکوس انجام داده تا به این حد از توان برسد.

مدیر کارخانه پیشگامان صنایع آسیا در خصوص بازار هدف این شرکت، افزود: ما با شرکت‌های فولادی با توجه به شناخت آن‌ها از سبقه شرکت پیشگامان صنایع آسیا دغدغه‌ای برای همکاری نداریم، البته دوست داریم تا بازه مخاطبان را افزایش دهیم و شرکت‌های دیگر را نیزجذب کنیم.

جمشیدی با تاکید بر سطح استاندارد و کیفیت کمپرسورهای تولیدی شرکت پیشگامان صنایع آسیا تصریح کرد: تمامی محصولات ما  گارانتی دارد و چون تمامی تجهیزات ما CNC  است، به همین سبب حین تولید تمام جزئیات اندازه‌گیری و ثبت می‌شود و در خصوص مواد اولیه نیز چدن ‌در ایران ریخته‌گری شده اما در حال حاضر کل مواد گرید فولادهای آلیاژی خاص از آلمان وارد می‌شود، البته در حال رای‌زنی‌هایی با شرکت‌های ایرانی که توان ریخته‌گری سانتی فیوژ فولاد آلیاژی را دارند هستیم، تا زمینه همکاری با آن‌ها فراهم شود.

وی با اشاره به اهمیت صادرات اعلام کرد: در بحث صادرات شرکت پیشگامان صنایع آسیا برنامه‌هایی دارد که امیدواریم تا سال آینده شرایط حضور در بازارهای آسیایی، به خصوص در منطقه خاورمیانه را نیز داشته باشیم.

گفت و گوها

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/a88afb2e5de6abe3f650d83fa09e28ee.jpg
چهل و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/5cc87f56bb103a1caa0110d14b7fc327.jpg
چهل و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/c141fc836a5382ce9abebc9b5e91ec94.jpg
چهل و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/6c220d3a8bcde9f0ffa06402fad1f7cc.jpg
چهل و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/15fa68ba0f5da770c0543626ce041543.jpg
سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت،
cache/resized/b7f512f115ec95fd20cd5ed4e7c0c2c2.jpg
چهل و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/e6d4a9ee9638771f9e0d18b472b7ceab.jpg
چهل و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
cache/resized/af980bc3bfd78b60a778dabb7ae438ee.jpg
چهل و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family